Корисні посилання

Методична робота

Корисні посилання

Онлайн-марафон

30.11.2022 в межах онлайн-марафону відбувся Вебінар 11 «Цифрові технології для розбудови інклюзивного освітнього середовища». Спікери вебінару: Сьобко Галина, тифлопедагогиня, корекційний педагог,  куратор онлайн-школи соціалізації та комунікації «Contact» для підлітків з комплексними порушеннями розвитку та Оксана Федоренко, кандидат педагогічних наук, начальник сектору професійного розвитку педагогічних працівників УІРО. До заходу завітали фахівці ОРЦПІО. 

 Запис вебінару

      

Онлайн-марафон

 28.11.2022 фахівці ОРЦПІО відвідали 2 вебінари в асинхронному режимі, які відбулися 16,18.11.2022р. в межах онлайн-марафону модуля 4 “Цифрові освітні ресурси для дітей з ООП та практика їх використання”. На заході були розглянуті підходи до використання у повсякденній навчальній діяльності цифрових платформ для дистанційного та змішаного навчання учнів з ООП. Спікери: Антон Теліх, розробник освітніх видань для дітей з ООП, спеціаліст з питань інклюзивної освіти, учитель-дефектолог Карвіастієнської спеціалізованої школи та Сампо Олкінуора, експерт з електронного навчання дітей з ООП, співрозробник платформи “Еduten”, учитель-дефектолог (Фінляндія).

Запис вебінару 1 

Запис вебінару 2

     

ВГОІ “Українська Спілка Інвалідів-УСІ” Запорізьке обласне відділення

  25.11.2022 на базі інклюзивної бібліотеки м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, 68 відбувся захід "Бібліотека-територія добра та надії” для дітей з особливими потребами, організований головою Енергодарського міського відділення ВГОІ "Українська спілка осіб з інвалідністю - УСІ" Elena Koziulina, за підтримки Бібліотеки Запоріжжя. У заході взяла участь Тетяна Волошина, завідувач ОРЦПІО КЗ “ЗОІППО” ЗОР.

Онлайн-марафон

 25.11.2022 в межах онлайн-марафону відбувся Вебінар 10 «Успішне навчання онлайн для дітей з ООП: адаптація робочого місця, комунікація та дистанційні інструменти». Спікер: Наталя Гладких, керівниця інклюзивних проектів та психологиня ГО «Бачити серцем», тренерка та спікерка інклюзивних програм, ТОП 5 премії «Global teacher Prize Ukraine» 2017.  До перегляду заходу долучилися фахівці ОРЦПІО.

Запис вебінару

         

Цикл заходів для педагогічних працівників

Відділом наукового та навчально-методичного забезпечення змісту позашкільної освіти та виховної роботи ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» у співпраці з ГО «Ла Страда-Україна» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) продовжено проведення циклу заходів для педагогічних працівників з питань психосоціальної підтримки, соціальної згуртованості, соціального та емоційного навчання та навчання життєвим навичкам учасників освітнього процесу. В межах цього циклу проведено п̕ятий вебінар «Конфліктологічна компетентність педагога в умовах війни», спікер: Тетяна Войцях, психологиня, арт-терапевтка, тренерка та медіаторка Національної медіаторської мережі ГО «Ла Страда-Україна». 25.11.2022 фахівці ОРЦПІО відвідали вебінар в асинхронному р ежимі.

Матеріали вебінару

Детальніше

Вебінар ОРЦПІО

 24.11.2022 відбувся вебінар «Використання програмного забезпечення Бордмейкер в ІРЦ», організований обласним ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти. У липні-серпні 2022 року у межах проєкту «Асистивні технології, як акселератор для дітей з особливими освітніми потребами», який було підтримано МОН України та реалізовано НРЦ «Джерело» за підтримки Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) та Фонда Акеліуса, відбувся тренінг «Асистивні технології для інклюзивної освіти. Програмне забезпечення Бордмейкер». Онлайн навчання з використання програмного забезпечення Бордмейкер, як асистивної технології для підтримки інклюзивного навчання, пройшли вчителі-логопеди ІРЦ по Дніпровському та Шевченківському районів м. Запоріжжя,  за результатами якого отримали сертифікати та ліцензії безкоштовного програмного забезпечення «Бордмейкер 7» для ІРЦ. Саме знаннями отриманими на навчанні, власними досягненнями та напрацюваннями впродовж заходу ділились консультанти ІРЦ Алевтина Рінденко, Людмила Маловичко, Вікторія Гілевич та Катерина Гетманенко, директор ІРЦ по Шевченківському району. Організатор та модератор заходу Тетяна Волошина, завідувач ОРЦПІО. На вебінарі було присутньо 47 осіб, серед яких батьки дітей з особливими освітніми потребами як партнери і зацікавлені особи, які готові до співпраці з фахівцями задля розвитку дитини та розуміння її потреб.


Детальніше

Ділова зустріч

 23.11.2022 відбулась ділова зустріч завідувача ОРЦПІО Тетяни Волошиної з фахівцями  ІРЦ по Шевченківському району м. Запоріжжя, директор Катерина Гетманенко щодо використання Програмного забезпечення Бордмейкер, встановленого в межах проекту «Асистивні технології, як акселератор для дітей з особливими освітніми потребами»  за підтримкою UNICEF та Фонда Акеліуса.

Онлайн-марафон

 23.11.2022 в межах онлайн-марафону відбувся Вебінар 9. «Конструювання сучасного уроку з використанням цифрових освітніх ресурсів для дітей з ООП. Вчительські практики (кейси)». Спікер: Ейнарі Курвінен, розробник цифрових освітніх матеріалів для дітей з ООП, спеціаліст кафедри інформаційних технологій Університету Турку, співрозробник платформи «EduTen». До перегляду заходу долучилися фахівці ОРЦПІО.

 

Підготовка вебінару (співробітництво)

  22.11.2022 відбулась підготовка до проведення вебінару «Використання програмного забезпечення Бордмейкер в ІРЦ». Педагогічні працівники інклюзивно-ресурсних центрів по Дніпровському та Шевченківському районів м. Запоріжжя разом із завідувачем ОРЦПІО Тетяною Волошиною відпрацьовували злагодженість та взаємодію у проведенні спільного заходу в межах інформаційно-просвітніцької діяльності центрів

    

Цикл заходів для педагогічних працівників

  22.11.2022р. відбувся п'ятий вебінар Циклу заходів для педагогічних працівників «Протидія та реагування на випадки насильства над дітьми в умовах дистанційного навчання в період війни». Спікерка заходу Децюк Тетяна, тренерка Національної тренерської мережі ГО «Ла Страда-Україна», кандидатка педагогічних наук, доцент кафедри соціальної роботи НУ «Чернігівська політехніка». У заході взяли участь працівники ОРЦПІО.

   

Матеріали вебінару 

Детальніше

Навчальний курс "Плекання резилієнтності в освітніх закладах"

 19.11.2022 фахівці ОРЦПІО завершили навчання у складі команди тренерів з впровадження інклюзивного навчання та створення безпечного освітнього середовища, ініційоване МОН України спільно з Українським благодійним фондом «Коло сім’ї» та за підтримки державної установи «Український Інститут розвитку освіти», міжнародного проекту «Americares», в рамках Національної програми з охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, ініційованої Першою леді України Оленою Зеленською. За результатами навчання Тетяна Волошина та Наталія Марко отримали сертифікати проходження таких модулів тренінгу:

1) «Резилієнтні вчителі»

2) «Резилієнтні класи»,

3) «Психологічне консультування техніками КПТ в моделі резилієнтності». 

Навчальний курс "Плекання резилієнтності в освітніх закладах"

 16-18.11.2022 розпочався ІІІ модуль навчального курсу «Плекання резилієнтності в освітніх закладах» - «Психологічне консультування техніками КПТ в моделі резилієнтності». Навчання ініційоване МОН України спільно з Українським благодійним фондом «Коло сім’ї» за підтримки державної установи «Український Інститут розвитку освіти», міжнародного проекту «Americares», в рамках Національної програми з охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, ініційованої Першою леді України Оленою Зеленською. Ведучі програми: Леся Підлісецька - психіатр, КПТ-психотерапевт, Оля Іваненко - КПТ-психотерапевт. Координатор навчальної програми: Мар’яна Єсип -  психологиня, психотерапевтка, координаторка проектів благодійного фонду “Коло сім’ї”. Навчання передбачає поглиблену самостійну роботу та опрацювання обов'язкових навчально-методичних, психоедукаційних матеріалів. До заходу долучилися фахівці ОРЦПІО.

            

Вебінар

 14.11.2022 в мажах VІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «НЕПЕРЕРВНА ОСВІТА НОВОГО СТОРІЧЧЯ: ВИКЛИКИ ТА ПРІОРИТЕТИ» відбувся вебінар «Дієві  прийоми психосоціальної підтримки учасників освітнього процесу в умовах війни», в якому взяли участь фахівці ОРЦПІО. Спікер заходу Світлана Фокша, науковий співробітник НДЛ «Науково-методичні засади створення безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі».

       

Міжнародний день логопеда

14 листопада в Україні відзначають «Міжнародний День логопеда» – професійне свято представників однієї з найбільш важливих професій. Процес коригування мовлення дитини - тривалий шлях, який вимагає величезного терпіння її батьків і близьких, організованості з боку самої дитини. Однак тільки цей важкий шлях може призвести до позитивних результатів у розвитку мовлення і успішного формування навичок ефективної комунікації. Пам’ятайте - за результатом завжди стоять конкретні люди - вчителі-логопеди. Фахівці ОРЦПІО приєднуєднуються до численних привітань на адресу вчителів-логопедів! 

Зі святом вас, дорогі логопеди!

Бажаємо творчого розвитку та професійних успіхів! Нехай труднощі вашої професії будуть компенсовані здобутками ваших учнів!  Міцного вам здоров’я, родинного тепла, миру і простого людського щастя!

Нетворкінг

Методична діяльність є пріоритетом для фахівців (консультантів) інклюзивно-ресурсного центру по Олександрівському району, директор Тетяна ОЧЕРЕТНЮК. До професійної спільноти корекційних педагогів долучилися вчителі - логопеди, які надають корекційної - розвиткові послуги в закладах дошкільної освіти. "ВІДКРИТИЙ ЛОГОПЕДИЧНИЙ КАБІНЕТ" у форматі позитивного нетворкінгу започатковано для підтримки та супроводу вчителів-логопедів, які адаптуються до нових умов, долають виклики сьогодення, відновлюють ресурс.

Онлайн-марафон

 11.11.2022 в межах онлайн-марафону відбувся Вебінар 5. “Фінський досвід розроблення підручників і навчальних посібників для дітей з ООП” (частина 2). Експерт проєкту «Навчаємось разом» Юрій Гайдученко, модератор марафону Харламова Тетяна, спікер Мірелла Мякілє, головна арт-директорка, дизайнерка, експертка видавництва «Otava Learning» (Фінляндія). У заході взяли участь фахівці ОРЦПІО,

          

Запис вебінару

Всеукраїнська науково-практична конференція

 11.11.2022 працівники ОРЦПІО взяли участь у ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Дистанційне та змішане навчання як засіб реалізації індивідуальної траєкторії професійного зростання педагога» в межах VІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Неперервна освіта нового сторіччя: виклики та пріоритети».

        

Програма

Матеріали конференції

Фотозвіт

Всесвітній день поширення інформації про хворобу Дюшенна 2022 Кобем Фрі Скул

World Duchenne Awareness Day 2022 at Cobham Free School    10.11.2022 у старшій школі Cobham Free school, Об’єднаного Королівства Великої Британії відбулась конференція з нагоди Дня Обізнаності про м’язову дистрофію Дюшенна. Модератор: Ірина Осельська, працівник по інтеграційним питанням благодійної організації Elmbridge Can Team, секретар та журналіст: Тео Нормантон, волонтер Elmbridge Can Team. У заході взяла участь Тетяна Волошина, завідувач ОРЦПІО.

 

Діалог-сесія

    10.11.2022 працівники ОРЦПІО взяли участь у  Діалог-сесії «Системний підхід до впровадження Концепції НУШ в закладах загальної середньої освіти», яка проводиться в межах VІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «НЕПЕРЕРВНА ОСВІТА НОВОГО СТОРІЧЧЯ: ВИКЛИКИ ТА ПРІОРИТЕТИ». 

Фотозвіт

Онлайн-марафон

 09.11.2022 в межах онлайн-марафону відбувся Вебінар 5. “Фінський досвід розроблення підручників і навчальних посібників для дітей з ООП” (частина 1). Експерт проєкту «Навчаємось разом» Юрій Гайдученко, модератор марафону Марі  Кюхюнен, виконавча директорка видавництва  «Otava Learning». Впродовж заходу, в якому взяли участь фахівці ОРЦПІО, були розкриті такі питання: Компетентнісний підхід у фінських підручниках. Фінські підручники. Що робить навчальний матеріал якісним: точка зору автора підручника і вчителя. Як розробляються підручники для учнів з ООП у Фінляндії.

Запис вебінару

Вебінар

 08.11.2022р. фахівці ОРЦПІО взяли участь у вебінарі «Особливості організації інклюзивного навчання в умовах воєнного стану». Спікер: Калініченко Ірина, психолог, к.п.н., доцент, завідувачка кафедри педагогічної майстерності та інклюзивної освіти Полтавської академії неперервної освіти ім. М. В. Остроградського.

Круглий стіл

 08.11.2022р. фахівці ОРЦПІО долучилися до участі у круглому столі «Цифрова трансформація науки в умовах євроінтеграції».  Організатори: Директорат науки та інновацій МОН України, Директорат цифрової трансформації МОН України, Рада молодих вчених НАН України, Державна установа «Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України», Інститут проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України, Відділення фізики гірничих процесів Інституту геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України, Інститут цифровізації освіти НАПН України, Державна установа «Інститут ринку і економіко-екологічних досліджень НАН України», Офіс підтримки вченого.

                                    

Детальніше

Конференція

07.11.2022р. на базі Запорізького обласного інститут післядипломної педагогічної освіти розпочала роботу VІІІ Міжнародна науково-практична конференція «НЕПЕРЕРВНА ОСВІТА НОВОГО СТОРІЧЧЯ: ВИКЛИКИ ТА ПРІОРИТЕТИ», мета якої об'єднання зусиль учених та практиків різних регіонів і країн щодо осмислення досвіду та визначення перспектив подальшого розвитку системи неперервної педагогічної освіти. До урочистого відкриття конференції та участі у пленарних засіданнях (інтернет/офлайн-режим) приєдналися фахівці ОРЦПІО.