Діяльність ІРЦ Запорізької області

 30.09.2021

Лекція з елементами тренінгу «Основи інклюзивної освіти. Особливості роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби»   

  30.09.2021 року на базі Енергодарського Інклюзивно-ресурсного центру вчителем-дефектологом Мурсаловою Д.О. було проведено лекцію з елементами тренінгу на тему: «Основи інклюзивної освіти. Особливості роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби». Мета зустрічі – ознайомлення учасників заняття з поняттями «інклюзивна освіта», «діти з особливими освітніми потребами», надання учасникам інформації щодо особливості роботи з такими дітьми. В ході заходу учасникам було надано багато теоретичного матеріалу і практичних порад.

    

Тренінгове заняття "Успішна інтеграція дитини з особливими освітніми потребами в освітній простір"

     29.09.2021 року практичним психологом Комунальної установи "Інклюзивно-ресурсний центр" Енергодарської міської ради Першиною З.В. було проведено тренінгове заняття для вихователів та асистентів вихователів ЗДО на тему "Успішна інтеграція дитини з особливими освітніми потребами в освітній простір". В ході тренінгу за допомогою практичних вправ учасники відчули ефективність командної взаємодії та визначили основні принципи плідної роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Фотоальбом          

 Ділова зустріч

На початку нового навчального року відбулася зустріч фахівців Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради та асистентів вчителів Комунального закладу «Опорний заклад загальної середньої освіти «Сузір’я» Оріхівської міської ради. Під час зустрічі було обговорено ряд важливих питань стосовно інклюзивного навчання, зокрема проведення моніторингу розвитку дітей з особливими освітніми потребами, складання індивідуальної програми розвитку та проаналізовано результати роботи фахівців команди психолого-педагогічного супроводу. Асистенти та фахівці ІРЦ поділилися досвідом роботи та порадами щодо подальшої співпраці. Під час зустрічі панувала професійна доброзичлива атмосфера, що дало змогу вільно обмінюватися думками.І ПАРТНЕРСЬКИЙ ФОРУМ «Освітній простір Бердянська: пріоритети, орієнтири, інновації»

    27 серпня 2021 року комунальною установою «Інклюзивно-ресурсний центр» Бердянської міської ради була організована робота креатив-центру кураторів інклюзії на тему: «Пріоритети, орієнтири, інновації інклюзивного навчання», що проходила у рамках  І ПАРТНЕРСЬКОГО ФОРУМУ «Освітній простір Бердянська: пріоритети, орієнтири, інновації»

    Основною метою заходу було висвітлити актуальні питання щодо інклюзивного навчання, надання рекомендацій, обмін досвідом.

 Під час роботи креатив-центру фахівцями Бердянського ІРЦ та кураторами інклюзії в закладах освіти міста були освітлені наступні питання:

- впровадження в Україні європейських стандартів безбар’єрності Інклюзивно-ресурсними центрами;

- удосконалення організації інклюзивного навчання в закладах дошкільної освіти; 

- рівні підтримки в освітньому процесі в закладах освіти;

- функціонування системи автоматизації роботи інклюзивно-ресурсних центрів (АС ІРЦ), основні функції закладів освіти як користувачів АС ІРЦ.

 За результатами спільної діяльності фахівцями Бердянського ІРЦ разом з кураторами інклюзії закладів освіти був презентований Перспективний шлях розвитку інклюзивного освітнього простору міста іншим учасникам І ПАРТНЕРСЬКОГО ФОРУМУ.

Також, слід відзначити, що під час проведення церемонії нагородження педагогів міста, команда педагогічних працівників інклюзивно-ресурсного центра Бердянська отримала нагороду (у вигляді статуетки) «За реалізацію освітнього проєкту –2021».

Комунальний заклад «Інклюзивно-ресурсний центр» Василівської районної ради Запорізької області

24.06.2021 за підтримки народного депутата України Юлії Яцик та депутата обласної ради Наталії Круг, вихованці Василівського ІРЦ, закладів дошкільної освіти, учні закладів загальної середньої освіти Василівської громади відвідали Парк Динозаврів в Дубовій Рощі міста Запоріжжя.
 
Дітлахи мали змогу зануритись в неймовірний світ інтерактивних роботизованих фігур динозаврів, зробити чудові фото, пожартувати в кімнаті сміху та заблукати в лабіринті.
Позитивна екскурсія завершилась пікніком, де діти поласували солодощами та фруктами.
Дякуємо за цікаву екскурсію, можливість отримати позитивний заряд енергії  та створення вільного простору  для спілкування батьків і дітей Василівської громади.


11.06.2021 фахівці Василівського ІРЦ спільно із спеціалістами КЗ «Центр ДЮТТ», КУ «Центр надання соціальних послуг», КУ «ПМСД»,  КЗ «Василівська дитяча школа мистецтв» ВМР ЗО, ЗДО №2 «Малятко», КЗ «Камянська ЗОШ І-ІІІ ст.» ВМР ЗО, дітьми-волонтерами провели свято «Привіт, літо!».
Дякуємо міському голові Василівської міської ради Сергію Каліману, Народному депутату України Юлії Яцик, депутатам різних рівнів: Н. Кругляк, О. Шеремету, А. Матюху, О. Ангеловському, начальнику відділу соцзахисту В. Польченко, волонтерам: Е. Паніній, А. Кірічевській - усім небайдужим до долі дітей, хто сприяв нам у проведенні даного заходу.
Це свято є прямим відображенням у дії політики створення інклюзивного суспільства – напрям, який нині активно розвивається у Василівській громаді.  У заході взяли участь  діти з особливими освітніми потребами разом із родинами, які активно провели дозвілля, взявши участь у різноманітних іграх. Словами не передати ту радість, яку випромінювали і діти, і батьки. Учасники відгадували загадки, демонстрували художню майстерність, долали перешкоди, танцювали, просто бавились у колі друзів.
Родзинкою свята було поні, з яким діти мали змогу сфотографуватися та отримати позитивні емоції від контакту з твариною.
Нехай всіх нас щодня вітає привітне сонечко, сяє на обличчях дітей радісна посмішка і завжди лунає дитячий сміх!«Посміхніться всі навколо!» КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради 
Традиційно в перший день літа, відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості і надії.
В  рамках цього дня в комунальній установі «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради відбувся розважальний захід. Девізом свята були лише три слова: «Посміхніться всі навколо!». Учасниками такого заходу були діти з особливими освітніми потребами. Жоден вихованець не залишився поза участю. 
Емоції, дух змагання, радість перемоги – все було присутнє на цьому заході.
Усі діти отримали позитивні емоціі та веселий настрій. На заході панувало «яскраве світло» дитячих посмішок.
                   За інформацією КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» ОМР

«Міжнародний День захисту дітей»  у КЗ «Інклюзивно-ресурсний центр» Гуляйпільської міської ради


Сценарій до святкування 

Міжнародного Дня захисту дітей

Ведучий:

Сьогодні день дитинства-

гарне свято!

І мирне сонечко згори нам

шле привіт.

Пісень і радості та щастя

Так багато…

Цей гарний день святкує

Цілий світ!

 Дорогі діти! Життя дійсно прекрасне і треба навчитися любити його та цінувати. Воно дарує нам безліч приємних днів, одним з яких є 1 червня-«Міжнародний День захисту дітей». Сьогодні   в цей особливий для Вас день ви зможете активно відпочити. Адже на вас чекає цікава програма. 

То ж до справи:

 Гра «Казкові лабіринти» Кожній дитині пропонується лист паперу із зображенням лабіринту відповідно віку. Необхідно олівцем прокласти маршрут від старту до фінішу.

Шановні діти, а далі ми з Вами пограємося у цікаву гру-збирання пазлів.

Гра «Пазли» Як відомо одне з улюблених занять при проведенні вільного часу- це весела, розвиваюча гра, суть якої полягає у тому, щоб з декількох частин, на які розділена картинка із зображенням, відтворити її первісний вигляд.

А далі дітлахи давайте ми з Вами порозгадуємо загадки.

Гра «Загадки» Діти із задоволенням відгадують загадки на різну тематику.

Після проведення ігор - відпочинок  для дітей.

 «Призова лотерея» В святковій коробці розміщені кульки із зображенням цифр. По черзі кожна дитина дістає кульку, з зображеним на ній  номером, називає цифру, відповідно отримує приз.

 Гра «Квітка добра» Обговорення позитивних і негативних якостей людини з попереднім переглядом мультфільму «Лама III. Друзі» (Мультфільм про дружбу). Виготовлення квітки з пелюсток з позитивними якостями характеру людини.

Гра створення дерева добра - «Долоньками єднаймося» Кожна дитина обводе свою руку  фломастером на кольоровому папері і вирізає її зображення ножицями, приклеює  на ватман з зображенням дерева. Обговорення теми згуртованості, колективізму, дружби, взаємодопомоги.

Гра «Малюнок майбутнього» Як ви уявляєте своє «Щасливе майбутнє»! Діти з допомогою олівців, фломастерів малюють на ватмані свої мрії, які обов’язково здійсняться в майбутньому.

Гра з  модуліном «Моя фантазія» Діти проявляють свою творчість, ліплять різні вироби цікаві за змістом та формою.

Гра «Руханка» Веселі рухи під динамічну музику.

Вручення святкових подарунків дітлахам.

Дякуємо за святковий настрій!
Тиждень свята «Міжнародний День захисту дітей»  у КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Роздольської сільської ради Михайлівського району Запорізької області

Протягом тижня спеціалістами комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Роздольської сільської ради Михайлівського району Запорізької області проведено пізнавальні та розважальні заходи за участю дітей та батьків, які були приурочені до Дня захисту дітей. 

Фахівцями нашого ІРЦ підготовлено та показано родинну виставу «Казка про дівчинку Нехочуху», учасниками якої стала родина Шерстюк: мама Ольга, донечки Ярослава, Софія та Зоряна. Під час вистави практичний психолог центру Лариса Володимирівна Віннічук провела для дітей веселі та пізнавальні ігри на кмітливість, швидкість, командну роботу.

Також було організовано виставку робіт вихованки нашого центру Софії Шерстюк, яка продемонструвала свої роботи: картини, які вона самостійно розфарбувала за цифрами та власноручно створені літаки із паперу.

Наступним етапом святкування Дня захисту дітей було проведення свята на свіжому повітрі "Сонячний настрій - кожній дитині!" , метою заходу є збагачення психологічної компетентності дітей,  сприяння формуванню у них самоповаги та позитивного настрою. Практичним психологом Орловою Юлією Григорівною були проведені ігри та вправи для розвитку вміння керувати своїми емоціями: вправи "Індикатор настрою", "Метеоролог"(релаксація), Розмалюй свій світ"(мандала) та ігри "Музичні емоції", "Говори голосно "Я", "З якої казки", "Казка із загадками". Також діти із задоволенням розфарбовували картинки "Літо на морі" та виконували веселу руханку «Черепаха-аха-аха». 

Весело та захопливо пройшла логопедична вікторина " Веселі та кмітливі" для дітей та їх батьків. Вчитель-логопед Радіонова Галина Іванівна ознайомила  батьків з прийомами та методами роботи з розвитку зв'язного мовлення, продемонструвала вправи, які сприяють пошуку оптимальних шляхів спілкування з дитиною. Діти та батьки із задоволенням виконували цікаві, пізнавальні та веселі завдання вікторини. 

Вчитель-логопед Петруніна Анастасія Сергіївна провела для батьків онлайн-консультацію з розвитку мовленнєвого дихання у дітей з теми                « Дихання розвиваємо – чітко вимовляємо!».

Завершальним етапом святкування Дня захисту дітей стало проведення фахівцями нашого  ІРЦ спільно із педагогами КЗ «Роздольський ліцей», працівниками КУ «ЦКДС» РСР, спеціалістами соціальних служб Роздольської ОТГ та поліцейським офіцером громади захопливого квесту « Країна дитячих мрій». Діти з великою радістю виконували завдання на різноманітних станціях. Команда хлопчиків та дівчаток проходила станції згідно маршрутного листа. Розпочали пригоду із станції «Веселі ігри», які для дітвори підготувала Ольга Константинова. Далі перейшли на станцію «Таємничий дощ», який був закріплений за Ольгою Білібенко. На зупинці «Безпека дитинства» із дітьми працював поліцейський громади Олександр Чудновський, який розповів їі про правила безпечної поведінки під час канікул. На станції «Барви сонячного дня» під керівництвом Ірини Рудик діти на малюнках відтворювали свої мрії та бажання, в «Загадковій країні» (тьютор – Тетяна Богданова) відгадували цікаві та пізнавальні загадки. На станції «Пригоди у Ребусленді» (тьютор – Вікторія Бойчун) дітлахи розгадували ребуси, а з Тетяною Михайлишиною на станції «Умілі рученята» виготовляли цікаві вироби з підручних матеріалів: веселих кошенят, пандочок та кажанчиків Лариса Віннічук занурила юних умільців у «Королівство дитячих мрій», діти знаходили кульки для Принців, складали пазл «Королівство мрій», прикрашали «Дерево мрій» метеликами із мріями та бажаннями на літо.  На станції «Чарівний олівець» (тьютор – Євгенія Козарик) дітлахи розшифровували слова, які були написані воском на папері. 

Усі заходи пройшли весело та креативно. Гарний настрій та посмішки на обличчі дітей та їх батьків говорять про те, що всі заходи та свято вдалися на славу!


ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ  ЦЕНТР  по  ОЛЕКСАНДРІВСЬКОМУ  РАЙОНУ  м.  ЗАПОРІЖЖЯ


ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ


Сьогодні всміхається сонце ласкаво,
Цей день на планеті хай щастям сія.
Час радісно лине, змістовно й цікаво 

Добробутом повниться кожна сім'я
  Хай війни стихають від сміху дитини, 

Душа очищається, серце співа,
А розум підносить крізь будні людину,
Порядність всю землю нехай обійма!
https://pon.org.ua/uploads/posts/2021-06/1622544216_unnamed-10.jpg

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Сім'я і дитина - це споконвічні цінності, які сповідує український народ, будуючи свою державність та розвиваючи власну культуру.

Турбота про дітей, усвідомлення пріоритетності їх інтересів над інтересами дорослих мають стати філософією нашого життя.

Бажаємо миру і злагоди кожній дитині, кожній родині, усій Україні! Наснаги і мудрості батькам, педагогам, дорослим, серця яких сповнені любові до дітей.

Міжнародний день захисту дітей – це одне з найстаріших міжнародних свят. За однією із версій, у 1925 році Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у Цзе (Фестиваль човнів-драконів), яке якраз припала на 1-ше червня. Завдяки щасливому випадку цей день збігся із часом проведення «дитячої» конференції в Женеві.

Рішення про відзначення Міжнародного дня захисту дітей саме першого червня прийняла Міжнародна демократична федерація жінок у листопаді 1949 року. Перший 

 

Міжнародний день захисту дітей було відзначено ще в 1950 році.
ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров'я і життя дитини одним із пріоритетів у своїй діяльності.

У Міжнародного дня дітей є свій офіційний символ – прапор. На зеленому полотні, який символізує зростання та гармонію, навколо знаку Землі розміщені фігурки ‒ червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений в центрі, ‒ це символ нашого загального дому. 

 

В Україні цей день відзначається із 1998 року. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов'язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля й відпочинок та сприяти наданню для цього відповідних можливостей.

Проте сьогодні перед Україною постають нові виклики у сфері захисту прав дітей у зв'язку з ескалацією насильства, бойових дій на території областей нашої держави.
Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І сьогодні – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

Цього  року  у  зв’язку із  карантинними обмеженнями спланували проведення  святкування Дня захисту дітей онлайн.  Для дітей  та  родин  підготували  низку цікавих заходів, рекомендацій.  

      Свято розпочалось  до 1 червня :


     *  З нагоди дитячого свята  провели  акцію малюнків «Здрастуй, любе літо, 

          сонечком зігріте !». 

 

  • Практичний психолог  ІРЦ  провів  онлайн  вікторину для батьків «Чи знаю я свою дитину?» Учасники вікторин мають змогу надіслати свої відповіді на електронну адресу:    irc.alexandrovskiy @gmail.com

 

  • Вчитель  логопед  ІРЦ  провів  онлайн  презентацію  програми  літніх читань «Канікули з книгою – 2021». 

                                   ЦІКАВА    ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ

 

 Відвідайте  онлайн – марафон  до  Міжнародного дня захисту дітей   організований проєктом Ради Європи «Розвиток соціальних прав людини» . Протягом тижня для всіх, хто завітає на сторінку проєкту у Фейсбук,  чекають:

  • відео майстер-класи від популярних майстрів та митців;

  • спеціально підготовлені інфографіки про права дітей;

  • презентація доповіді про захист дітей від бідності Іфи Нолан, членкині Європейського комітету з соціальних прав;

  • презентація буклету про права, закріплені Європейською соціальною хартією, очима дитини;

  • заключний ролик до Міжнародного дня захисту дітей.

Ознайомитися з програмою  онлайн-марафону можна за посиланням:    https://rm.coe.int/agenda-ukr-chidren-s-right-week/16809e8356      

 

Підсумки конкурсу малюнків

Директор  ІРЦ по Олександрівському району                                         Т.Л.Очеретнюк

1 червня 2021 року на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Більмацької селищної ради пройшли сімейні майстер-класи «Єднання з дитиною», спрямовані на підвищення продуктивності взаємодії фахівців центру та родин.

Результати корекційної роботи напряму залежать від атмосфери взаємодії фахівця із членами родини. Включеність сім’ї у корекційний процес дає можливість розширення цілей, тому фахівці ІРЦ завжди намагаються налагоджувати стосунки із родиною, якомога якісніше взаємодіяти та співпрацювати, ділитися інформацією та досвідом. Тому метою сімейних майстер-класів була передача досвіду застосування методів навчання, виховання та взаємодії з дитиною, а також залучення до корекційного процесу усіх його учасників.

Пів години душевно та продуктивно проведеного часу разом (без телефонів, сотні дорослих проблем та сторонніх думок) мають набагато більше значення, ніж  цілий день, проведений просто поруч.
Розвиткові заходи в режимі офлайн і онлайн до Міжнародного Дня захисту дітей
В перший день літа, 1 червня, традиційно, відзначається Міжнародний День захисту дітей. Мелітопольський інклюзивно – ресурсний центр завжди радо зустрічає своїх відвідувачів, які завітали до нас і в цей день. 
Фахівці інклюзивно – ресурсного центру підготували для дітей цікаві розвиткові заходи в режимі офлайн і онлайн. Ми завжди використовуємо сучасні провідні технології не лише в повсякденній корекційно – розвитковій роботі з дітьми, а й під час проведення дитячих тематичних свят та інших виховних і розважальних заходів. Діти разом із своїми батьками, прагнуть до участі в подібних заходах, адже абсолютна більшість із них, наших відвідувачів, потребують соціалізації, формування та розвитку навичок взаємодії з іншими дітьми та дорослими, що сприяє всебічному розвитку особистості та, в подальшому, забезпечує високу якість життя дитині з особливими потребами.
Завдяки спільним зусиллям фахівців центру діти отримали пам’ятні призи, розвивальні буклети, позитивні емоції та гарний настрій.
Захід до Міжнародного дня захисту дітей КУ «ІРЦ» Чернігівської селищної ради
До Міжнародного дня захисту дітей фахівці КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Чернігівської селищної ради приготували для дітей дерево мрій, дружби, щастя та миру.
Дитинство – найпрекрасніша мить нашого життя, це – пора сподівань та здійснення мрій. В цей день хочемо побажати кожній дитині на планеті, щоб вона була  здорова, щаслива, оточена турботою рідних і близьких. Нехай кожен новий день приносить їм тільки добро і нові, приємні відкриття. Батькам же побажаємо терпіння! Не забуваємо: саме ми відповідальні за радість і безпечне дитинство наших діток! Вітаємо!


Онлайн-захід: Театралізація української народної казки «Колобок»

01.06.2021 в рамках школи «Бути батьками», спеціалісти КУ «Інклюзивно-ресурсний центр Біленьківської сільської ради провели онлайн-захід, присвячений Міжнародному дню захисту дітей.

Мета онлайн західу: познайомити з казкою, вчити елементам театралізації, давати характеристики головним героям; розвивати зв’язне мовлення,  мислення; формувати комунікативну компетентність через розвиток мовлення учнів, самоосвітню компетентність – через самостійну роботу, виховувати в дітей прагнення до добра, порядності, любові до рідної мови, сценічного мистецтва.

Казка  - це дитинство людства і його мудрість. Читайте і слухайте казки. Нехай вони ідуть по світу, нехай живуть серед нас, сіють доброту і мудрість, навчають, як треба по правді жити.

Фото

Семінар-практикум

Фахівцями ІРЦ м. Енергодар був проведений семінар-практикум для педагогів закладів дошкільної освіти «Практичне застосування нейропсихологічних та кінезіологічних вправ в роботі з дітьми з ООП». В ході заходу педагогічні працівники поглибили свої знання щодо застосування в ЗДО оздоровчих навчальних методів, підвищили рівень поінформованості про вплив нейропсихологічних та кінезіологічних вправ на розвиток пізнавальних процесів дитини і для активізації та стимулювання розвитку дошкільнят.


Майстер-класс КУ «Токмацький інклюзивно-ресурсний центр» 
Напередодні всвітнього дня розповсюдження інформації про проблеми аутизму на базі КУ «Токмацький інклюзивно-ресурсний центр» відбувся майстер-клас «АВА- терапія як один з корекційних методів для роботи з дітьми з аутизмом» для практичних психологів, вчителів-логопедів, вчителів-дефектологів закладів дошкільної освіти з інклюзивними та спеціальними групами. Поділилася своїм досвідом роботи з АВА-терапії вчитель-дефектолог Присяжнюк Світлана Олександрівна, яка зазначила, що на сьогодні це один із ефективних методів для корекції розладів аутистичного спектра.Діти з нормотиповим розвитком можуть навчатися базових навичок та правил спілкування без допомоги спеціалістів. Навколишній світ надає їм відповідні умови для гри, вивчення мови та розвитку соціальних навичок. Проте діти з розладами аутистичного спектру, маючи потенціал до навчання, потребують особливого середовища, щоб опанувати ті чи інші навички, яким звичайні діти навчаються «інтуїтивно».

Під час майстер-класу Світлана Олександрівна розповіла про корекційні напрямки АВА-терапії такі як: корекція небажаної поведінки та навчання  навичкам. Цей метод допомагає зменшити або повністю усунути небажані поведінкові реакції. Програма терапії враховує індивідуальні потреби дитини і включає в себе освоєння й розвиток мовних, когнітивних, повсякденних і соціальних навичок, а також навичок самоорганізації.
  
 По завершенню  заходу вчитель-дефектолог продемонструвала фрагменти  своєї роботи колегам. 

Проєкт
  Весна… Пора нових надій, сподівань і звершень. Саме навесні ми ніби заново народжуємось, очікуємо позитивних змін і набагато більше мріємо. І тому творчий колектив Василівського інклюзивно-ресурсного центру за участю волонтерів вирішили неординарно привітати матусь із початком весни – подарували їм свято «Ти – жінка».
  Ми хотіли, щоб серед повсякденних турбот, побутових справ, безлічі занять та постійного пошуку всіх можливих способів розвитку дитини кожна мама знайшла час на себе та відчула себе жінкою. А допомогли нам реалізувати ці мрії теж дівчата – майстри своєї справи і просто добрі чарівниці: перукарі, візажисти, фотографи, декоратори м. Василівки, - які попрацювали над образами матусь діток, які є вихованцями та активними учасниками заходів нашого закладу, щоб створити неповторні образи і провести незабутню фотосесію. Успішна реалізація нашого соціально значимого проекту була б неможлива без їхньої участі.
   Дякуємо, що допомогли кожній мамі відчути себе чарівною, ніжною, хвилюючою і привабливою жінкою.
   Відео проєкту за посиланням 

КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» ОМР
Нове обладнання – нові можливості!

      Для  ефективної роботи та надання якісних психолого – педагогічних послуг, за рахунок залишків освітньої субвенціі з місцевого бюджету, КУ  «Інклюзивно – ресурний центр» було придбано вкрай необхідні спеціальні засоби та обладнання для корекції психофізичного розвитку та сенсорної інтеграції дітей з особливими освітніми потребами.
      Закуплено комплекти логопедичних таблиць, логопедичні набори з завданнями та скоромовками для розвитку правильної вимови слів, практичний демонстраційний матеріал до логопедичних занять. Для фізичної реабілітації дітей з вадами фізичного розвитку придбано комплект шведських стінок, балансири дерев’яні та гумові, сквізер для покращення координації, зміцнення м’язового корсету всього тіла, запобігання розвитку сколіозу і плоскостопості, розвитку витривалості та гнучкості. Для профілактики та лікування плоскостопості і плосковальгусної деформації ніг  придбано тактильну доріжку рівноваги та гумові тактильні доріжки.
     Психологічний, емоційний та інтелектуальний розвиток дітей залежить від сенсорного розвитку. Для сенсорної інтеграції придбали бульбашкову колону, басейн з підсвіткою, оптоволокно, дзеркало емоцій, розумну черепаху та  підвісне гніздо. На допомогу фахівцям ІРЦ у експертно-діагностичній діяльності та наданні психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами закуплено дидактичні ігри та іграшки, розвиваючі піраміди, матеріали для занять з піском.
     Запрошуємо батьків, діти яких мають особливі освітні потреби до нашого інклюзивно-ресурсного центру, який знаходиться за адресою: м. Оріхів, вул. Вернадського, 46, телефон для довідок 4-45-95.

03.12.2020

Фахівці КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» ОМР приєдналися до онлайн-марафону «ВСІ МИ – РІЗНІ, АЛЕ ВСІ МИ – РІВНІ».
    3 грудня увесь світ відзначає День осіб з інвалідністю, метою проголошення якого є дотримання прав людини та участі осіб з інвалідністю у житті суспільства, проведення якого спрямоване на привернення уваги до цієї категорії громадян, на захист їх гідності та прав, на переваги, які отримує цивілізоване суспільство, у якому усі люди – важливі і потрібні.
    Кожна людина індивідуальність. Люди з інвалідністю, як і всі ми, хочуть бути щасливими і гідно жити. На їх долю випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, виявляють виняткову силу духу, мужність і непохитну віру в життя!


25.11.2020

Семінар  «Особливості співпраці практичного психолога інклюзивно – ресурсного центру з батьками дітей з особливими освітніми потребами» КУ «ІРЦ» Роздольської сільської ради Михайлівського району
     25 листопада 2020 р. у рамках співпраці КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Роздольської сільської ради Михайлівського району Запорізької області з Мелітопольським державним педагогічним університетом імені Богдана Хмельницького, за сприяння старшого викладача кафедри початкової освіти Вікторії Чорної відбувся он-лайн семінар  з теми «Особливості співпраці практичного психолога інклюзивно – ресурсного центру з батьками дітей з особливими освітніми потребами», учасниками якого стали фахівці ІРЦ та здобувачі вищої освіти спеціальності «Початкова освіта. Інклюзивна освіта».
    Учасників семінару привітала директорка центру Тетяна Михайлишина. Вона ознайомила присутніх із метою, завданнями, програмою семінару та надала слово практичному психологу Ларисі Віннічук, яка презентувала співпрацю фахівців центру з батьками.
    У ході зустрічі було розглянуто:
·    Періоди, пов`язані зі стресом в сім`ях, що мають дітей з особливими освітніми потребами;
·    Реакції батьків, коли вони дізнаються, що їх дитина має особливості психофізичного розвитку;
·    Стадії адаптації сім`ї до ситуації народження дитини з особливими освітніми потребами;
·    Особливості поведінки батьків;
·    Законодавчі документи України, у яких передбачається відповідальність батьків за виховання, навчання та розвиток дітей;
·    Напрями роботи із сім`ями та шляхи співпраці з батьками;
·    Переваги співпраці працівників інклюзивно- ресурсних центрів з батьками дітей з особливими освітніми потребами;
·     Форми та види роботи спеціалістів ІРЦ з батьками;
·    Фактори, які допомагають залучати батьків до співпраці;
·    Алгоритм успішної співпраці фахівців та батьків.
    Під час семінару студенти брали активну участь у роботі (відповідали на запитання, виконували практичні завдання).  Цікавим для студентів було виконання завдань інтерактивної психологічної гри для батьків «Яка ваша дитина: активна чи гіперактивна?», що була створена Ларисою Віннічук на платформі LearningApps.org.
Посилання на гру: https://learningapps.org/display?v=pfba1r1tc20
    Студенти також отримали домашнє завдання від КУ «ІРЦ» РСР, скласти пам`ятку-пораду  для батьків  дітей  з особливими освітніми потребами під назвою «Як розвивати дружні стосунки дитини?»
    Семінар було завершено словами відомого українського педагога Василя Сухомлинького: «…Маленька людина не повинна знати про те, що вона − малоздібна… Виховання такої людини повинно бути в сто разів ніжнішим, чуйнішим, дбайливішим.»

14.11.2020

Логопедичний тиждень КУ «Токмацький інклюзивно-ресурсний центр» ТМР

       До Міжнародного дня логопеда (14.11.2020), вчитель-логопед Інна Лагода  КУ «Токмацький інклюзивно-ресурсний центр» ТМР підготувала «Логопедичний тиждень» з метою привертання увагу батьків та дітей до важливості своєчасного виявлення та виправлення мовленнєвих порушень, а також зацікавлення та стимулювання дітей до розвитку мовлення.

Протягом тижня Інна Василівна консультувала батьків, організовувала дитячі конкурси, проводила різні дидактичні ігри, підібрані відповідно віковим категоріям, здібностям та можливостям дитини. В цікавій та ігровій формі удосконалювала набуті вміння та навички під час занять. Так, наприклад, для дітей більш старшого віку, з метою автоматизації та диференціації поставлених звуків, розвитку уваги та словникового запасу, проводилась гра «Логопедичні шахи». Спеціально для хлопчиків – дидактична гра «Знайди гараж для машини». Для прихильників мультфільмів, пропонувалась гра з використанням сюжетних малюнків улюблених героїв, де потрібно знайти слова на певний звук, тощо. Також дітям було запропоновано прийняти участь у конкурсі малюнків на тему «Я на логопедичному занятті». Діти із задоволенням зобразили на малюнках саме те, що їм найбільше подобається на заняттях: артикуляційні вправи, гра з м'ячем для розвитку фонематичного сприймання, спеціальні іграшки для дихальних вправ або просто автомобіль з будинком, пояснюючи це тим, що так поспішає на заняття до логопеда.
    У «Міжнародний День логопеда» колектив Токмацького ІРЦ  приєднується до численних привітань на адресу наших незамінних вчителів-логопедів і бажає їм міцного здоров’я, успіхів у їхній не легкій праці, родинного тепла і простого людського щастя! Зі святом вас, дорогі логопеди!  


11.09.2020

11 вересня 2020 року в КУ « Інклюзивно-ресурсний центр» Чернігівської селищної ради відбувся районний семінар для асистентів вчителів  закладів загальної середньої  освіти на тему «Асистент вчителя – ключова ланка в сфері інклюзії у закладах середньої освіти». Учасників зібрання привітала директор ІРЦ Людмила Абрамова, яка розповіла про основні завдання центру та наголосила на важливості командної роботи, фахової підтримки. Практичні психологи закладу Тетяна Семеніхіна та Наталія Буханиста ознайомили присутніх з переліком документації асистента вчителя щодо роботи з учнями з особливими освітніми потребами та особливостями роботи асистента вчителя під час дистанційного навчання. Вчитель-логопед Аліна Бойко розповіла про командний супровід  дитини з особливими освітніми потребам в закладі освіти. По закінченню семінару учасники заповнили анкети «Робота асистента вчителя в інклюзивних класах» та отримали методичні рекомендації (презентації) щодо організації інклюзивного навчання в закладах освіти.


    31.01.2020 року фахівцями Інклюзивно-ресурсного центру Енергодарської міської ради був проведений тренінг "Психологічне здоров'я батьків є необхідною умовою здоров'я дітей". Мета тренінгу - формування умінь і навичок батьків дітей з особливими освітніми потребами щодо збереженя та зміцнення свого психічного здоров'я. В ході тренінгу були проведені наступні вправи: "Асоціації" - учасники називали якомога більше асоціацій до слова здоров'я; "Я переживаю стрес, коли..."; "Ловець блага" - учасники тренувались знаходити позитивні моменти в негативних ситуаціях, та ін.
   
10.01.2020.

10.01.2020 року на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради відбувся семінар на тему: «Особливості розвитку, навчання та виховання дітей з особливими потребами», в якому прийняли участь 25 педагогів Оріхівської ОТГ. Мета семінару: надання інформації про дітей з особливими потребами, формування засад толерантного ставлення до таких особливих дітей. Протягом семінару педагогічним працівникам була надана інформація та рекомендації щодо роботи з дітьми з обмеженими можливостями. Було переглянуто відео - казку «Соловейко з одним крилом», яка налаштовує дорослих та дітей на доброзичливе ставлення та взаємодопомогу до особливих дітей.

09.01.2020

   9 січня 2020 року в Інклюзивно-ресурсному центрі Енергодарської міської ради відбувся тренінг «Основи інклюзивного шкільного навчання». Тренером виступила Бєлан О.О., практичний психолог ЕНВК «ЗНЗ-ДНЗ»№6, яка пройшла навчання в м. Київ в рамках проєкту «Інклюзивна реформа шкільної освіти в Україні: впровадження найкращих світових практик», який реалізується громадською організацією «Волонтерський рух «Спільна допомога» за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні та Всеукраїнського фонду «Крок за кроком». 
   В межах заходу було розглянуто такі теми: «Розуміння інвалідності та інклюзії», «Особливості організації освітнього процесу: командний підхід», «Партнерство з батьками», «Індивідуальна програма розвитку», «Універсальний дизайн». Тренінг пройшов жваво, енергійно. Учасники дискутували на представлені теми. По закінченню тренінга педагоги отримали сертифікати.


21.12.2019.
   

 21.12.2019 року в Марївському НВК Біленьківської ОТГ відбувся семінар на тему «Особливості роботи з дітьми з ЗПР в умовах інклюзивної освіти. Складаємо ІПР.» В роботі обласного семінару-практикуму взяли участь вчителі класів з інклюзивним навчанням, асистенти вчителів, вчителі-логопеди та практичні психологи закладу загальної середньої освіти, які проводять корекційні заняття. Робота семінару - практикуму була спрямована на: розширення знань учасників з питання особливостей організації психолого-педагогічної та корекційно-розвиткової роботи зі школярами з затримкою психічного розвитку в умовах інклюзивної освіти; складання ІПР. 

  Вчитель – дефектолог Паталах О.М. під час виступу окреслила основні цілі, завдання та напрямки корекційної діяльності зі школярами з особливими освітніми потребами; визначила специфіку роботи з дітьми з затримкою психічного розвитку . Важливе місце під час доповіді було відведено особливостям організації додаткових психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових занять для осіб з особливими освітніми потребами у закладах освіти на основі практичного досвіду .Педагог показала основні напрямки роботи вчителя зі школярами з затримкою психічного розвитку, ознайомила з корекційно-розвитковими програмами з розвитку мовлення, а також провела корекційні вправи та ігри («Яке слово зайве?», «Загубилось слово», «Читаночка-розширялочка», «Пропущені літери» тощо).

03.12.2019.


   03.12.2019 р., на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради відбувся спільний захід: «Кожна дитина особлива, всі діти – рівні!». Організаторами цього заходу були: КУ «Центр надання соціальних послуг» Оріхівської міської ради та КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради. До присутніх звернулася директор КУ «ЦНСП» ОМР Л.Жбанкова, яка сказала безліч теплих слів в адресу присутніх, наголосила на тому, що інвалідність - це не вирок і побажала всім міцного здоров’я, гарного настрою та терпіння. Після привітань маленьким гостям представили розважальну програму де діти приймали участь у мультмарафоні, дарували присутнім свої посмішки та оплески, а присутні мали змогу оцінити «Вернісаж талантів», творчі роботи виконані руками дітей.
  31 жовтня 2019 року педагогічними працівниками КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Кам’янсько-Дніпровської міської ради Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області був проведений навчальний тренінг «Рівні можливості для кожного» для вчителів, асистентів вчителів, соціальних педагогів Кам’янсько-Дніпровської ОТГ які тільки почали працювати (чи незабаром працюватимуть) в класах та групах за інклюзивною формою навчання. 
   Мета тренінгу – формування загального враження від введення інклюзивної освіти в систему загальноосвітніх закладів, познайомити вчителів з особливостями інклюзивного навчання в системі освіти; сформувати толерантне ставлення до впровадження інклюзивного навчання у закладах освіти. На тренінгу були присутні педагогічні праціаники КЗ «Кам’янсько-Дніпровської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3» Кам’янсько-Дніпровської міської ради, КЗ «Великознам’янської ЗОШ І-ІІ ст. № 2» Кам’янсько-Дніпровської міської ради, КЗ «Будинку дитячої творчості» Кам’янсько-Дніпровської міської ради.
24.10.2019 року фахівці КУ "Інклюзивно-ресусний центр" Енергодарської міської ради  провели семінар-практикум для педагогів ЗЗСО на тему: "Робота педагогів з дітьми з особливими освітніми потребами та їх батьками в закладах освіти". В ході проведення семінару педагоги покращили свій досвід роботи в командах для здійснення комплексного супроводу дітей з ООП та отримали психолого-педагогічні рекомендації по роботі з їх батьками. 
 В рамках роботи КЗ «Інклюзивно-ресурсний центр» Василівської районної ради Запорізької області 21 жовтня 2019 року на базі КЗДО № 4 «Струмочок» комбінованого типу ВМР ЗО відбувся логопедичний захід, присвячений Всесвітньому дню людей із вадами мовлення з теми «Домашня логопедія», який розкрив форми роботи логопедів на занятті. Метою даного заходу було формування у батьків розуміння важливості проведення мовленнєвих ігор та вправ в домашніх умовах; ознайомлення батьків із різними видами гімнастики, які сприяють вихованню правильної вимови у дітей (пальчикова, артикуляційна, дихальна, пісочна; розвиток загальної моторики); навчити батьків правильно виконувати, а також бачити темп і рівень виконання дитини; стимулювати самоосвіту батьків; виховувати у батьків та дітей відчуття радості від спільної діяльності. Активну участь в проведенні заходу взяли вчителі-логопеди Куропятник Н.І. (КЗДО № 4 «Струмочок» комбінованого типу ВМР ЗО), Бороздіна Г.О. та Фірсова О.В. (КЗДО № 7 «Теремок» комбінованого типу ДМР ЗО), Овдієнко Т. В. (КЗДО № 5 «Теремок» ДМР ЗО), які показали майстер-класи з досвіду роботи. Батьки разом зі своїми дітьми із задоволенням виконували запропоновані завдання, рухливі ігри. Акцентували увагу на тому, що кращих результатів можна досягнути лише спільними зусиллями фахівців та батьків. По завершенню заходу малеча отримала солодощі, а батьки – позитивні емоції та корисну інформацію щодо профілактики мовленнєвих порушень в домашніх умовах. Обговорення заходу вчителів-логопедів пройшло за «круглим столом», де були окреслені питання подальшої діяльності фахівців. 
   Фотоальбом

   18.10.2019 року фахівці  КУ "Інклюзивно-ресусний центр" Енергодарської міської ради провели семінар-практикум для вихователів інклюзивних груп на тему: "Робота падагогів з дітьми з особливими освітніми потребами та їх батьками в закладах дошкільної освіти". Педагоги ознайомились з основними принципами роботи з дітьми з ООП та отримали психолого- педагогічні рекомендації по роботі з їх батьками.
 Відповідно Положення «Про інклюзивно-ресурсний центр» № 545 від 12.07.2019 року та на виконання завдань ІРЦ, у рамках «Міжнародного проекту професійної перепідготовки на 2019/2020 р., науково-освітньою установою «Український ресурсний центр освітніх інновацій» 9, 10, 11 жовтня 2019 року проведено тренінг-інтенсив «Комплементарна реабілітологія: інноваційні методи оцінювання та корекції порушень психофізичного розвитку дітей в умовах інклюзивних закладів освіти», організований комунальною установою «Інклюзивно-ресурсний центр» Токмацької районної ради. 
   В урочистому відкритті заходу прийняли участь голова РДА В.С. Дудукалов, голова районної ради В.П. Мафтуляк, начальник відділу освіти ТРДА М.П. Шепель, директор обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Т.А. Волошина, директор КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» ТРР О.С. Хайдарова та спікери. Під час урочистого відкриття зазначеного заходу підписано угоду про співпрацю між КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» ТРР в особі директора Оксани Сергіївни Хайдарової та НОУ «Український центр освітніх інновацій» в особі Олександра Петровича Глоби. Участь у заході прийняли 96 педагогів з м. Енергодару, м. Василівки та Василівськоо району, м. Мелітополя та Мелітопольського району, м. Пологи, м. Запоріжжя, м. Токмак і Токмацького району. Це педагогічні працівники КЗ «Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти» ЗОР, Обласного ресурсного центру, інклюзивно-ресурсних центрів, спеціальних закладів освіти, закладів загальної середньої освіти та закладів дошкільної освіти.
  Спікерами тренінгу були: Наталія Базима – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри логопедії та логопсихології НПУ імені М.П.Драгоманова, коуч ВГО УАКП, технічний секретар Наукового часопису НПУ імені М.П. Драгоманова. Тетяна Станева – тренер-реабілітолог, нутриціолог, засновник ГО «Життя Без Ліків», співзасновник ННВК «Life without medicines». Олександр Глоба - доктор педагогічних наук, професор кафедри ортопедагогіки, ортопсихології та реабілітології НПУ імені М.П.Драгоманова, автор методики «Life without medicines», голова РадиУРЦОІ, засновник ГО «Життя Без Ліків». 
   Протягом трьох днів педагоги з усієї області розглядали і вивчали теми: інноваційні методи діагностики та немедикоментозні засоби корекції порушень опорно-рухового апарату у дітей в умовах інклюзивних закладів освіти; особливості корекційної роботи й організація психолого-медико-педагогічного супроводу дітей з РАС; сучасні методи моніторингу та відновлення психофізичного стану організму дітей і дорослих. Перші 2 дні робота кипіла у великій залі засідань Токмацької міської ради, за що окрема подяка керівництву міста. 
 Третій день тренінгу педагоги працювали на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Токмацької районної ради. Всі три дні були наповнені посмішками, позитивними емоціями, гарними думками, новими знаннями, новими знайомствами, найкращими враженнями за участю найкращих професіоналів. Гарних емоцій добавлено виступом вихованців Молочанської дитячої школи мистецтв. Дякуємо працівникам КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» ТРР за організацію та проведення заходу на високому рівні.

  11.10.2019 року фахівцями  КУ "Інклюзивно-ресусний центр" Енергодарської міської ради була проведена групова консультація для практичних психологів ЗЗСО та ЗДО з теми: "Корекційна та розвивальна робота з дітьми РАС та інтелектуальними порушеннями". Мета зустрічи полягала у теоретичному обгрунтуванні психологічних основ виховання дітей з аутизмом та інтелектуальними порушеннями та системи корекційно-виховної роботи з ними.
   27.09.2019 року практичними психологами  КУ "Інклюзивно-ресусний центр" Енергодарської міської ради була проведена групова консультація "Особливості роботи вихователя, асистента вихователя ЗДО в групі з дітьми РДА". Присутні отримали інформацію щодо особливостей розвитку дітей РДА та ознайомилися з прийомами та методами налагодження контакту з ними.    26 вересня 2019 року за круглим столом в КУ «Інклюивно-ресурсний центр» Токмацької районної ради зустрічали директорів і заступників директорів закладів освіти району. Тема обговорення: «Організація освітньої діяльності дітей з особливими освітніми потребами в умовах закладів освіти. Співпраця з інклюзивно-ресурсним центром». У 2019/2020 навчальному році у Токмацькому районі 13 закладів освіти відкрили інклюзивні класи/групи. Саме тому, виникло багато питань щодо організації інклюзивного навчання. Директор КУ «ІРЦ» ТРР Хайдарова Оксана Сергіївна надавала відповіді та роз'яснення з даного питання. На засіданні прийняла участь представник Відділу освіти ТРДА Надія Стольникова.


  
 04.09.2019 року директором Інклюзивно-ресурсного центру проведено інформаційно-методичну нараду для практичних психологів, вчителів-логопедів та вчителів-дефектологів закладів освіти міста (були присутні 56 осіб), на якій обговорено наступні питання: 
- напрямки діяльності Інклюзивно-ресурсного центру у 2019-2020 навчальному році; 
- взаємодія з закладами освіти міста;
 - особливості організації надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими потребами; 
- нормативно-правова база з питань інклюзивної освіти.17.05.2019 року практичним психологом КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Енергодарської міської ради Запорізької області, було проведено семінар-практикум для вихователів ЗДО на тему: «Робота вихователів з дітьми з особливими освітніми потребами та їх батьками в закладі дошкільної освіти». Протягом заходу були обговорені аспекти щодо реальної допомоги дітям з особливими освітніми потребами для успішної інтеграції в соціумі.

  

   09.04.2019 року практичним психологом Енергодарського Інклюзивно-ресусного центру проведено заняття творчої динамічної групи вчителів та асистентів вчителів інклюзивних класів з теми: «12 практичних ідей з організації роботи в інклюзивному класі». Увага присутніх була зосереджена на організаційних особливостях роботи в інклюзивних класах та на процесі створення оптимального позитивного навчального середовища при роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.
       2 квітня 2019 року за участю КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Мелітопольської міської ради Запорізької області пройшов захід до Всесвітнього дня поширення інформації про проблеми аутизму. З метою розповсюдження інформації та підтримки дітей і батьків організовано міський захід під керівництвом гуманітарного профільного заступника мера Бойко С.А., управління освіти, Інклюзивно-ресурсного центру, громадської організації нашого міста "Особливе батьківство", дошкільних закладів міста. З метою поширення інформації про проблеми аутизму розповсюджено буклети, листівки, задля того, щоб підкреслити необхідність допомагати людям, підвищувати рівень їх життя. Адже чисельність дітей, які страждають аутизмом, висока у всіх регіонах світу і має величезні наслідки для дітей, їх сімей, громад і товариств. В рамках даного заходу всіх батьків та дітей було запрошено на площу Перемоги, де відбулися майстер-класи, виставки дидактичного та розвивального матеріалу направлені на розвиток кожної дитини. Всіх дітей радо зустрічали казкові герої. Кожна дитина мала можливість прийняти участь у конкурсах та отримати задоволення від спілкування. Гостинно приймала дітей та батьків піцерія «Челентано», яка пригостила смачною піцою та солодощами, які запропонувала адміністрація закладу.
      Фотоальбом

     27.03.2019 року фахівці
Інклюзивно-ресурсного центру м. Енергодар провели практикум для учасників Команди психолого-педагогічного супроводу з теми: «Команда психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами у закладі дошкільної освіти». В ході заходу були обговорені основні принципи, завдання та функції, а також порядок діяльності Команди супроводу дітей з особливими освітніми потребами, які здобувають освіту в умовах інклюзивного навчання в закладах дошкільної освіти.
       Фотоальбом

21.03.2019 року у Інклюзивно-ресурсному центрі м. Енергодара було проведено авторську майстерню для вчителів-логопедів ЗЗСО «Розробка дидактичного матеріалу для дітей шкільного віку», метою якої було систематизування дидактичного матеріалу щодо обстеження дітей шкільного віку. 


    


   
     

    12 березня 2019 року на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради відбувся семінар-тренінг: «Можливості арт-терапії в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами». Мета заходу – висвітлити роль арт-терапії у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами. Учасниками заходу стали практичні психологи, асистенти вихователів закладів дошкільної освіти та асистенти вчителів навчальних закладів загальної середньої освіти та фахівці ІРЦ. На теоретичній частині семінару – тренінгу були обговорені такі питання: -переваги арт-терапії; -функції, завдання та види арт-терапії; -можливості арт-терапії в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами. На практичній частині заходу учасники мали змогу власноруч застосувати та показати свої можливості з використанням арт-терапії, а саме: оригамі, ізотерапія, пісочна та музична терапії. По закінченню заходу присутні поділилися своїми враженнями та обмінялися взаємними побажаннями.

       


         04 березня 2019 року, напередодні свята 8 Березня, на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради відбувся святковий захід – «Приймайте, мами привітання!». На свято прийшли мами, бабусі, сестрички наших вихованців, дітей з особливими освітніми потребами. На початку з привітальним словом звернулася Собко Ольга Дмитрівна, побажавши усім міцного здоров’я, сил, терпіння, наснаги та любові. А далі розпочалося святкове дійство. Силу свого таланту глядачам продемонстрував фольклорно – вокальний колектив «Червона калина». Безліч теплих слів пролунало на адресу найдобріших, наймиліших, найулюбленіших в світі матусь. Наприкінці свята вихованці Центру подарували мамам та бабусям власноруч виготовлені подарунки. Свято закінчилось подарувавши всім присутнім гарний настрій та позитивні емоції.
       Фотоальбом

     Інклюзивно-ресурсний центр по Дніпровському району сприяв участі 20-ти дітей з особливими потребами у благодійному заході 19 грудня 2018 року до Дня Святого Миколая. Захід був організований у Палаці культури ЗТЗ сімейним клубом “Колібрі”. Діти зустрілись із казковими героями, грались та фотографувались з ними. Святковий концерт вразив своєю різноманітністю. Діти отримали солодкі подарунки від кав’ярні-кондитерської “О’Сасао”.

       Діялність КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Більмацької ради Запорізької області. За останні роки Україна зробила потужний крок уперед у питанні розвитку інклюзивного навчання, яке полягає у забезпеченні права усіх дітей на якісну освіту. Проте, ще й досі питання інклюзії у багатьох викликає подив і нерозуміння. Тому щороку заклади освіти Більмацького району планують інформаційно-просвітницькі заходи, спрямовані на розвиток психологічної готовності учасників навчально-виховного процесу до взаємодії з дитиною, яка має особливі освітні потреби. Куратором цього питання є КУ «Інклюзивно-ресурсний центр».
На початку 2018-2019 н. р. фахівцями інклюзивно-ресурсного центру були проведені тренінги «Професійна діяльність асистента вчителя/вихователя у інклюзивному просторі» та «Здібності дитини з особливими освітніми потребами. Шляхи їх розвитку».

Також важливою складовою залишаються методичні об’єднання практичних психологів та соціальних педагогів, спрямовані на краще пізнання себе й один одного, розширення знань з питань роботи з дітьми з ООП, здійснення обміну досвідом.

Більше фото тут:      21 грудня 2018 року на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради відбувся семінар-тренінг «Інклюзивна освіта – реалії і можливості», організатором якого виступив педагогічний колектив КУ «ІРЦ» ОМР.
Мета заходу – розширити знання педагогів, сформувати вміння адаптуватися і легко знаходити контакт з дітьми з особливими освітніми потребами, активізувати особистісний потенціал та оптимально реалізувати креативний підхід у нестандартних ситуаціях. Сформувати толерантне ставлення до впровадження інклюзивного навчання.
Учасниками заходу стали практичні психологи, асистенти вихователів, асистенти вчителів та фахівці ІРЦ.
На теоретичній частині семінару – тренінгу були обговорені такі питання:
-  основні завдання інклюзивного навчання;
-  організація інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами;
-  залучення батьків в освітній процес.
На практичній частині заходу учасники мали змогу пізнати, як формувати у дітей позитивну самооцінку, встановлювати партнерські стосунки з родинами дітей з особливими освітніми потребами, залучати їх до активної участі у педагогічному процесі, також була висвітлена необхідність надання підтримки дітям з особливими освітніми потребами.
По закінченню заходу присутні поділилися своїми враженнями та обмінялися взаємними побажаннями.


 


          День Святого Миколая малеча завжди чекає з особливим нетерпінням, бо це означає, що слухняні дітки обов’язково отримають солодощі та подарунки. Напередодні свята діти пишуть Святому Миколаю листи зі своїми побажаннями і вкидають їх у поштову скриньку або кладуть за вікно, просячи передусім здоров’я собі та батькам.

Ось і цього разу мрії дітей, які відвідують КУ «Інклюзивно – ресурсний  центр»  Оріхівської міської ради – здійснилися, адже з добрими побажаннями та гостинцями до них завітав настоятель Свято – Стефанівського храму Миколай, який нікого не обділив солодким подарунком та добрим словом.

Діти та батьки мали змогу почути святкову історію про Святого Миколая та поділитися своїми мріями,  а свої бажання, напередодні свята, відправити в пошту Святого Миколая.   Після бесіди діти прийняли урочисте причастя.
Приємно, що у день Святого Миколая дитячі мрії можуть здійснитися. Мабуть, цьогорічне свято запам’ятається дітям надовго, а подарунки принесуть радість і задоволення.

                   Токмацький інклюзивно-ресурсний центр зустрічає гостей
На базі КУ «Токмацький інклюзивно-ресурсний центр» відбувся майстер-клас для вихователів закладів дошкільної освіти під назвою «Застосування артикуляційної гімнастики в роботі вихователів ЗДО». Метою заходу було ознайомити та навчити педагогів основним методам та  прийомам проведення артикуляційної гімнастики. Привітала всіх гостей та ознайомила з діяльністю центру директор  Марко Н.В. Продовжила роботу з аудиторією вчитель-логопед Лагода І.В., яка зазначила, що на сьогоднішній день майже 90% дітей віком від 2 до 6 років мають різноманітні порушення  мовлення. А так, як більшість закладів дошкільної освіти міста не забезпечені вчителями-логопедами, тому важливо саме вихователям застосовувати прийоми артикуляційної гімнастики у освітньому процесі. Також Інна Василівна розповіла присутнім про основні мовленнєві порушення та їх причини, надала методичні рекомендації вихователям щодо проведення артикуляційної гімнастики та на прикладі «Казки про Веселий язичок» показала її виконання. Педагоги мали змогу самі виконати різні логопедичні вправи для подальшого їх використання у своїй роботі. Адже, як зазначила вчитель-логопед, важливим є починати артикуляційну гімнастику саме в ранньому віці. І тільки завдяки систематичному виконанню таких вправ можливе зміцнення м’язів органів мовлення і підготовка бази для чистої звуковимови та попередження виникнення порушень мовлення у дітей. По закінченню всі присутні поділилися своїми враженнями та обмінялися взаємними побажаннями. Інформація про інклюзивно-ресурсні центри м. Запоріжжя та Запорізької області


Немає коментарів:

Дописати коментар