Діяльність ІРЦ

Інклюзивно-ресурсний центр по Дніпровському району сприяв участі 20-ти дітей з особливими потребами у благодійному заході 19 грудня 2018 року до Дня Святого Миколая. Захід був організований у Палаці культури ЗТЗ сімейним клубом “Колібрі”. Діти зустрілись із казковими героями, грались та фотографувались з ними. Святковий концерт вразив своєю різноманітністю. Діти отримали солодкі подарунки від кав’ярні-кондитерської “О’Сасао”.

Діялність КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Більмацької ради Запорізької області. За останні роки Україна зробила потужний крок уперед у питанні розвитку інклюзивного навчання, яке полягає у забезпеченні права усіх дітей на якісну освіту. Проте, ще й досі питання інклюзії у багатьох викликає подив і нерозуміння. Тому щороку заклади освіти Більмацького району планують інформаційно-просвітницькі заходи, спрямовані на розвиток психологічної готовності учасників навчально-виховного процесу до взаємодії з дитиною, яка має особливі освітні потреби. Куратором цього питання є КУ «Інклюзивно-ресурсний центр».
На початку 2018-2019 н. р. фахівцями інклюзивно-ресурсного центру були проведені тренінги «Професійна діяльність асистента вчителя/вихователя у інклюзивному просторі» та «Здібності дитини з особливими освітніми потребами. Шляхи їх розвитку».

Також важливою складовою залишаються методичні об’єднання практичних психологів та соціальних педагогів, спрямовані на краще пізнання себе й один одного, розширення знань з питань роботи з дітьми з ООП, здійснення обміну досвідом.

Більше фото тут:21 грудня 2018 року на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради відбувся семінар-тренінг «Інклюзивна освіта – реалії і можливості», організатором якого виступив педагогічний колектив КУ «ІРЦ» ОМР.
Мета заходу – розширити знання педагогів, сформувати вміння адаптуватися і легко знаходити контакт з дітьми з особливими освітніми потребами, активізувати особистісний потенціал та оптимально реалізувати креативний підхід у нестандартних ситуаціях. Сформувати толерантне ставлення до впровадження інклюзивного навчання.
Учасниками заходу стали практичні психологи, асистенти вихователів, асистенти вчителів та фахівці ІРЦ.
На теоретичній частині семінару – тренінгу були обговорені такі питання:
-  основні завдання інклюзивного навчання;
-  організація інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами;
-  залучення батьків в освітній процес.
На практичній частині заходу учасники мали змогу пізнати, як формувати у дітей позитивну самооцінку, встановлювати партнерські стосунки з родинами дітей з особливими освітніми потребами, залучати їх до активної участі у педагогічному процесі, також була висвітлена необхідність надання підтримки дітям з особливими освітніми потребами.

По закінченню заходу присутні поділилися своїми враженнями та обмінялися взаємними побажаннями.


 


День Святого Миколая малеча завжди чекає з особливим нетерпінням, бо це означає, що слухняні дітки обов’язково отримають солодощі та подарунки. Напередодні свята діти пишуть Святому Миколаю листи зі своїми побажаннями і вкидають їх у поштову скриньку або кладуть за вікно, просячи передусім здоров’я собі та батькам.
Ось і цього разу мрії дітей, які відвідують КУ «Інклюзивно – ресурсний  центр»  Оріхівської міської ради – здійснилися, адже з добрими побажаннями та гостинцями до них завітав настоятель Свято – Стефанівського храму Миколай, який нікого не обділив солодким подарунком та добрим словом.
Діти та батьки мали змогу почути святкову історію про Святого Миколая та поділитися своїми мріями,  а свої бажання, напередодні свята, відправити в пошту Святого Миколая.   Після бесіди діти прийняли урочисте причастя.
Приємно, що у день Святого Миколая дитячі мрії можуть здійснитися. Мабуть, цьогорічне свято запам’ятається дітям надовго, а подарунки принесуть радість і задоволення.

                   Токмацький інклюзивно-ресурсний центр зустрічає гостей
На базі КУ «Токмацький інклюзивно-ресурсний центр» відбувся майстер-клас для вихователів закладів дошкільної освіти під назвою «Застосування артикуляційної гімнастики в роботі вихователів ЗДО». Метою заходу було ознайомити та навчити педагогів основним методам та  прийомам проведення артикуляційної гімнастики. Привітала всіх гостей та ознайомила з діяльністю центру директор  Марко Н.В. Продовжила роботу з аудиторією вчитель-логопед Лагода І.В., яка зазначила, що на сьогоднішній день майже 90% дітей віком від 2 до 6 років мають різноманітні порушення  мовлення. А так, як більшість закладів дошкільної освіти міста не забезпечені вчителями-логопедами, тому важливо саме вихователям застосовувати прийоми артикуляційної гімнастики у освітньому процесі. Також Інна Василівна розповіла присутнім про основні мовленнєві порушення та їх причини, надала методичні рекомендації вихователям щодо проведення артикуляційної гімнастики та на прикладі «Казки про Веселий язичок» показала її виконання. Педагоги мали змогу самі виконати різні логопедичні вправи для подальшого їх використання у своїй роботі. Адже, як зазначила вчитель-логопед, важливим є починати артикуляційну гімнастику саме в ранньому віці. І тільки завдяки систематичному виконанню таких вправ можливе зміцнення м’язів органів мовлення і підготовка бази для чистої звуковимови та попередження виникнення порушень мовлення у дітей. По закінченню всі присутні поділилися своїми враженнями та обмінялися взаємними побажаннями. Інформація про інклюзивно-ресурсні центри м. Запоріжжя та Запорізької області


Комментариев нет:

Отправить комментарий