Діяльність ІРЦ

  

   09.04.2019 року практичним психологом Енергодарського Інклюзивно-ресусного центру проведено заняття творчої динамічної групи вчителів та асистентів вчителів інклюзивних класів з теми: «12 практичних ідей з організації роботи в інклюзивному класі». Увага присутніх була зосереджена на організаційних особливостях роботи в інклюзивних класах та на процесі створення оптимального позитивного навчального середовища при роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.
       2 квітня 2019 року за участю КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Мелітопольської міської ради Запорізької області пройшов захід до Всесвітнього дня поширення інформації про проблеми аутизму. З метою розповсюдження інформації та підтримки дітей і батьків організовано міський захід під керівництвом гуманітарного профільного заступника мера Бойко С.А., управління освіти, Інклюзивно-ресурсного центру, громадської організації нашого міста "Особливе батьківство", дошкільних закладів міста. З метою поширення інформації про проблеми аутизму розповсюджено буклети, листівки, задля того, щоб підкреслити необхідність допомагати людям, підвищувати рівень їх життя. Адже чисельність дітей, які страждають аутизмом, висока у всіх регіонах світу і має величезні наслідки для дітей, їх сімей, громад і товариств. В рамках даного заходу всіх батьків та дітей було запрошено на площу Перемоги, де відбулися майстер-класи, виставки дидактичного та розвивального матеріалу направлені на розвиток кожної дитини. Всіх дітей радо зустрічали казкові герої. Кожна дитина мала можливість прийняти участь у конкурсах та отримати задоволення від спілкування. Гостинно приймала дітей та батьків піцерія «Челентано», яка пригостила смачною піцою та солодощами, які запропонувала адміністрація закладу.
      Фотоальбом

     27.03.2019 року фахівці
Інклюзивно-ресурсного центру м. Енергодар провели практикум для учасників Команди психолого-педагогічного супроводу з теми: «Команда психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами у закладі дошкільної освіти». В ході заходу були обговорені основні принципи, завдання та функції, а також порядок діяльності Команди супроводу дітей з особливими освітніми потребами, які здобувають освіту в умовах інклюзивного навчання в закладах дошкільної освіти.
       Фотоальбом

21.03.2019 року у Інклюзивно-ресурсному центрі м. Енергодара було проведено авторську майстерню для вчителів-логопедів ЗЗСО «Розробка дидактичного матеріалу для дітей шкільного віку», метою якої було систематизування дидактичного матеріалу щодо обстеження дітей шкільного віку. 


    


   
      12 березня 2019 року на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради відбувся семінар-тренінг: «Можливості арт-терапії в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами». Мета заходу – висвітлити роль арт-терапії у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами. Учасниками заходу стали практичні психологи, асистенти вихователів закладів дошкільної освіти та асистенти вчителів навчальних закладів загальної середньої освіти та фахівці ІРЦ. На теоретичній частині семінару – тренінгу були обговорені такі питання: -переваги арт-терапії; -функції, завдання та види арт-терапії; -можливості арт-терапії в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами. На практичній частині заходу учасники мали змогу власноруч застосувати та показати свої можливості з використанням арт-терапії, а саме: оригамі, ізотерапія, пісочна та музична терапії. По закінченню заходу присутні поділилися своїми враженнями та обмінялися взаємними побажаннями.

       


         04 березня 2019 року, напередодні свята 8 Березня, на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради відбувся святковий захід – «Приймайте, мами привітання!». На свято прийшли мами, бабусі, сестрички наших вихованців, дітей з особливими освітніми потребами. На початку з привітальним словом звернулася Собко Ольга Дмитрівна, побажавши усім міцного здоров’я, сил, терпіння, наснаги та любові. А далі розпочалося святкове дійство. Силу свого таланту глядачам продемонстрував фольклорно – вокальний колектив «Червона калина». Безліч теплих слів пролунало на адресу найдобріших, наймиліших, найулюбленіших в світі матусь. Наприкінці свята вихованці Центру подарували мамам та бабусям власноруч виготовлені подарунки. Свято закінчилось подарувавши всім присутнім гарний настрій та позитивні емоції.
       Фотоальбом

     Інклюзивно-ресурсний центр по Дніпровському району сприяв участі 20-ти дітей з особливими потребами у благодійному заході 19 грудня 2018 року до Дня Святого Миколая. Захід був організований у Палаці культури ЗТЗ сімейним клубом “Колібрі”. Діти зустрілись із казковими героями, грались та фотографувались з ними. Святковий концерт вразив своєю різноманітністю. Діти отримали солодкі подарунки від кав’ярні-кондитерської “О’Сасао”.

       Діялність КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Більмацької ради Запорізької області. За останні роки Україна зробила потужний крок уперед у питанні розвитку інклюзивного навчання, яке полягає у забезпеченні права усіх дітей на якісну освіту. Проте, ще й досі питання інклюзії у багатьох викликає подив і нерозуміння. Тому щороку заклади освіти Більмацького району планують інформаційно-просвітницькі заходи, спрямовані на розвиток психологічної готовності учасників навчально-виховного процесу до взаємодії з дитиною, яка має особливі освітні потреби. Куратором цього питання є КУ «Інклюзивно-ресурсний центр».
На початку 2018-2019 н. р. фахівцями інклюзивно-ресурсного центру були проведені тренінги «Професійна діяльність асистента вчителя/вихователя у інклюзивному просторі» та «Здібності дитини з особливими освітніми потребами. Шляхи їх розвитку».

Також важливою складовою залишаються методичні об’єднання практичних психологів та соціальних педагогів, спрямовані на краще пізнання себе й один одного, розширення знань з питань роботи з дітьми з ООП, здійснення обміну досвідом.

Більше фото тут:      21 грудня 2018 року на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради відбувся семінар-тренінг «Інклюзивна освіта – реалії і можливості», організатором якого виступив педагогічний колектив КУ «ІРЦ» ОМР.
Мета заходу – розширити знання педагогів, сформувати вміння адаптуватися і легко знаходити контакт з дітьми з особливими освітніми потребами, активізувати особистісний потенціал та оптимально реалізувати креативний підхід у нестандартних ситуаціях. Сформувати толерантне ставлення до впровадження інклюзивного навчання.
Учасниками заходу стали практичні психологи, асистенти вихователів, асистенти вчителів та фахівці ІРЦ.
На теоретичній частині семінару – тренінгу були обговорені такі питання:
-  основні завдання інклюзивного навчання;
-  організація інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами;
-  залучення батьків в освітній процес.
На практичній частині заходу учасники мали змогу пізнати, як формувати у дітей позитивну самооцінку, встановлювати партнерські стосунки з родинами дітей з особливими освітніми потребами, залучати їх до активної участі у педагогічному процесі, також була висвітлена необхідність надання підтримки дітям з особливими освітніми потребами.

По закінченню заходу присутні поділилися своїми враженнями та обмінялися взаємними побажаннями.


 


          День Святого Миколая малеча завжди чекає з особливим нетерпінням, бо це означає, що слухняні дітки обов’язково отримають солодощі та подарунки. Напередодні свята діти пишуть Святому Миколаю листи зі своїми побажаннями і вкидають їх у поштову скриньку або кладуть за вікно, просячи передусім здоров’я собі та батькам.

Ось і цього разу мрії дітей, які відвідують КУ «Інклюзивно – ресурсний  центр»  Оріхівської міської ради – здійснилися, адже з добрими побажаннями та гостинцями до них завітав настоятель Свято – Стефанівського храму Миколай, який нікого не обділив солодким подарунком та добрим словом.

Діти та батьки мали змогу почути святкову історію про Святого Миколая та поділитися своїми мріями,  а свої бажання, напередодні свята, відправити в пошту Святого Миколая.   Після бесіди діти прийняли урочисте причастя.
Приємно, що у день Святого Миколая дитячі мрії можуть здійснитися. Мабуть, цьогорічне свято запам’ятається дітям надовго, а подарунки принесуть радість і задоволення.

                   Токмацький інклюзивно-ресурсний центр зустрічає гостей
На базі КУ «Токмацький інклюзивно-ресурсний центр» відбувся майстер-клас для вихователів закладів дошкільної освіти під назвою «Застосування артикуляційної гімнастики в роботі вихователів ЗДО». Метою заходу було ознайомити та навчити педагогів основним методам та  прийомам проведення артикуляційної гімнастики. Привітала всіх гостей та ознайомила з діяльністю центру директор  Марко Н.В. Продовжила роботу з аудиторією вчитель-логопед Лагода І.В., яка зазначила, що на сьогоднішній день майже 90% дітей віком від 2 до 6 років мають різноманітні порушення  мовлення. А так, як більшість закладів дошкільної освіти міста не забезпечені вчителями-логопедами, тому важливо саме вихователям застосовувати прийоми артикуляційної гімнастики у освітньому процесі. Також Інна Василівна розповіла присутнім про основні мовленнєві порушення та їх причини, надала методичні рекомендації вихователям щодо проведення артикуляційної гімнастики та на прикладі «Казки про Веселий язичок» показала її виконання. Педагоги мали змогу самі виконати різні логопедичні вправи для подальшого їх використання у своїй роботі. Адже, як зазначила вчитель-логопед, важливим є починати артикуляційну гімнастику саме в ранньому віці. І тільки завдяки систематичному виконанню таких вправ можливе зміцнення м’язів органів мовлення і підготовка бази для чистої звуковимови та попередження виникнення порушень мовлення у дітей. По закінченню всі присутні поділилися своїми враженнями та обмінялися взаємними побажаннями. Інформація про інклюзивно-ресурсні центри м. Запоріжжя та Запорізької області


Комментариев нет:

Отправить комментарий