Діяльність ІРЦ Запорізької області

Онлайн зустріч

12.04.2024 в рамках Місяця психічного здоров’я «Чим я можу допомогти?» відбулась онлайн зустріч педагогічних працівників КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Кам`янської селищної ради (директор Олена ГОЛОВКІНА) з учнями 4 класу Кам’янського опорного ЗЗСО. Під час зустрічі фахівець (консультант) ІРЦ  Катерина СЕМЕНЕНКО  розповіла дітям про допомогу, яку вони можуть отримати від фахівців центру, а також ознайомила з вправами на зняття психоемоційної напруги та розвиток когнітивної сфери.

Вебінар

10.04.2024 Світлана ТИМОШЕНКО, фахівець (консультант) КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Кам’янської селищної ради  (директор Олена ГОЛОВКІНА) провела вебінар «Ігрові методики розвитку мовлення дітей» для закладів освіти Кам’янської, Смирновської та Комиш-Зорянської селищних рад.

«Аукціон творчих ідей»

12.04.2024 Тетяною ТХОРЕНКО, фахівцем (консультантом) Бердянського інклюзивно-ресурсного центру (директор Тетяна МАЛУЄВА)  у рамках  успішної співпраці з Бердянським державним педагогічним університетом було проведено  «Аукціон творчих ідей». На заході здобувачі вищої освіти, які проходили волонтерську пропедевтичну практику  на базі КУ «ІРЦ» БМР, презентували свої педагогічні напрацювання, відеоогляди дидактичних ігор власного виробництва, поділилися вмінням акумулювати перспективний педагогічний досвід, удосконалювати лінгвістичні, комунікативні, мовленнєві компетенції. Оцінювання робіт було проведено у форматі порад практикантам щодо створення індивідуального педагогічного стилю.

Також спікером за допомогою інтерактивного навчального застосунка Wordwall було розроблено та проведено тест-вікторину набутих знань щодо особливостей роботи ІРЦ.

Такі заходи допомагають зробити наступний крок до педагогічної майстерності, підготувати нові енергійні фахові кадри, а студентам підвищити рівень професійної компетентності.

Аукціон ідей

Фотозвіт

Спорт заради розвитку (speaker)

05.04.2024 фахівці (консультанти) інклюзивно-ресурсного центру по Олександрівському району м. Запоріжжя,  під керівництвом директора Тетяни ОЧЕРЕТНЮК, взяли активну участь у Флешмобі «Whitecard» в національному проєкті «Єдина Україна». Цей флешмоб об’єднав всю Україну (heart). Учасники отримали масу позитивних емоцій (inlove), натхнення в роботі(target). Це ще один важливий крок в турботі про своє ментальне здоров’я, що вкрай важливо в такий складний період нашого життя. (diamond). Інклюзивно-ресурсний центр та фахівці (консультанти) отримали дипломи, почесні грамоти, сертифікати та відзнаку за встановлення нового Національного рекорду (like). Тримаємо освітній фронт! Усе буде Україна!

Флешмоб

6 квітняМіжнародний день спорту на благо розвитку та миру (International Day of Sport for Development and Peace)

7 квітняВсесвітній день здоров’я 

Діти та фахівці Інклюзивно-ресурсного центру по Шевченківському району (директор Богдан СІЧКАР) долучилися до флешмобу «White card» з  метою єднання з міжнародною спільнотою і всією Україною та усвідомлення унікальної здатності спорту згуртовувати людей навколо ідей миру, дружби і розвитку. 

МИ показуємо «білу картку» на підтримку миру і спокою в світі!

5 квітня Українська федерація «Спорт заради розвитку» провела флешмоб «White card» за підтримки Комунального закладу вищої освіти «Вінницька академія безперервної освіти» за сприяння Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

До Всесвітнього дня поширення інформації про аутизм

02.04.2024 фахівцями Бердянського ІРЦ (директор Тетяна МАЛУЄВА), у рамках марафону з використання методів сенсорної інтеграції в роботі з дітьми з ООП, було проведено вебінар «Використання методів сенсорної інтеграції для покращення роботи м’язів артикуляційного апарату».

У заході взяли участь педагоги команд психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП міста Бердянська та району, батьки дітей з ООП та здобувачі вищої освіти Факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти БДПУ. 

Фахівець (консультант) Олена Сейтмємєтова ознайомила учасників з методами сенсорної інтеграції, які дозволяють  покращити корекційно-розвиткову роботу з дітьми з функціонально-мовленнєвими порушеннями. 

Під час проведення заходу розкривались важливі аспекти сенсорної інтеграції як структуризації відчуттів, важливість її застосування для корекції сенсорної дезінтеграція у дитини з розладами спектру аутизму. Також фахівці закцентували увагу на питаннях проблематики пропущення розпізнавання симптоматики РСА у дітей або підлітків з розладами шкільних навичок, інтелектуальними порушеннями та замаскування ознак або симптомів у дітей старшого шкільного віку чи підлітків захисними механізмами та/або сприятливим середовищем.

Презентація

Фотозвіт

МИ РАЗОМ – МИ РІЗНІ але МИ РІВНІ

До Міжнародного дня обізнаності про аутизм педагогічні працівники ІРЦ по Олександрівському району міста Запоріжжя керівник (директор) Тетяна ОЧЕРЕТНЮК провели тиждень заходів  «МИ РАЗОМ – МИ РІЗНІ але МИ РІВНІ» для дітей, яких супроводжує ІРЦ.

Фахівці (консультанти) прийняли активну участь на виставці творчих робіт 🏞️дітей та молоді з аутизмом, заході «ІНШІ» та долучилися до флешмобу "У блакитному" в підтримку дітей з аутизмом.🫂 🧩🎲Протягом тижня для дітей були проведені цікаві пізнавально-розважальні заняття, конкурси,🎨🖌️ естафети 💪🏻та інші розваги. 🍮Для батьків було організовано релаксаційна «Брейк-кава» з обговоренням життєвих проблем та отриманням корисної інформації.📝 😆👍Всі учасники із задоволенням провели час, отримали багато позитивних емоцій та незабутніх нових вражень від організованого заходу. По завершенню свята діти отримали маленькі сюрпризи.🎈🎁 🫂Підтримка батьків та ініціатива фахівців (консультантів) створили позитивну атмосферу, всі отримали гарні враження від організованого заходу. ІРЦ подарували всім учасникам ще один щасливий день!👫 Дякуємо усім! «МИ РАЗОМ !

Фотозвіт

Вебінар

27.03.2024 фахівець (консультант) КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Кам’янської селищної ради Наталія КРОТЕНКО (директор Олена ГОЛОВКІНА) провела вебінар «Фізично-моторний розвиток: практичні поради для покращення розумової діяльності» для педагогічних працівників закладів освіти Кам’янської, Смирновської та Комиш-Зорянської селищних рад. Під час вебінару було  обговорено важливість та взаємозв’язок фізичного розвитку з розвитком мовлення та інтелектуальної сфери, також учасники разом зі спікером виконали вправи з нейрогімнастики.

Безбарʼєрне Запоріжжя 

27.03.2024 розпочався цикл круглих столів «Безбарʼєрне Запоріжжя. Разом до інклюзивного міста», організатор - Єгор КОЧНЕВ, голова ГО «Безбарʼєрне середовище, реабілітація та паралімпійський спорт». У заході взяла участь керівник (директор) ІРЦ по Олександрівському району міста Запоріжжя Тетяна ОЧЕРЕТНЮК. 

На зустріч були запрошені Анатолій Васюк - заступник міського голови, Юлія Погребняк - директор департаменту освіти і науки Запорізької міської ради, керівники (директори) інклюзивно-ресурсних центрів Наталія Головань, Тетяна Очеретнюк, Богдан Січкар, представники ГО - Олексій Агєнтаєв, Наталія Острогляд, Ірина Жук, представники Благодійних фондів Світлана Розсохач, представник обласного центру зайнятості Марина Шевченко та інші.

Під час зустрічі були розглянуті актуальні питання щодо створення безбарʼєрного середовища в нашому місті: 

- чи можуть учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни здобути нову професію або підвищити кваліфікацію? 

- як діє система ваучерів в Запоріжжі та області? 

- яким чином центр зайнятості допомагає облаштувати робоче місце для людей з особливими потребами? 

- які є можливості отримання соціальних послуг в центрі зайнятості? 

Сподіваємося, що такі спільні заходи проєкту «Безбарʼєрне Запоріжжя: разом до інклюзивного міста» наближатимуть нас до найкращого міста в світі!

 

Професійне зростання разом

22.03.2024 керівник (директор) Тетяна ОЧЕРЕТНЮК ІРЦ по Олександрівському району як вчитель-дефектолог (тифлопедагог), учитель-методист в рамках співпраці із ЗНУ взяла участь в спільній зустрічі студентів 1 курсу спеціальності «Логопедія» та викладачів кафедри. На зустрічі були обговорені актуальні питання на тему: "Особливості роботи вчителя-логопеда з дітьми з порушеннями зору". Мета зустрічі: ознайомлення майбутніх фахівців з особливостями роботи у сфері корекції розвитку та адаптації дітей з порушеннями зору.

🔰Зустріч дала студентам можливість глибше зрозуміти специфіку роботи вчителя-логопеда з дітьми, що мають порушення зору, важливість індивідуального підходу та необхідність використання адаптованих методик і технологій. Також було підкреслено необхідність постійного професійного розвитку та ознайомлення з новітніми дослідженнями у цій галузі для підвищення ефективності навчального процесу та корекційно-розвиткової роботи. Учасники зустрічі отримали цінну інформацію, яка сприятиме їхньому професійному зростанню та подальшій практичній діяльності як майбутніх логопедів.


Stream-конференція 

21.03.2024 фахівці Бердянського інклюзивно-ресурсного центру (директор Тетяна МАЛУЄВА) провели бранч-сніданок з батьками, педагогами та фахівцями команд психолого-педагогічного супроводу. Захід приурочено до Всесвітнього дня людей із синдромом Дауна.

Бранч-сніданок пройшов у форматі Stream-конференції у затишному соціальному кафе-пекарні «Sunshine Cafe», що розташоване в Оболонському районі місті Києві. Під час  Stream-конференції учасники заходу дізналися, що у команді «Sunshine Cafe» працюють десять людей з особливостями інтелектуального розвитку  та синдромом Дауна, це кухарі, бариста та офіціанти. Кафе спеціалізується на приготуванні піци, хліба та печива. Частина випічки, яку готує команда, безкоштовно надають малозабезпеченим групам населення, а також передають Збройним Силам України. Фахівці Бердянського ІРЦ провели інформаційно-просвітницьку бесіду щодо перспектив для дітей-підлітків та молоді з особливими освітніми потребами, зокрема, з інтелектуальними труднощами. У рамках заходу  учасники конференції мали можливість проінтерв’ювати засновницю кафе «Sunshine Cafe» - Аліну Живаго, голову громадської організації «Сонячні люди», яка ознайомила учасників заходу зі специфікою роботи команди, поділилася планами на майбутнє та  зазначила, що гасло проєкту «Ми всі різні, але рівні».

Вебінар 

19.03.2024 фахівець (консультант) Інна САМОЙЛЕНКО КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Кам’янської селищної ради (директор Олена ГОЛОВКІНА) провела вебінар «Розлад дефіциту уваги та гіперактивність» (РДУГ) для педагогічних працівників закладів освіти Кам’янської, Смирновської та Комиш-Зорянської селищних рад. Впродовж заходу були розглянуті питання виникнення та перебігу РДУГ у дитини та надання їй допомоги під час навчальної діяльності, в процесі комунікації з оточуючими та у повсякденному житті.

Комплексна оцінка

Одним із основних завдань інклюзивно-ресурсного центру є проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку особи з метою визначення особливих освітніх потреб задля забезпечення її права на здобуття якісної освіти та створення у закладі умов для навчання. Особливо важливим є проведення такого вивчення перед початком навчального року. Тому вже зараз батьки (один з батьків) або інші законні представники дитини починають звертатися до КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Кам’янської селищної ради (директор Олена ГОЛОВКІНА) із заявами про організацію проведення даного оцінювання.

На тепер фахівці ІРЦ змушені працювати дистанційно, але їм вдається під час  проведення комплексної оцінки розвитку особи онлайн, створити підтримуючу атмосферу довіри та доброзичливості, врахувати фізичний, психологічний та емоційний стан дитини та її батьків, індивідуальні особливості розвитку, вік, місце проживання, мову спілкування тощо. Отримавши висновок про розвиток особи, де вказано про наявність особливих освітніх потреб, дитина має можливість розпочати навчання в інклюзивному класі/групі закладу освіти.

Хібукі терапія 

08.03.2024 фахівці КУ «Іклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради (керівник Ліана КОРОТКОВА) провели вебінар для батьків дітей з особливими освітніми потребами «Долаємо перешкоди разом з Хібукі», під час якого було надано поради щодо створення теплої атмосфери вдома задля покращенню психологічного здоровʼя дітей.


Організація консультативної допомоги

Протягом січня та лютого  2024 року, з метою збору інформації для подальшого надання рекомендацій закладам освіти щодо розроблення індивідуальної програми розвитку особи та надання консультативної, психологічної допомоги батькам, іншим законним представникам осіб з особливими освітніми потребами, КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» БМР було проведено опитування: «Психолого-педагогічний супровід  дітей з особливими освітніми потребами. Перегляд індивідуальної програми розвитку.  Запитання та відповіді». 

До участі в опитуванні було запрошено педагогічних працівників, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами та батьків дітей, які навчаються в закладах освіти  міста Бердянська та Бердянського району (інклюзивні групи/класи та педагогічний патронаж). 

Результати опитування та відповіді на отримані питання було надіслано учасникам на вказані ними електронні адреси. Додатково ознайомитися з питаннями, якими цікавляться педагогічні працівники та батьки, а також переглянути відповіді на них можна у прикріпленому файлі.

У разі потреби консультації фахівців КУ “ІРЦ” БМР учасники освітнього процесу закладів освіти міста Бердянськ та Бердянського району  мають змогу заповнити наступну форму для запису на консультацію

https://docs.google.com/forms/d/1O8pCzqNYLaCRRTetMwzuji-lRvb_P3kUMV6fWwcvzTk/edit

Після реєстрації в зазначеній формі фахівці ІРЦ додатково зв'яжуться з бажаючими зручним способом, який буде зазначено в цій формі, для узгодження часу проведення консультації.


Діяльність ІРЦ
Відповідно до плану заходів КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Кам’янської селищної ради (директор Олена ГОЛОВКІНА) 21.02.2024 було проведено вебінар «Дистанційне навчання дітей з ООП: очікування, реалії, альтернативи» для закладів освіти Кам’янської, Смирновської та Комиш-Зорянської селищних рад. 
Під час заходу педагоги обговорювали виклики дистанційного навчання, з якими їм доводиться зустрічатися у професійній діяльності та знаходили шляхи їх вирішення.
Найактуальніші задачі: 
проведення онлайн уроків та занять, оцінювання дітей з ООП, брак соціальної взаємодії, залученість батьків та співпраця всіх учасників команди психолого-педагогічного супроводу.

З Міжнародним днем РІДНОЇ МОВИ!

До Міжнародного дня рідної мови, яка є символом нашої національної гідності, нашої культурної спадщини, нашої духовної сили, діти, їх батьки та фахівці Інклюзивно-ресурсного центру по Шевченківському району міста Запоріжжя (директор Богдан СІЧКАР) створили святкову квітку, кожна пелюсточка якої виготовлена від душі та з любов'ю до рідної мови. 

Відео

Детальніше

Молодь-Онлайн

ІРЦ по Олександрівському району м.Запоріжжя (директор Тетяна ОЧЕРЕТНЮК) продовжує зміцнювати ділові зв'язки. За результатами  участі у міні-гранті разом з громадською організацією «Молодь-Онлайн»,  фахівці центру  отримали обладнання для якісного проведення корекційно-розвиткових занять. Крім цього, з ГО «Молодь-Онлайн» укладено договір про співпрацю з метою подальшого втілення в життя освітніх ініціатив та проєктів. 


Не фантастичне майбутнє, а сьогоднішня реальність

06.02.2024 під керівництвом директора ІРЦ Олександрівського району м. Запоріжжя Тетяни ОЧЕРЕТНЮК відбувся тренінг з питання використання штучного інтелекту в освітньому процесі.

Одні вважають, що сучасні технології сприятимуть швидкому опануванню інформації, 📉 інші переконують – дорослі і діти не готові до подібних експериментів і погано сприймають такі новації. 📸Але ми точно не зможемо ігнорувати, уникати всіх можливостей і ризиків, досягнень і зривів, які несе із собою ШІ. 💥В ході тренінгу, який провела Світлана СОКОЛЕНКО, фахівці (консультанти) ознайомилися з можливостями ШІ для власного професійного розвитку, використання в інклюзивній практиці, а це і: 💢 розробка інклюзивної стратегії; 💢 оцінка потреб учнів з ООП; 💢створення індивідуальних програм; 💢планування, розроблення корекційно-розвиткових занять; 💢розвиток партнерства з організаціями, які можуть надавати послуги та доступ до ресурсів; 💢моніторинг успішності ІПР, адаптування до зміненої ситуації.


Засідання команди психолого – педагогічного супроводу

22.01.2024 фахівці (консультанти) КУ «ІРЦ» Оріхівської міської ради (директор Ліана КОРОТКОВА) взяли участь у засіданні команди психолого – педагогічного  супроводу дітей, які навчаються в інклюзивних класах КЗ «НВК № 2 ім. В.А. Лазаряна» Оріхівської міської ради. Члени команди супроводу обговорили питання динаміки розвитку дітей з ООП, виконання індивідуальних програм  розвитку за І семестр 2023-2024 н.р. Також було визначено умови для навчання на ІІ семестр.

В ході засідання було звернено увагу на забезпечення індивідуальними засобами навчання дітей з ООП та коригування кількості корекційно – розвиткових занять.  Фахівцями (консультантами) ІРЦ були надані рекомендації батькам та педагогам  щодо закріплення навчального матеріалу вдома, дотримання режимних моментів, посилення контролю за організацією дистанційного навчання дитини. На засіданні  також обговорювалася інші проблемні питання та шляхи їх вирішення.  

                                                           За інформацією КУ «ІРЦ» ОМР

Засідання КППС

    15.01.2024 фахівці (консультанти) КУ «ІРЦ» Оріхівської міської ради (директор ЛІАНА КОРОТКОВА) взяли участь  у засіданні команди психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами КЗ «Нестерянська спеціалізована різнопрофільна загальноосвітня школа I-III ступенів» ОМР.

В ході зустрічі педагоги обговорили засвоєння учнями освітньої програми, відмітили позитивні зміни в соціалізації та проаналізували методи та прийоми роботи при адаптації та модифікації предметів освітніх галузей. Консультанти центру надали рекомендації педагогам та батькам з питань мотивації учнів до включення в освітній процес та розвитку їхньої самостійності і організованості.

За інформацією КУ «ІРЦ» ОМР

Співробітництво

08.01.2024 комунальною установою «Інклюзивно-ресурсний центр» Гуляйпільської міської ради (директор Інна КУЩ)_ був проведений семінар «Організація роботи команди психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП в закладах освіти» для закладів освіти Малинівської та Воздвижівської СТГ

Під час заходу  обговорили основі питання співпраці ІРЦ та закладів освіти, а також результати перегляду індивідуальних програм розвитку командами  психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП.

Соціальне партнерство

08.01.2024 керівник (директор) ІРЦ по Олександрівському району Тетяна ОЧЕРЕТНЮК взяла участь  у розширеному засіданні кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти ЗНУ в якості стейкхолдера та внесла суттєві пропозиції щодо обов'язкових та вибіркових дисциплін і змістових розділів освітньо-професійної програми «Логопедія» для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. 

Детальніше

Моніторинг виконання ІПР за І півріччя навчального року (2023-2024)

03.01.2024 фахівці КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради (директор Ліана КОРОТКОВА) на базі Запорізького обласного Центру НТТУМ «Грані» провели засідання команди психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами КЗ «Опорний заклад «Сузір'я» та Оріхівської філії № 5 КЗ «Опорний заклад загальної середньої освіти «Сузір'я» Оріхівської міської ради. На засіданні члени КС обговорили виконання індивідуальних програм розвитку дітей з ООП відповідно до сфер розвитку, визначили подальші напрями навчальної та корекційно-розвиткової роботи на ІІ півріччя.

МАРАФОН ПРОФЕСІЙНИХ ДОСЯГНЕНЬ - 2023

Фахівці (консультанти) Інклюзивно-ресурсного центру по Олександрівському району (директор Тетяна ОЧЕРЕТНЮК) здійснили оцінку можливостей та результатів 2023 року: надбання та виробнича продуктивність на основі реалістичного аналізу власної діяльності. 

Впродовж онлайн-заходу фахівці (консультанти) Центру представили актуальні розробки за результатами самоосвіти, такі як:

  • «Безпечне освітнє середовище: рекомендації по підготовці дітей з ООП до реагування на надзвичайні ситуації в контексті фізичної та психологічної безпеки», Тетяна ШВЕДУН;

  • «Керування стресом. Самодопомога» рефлексія за результатами навчання за програмою «Управління проблемою +», Вікторія ПОНОМАРЕНКО;

  • «Обстеження мовлення дітей дошкільного віку: онлайн, офлайн (інструменти та техніки)», Світлана АРАПОВА;

  • «Комплексна психолого-педагогічна оцінка розвитку дитини з ООП: єдність вимог», досвід роботи, Тетяна ОЧЕРЕТНЮК, Світлана СОКОЛЕНКО, Людмила ХОДУС.

Ми не вчимося досвіду... Ми вчимося розмірковувати над ним!


Тиждень логопедії

13-17.11.2023 в КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Кам’янської селищної ради (директор Олена ГОЛОВКІНА) відбувся Тиждень логопедії, присвячений святкуванню Міжнародного дня логопеда. У межах тематичного Тижня фахівчиня (консультантка) Світлана ТИМОШЕНКО

- щодня представляла увазі педагогічної та батьківської спільнот цікаві та корисні матеріали для розвитку мовлення дітей;

- провела День консультації логопеда «Розвиток звуковимови»;

- презентувала вправи для дітей за типами складової структури слова та підбірку інтерактивних вправ для виконання вдома;

- розробила та надала батькам дітей з ООП буклети "Організація занять з розвитку мовлення вдома".

Виставка-конкурс

З 07-24.11.2023 року в КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Кам’янської селищної ради (директор Олена ГОЛОВКІНА) відбулася виставка-конкурс дитячих виробів «Наша творчість – наша зброя», присвячена Всесвітньому дню дитини. Шляхом онлайн голосування учасників групи у Facebook було визначено три роботи, що зайняли призові місця. Переможці конкурсу отримали дипломи та подарунки.

Вебінар

24.11.2023 комунальною установою «Інклюзивно-ресурсний центр» Бердянської міської ради (директор Тетяна МАЛУЄВА) було проведено вебінар  для педагогічних працівників закладів освіти міста Бердянськ «Індивідуалізація навчання осіб з ООП, які перебувають на індивідуальній формі навчання (педагогічний патронаж) або навчаються в інклюзивних класах/групах».

Мета: надання рекомендацій закладам освіти щодо розроблення індивідуальної програми розвитку особи, обмін досвідом.

Користуючись платформою «ZOOM» та завдяки постійній співпраці, залученню педагогічних працівників, які здійснюють психолого-педагогічний супровід осіб з особливими освітніми потребами в закладах освіти міста було висвітлено наступні теми: 

  • визначення Індивідуальної програми розвитку відповідно до законодавчих актів;

  • головні завдання психологічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами;

  • використання комплексу технологій у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами у початковій школі.

По завершенню заходу учасниками було визначено проблемні питання та обговорено шляхи подальшої співпраці.


День толерантності

День толерантності – свято, яке нагадує нам про важливість поваги до різноманітності, розуміння і прийняття інших. У цей день спільно подорожувати шляхом взаєморозуміння та відкритості серця фахівці, батьки та діти ІРЦ по Шевченківському району (директор  Богдан СІЧКАР). Учасники заходу привітали один одного щирими усмішками, добрими словами, "веселими" долоньками. А на згадку про важливість ПРИЙНЯТТЯ  Розумом, Душею, Серцем створили дерево ТОЛЕРАНТНОСТІ!

 Детальніше


Здоров’я всім учасникам освітнього процесу

16.11.2023 фахівчиня (консультантка) КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Кам’янської селищної ради Наталія КРОТЕНКО підготувала та провела майстер-клас для учасників освітнього процесу Кам’янської, Смирновської та Комиш-Зорянської селищних рад на тему «Збереження фізичного та психічного здоров’я усіх учасників освітнього процесу». Наше життя останнім часом зазнає кардинальних змін, більшість людей живе у постійному стресі, тому особливу увагу спікерка приділила взаємозалежності фізичного та психічного здоров’я та запропонувала учасникам теоретичний і практичний матеріал.


Міжнародний день логопеда

15.11.2023 з нагоди Міжнародного дня логопеда фахівці (консультанти) ІРЦ (керівник Тетяна ОЧЕРЕТНЮК) провели захід у форматі ВІДКРИТИЙ ЛОГОПЕДИЧНИЙ КАБІНЕТ, спікери Тетяна ШВЕДУН (ІРЦ) та Аліна ВІТВІЦЬКА (ЗДО № 19).  У заході взяла участь команди фахівців Світлана АРАПОВА, Людмилі ХОДУС, Світлана СОКОЛЕНКО. Дякуємо за професійну комунікацію, змістовні рекомендації та корисні поради.

Детальніше


Вебінар

ІРЦ по Шевченківському району м.Запоріжжя на початку листопаду був проведений вебінар "Стратегія оптимізації  співпраці між закладами освіти Шевченківського району та Інклюзивно-ресурсним центром", під час якого директор Богдан СІЧКАР презентував розробку Центру щодо спрощення ведення обміну інформацією між закладами освіти та ІРЦ. 

Вебінар «Збереження психічного здоров’я в умовах сьогодення»
31.10.2023 фахівцями «Інклюзивно-ресурсний центр» Токмацької міської ради (в.о. директора Катерина РЕЗНІЧЕНКО), згідно річного плану роботи, було проведено вебінар «Збереження психічного здоров’я в умовах сьогодення» для педагогічних працівників ЗЗСО, ЗДО та батьків дітей. На заході були присутні 29 осіб.
Практичні психологи ІРЦ розширили знання учасників заходу про психічне здоров’я та стрес, роз’яснили сутність психічного здоров’я та його структуру, надали практичні поради щодо захисту себе від стресу та подолання негативних емоцій. 
Фотозвіт


Системний кваліфікований супровід учасників освітнього процесу


Впродовж жовтня 2023 року фахівцями КУ “Інклюзивно-ресурсний центр” Новомиколаївської районної ради Запорізької області (директор Ірина СОКОЛОВА) було проведено заходи з підтримки дітей з ООП, їх батьків та педагогічних працівників закладів освіти: “Арт-терапія для матусь”, “Розвиток емоційно-вольової сфери дитини”, “Корекційно-розвиткові заняття від вчителя-реабілітолога”,  “Психоемоційного розвантаження засобами арт-терапії”.

Арт-терапія для матусь

Вже традиційними стали цікаві зустрічі практичного психолога ІРЦ з матусями дітей дошкільного віку. Мами присвячують вихованню дитини багато часу, інколи забуваючи про свої бажання та потреби. Учасниці поринули до світу арт-терапії для відновлення власного ресурсу та зняття напруги. Також дізналися, як емоційний стан мами впливає на дитину та як не втратити себе у щоденній рутині, коли ми відчуваємо емоційне виснаження, втомилися від хатньої роботи та уроків. 

Фотозвіт 

Розвиток емоційно-вольової сфери дитини

Завдяки груповим заняттям з дітьми, ми спостерігаємо, як поступово розвивається їх емоційно-вольова сфера, збільшується інтерес до різноманітних вправ, дидактичних, рольових та рухливих ігор. Під час занять діти проявляють взаємоповагу, підтримують один одного. Радіють від отриманих досягнень не тільки своїх, але й інших дітей. 

Ще недавно, навіть такі вправи, як збирання кілець на піраміду та побудова вежі з конструктора, здавалися нездійсненним для деяких діточок. Але все в минулому і зараз ми опановуємо нові завдання та вправи.

Фотозвіт

Корекційно-розвиткові заняття від вчителя-реабілітолога

На групових заняттях в інклюзивно-ресурсному центрі діти вчаться не тільки комунікувати, а й розвивають свої фізичні якості. Цього разу дітлахи разом з вчителем реабілітологом ІРЦ виконували вправи на рівновагу та орієнтацію в просторі. Подібні заняття слугують  хорошою базою  оздоровчої гімнастики, особливо для дітей під час активної фази росту. А у колі однолітків це робити набагато цікавіше.

Фотозвіт

Психоемоційне розвантаження засобами арт-терапії

В черговий раз команда ІРЦ провела захід з психоемоційного розвантаження для фахівців освітянської сфери. Завдяки різним видам арт-терапії учасниці отримали ресурс і підтримку, яка дуже важлива у цей складний для України час.

Фотозвіт


Нетворкінг
19.10.2023 відповідно до плану заходів КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Кам’янської селищної ради (директор Олена ГОЛОВКІНА) фахівці (консультанти) установи провели нетворкінг для педагогів закладів освіти з теми «Співпраця закладу освіти з батьками дітей з ООП як умова реалізації ідей інклюзії»
Мета заходу: обмін  інформацією, думками, баченням подальшого розвитку інклюзивної освіти та налагодження співпраці з батьками, основними учасниками та замовниками освітніх послуг, з педагогічними працівниками закладів освіти, які працюють з дітьми з особливими потребами.

Онлайн-семінар

09.10.2023. згідно з планом роботи КУ «Інклюзивно – ресурсний центр» Оріхівської  міської ради (директор Ліана Короткова) відбувся онлайн – семінар «Як розпізнати та подолати психологічну травму, яка з’явилася під час війни». Під час проведення семінару було акцентовано увагу на збережені і зміцнені  психічного здоров'я всіх учасників освітнього процесу, в тому числі і батьків дітей з особливими освітніми потребами.

Розглядалися такі питання:

  • причини та наслідки психотравм;  

  • що потрібно знати про пост травму;  

  • які наслідки воєнних дій чекають на нас в майбутньому; 

  • в яких випадках у людини може виникнути посттравматичний стресовий розлад (ПТСР); 

  • як уникнути негативних наслідків війни на психічному та емоційному рівнях.  

Учасникам семінару, а саме:  педагогам, асистентам педагогів, практичним психологам та  корекційним педагогам закладів освіти Оріхівської ТГ були надані рекомендації щодо подальшої роботи з дітьми з ООП в умовах воєнного стану. Батьки дітей з особливими освітніми потребами отримали психологічну підтримку. 

   За інформацією КУ «ІРЦ» ОМР

Ресурсність педагога

04.10.2023 відбувся вебінар для педагогічних працівників КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Кам’янської селищної ради Пологівського району, спікер  Інна Самойленко, фахівець ІРЦ. Під час заходу було обговорено ресурсність педагога та важливість життєвого балансу як для особистого, так і для професійного життя.

Очікування від педагогів завжди були і залишаються високими. Учителі мають бути прикладом для своїх вихованців та їх батьків у всіх аспектах життя, зберігаючи енергію, працьовитість, емпатію та відданість своїй справі. 

Сьогодні Інна Самойленко нагадала колегам про те, що, для якісного виконання професійних обов’язків важливими є не лише знання та уміння, а й вчасне відновлення ресурсності та підтримання балансу усіх сфер життя.

Педагоги мали змогу отримати цікаву та корисну інформацію та проаналізувати свій власний рівень енергії, виконавши вправу «Колесо балансу».


Онлайн – захід «Дякуємо захисникам!» 


02.10.2023 фахівцями КУ «ІРЦ» ОМР (директор Ліана Короткова) був проведений онлайн-захід для батьків та дітей з ООП, присвячений Дню захисників та захисниць України. Саме цього дня ми дякуємо усім тим, хто боронить нашу землю!

Словами вдячності звертаються до наших захисників та захисниць батьки нашого центру: «Дякуємо, що бережете рідну країну від ворога! 

Мирної України нам усім, злагоди та щасливого майбутнього! Хай міцніє і процвітає наша держава, бо ми - непереможні! Слава Україні! Героям слава!». А діти разом з батьками намалювали малюнки проти війни.

C:\Users\User\Desktop\САЙТ\384787615_612221147790854_9067721512438929393_n.jpg C:\Users\User\Desktop\САЙТ\93254358_153348129501373_1989232747595431936_n.jpg

Наради ІРЦ 

Наприкінці вересня згідно плану роботи інклюзивно-ресурсного центру по Олександрівському району м.Запоріжжя директором Тетяною ОЧЕРЕТАНЮК були проведені наради з керівниками закладів освіти Олександрівського району. 

Під час нарад були розглянуті актуальні питання щодо співпраці ІРЦ із закладами освіти, підведені підсумки спільної взаємодії з командами психолого-педагогічного супроводу, педагогами, батьками. 🌻

🎯Актуалізували: 

✅особливості роботи в проведенні систематичних онлайн зустрічей для педагогічних працівників, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами; 

 ✅ умови та вимоги щодо проведення  комплексної оцінки (онлайн) під час воєнних дій;

 ✅особливості надання корекційно-розвиткових послуг дітям з ООП в умовах воєнного стану; 

✅співпраця з батьками;

🔰Ознайомилися з організацією роботи ІРЦ в наступному році: 

📌графік проведення комплексної оцінки дітей, 📌проведення повторних комплексних оцінок;📌надання корекційно-розвиткових послуг та консультацій педагогам та батькам щодо особливостей роботи з дітьми з ООП.


Онлайн-нарада
25.09.2023 директор інклюзивно-ресурсного центру по Олександрівському району м.Запоріжжя Тетяна ОЧЕРЕТНЮК провела онлайн нараду “Співпраця ІРЦ з вчителями-логопедами логопедичних пунктів в умовах воєнного стану” з вчителями - логопедами логопедичних пунктів району. 
Учасники заходу
🔰актуалізували знання з наступних питань:
✅особливості роботи логопедичних пунктів в поточному навчальному році; 
✅дотримання вимог оформлення документації; 
✅напрями індивідуальної корекційної роботи у відповідності до структури мовленнєвого порушення; 
✅співпрацю з батьками; 
✅ресурси дистанційного навчання у подоланні мовних бар’єрів. 
🔰обмінялися досвідом щодо: 
📌обстеження розвитку дітей в очній, змішаній формах; 
📌комплектування груп та узгодження розкладу занять;
📌організації індивідуальних консультацій для дітей з мовленнєвими труднощами, педагогами та батьками.
🔰отримали рекомендації щодо використання онлайн-платформ, інструментів дистанційної взаємодії.


Робота команди психолого – педагогічного супроводу дітей з ООП в умовах інклюзивного навчання

 22.09.2023 відбулося онлайн-засідання команди психолого-педагогічного  супроводу дітей з особливими освітніми  потребами Оріхівського  КЗ «НВК № 2 ім. В.А. Лазаряна», до якого долучилися фахівці КУ «Інклюзивно – ресурсний центр» Оріхівської міської ради (директор Ліана КОРОТКОВА).

Впродовж зустрічі розглядалися такі питання:

- визначення напрямів психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг;

- розроблення ІПР для кожної дитини з ООП та моніторинг її виконання з метою коригування та визначення динаміки розвитку дитини; 

- надання методичної підтримки педагогічним працівникам закладу освіти з організації інклюзивного навчання; 

- створення належних умов для включення дітей з ООП в освітнє середовище; 

- проведення консультативної роботи з батьками дітей з ООП щодо особливостей їх розвитку, навчання та виховання; 

- проведення інформаційно-просвітницької роботи у закладі серед педагогічних працівників, батьків і дітей з метою недопущення дискримінації та порушення прав дитини; 

 - формування дружнього та неупередженого ставлення до дітей з ООП.

 Фахівці (консультанти) ІРЦ поспілкувалися з усіма членами команди супроводу, в тому числі і з батьками, та надали консультації щодо подальшої  якісної та ефективної роботи. 

Ми дякуємо адміністрації закладу освіти, педагогічним працівникам інклюзивних класів  та всім  членам команди за їхню турботу про дітей з ООП та  ефективну  співпрацю.

                                                                        За інформацією КУ «ІРЦ» ОМР


Онлайн-зустріч  

21.09.2023 згідно робочого плану, в Олександрівському ІРЦ відбулася  чергова онлайн-зустріч фахівців (консультантів) центру з педагогами закладів освіти, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами. Зустріч пройшла в гарному настрої, на позитивній ноті, наповнюючи учасників заходу зарядом енергії та натхнення - що є на сьогоднішній день головним критерієм для психологічної та моральної підтримки наших фахівців, педагогів, партнерів. Акценти комунікації: нормативні орієнтири інклюзивної освіти у 2023-2024 році (Тетяна ОЧЕРЕТНЮК, директор центру); напрями співпраці ІРЦ і закладів освіти у 2023-2024 навчальному році (Світлана СОКОЛЕНКО, фахівець (консультант)); про проєкт SpeakTX - цифрову логопедичну платформу, що спрямована на поліпшення доступу українських дітей до логопедичних послуг (Вікторія АПУХТІНА), викладач факультету соціальної педагогіки та спеціальної освіти ЗНУ;  ментальне здоров’я: ресурси збереження (Вікторія ПОНОМАРЕНКО,фахівець (консультант).


Засідання команди психолого – педагогічного супроводу дітей з ООП

18.09.2023 року фахівці КУ «ІРЦ» Оріхівської міської ради (директор Ліана Короткова) взяли участь в засіданні команди психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в КЗ ОЗЗСО «Сузір’я»

Впродовж зустрічі кожен фахівець надав пропозиції та рекомендації педагогічним працівникам закладу освіти, які потребують особливої уваги при створенні та реалізації ІПР. Члени команди супроводу затвердили програми розвитку та індивідуальні навчальні плани осіб з ООП на 2023-2024 навчальний рік після двотижневого спостереження та вивчення особливостей розвитку учнів. Також батьки та педагоги отримали консультації від фахівців (консультантів) ІРЦ. 

Засідання команди супроводу

Участь у засіданні команди психолого-педагогічного супроводу - одне з головних завдань ІРЦ. Цього тижня директор Тетяна ОЧЕРЕТНЮК, фахівці (консультанти) Вікторія ПОНОМАРЕНКО, Тетяна ШВЕДУН інклюзивно-ресурсного центру по Олександрівському району м. Запоріжжя долучилися до засідань команд психолого-педагогічного супроводу закладів освіти, а саме Запорізької гімназії №1 ім. Т.Г. Шевченка та Технічного ліцею.

Питання, які розглядалися:

 🔰висновки про комплексну оцінку;

🔰 навчальні труднощі осіб з ООП; 

🔰ІПР - ключові питання професійної комунікації


Консультації команд психолого-педагогічного супроводу фахівцями ІРЦ

08-15.09.2023 фахівцями інклюзивно-ресурсного центру по Шевченківського району (директор Богдан СІЧКАР) були проведені зустрічі з учасниками команд психолого-педагогічного супроводу закладів освіти Шевченківського району щодо співпраці та обміну знаннями.  

    На початку консультації учасники заходу зосередились на теоретичних основах інклюзивної освіти, обговорюючи ключові концепції та методи роботи з учнями з різними особливими освітніми потребами. Таким чином було досягнуте загальне розуміння цілей та принципів інклюзивної освіти. Згодом обговорення перейшло до практичних аспектів. Команди психолого-педагогічного супроводу ділилися своїм досвідом та кращими практиками у підтримці учнів з особливими освітніми потребами. Фахівці інклюзивно-ресурсного центру висвітлили своє бачення реалізації ІПР та ІНП, розповіли про успішні практики та програми впровадження інклюзивного навчання.

Проведені консультації - не лише обмін досвідом, але й ключ до успіху у створенні дієвої системи освіти, відкритої для всіх дітей.


Дистанційне навчання

14.09.2023 фахівці ІРЦ по Заводському району (в.о. директора Олена ЗАРУБІНА) долучилися до засідання професійної спільноти педагогів району, які працюють в інклюзивних класах. Спікер заходу вчитель-реабілітолог ІРЦ Юрій ЮРЧЕНКО висвітлив питання організації фізичної активності учнів з ООП в умовах дистанційної форми здобуття освіти.

В якості спікера був запрошений вчитель-реабілітолог Юрченко Юрій Володимирович. Він виступив з доречною і сьогоденною промовою "Організація фізичної активності учнів з ООП в умовах дистанційної форми здобуття освіти". Розкривши позитивні моменти дистанційного навчання учнів та проблеми, з якими стикаються діти з ООП, Юрій Володимирович представив слухачам відеоприклади рухових вправ, якими займається під час дистанційних корекційно-розвиткових занять з дітьми та їх батьками. Він наголосив на тому, що саме батькам сьогодні доводиться брати на себе нову роль у зв'язку зі зміною формату занять, а саме: організувати дитину, керувати її діями під контролем реабілітолога, підготувати дидактичний матеріал та обладнання із підручних матеріалів, а головне - полегшити період адаптації, не кидати спроб займатись, навіть, якщо не відразу все вдається.

Також Юрій Володимирович поділився головними принципами корекційно-розвиткової роботи з дітьми:

  • рух не просто заради руху, а заради розвитку;

  • приєднання "роблю+говорю";

  • від простого до складного;

  • перемежування рухів загальної та дрібної моторики.

Слухачі, серед яких були асистенти вчителів, педагоги-предметники та корекційні педагоги, були вдячні за розкриту тему і наробки, які можна включити у власну практику.

У подальшому ІРЦ по Заводському району планує проведення подібного заходу для батьків, які виховують дітей з фізичними та функціональними (моторними) труднощами.

Особливості організації інклюзивного навчання

07.09.2023 фахівцями КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Кам’янської селищної ради (директор Олена ГОЛОВКІНА) у форматі Zoom-конференції  був організований онлайн захід “Особливості організації інклюзивного навчання у 2023-2024 н.р.” для учасників команд психолого-педагогічного супроводу закладів освіти Кам’янської, Комиш-Зорянської, Смирновської ТГ Пологівського району.

Учасники заходу обговорили особливості організації інклюзивного навчання у 2023/2024 н.р., звернувши особливу увагу на основні етапи надання всебічної підтримки дітям з ООП, особливості організації освітнього процесу в умовах війни та побудову ефективної взаємодії ІРЦ і закладів освіти у питаннях якісного супроводу дітей з особливими освітніми потребами.

Соціальне партнерство

    Інклюзивно-ресурсні центри по Олександрівському  та Вознесенівському районах (директори Тетяна Очеретнюк та Оксана Каптюх) м. Запоріжжя долучилися до співпраці з ГО. Запорізька міська молодіжна громадська організація «СТЕП» (Стратегії і технології ефективного партнерства) виграла міжнародний грант на надання послуг із захисту і підтримки дітей з груп найвищого ризику у Запорізькій області. Проєкт для запорізьких дітей реалізується за сприянням Запорізької міської ради та БО «Street Child Ukraine» за фінансової підтримки Управління ООН з координації гуманітарних справ (УКГС) у рамках Гуманітарного фонду України.

    В рамках проєкту представники ГО «СТЕП» разом з ІРЦ залучають дітей з особливими освітніми потребами та ВПО, які живуть в умовах війни, до участі у розважальних, пізнавальних та розвиваючих заходах для психосоціальної підтримки дітей. Фахівці ІРЦ є координаторами заходів, інформують про місце та дату проведення, забезпечують відповідну категорію. На дітей очікують цікаві екскурсії, майстер-класи, спортивні активності та руханки. Пропозицією від фахівців ІРЦ є пізнавально-розважальний захід "ШКОЛА СУПЕРГЕРОЇВ". Далі буде … 

Детальна інформація на сайті

https://www.stepngo.in.ua/novyny/


Вітаємо!


06.09.2023 відбулася УРОЧИСТА ЦЕРЕМОНІЯ нагородження учасників обласної виставки «Освіта Запорізького краю 2023» та презентація #електронної_збірки «Освітній фронт. Незламні педагоги», в яку увійшов допис Тетяни ОЧЕРЕТНЮК, директора Інклюзивно-ресурсного центру по Олександріському району м. Запоріжжя. Емоційно, з почуттям вдячності авторка розповідає про професійну діяльність у важкі часи фахівців центру, підтримку ВПО, педагогів закладів освіти, батьків, згуртованість колективу, стійкість та соціальну відповідальність. Віримо в ПЕРЕМОГУ! Дякуємо ЗСУ!


05.09.23р. фахівцями Василівського ІРЦ (директор Алла НЕСТОР) була проведена онлайн-нарада для осіб, відповідальних за організацію інклюзивного навчання в закладах освіти Василівської громади. 

Фахівці ІРЦ ознайомили учасників наради з методичними рекомендаціями щодо організації освітнього процесу дітей з ООП у 2023/2024 н.р., окреслили спільні напрями діяльності на новий навчальний рік, проаналізували основні підходи щодо написання ІПР. По завершенню наради всі учасники дійшли висновку, що від спільних зусиль громади, влади, колективів закладів освіти, батьків та спеціалістів Василівського ІРЦ залежить результат розвитку освіти та підтримки дітей з ООП.


ВІТАЄМО!

Практичний психолог КУ “Новомиколаївський інклюзивно-ресурсний центр” Альона ЧУМАК отримала сертифікат про проходження міжнародного тренінгу для психологів закладів освіти    “Екстрене реагування, управління стресом, адаптація та інклюзія в умовах військової агресії”.

Практичний психолог КУ “Новомиколаївський інклюзивно-ресурсний центр” Альона ЧУМАК стала учасницею та отримала сертифікати про проходження міжнародного тренінгу для психологів закладів освіти    "Екстрене реагування, управління стресом, адаптація та інклюзія в умовах військової агресії».

Тренерами і наставниками виступили спеціалісти з Ізраїлю, які мають досвід роботи в умовах багаторічного збройного конфлікту. Це професор Йорам (Йорі) Гідрон,  експерт з медичної психології на факультеті соціального забезпечення та здоров'я Хайфського університету, Ізраїль та Орталь Сассон-Хаддад - педагог-психолог, експерт-інструктор, 17 років працювала в психологічних службах на півдні і поблизу сектора Газа. Досвід Ізраїлю по наданню практичної підтримки цивільному населенню в умовах війни важко переоцінити.  У командній роботі учасниці демонстрували  базові навички планування та реалізації програм ефективної підтримки дітей, батьків та педагогів як у школах, так і в повсякденному житті. Під час навчання також відпрацьовували і практичні навички щодо попередження ПТСР по протоколу МСІ. Кожна учасниця тренінгу по справжньому підзарядилася знаннями й позитивними емоціями і тепер готова випромінювати їх у закладах освіти своїх регіонів. Усі показали чудову командну й індивідуальну роботу в контексті психологічної реабілітації.

Фотозвіт


Вебінар «Реалізація індивідуальної траєкторії розвитку дітей з  особливими освітніми потребами в 2023-2024 н.р. Співпраця інклюзивно-ресурсного центру з закладами освіти міста Бердянська  та району»

29.08.2023 педагогами КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Бердянської міської ради було проведено вебінар на тему «Реалізація індивідуальної траєкторії розвитку дітей з  особливими освітніми потребами в 2023-2024 н.р. Співпраця інклюзивно-ресурсного центру з закладами освіти міста». Спікери: Тетяна МАЛУЄВА, директорка КУ «ІРЦ» БМР; Олена КІДАЛОВА та  Тетяна ТХОРЕНКО, фахівці КУ «ІРЦ» БМР. На заході були присутні 62 педагогічних  працівника ЗЗСО та ЗДО міста Бердянська та району.

План заходу

  1. Безпечне освітнє середовище. Надання індивідуальної підтримки учням з особливими освітніми потребами під час підготовки до реагування на надзвичайні ситуації.

  2. Алгоритм визначення освітніх труднощів у дітей раннього та дошкільного віку.

  3. Алгоритм визначення освітніх труднощів у дітей шкільного віку.

  4. Реалізація індивідуальної траєкторії  розвитку дітей з особливими освітніми потребами шляхом адаптації та модифікації освітніх програм та навчальних планів. 

Директорка КУ «ІРЦ» БМР Тетяна Малуєва наголосила, що пріоритетними завданнями при організації навчального процесу є організація безпечного освітнього середовища. Звернула увагу, що діти з ООП та їх батьки/законні представники потребують особливої психоемоційної підтримки від педагогів, надала практичні рекомендації щодо здійснення постійних тренувань, одного з найважливіших способів підготовки  до реагування на надзвичайні ситуації.

Фахівець (консультант) з практичної психології  Олена Кідалова  ознайомила слухачів з алгоритмами визначення освітніх труднощів  у дітей різних вікових категорій. Спікерка  надала пояснення щодо методології визначення категорій (типологій) освітніх труднощів, маркерів та опитувальників для їх визначення у дітей І рівня підтримки ЗДО та ЗЗСО.

Для ефективної реалізації індивідуальної траєкторії  розвитку дітей з особливими освітніми потребами потрібно пам’ятати про адаптації та модифікації змісту освітніх програм та навчальних планів. Про це розповіла фахівець (консультант) з дефектології  Тетяна Тхоренко. Разом із слухачами було опрацьовано поради щодо планування роботи  при  модифікації змісту  освітніх програм.


Гостьова лекція
26.04.2023 в межах співпраці з Бердянським державним  педагогічним університетом, КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Бердянської міської ради було проведено гостьову лекцію «Диференціальна діагностика порушень фонаційного оформлення висловлювання: звуковимова» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти БДПУ. Майбутні фахівці отримали інформацію про диференціальну діагностику дислалій, ринолалій та дизартрій за локально-діагностичними ознаками. Спікер Тетяна МАЛУЄВА, директор ІРЦ, голова Ради роботодавців БДПУ кафедри прикладної психології та логопедії спеціальності 016 «Спеціальна освіта».
У рамках співпраці Бердянського ІРЦ з кафедрою прикладної психології та логопедії БДПУ постійно проводяться спільні інформаційно-просвітницькі та профорієнтаційні заходи, береться участь у обговоренні освітньо-професійних програм зі спеціальності «Спеціальна освіта» та  організовуються виробнича практика. У І кварталі 2023 року в дистанційному форматі для 32 здобувачів вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта  БДПУ інклюзивно-ресурсним центром міста Бердянська було проведено 5 виробничих практик, за результатами надано характеристики діяльності здобувачів-практикантів.
У 2022-2023н.р. керівником Бердянського ІРЦ спільно з викладачами та студентами БДПУ було підготовлено 6 наукових статей для Міжнародних науково-практичних конференцій, які були опубліковані в збірниках науково-практичних видань. Публікації над якими працюють науковці та освітяни стосуються актуальних тем щодо особливостей розвитку дітей з особливими освітніми потребами, насамперед з порушенням мовлення, з затримкою психічного розвитку та з порушеннями інтелектуального розвитку.

Фотозвіт

Знайти друзів

Багато дітей, котрі виїхали із зони бойових дій - залишилися без своїх друзів. Враховуючи це, команда Новомиколаївського ІРЦ (директор Ірина Соколова) організовує активні та творчі заходи, як для малюків, так і для дітей шкільного віку задля того, щоб у просторі ІРЦ отримати позитивні емоції, завести нові знайомства, розширити коло спілкування та знайти нових друзів.


Корекційно-розвиткові заняття

Фахівці Новомиколаївського ІРЦ (директор Ірина Соколова) систематично проводять групові заняття для дітей дошкільного віку, які не навчаються у ЗДО.

Мета занять:

- відновлення почуття безпеки;

- наповнення дітей ресурсом;

- отримання задоволення від спілкування і цікавих занять;

- емоційне розвантаження;

- зміцнення самооцінки.

Емоційне розвантаження

В розпал весни в Новомиколаївському ІРЦ (директор Ірина Соколова) стають традиційними заходи емоційного розвантаження для освітян. Так, арт-терапія допомагає позбутися тривожних та депресивних станів, дає можливість насолодитися всіма барвами життя, попри війну.

Виставка дитячої творчості

Інклюзивно-ресурсний центр по Шевченківському району (директор Богдан СІЧКАР) організував виставку дитячої творчості «З Великоднем 2023». 

Діти та дорослі з радістю відгукнулись на пропозицію щодо участі у виставці дитячої творчості та поділилися своїми святковими креативами. Кожна дитина пишається своєю роботою, кожна робота дихає весною та святом! Інклюзивно-ресурсний центр по Шевченківському району дякує всім дітям, які  змогли взяти участь у виставці, адже збереження національних традицій наближає Україну до перемоги. 

Перемоги, миру та віри нам усім!

F:\Сайт\2023 Великдень\Великдень 2023 (pdf.io).jpg

Постійно діючий семінар

З вересня 2022 року в ІРЦ по Хортицькому району (директор Наталія ЛАЗАРЄВА) працює постійно діючий семінар "Використання новітніх технологій у роботі з дітьми з ООП" для фахівців (консультантів) інклюзивно-ресурсного центру. 

Розглянуті такі теми:

1. "Методика Тан-Содерберг "Нумікон" (спікер Носач С.)

2. "Кінезотерапія", "Ерготерапія", "Бобат-терапія" (спікер Білоуосова Л.)

3. "Використання методів арттерапії у роботі з дітьми з ООП" (спікер Холод В.)

4. "Програма Макатон" (спікер Фургас Л.)

5. "АВА - терапія, як прикладний поведінковий аналіз, в роботі з дітьми з розладами спектра аутизму" (спікер Станкова І.)

6. Використання комплексів "Тімоко", "Томатіс" (спікер Костюкова Н.)

Матеріали будуть узагальнені, розповсюджені серед освітніх закладів Хортицького району та ІРЦ.

Семінар для вчителів

В рамках співпраці КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Гуляйпільської міської ради (директор Інна Кущ) та ЗЗСО було проведено семінар для вчителів, асистентів вчителів, заступників директорів з питань інклюзивної освіти: «Організація інклюзивного навчання для дітей з ООП в ЗЗСО в умовах дистанційного навчання. Поняття про категорії труднощів та рівні підтримки дітей з ООП».

Потреба у проведенні семінару з теми «Організація інклюзивного навчання для дітей з ООП в ЗЗСО в умовах дистанційного навчання. Поняття про категорії труднощів та рівні підтримки дітей з ООП» зумовлена тим, що останнім часом в закладах освіти відбувається багато кадрових змін, і відповідно, з’являються нові педагогічні працівники, яким не доводилося працювати в системі надання освітніх послуг дітям з ООП, що сприяє виникненню питань стосовно психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП. 

Під час зустрічі було обговорено проблеми, що виникають у роботі з дітьми з ООП, які здобувають освіту в інклюзивних класах закладів освіти в умовах дистанційного навчання та шляхи їх вирішення.

Консультанти (фахівці) та директор ІРЦ надали рекомендації щодо особливостей навчання та оцінювання дітей з ООП. Відповіли на питання, які найбільше цікавили педагогічних працівників, а саме: 

  • створення ІПР для дітей з ООП;

  • завантаження ІПР в систему АС-ІРЦ;

  • організація роботи команди психолого-педагогічного супроводу.

  • Презентація

    Фотозвіт

Великодні писанки

В «Інклюзивно-ресурсному центрі» Оріхівської міської ради (директор Ліана Короткова) відбувся пасхальний флешмоб «Великодні писанки», до участі в якому були залучені вихованці центру та їхні батьки. Фахівцями ІРЦ було підготовлено та надано дистанційні відео-матеріали з теми Великодня та виготовлення Пасхальної писанки в різних техніках. Таки заходи дають можливість прививати дітям любов до традицій рідного краю, отримувати позитивні емоції та підвищувати настрій. 

https://static.wixstatic.com/media/c1d88d_0e2dad101a234ccbb524d7b9a3d0d7b1~mv2.jpg/v1/fill/w_420,h_560,al_c,lg_1,q_80,enc_auto/c1d88d_0e2dad101a234ccbb524d7b9a3d0d7b1~mv2.jpg

Фотозвіт

Напередодні Великодня

Фахівцями Хортицького ІРЦ (директор Наталія Лазарєва) були проведені тематичні корекційно-розвиткові заняття присвячені святкуванню Пасхи. 

Вітаємо зі святами! Разом до перемоги!

Відео-фрагмент КРЗ

Вебінар

    07.04.2023 комунальною установою «Інклюзивно-ресурсний центр» Бердянської міської ради було проведено вебінар «Особливості застосування візуальної підтримки в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами», приурочений до Міжнародного дня розповсюдження інформації про аутизм. У заході взяли участь педагогічні працівники інклюзивних груп/класів та батьки/законні представники дітей з особливими освітніми потребами, які здобувають освіту в інклюзивних групах/класах закладів освіти міста.

    Фахівцями ІРЦ було розкрито особливості розвитку дітей з аутизмом та обговорено науково підтверджені методи роботи з дітьми з розладами аутистичного спектру. Запрошеним гостем та доповідачкою була вчитель початкових класів (педагогічного патронажу) ЗЗСО № 11 м. Бердянськ та дитячий психолог Хмельницького обласного центру здоров’я Баклажкова Ірина Олександрівна, яка розповіла про особливості надання візуальної підтримки дітям з особливими освітніми потребами та поділилася власним досвідом створення розвиткових посібників для дітей. Батьки та педагогічні працівники закладів освіти мали змогу ознайомитися з цікавою інформацією та побачити на прикладі як можна самостійно створювати посібники для індивідуальної роботи з дітьми.

Презентація

Фотозвіт

Бути в ресурсі

05.04.2023 відбулось засідання  «Відкритого логопедичного кабінету» інклюзивно-ресурсного центру Олександрівського району (директор Тетяна Очеретнюк).

У програмі заходу для вчителів-логопедів, корекційних педагогів закладів освіти Олександрівського району висвітлювались такі питання:

  1. «Аутизм та мовленнєві порушення», спікер Тетяна Шведун, фахівець (консультант) ІРЦ. Впродовж міні лекції було зроблено акцент на:

  • комунікації як соціальному процесі;

  • труднощах комунікації при аутизмі;

  • окремих стратегіях та порадах для розвитку спілкування дітей з РАС.

  1. «Використання АРТ методів у корекції мовленнєвих порушень онлайн», едьютон. Досвідчені вчителі-логопеди Наталя БІЛА, Оксана БУЛАТ спеціального закладу дошкільної освіти № 36 розповіли про особливості роботи з дітьми з ООП з використанням   артметодів, артприйомів, арттехнік, а саме: казкотерапія, ізотерапія, імаготерапія, піско та ігротерапія, та про те як за допомогою   ефективних веб-ресурсів  співпрацювати з батьками таких дітей дистанційно.

Атмосферно! Професійно! Творчо!

Супровід професійних спільнот Олександрівським ІРЦ

29.03.2023 відбулась весняна сесія асистентів вчителів Олександрівського району насичена професійним, змістовним контентом:

- Емоційне розвантаження учнів та в чому його мета.

- Роль асистента в регулюванні освітнього процесу.

- Курс «Протидія та попередження булінгу (цькування) в закладах освіти.

- Майстер-клас "Zoom - робота в сесійних залах" від #ШКОЛИ МЕДІЙНОГО ПРОФІ.

Калейдоскоп успішних практик https://padlet.com/dreamygirl991/padlet-jr0ok9dcxum1tom

Співпраця надихає, мотивує, заряджає!

Весняні заходи

Страшні наслідки війни зазнали усі українці. Однак, найбільш прикро, що у стані стресу, тривожності та неспокою постійно перебувають діти. Щоб допомогти підліткам впоратися з цим, команда Новомиколаївського інклюзивно-ресурсного центру (директор Ірина Соколова) провела низку заходів під час весняних канікул, зокрема для дітей з родин, які вимушено покинули свої домівки.

Через естафетні командні ігри діти змогли виплеснути свої негативні відчуття та стрес, що дало змогу отримати позитивні емоції, нові знайомства та, незважаючи ні на що, радіти життю.

Також під час весняних канікул був організований захід для дітей з родин, які вимушено покинули свої домівки.  Діти із задоволенням пограли в настільні логічні ігри UNO та "Вирішуємо складні ситуації".  Кожна дитина змогла знайти способи покращення емоційного стану, відчути власну ефективність та відволіктися, а також налагодити спілкування з іншими учасниками.         

Фотозвіт

Креативний простір ІРЦ

За численними проханнями батьків дітей у Новомиколаївському інклюзивно-ресурсному центрі (директор Ірина СОКОЛОВА) організовуються групові заходи для дітей молодшого дошкільного віку. Оскільки зараз у дітей немає змоги відвідувати дитячі садочки, заходи від команди ІРЦ спрямовані, в першу чергу, на соціалізацію та адаптацію дітей у колі однолітків. 

Також діти, та їх мами у захваті від занять з елементами творчості. Малята відвідують креативний простір, створений фахівцями ІРЦ щоб отримати позитивні емоції, нові навички та нових друзів.

Фотозвіт

Флешмоб

Фахівці КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради (директор Ліана Короткова) у Міжнародний день інформування про аутизм долучилися до флешмобу «У блакитному» і підтримали дітей з аутизмом.

Для участі у Флешмобі потрібно:

- одягнути одяг або аксесуар блакитного чи синього кольорів;

- зробити чудове селфі та запостити його на своїй сторінці у соцмережах із хештегом #ублакитному;

- поширити інформацію про аутизм в соцмережах;

- долучитися до інших соціальних ініціатив, що проходять у по всьому світі;

Підтримайте дітей та дорослих із аутизмом! Долучайтеся!

Фотозвіт

Вебінар ІРЦ

    30.03.2023 фахівці КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Кам’янської селищної ради Пологівського району Запорізької області (директор Олена Головкіна) провели вебінар для закладів загальної середньої освіти з теми «Моніторинг індивідуальної освітньої траєкторії дитини з особливими освітніми потребами», під час якого висвітлили найбільш актуальні питання членів команд психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП.

    Директоркою Оленою Головкіною та фахівчинею (консультанткою) Інною Самойленко було детально розкрито поняття «індивідуальна освітня траєкторія» та «особливі освітні потреби» у контексті воєнного часу. Також важливими для розгляду стали питання налагодження ефективної співпраці як між членами команди психолого-педагогічного супроводу, так і між фахівцями ІРЦ та закладами освіти з метою побудови освітньої траєкторії дитини та якісного виконання програми розвитку, одним із етапів якої є здійснення моніторингових вивчень. Питання, з яким педагоги закладів освіти звертаються до центру найчастіше, - підбір методів та способів отримання інформації для моніторингових досліджень виконання індивідуальної програми розвитку дитини з ООП у реаліях сьогодення.

    Під час зустрічі педагоги могли отримати роз’яснення та отримати відповіді на найбільш актуальні питання.

Нарада ІРЦ

    27.03.2023 відповідно до плану роботи КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Кам’янської селищної ради Пологівського району Запорізької області, директором установи Оленою Головкіною було проведено виробничу нараду «Форми ефективної співпраці ІРЦ із закладами освіти» у форматі Zoom конференції.

    Під час зустрічі було висвітлено та обговорено питання побудови траєкторії ефективної співпраці установ щодо розроблення індивідуальної програми розвитку особи з ООП, участі фахівців центру у діяльності команд психолого-педагогічного супроводу, надання їм консультаційної та методичної допомоги, а також планування, підготовки та проведення вебінарів, тренінгів, майстер-класів для педагогічних колективів закладів освіти.

Не чекайте дива, дивуйте самі!

 21.03.2023 фахівці Василівського ІРЦ (директор Алла Нестор) та представники Василівської громади зібрались, щоб підтримати дітей з синдромом Дауна та зробити цей день сонячним і яскравим, але виявилося навпаки. Саме Кіріл зарядив своїм позитивом та гарним настроєм всіх присутніх…  Захід підтримали голова громади Сергій Каліман, начальник відділу освіти громади Тамара Комлик, депутат міської ради Оксана Мінакова. Фото Анастасії Кузнєцової.

Детальніше

Фотозвіт


    Флешмоб «Кольорова шкарпетка»

До Міжнародного дня людини з синдромом Дауна фахівцями КУ «Токмацький інклюзивно-ресурсний центр» Токмацької міської (в.о. ради був організований флешмоб «Кольорова шкарпетка»  до якого приєдналися ЗЗСО Токмацької міської ради.

Мета заходу: привернути увагу суспільства до потреб людей з особливостями психофізичного розвитку. Свою солідарність з людьми з синдромом Дауна учасники висловили, зробивши фото в яскравих непарних шкарпетках.

Фотозвіт

Онлайн-нарада 

17.03.2023 фахівцями КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради (директор Ліана Короткова) було проведено онлайн-нараду з педагогічними працівниками КЗ «Нестерянська спеціалізована різнопрофільна загальноосвітня школа I-III ступенів» ОМР з метою аналізу виконання рекомендацій ІРЦ та взаємодії з батьками дітей з ООП, які навчаються в інклюзивних класах закладу.

Під час наради визначено основні фактори та чинники позитивної динаміки дітей з ООП та окреслено нові цілі на завершення навчального року. Закладу освіти надано рекомендації щодо ефективного функціонування інклюзивного навчання.

Фотозвіт


Практикум

14.03.2023 за участі фахівців (консультантів)  ІРЦ по Олександрівському району (директор Тетяна Очеретнюк)  відбувся практикум  “Вдосконалення висновків за результатами комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дітей з ООП: компетенції, потреби та  рекомендації”.

Під час заходу було обговорено:

- актуальність нормативно-правової бази;

- освітні потреби за результатами обстежень;

- ресурсне забезпечення (корекційні програми, засоби та методи);

- допоміжні та альтернативні засоби;

- адаптацію та модифікацію освітнього середовища;

Визначено:

- покрокову інструкцію для батьків дітей з ООП для проходження комплексної психолого-педагогічної оцінки дистанційно;

- алгоритм проведення фахівцями (консультантами) комплексної психолого-педагогічної оцінки  дистанційно.

Весна прийшла

  10.03.2023 фахівці (консультанти) КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради ДИРЕКТОР провели творчій онлайн-захід для дітей з ООП та їх батьків «Весна прийшла», під час якого діти разом з батьками створили гарні малюнки, про весняні зміни в природі.

Творчість - є одним із засобів підвищення емоційного тонусу особистості, закріплення комплексу емоційно-вольової регуляції, а головне - актуалізації позитивної гами почуттів, яка супроводжує ефективну працю, переживання радості від зробленого, досягнутого, почуття впевненості у своїх силах, творчому потенціалі та творчих здібностях. Саме тому фахівці КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради систематично проводять корекційні заняття спрямовані на розвиток творчих здібностей дітей з особливими освітніми потребами. 


Заходи ІРЦ      

Задля допомогти дітям, їхнім батькам та опікунам знизити рівень стресу, впоратися з емоційним навантаженням та піклуватися про здоров'я, безпеку та розвиток дітей під час війни Новомиколаївським інклюзивно-ресурсним центром (директор Ірина СОКОЛОВА) запроваджено проведення ряду заходів. Це і інтерактивні ігрові заходи, і творчі майстер-класи для дітей як шкільного віку, так і для малят 2-5 років.

Для батьків, та опікунів дітей фахівцями ІРЦ проводяться тренінги з елементами арт-терапії  "Стрес у дорослих" та "Підтримка дітей у стресі".

Фотозвіт

01.03.2023р.

Співпраця

01.03.2023р. відбувся вебінар «Соціально педагогічна робота з сім’ями дітей інклюзивних класів», організований Інклюзивно-ресурсним центром по Олександрівському району (директор Тетяна Очеретнюк) за участю Уляни АВРАМЕНКО, викладача кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти ЗНУ. В заході взяли участь соціальні педагоги, класні керівники, асистенти вчителів, практичні психологи, заступники директорів та інші педагоги (більше 40 осіб). Плідна  співпраця з науковцями кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти Запорізького національного університету сприяє підвищенню рівня професійної компетентності педагогічних працівників закладів освіти м. Запоріжжя.

Під час вебінару учасники ознайомилися з:

  • принципами соціально-педагогічної роботи з сім’ями дітей інклюзивних класів;

  • формами та методами: діагностичними та формувальними;

  • моделлю міні-тренінгу за участю батьків.

Інформативно! Емоційно! Мотиваційно! Чекаємо на наступну зустріч...

Працюємо разом заради Перемоги!

Фотозвіт

Хай буде весна…

У перший день весни фахівці Василівського ІРЦ (директор Алла Нестор) влаштували майстер-клас для дітей та батьків Василівської громади, під час якого виготовили обереги для захисників України та своїми долоньками прикрасили мапу нашої країни з закликом: «Ми є!». Протоієрей Української Православної Церкви у діаспорі (Бад Кіссінген) Роман Садовий разом із парафіянами і своєю родиною та Ірина Іванкович - Голова Релігійного Товариства українців-католиків «Свята Софія» США пригостили дітей фруктами та солодощами.  До заходу долучилися голова Василівської громади Сергій Каліман та депутат міської ради Оксана Мінакова.

Детальніше

Фотозвіт

Тренінг «Емоційне вигорання»

    23.02.2023р. на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Новомиколаївської селищної ради Запорізького району Запорізької області фахівцями (консультантами) ІРЦ був проведений тренінг для працівників освітньої сфери Новомиколаївської територіальної громади на тему: «Емоційне вигорання». В роботі тренінгу взяла участь  Юракова Ірина Василівна, керуюча справами освіти та спорту Новомиколаївської територіальної громади.

Засідання команди супроводу

16.02.2023 фахівці КУ «Токмацький інклюзивно-ресурсний центр» ТМР (в.о. директора Катерина Резніченко та вчитель-логопед Лагода Інна) взяли участь у засіданні команди психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами ЗЗСО № 6 Токмацької міської ради в режимі он-лайн. Під час заходу було здійснено аналіз виконання завдань індивідуальної програми розвитку 23 дітей з особливими освітніми потребами та внесено корективи щодо змісту ІПР відповідно до потреб та можливостей кожної дитини. 

Онлайн-нарада для керівників закладів освіти

8.02.2023 р. на базі «Інклюзивно-ресурсного центру» по Олександрівському району міста Запоріжжя ДОН ЗМР відбулась онлайн-нарада для керівників закладів освіти «Співпраця ІРЦ з закладами освіти під час воєнного стану та новації у роботі інклюзивно-ресурсного центру».

Директор ІРЦ Тетяна Очеретнюк підвела підсумки роботи за 2022 рік та зосередила увагу на змінах в нормативно-правових документах, які регулюють діяльність інклюзивно-ресурсного центру. Зокрема, ознайомила учасників онлайн-наради з Постановою Кабінету Міністрів України №765 від 21 липня 2021 року «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами». Розкрила основні завдання інклюзивно-ресурсних центрів, механізм проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку, у тому числі повторної. Наголосила на необхідності проведення фахівцями ІРЦ обов’язкового спостереження та додаткового збору інформації про особливості навчання особи, консультацій з педагогічними працівниками закладу освіти.

Тетяна Очеретнюк окреслила аспекти організації системного кваліфікованого супроводу особи з ООП. Закцентувала увагу учасників онлайн-наради на необхідності включення фахівців ІРЦ до команд психолого-педагогічного супроводу з метою проведення інформаційно-просвітницької, консультативної роботи, надання методичної підтримки та розробки індивідуальної програми розвитку.

По завершенню заходу директор ІРЦ запропонувала подивитися святкову презентацію присвячену 5 річчю створення ІРЦ, надіслані методичні поради, графіки проведення комплексних оцінок. Керівник закладу Тетяна Очеретнюк подякувала всіх за спільну, дієву співпраці під час воєнного стану!

День Соборності України

У День Соборності України діти ІРЦ по Шевченківському району міста Запоріжжя, наші маленькі українці та україночки, взяли участь у флешмобі "Ланцюг єдності". Хоч ми всі зараз розкидані по світу, ми один народ і наша сила в єдності! Пишаємося бути частиною великої та сильної родини, яка оберігає минуле й будує майбутнє. Тримаймося, єднаймося, разом до перемоги! Слава Україні!

Презентація

Окопні свічки для ЗСУ

08.02.2023 фахівці освітянської сфери, спільно з інклюзивно-ресурсним центром Новомиколаївської селищної ради (директор Ірина СОКОЛОВА) долучились до вкрай актуальної справи - виготовлення окопних свічок для ЗСУ.

Ця спільна праця була корисною і для учасників. Кожен зміг покращити свій емоційний стан, адже допомога іншим, це один із способів знизити рівень стресу та напруги, відчути власну причетність на шляху до перемоги. Всі виготовлені свічки будуть передані волонтерам та відправлені на фронт.



Вебінар ІРЦ

Комунальною установою «Інклюзивно-ресурсний центр» Бердянської міської ради (директор Тетяна Малуєва) на платформі «ZOOM» було проведено вебінар «Психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в період воєнного стану. Запитання та відповіді» для  педагогічних працівників та батьків дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у закладах дошкільної та загальної середньої освіти м. Бердянськ.

З метою налагодження ефективної роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, партнерської взаємодії фахівців інклюзивно-ресурсного центру з педагогами закладу освіти та батьками дітей, були розглянуті наступні питання:

  • психолого-педагогічний супровід  дітей з особливими освітніми потребами з використанням дистанційних технологій;

  •  складання індивідуальної програми розвитку за допомогою системи автоматизації роботи інклюзивно-ресурсних центрів.

Захід проходив у формі постійного діалогу.  Основною темою для обговорень під час «Відкритого мікрофону» стала тема: «Організації забезпечення індивідуалізації навчання дітей з особливими освітніми потребами під час дистанційного навчання». Учасники обговорили труднощі та способи їх вирішення, поділилися між собою досвідом з даної проблеми, спланували подальші дії щодо створення осередку для обміну інформацією між учасниками команд психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами.


Свято “Добрих справ”

Працівники КУ “Інклюзивно - ресурсний центр” Новомиколаївської селищної ради Запорізького району Запорізької області (директор Ірина СОКОЛОВА) у співпраці з гуманітарним фондом допомоги “Якість життя” організували та провели свято “Добрих справ” з  метою надання підтримки дітям з особливими освітніми потребами. 

Допомогу в організації свята надали:

голова правління ГО “Фонд “Якість життя” Журавльова Наталія Іванівна за участю BlueCheck Ukraine та ТОВ “АГРО УКРАЇНА” Сівак Наталія Анатоліївна.

Крім чудових іграшок, настільних ігор та наборів для творчості, були надані теплі дитячі речі та продуктові набори для родин. Ми дуже вдячні нашим добрим чарівникам за турботу, чудові подарунки, а головне - за усмішки та щасливі обличчя наших діточок.

Фотозвіт

Вітаємо!

30.01.2023р. виповнилося 5 років з дня створення ІНКЛЮЗИВНО РЕСУРСНОГО ЦЕНТРУ по Олександрівському району м. Запоріжжя! За цей часвідбулося багато подій!

Вибудувалися напрями, зміст та форми нашої діяльності: фахівцями (консультантами) здійснюється комплексні психолого-педагогічні  оцінки, формуються висновки та вносяться до АС-ІРЦ, проводяться корекційно-розвиткові заняття, налагоджена взаємодія  з закладами освіти та іншими службами, які опікуються дітьми з ООП.

Ми розвиваємося та вдосконалюємося: фахівці ІРЦ активно займаються самоосвітою, навчанням та проведенням нарад. Також не забувають про проходження курсів підвищення кваліфікації, прослуховування навчальних вебінарів, тренінгів та семінарів.

Здійснюємо психологічну підтримку батьків онлайн:  розміщуюємо інформацію на сайті, публікації на Facebook-сторінці, проводимо індивідуальні консультації та надаємо допомогу у конкретних ситуаціях

ІРЦ співпрацює із з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, закладами освіти, закладами охорони здоров’я, закладами (установами) соціального захисту населення, службами у справах дітей, громадськими організаціями, управліннями поліції. Із волонтерськими організаціями щодо гуманітарної допомоги для сімей дітей з ООП. 

Маємо плани, бачимо резерви та перспективи і крокуємо вперед!

Вдячні кожному за співпрацю, цінуємо наших партнерів, віримо в кожну дитину!

Нарада

     25.01.2023 з метою розвитку співпраці КУ “Інклюзивно - ресурсний центр” Новомиколаївської селищної ради Запорізького району Запорізької області (директор Ірина Соколова) із закладами освіти  Новомиколаївської селищної ради, була проведена нарада з керівниками навчальних закладів громади. 

Під заходу розглядалися наступні питання:


  • забезпечення ефективності освітнього процесу для осіб із особливими освітніми потребами під час дистанційного навчання;


  • організація роботи команди психолого - педагогічного супроводу.

Спільно до навчання

Інклюзивно-ресурсний центр по Шевченківському району отримав від ЮНІСЕФ рюкзачки із канцелярським приладдям для дітей шкільного віку в межах ініціативи «Спільно до навчання» ЮНІСЕФ та Міністерства освіти і науки України за підтримки першої леді Олени Зеленської.

Рюкзачки з дуже потрібним канцелярським начинням отримали діти ВПО, соціально вразливі категорії дітей та учні з ООП, які здобувають освіту в інклюзивних класах закладів освіти району. Дякуємо ЮНІСЕФ та КУ "ЦПРПП" ЗОР за неймовірно корисний та бажаний дарунок, в якому вмістились увага, тепло душі та бажання порадувати серця дітей. Сюрприз розфарбував настрій наших діточок і подарував їм промінчики усмішки та щастя. Подарунки дуже потішили наших дітей та їх батьків, дорослі вдячні за турботу, а діти обіцяють навчатися ще краще, щоб стати надійним майбутнім для нашої країни!

Дякуємо всім, хто причетний до допомоги, за особистий вклад кожного з вас!

Команда фахівців ІРЦ по Шевченківському району


Вебінар для педагогів

18.01.2023 року фахівці КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Кам’янської селищної ради провели онлайн вебінар «Особливості оцінювання розвитку дітей з ООП» для педагогів закладів освіти Кам’янської, Смирновської та Комиш-Зорянської селищних рад Пологівського району.

Метою вебінару було сприяти кращому розумінню використання адаптованих стратегій та технологій оцінювання, модифікованих навчальних програм та їх відповідності рівням підтримки, застосування диференційованих критеріїв оцінювання та взаємодії команди супроводу з батьками щодо перспективи учня/учениці з особливими потребами у набутті професії. Фахівчиня (консультантка) Катерина Семененко висвітлила питання оцінювання розвитку учнів з ООП у початковій ланці. Особливості оцінювання розвитку учнів 5-9 класів розкрила директорка Олена Головкіна. Вебінар проходив у форматі Zoom-конференції.

Подарунки для дітей з особливими освітніми потребами

ЮНІСЕФ продовжує надавати допомогу дітям з особливими освітніми потребами. Зокрема, здобувачі освіти закладів загальної середньої освіти Олександріського району отримали ранці з канцелярськими приладдям, які їм вручили, долучившись до акції,  фахівці ІРЦ по Олександрівському району. Батьки та діти вдячні за підтримку в складні часи.

Інклюзивне навчання у період воєнного стану

12.01.2023 директором КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Кам’янської селищної ради Оленою Головкіною було проведено вебінар «Інклюзивне навчання у період воєнного стану» у форматі Zoom-конференції. 

Під час вебінару було висвітлено такі питання: 

-основні орієнтири інклюзивного навчання;

-особливості діяльності команд психолого-педагогічного супроводу;

-складання та моніторинг індивідуальної програми розвитку;

-документація та основні завдання асистента вчителя;

-оцінювання дітей з особливими освітніми потребами.

Моніторинг  

12.01.2023 відбулось онлайн-засідання  фахівців КУ «Інклюзивно – ресурсний центр» Оріхівської міської ради  та учасників команди психолого – педагогічного супроводу   КЗ Оріхівський НВК № 2  імені В.А. Лазаряна  щодо проведення моніторингу  виконання індивідуальної програми розвитку дітей з особливими освітніми потребами  на кінець першого півріччя.

В ході засідання розглядалися такі питання:

  1. Встановлення відповідностей індивідуальної програми особливим освітнім потребам дитини з ООП.

  2. Оцінка рівня відповідності отриманих результатів індивідуальним очікуванням, які прогнозувалися в ІПР.

  3. Виявлення труднощів у реалізації ІПР та ухвалення рішень про їх усунення.

  4. Уточнення впливу реалізації ІПР на розвиток дитини з ООП.

  5. Перегляд і уточнення цілей і завдань  ІПР.

Індикатори моніторингу визначалися для кожної конкретної дитини, враховуючи дистанційну форму навчання  під час воєнного стану. 

Аналізуючи співпрацю  з учасниками команди психолого – педагогічного супроводу дітей, які знаходяться на інклюзивному навчанні, можна зазначити, що досягнення позитивних результатів можливе лише за умови тісної взаємодії та ефективної роботи всіх учасників освітнього процесу. 

Засідання від 26.12.22р.

Засідання від 13.01.2023р.

                                      За інформацією КУ  ІРЦ  Оріхівської міської ради 

Співпраця

11.01.2023 відбулось онлайн засідання фахівці КУ "Інклюзивно-ресурсний центр" Кам'янської селищної ради (директор Олена Головкіна) та учасників команди психолого-педагогічного супроводу Кам’янського опорного ЗЗСО щодо визначення критеріїв оцінювання дитини з інтелектуальними порушеннями.

 Фахівці ІРЦ продовжують здійснювати свою професійну діяльність, забезпечуючи виконання основних завдань, одним із яких є участь у командах психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП.

За ініціативи КППС Кам’янського опорного ЗЗСО за участі директорки КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Олени Головкіної та фахівчині (консультантки) Світлани Тимошенко було проведено засідання за допомогою дистанційних технологій у форматі Meet-конференції. Основним питанням зустрічі стало обговорення та удосконалення критеріїв оцінювання розвитку дитини з інтелектуальними порушеннями.

Системний кваліфікований супровід осіб з ООП 

Згідно з Положенням про інклюзивно-ресурсний центр, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 р. № 545 (зі змінами), Порядком організації інклюзивного навчання у закладах дошкільної освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2019 р. № 530 (зі змінами), і Порядком організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2021 р. № 957 (зі змінами), з метою здійснення супроводу осіб з особливими освітніми потребами фахівці нашого інклюзивно-ресурсного центру з 19 грудня по 4 січня взяли участь в КППС дітей з ООП в закладах загальної середньої освіти № 4, 19, 52, 55, 60, 63, 64, 65, 68, 77, 95, 101, 111, "Натхнення", "Прогрес" та в закладах дошкільної освіти № 43, 100.

Челендж «Маленька перемога кожного – велика перемога України!»

У вересні – грудні 2022 року на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Кам’янської селищної ради Пологівського району Запорізької області (директор Олена Головкіна) проходив челендж «Маленька перемога кожного – велика перемога України!»

До челенджу мали можливість приєднатися усі бажаючі, адже у кожного свій фронт і усі ми: від малого до великого, від дитини до дорослого, від господині до робочого - щодня робимо свій вклад у спільну перемогу нашої країни. Кожен тиждень челенджу мав назву і завдання, виконуючи яке, учасники демонстрували свою активну життєву позицію. 

Усі разом ми підтвердили: єдиний шлях до перемоги – щоб кожна людина прийняла позицію «Героя» і своїми маленькими людяними та безстрашними діями робила свій великий внесок.

По закінченню учасники заходу отримали грамоти та подарунки

День святого Миколая

19 грудня  нслухняні та старанні дітки інклюзивно-ресурсного центру по Шевченківському району взяли участь у святкових розвагах, отримали завірюху радісних емоцій,  кучугури гарного настрою, снігопад сюрпризів та подарунків від святого Миколая.

Онлайн- семінар КУ «ІРЦ» Оріхівської міської ради

16.12.2022 на базі КУ «ІРЦ» Оріхівської міської ради відбувся онлайн- семінар для учасників команди психолого – педагогічного супроводу дітей з ООП на тему: «Діти та війна. Психолого – педагогічний супровід дітей з ООП». На заході були присутні асистенти вчителя, практичний психолог та корекційний педагог. Під час зустрічі розгядалися питання: як організувати якісну роботу команди психолого – педагогічного супроводу, особливості роботи педагогів під час дистанційного навчання в умовах воєнного стану та як надати психологічну підтримку дітям з ООП під час війни. На підтримку та допомогу дітям з ООП, а саме дітям з порушенням зору, слуху,  з тяжким порушенням мовлення, з порушеннями інтелектуального розвитку та розладами аутистичного спектру розроблено пам’ятки, які містять алгоритм дій, як надати допомогу в тій чи іншій ситуації.   Захід проходив у форматі Zoom-конференції.

Святий Миколай завітав до інклюзивно-ресурсного центру

Святого Миколая – свято, на яке з нетерпінням чекають діти, бо саме в цю пору вони отримують подарунки. Цьогоріч на дива чекають не лише діти, а й дорослі – кожному з нас хочеться, щоб війна закінчилася якнайшвидше.

19.12.2022 року в Інклюзивно-ресурсному центрі по Олександрівському району для дітей з ОПП внутрішньо-переміщених осіб, які відвідують центр,  проведено святкове костюмоване дійство. Вікторина, руханки, загадки,  музичні переспіви, чарівна атмосфера… особливе свято, огорнуте вірою у диво і дитячою вдячністю.

    У відповідь ми отримали найцінніше – блискучі оченята, радісні посмішки, море позитивних емоцій, а також віру та щасливе майбутнє під мирним небом України.

    Любі друзі, нехай Святий Миколай подарує Вам міцне здоров'я, щастя, затишок у домі й усім нам перемогу!

     Миколай святий приходить,

Щастя в кожен дім приводить.


ІРЦ по Олександрівському району

12.12.2022 відбувся онлайн-семінар «Асистивні технології та чому варто про них пам'ятати під час війни» ініційований Центром «Джерело» в рамках проєкту ЮНІСЕФ «Кризова допомога сім'ям, які виховують дітей з інвалідністю під час війни», до якого, за результатами конкурсного відбору на навчання по ранньому втручанню,  долучилися   директор (Тетяна Очеретнюк) та фахівці інклюзивно-ресурсного центр по Олександрівському району м. Запоріжжя.

Інклюзивно-ресурсний центр по Олександрівському району співпрацює з різними організаціями, що сприяє розвитку фахівців та покращує роботу центру. 

На онлайн-семінар «Асистивні технології та чому варто про них пам'ятати під час війни» дізналися про:

  • адаптаційне обладнання та асистивні технології  - чому важливо про це пам'ятати під час війни;

  • підбір адаптаційного обладнання згідно потреб дитини та його вплив на комфорт дитини, підвищення рівня функціонування та профілактику вторинних ускладнень;

  • як можуть комунікувати «немовні» діти  та які є методи альтернативної та допоміжної комунікації.

За результатами онлайн семінару фахівці центру успішно пройшли  тести, отримали сертифікати та ігровий набір для організації розвиткового дозвілля дітей  Recreation kit. Цінуємо співпрацю, рухаємося вперед!

Логопедична супервізія

09.12.2022 відбувся івент  «Корекційно-розвивальне заняття онлайн» під час якого учасники (вчителі-дефектологи,  вчителі-логопеди закладів освіти Олександрівського району) визначили переваги та недоліки проведення корекційно-розвиткових занять з дітьми в режимі відеоконференції. Спікер Інна ДАНІЛЬЧЕНКОВА, вчитель-логопед закладу дошкільної освіти №81, модератор Світлана СОКОЛЕНКО, фахівець (консультант) ІРЦ по Олександрівському району.

Питання, які були розглянуті на заході:

хто такий «онлайн логопед»;

про структуру онлайн заняття та «підводні камені» його проведення;

специфіка роботи з батьками дітей з ООП.

Крім того спікер надала рекомендації: як підготувати себе за «5 хвилин до заняття», поділилась професійними лайфхаками та продемонструвала матеріал з власних онлайн занять. А головне, розповіла як захопити дитину та самому захоплюватись тим, що робиш?!».

Продуктивно, надихаюче та цікаво! Дякуємо Інні за те, що поділилася досвідом, і всім Вам, що були з нами!

Допомога дітям та батькам дітей з ООП в умовах воєнного стану

Фахівці Інклюзивно-ресурсного центру по Хортицькому району міста Запоріжжя департаменту освіти і науки Запорізької  міської ради взяли участь у випуску телепередачі ТОП: Територія освітніх перспектив на замовлення Запорізької міської ради. 

Презентація

Відеосюжет

Онлайн-консультація для батьків

05.12.2022 відбувся онлайн-захід на платформі ZOOM, під час якого фахівці КУ «ІРЦ» ОМР надали консультативну допомогу батькам щодо реєстрації для участі у серії безкоштовних вебінарів на тему: «Як підтримати себе та дитину під час війни.» Поради психолога. Участь у заходах дасть змогу дізнатися, як правильно підтримати себе та дитину у стресових ситуаціях, які є перші ознаки дитячої депресії та як її попередити, а також як самим батькам адаптуватись до життя в нових умовах і вирівняти свій емоційний стан.

Онлайн-захід «Повір у себе»

02.12.2022 фахівцями КУ «ІРЦ» Оріхівської міської ради був проведений онлайн-захід присвячений Міжнародному дню людей з особливими потребами на тему: «Повір у себе». Метою заходу було виявлення настрою та емоційного стану дітей з ООП під час війни, їх підтримка за допомогою розвитку творчих здібностей.

Фотоальбом

Онлайн-практикум

29.11.- 01.12.2022 для педагогів Олександрівського району фахівцями ІРЦ (директор Тетяна ОЧЕРЕТНЮК) проведено онлайн-практикум «Сервіс графічного дизайну CANVA у якості платформи для дистанційного навчання дітей з ООП». Спікер заходу: Валерія Остапенко, вчитель-дефектолог, тифлопедагог, спеціаліст вищої категорії, звання «вчитель-методист». Модератор заходу Світлана Соколенко, фахівець (консультант) ІРЦ. До практикуму долучилися 67 педагогів.

Візуальна комунікація та співпраця – важливі інструменти  навчання онлайн дітей з ООП, тому до практикуму долучилися 67 педагогів (вчителі, вихователі, асистенти, психологи, вихователі-методисти, фахівці ІРЦ).

Ознайомилися з такими питаннями:

можливості сервісу (дошки, презентації, відео);

особливості використання Canva в дистанційній та змішаній формах роботи з дошкільниками та учнями;

підвищення зацікавленості учнів та вихованців завдяки оригінальним матеріалам;

залучення та мотивація в умовах реального часу;

розвиток ключових навичок;

консультативний супровід батьків;

обмін досвідом тощо.

Завдяки мові та мисленню суспільство здатне змінювати навколишній світ. Недарма, українську мову називають солов’їною, адже вона багата на епітети та її звучання неймовірне. Безумовно, мова для народу є його скарбницею, живою схованкою людського духу. Рідна мова утворює невидимий зв’язок між усіма поколіннями минулого та майбутнього. Навіть коли українську мову намагалися витіснити, народ завжди зберігав та відстоював право розмовляти своєю мовою. Українські поети, художники, політичні діячі у всі часи намагалися зберегти та популяризувати рідну мову. З року в рік наша мова збирає все більше справжніх прихильників. Вже з 1997-го року щорічно в Україні святкують День української писемності та мови 9 листопада. Діти та дорослі Шевченківського ІРЦ з нагоди святкування виявили свою любов до рідної мови через поезію та творчість.

Відеоролик (вірш «Українська мова»,  автор Г. Чубар у виконанні дітей ІРЦ по Шевченківському району)

Фотозвіт

Нетворкінг

    Методична діяльність є пріоритетом для фахівців (консультантів) інклюзивно-ресурсного центру по Олександрівському району, директор Тетяна ОЧЕРЕТНЮК. До професійної спільноти корекційних педагогів долучилися вчителі - логопеди, які надають корекційної - розвиткові послуги в закладах дошкільної освіти. "ВІДКРИТИЙ ЛОГОПЕДИЧНИЙ КАБІНЕТ"  у форматі позитивного нетворкінгу започатковано для підтримки та супроводу вчителів-логопедів, які адаптуються до нових умов, долають виклики сьогодення, відновлюють ресурс.

    Як це відбувалося:

    Знайомилися, включалися в груповий мозковий штурм, отримали методичний кейс порад практичної логопедії, приєдналися до віртуальної  професійної спільноти, випробували вправи для підвищення стресостійкості...отримали чудові фото, голосували «ногами» за зустрічі офлайн, ділилися лайфаками до корекційно-розвиткових занять онлайн, законтактували. Емоційно, динамічно, атмосферно! Висловлюю вдячність колективу ІРЦ, директор Тетяна ОЧЕРЕТНЮК, за командну взаємодію  та  професійність. Дуже важливо  підтримувати один одного, і не тільки професійно

Світлини

КОЗАЦЬКОМУ  РОДУ  НЕМА  ПЕРЕВОДУ!

  

Інклюзивно-ресурсний центр по Шевченківському району міста Запоріжжя департаменту освіти і науки Запорізької міської ради за останні місяці війни України з росією прийняв багато дітей з різних регіонів країни (Бердянська, Степногірська, Енергодара, Полог, Херсона, Токмака, Гуляйполя, Мелітополя, Сум, Мар'їнки, Дніпрорудного, Стаханова, Оріхова тощо). До Дня українського козацтва, який відзначається 14 жовтнями вирішили створити святкову інсталяцію.  На мапі УКРАЇНИ майже кожна родина з числа внутрішньоперміщених осіб позначила своє рідне місто або селище, яке довелося покинути, через російську агресію. Діти та дорослі з гордістю та любов'ю в серці, а іноді з сумом та сльозами на очах позначили на мапі свою малу батьківщину.  Немає жодного сумніву, що кожен з них незабаром зможе повернутися додому! Кожен українець - нащадок славного козацького роду, а козацькому роду нема переводу!!!


Виставка космічних картин Максима Бровченка

    З 28 липня у КЗ «Запорізька обласна бібліотека для дітей «Юний читач» розпочала свою роботу Третя виставка космічних картин «Неосяжний світ Kosmo Maksa» юного художника із м. Бердянськ.

    Максим Бровченко «Kosmo Maks» - незвичайний 10-річний хлопчик з аутизмом, який мріє повернутись у рідний український  Бердянськ. Він не просто малює картини про космос, а й має унікальний світогляд та філософію. Юний художник веде групу у Фейсбуці «Космо Макс», присвячену різним цікавинкам зі сфери астрофізики. Максим пише фантастичну книгу для дітей та дорослих про світ жителів Планети А, в якій розповідає, як це просто - бути добрим, людяним та співчутливим, бо найголовніше у всесвіті - це любов. А ще маленький творець і патріот допомагає іншим зрозуміти, хто такі аутисти та які їхні особливості, бо вважає РАС - якістю особистості, а не розладом. Обов’язково долучайтеся до його світу на виставці «Неосяжний світ Kosmo Maksa» у Запоріжжі!

Міжнародний день захисту дітей

День захисту дітей - міжнародне свято. День, коли активісти ще раз привертають увагу суспільства до проблем та бід, з якими стикаються діти у багатьох країнах світу, зокрема в Україні в умовах війни. У цей день для мешканців м. Запоріжжі,  дітей з окупованих територій, в тому числі з особливими освітніми потребами за підтримки БФ «Карітас», відбулося святкове відкриття Простору дружнього до дітей.

Задля того, аби подарувати маленьким гостям краплинку тепла та позитивних емоцій,  фахівцями БФ «Карітас» була організована насичена програма для дітей – ігри, спортивні естафети, танці, майстер-класи, перегляд кіно та подарунки. Також для відвідувачів виступили спеціально запрошені творчі колективи міста.

Світлини

До Міжнародного дня захисту дітей інклюзивно-ресурсний центр по Олександрівському району м.Запоріжжя оголосив тижневий конкурс малюнків «Захищена дитина».

Діти – маленькі частинки великого щастя, ім'я якому – Життя! Діти – це диво, яке наповнює життя кожного дорослого щирою радістю та теплотою. Діти так потребують любові, турботи та батьківської ласки! Так хочеться, щоб кожне дитяче серце не було обділене цим маленьким щастям. У День захисту дітей бажаю кожній дитині міцної сім'ї та всього необхідного для безтурботного дитинства. Нехай дитячі посмішки освітлюють нашу планету, і кожен із маленьких жителів нашої землі буде здоровим і щасливим.

Вітаємо всіх дітей!
Нехай життя буде чудне, повне казок і вогнів, сміху, радощів, веселощів,
ласки, ігор і любові, привітань і подарунків!

ІРЦ по Олександрівському району


Зі святом, з Днем вишиванки!

19 травня в Україні - День вишиванки. Це особлива подія для українського народу, тому фахівці ОРЦПІО Тетяна Волошина та Наталія Марко провели віртуальний флеш-моб архівних фото інклюзивно-ресурсних центрів Запорізької області з цього свята.

Кожного року до Дня вишиванки фахівці ІРЦ готували різноманітні заходи для дітей з особливими освітніми потребами та їх батьків, на яких розповідали про українські обереги, українську символіку. Завдяки таким  заходам зберігаються,  поширюються  і передаються нащадкам найкрасивіші у світі  українські традиції.

Українцям до Дня вишиванки

Світлини

Мелітопольський  інклюзивно-ресурсний центр №2

    18.02.2022 р. відбулася онлайн зустріч здобувачів освіти 1,2 курсів спеціальності «Початкова освіта. Інклюзивна освіта» Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету Ім. Б. Хмельницького з фахівцями комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр №2» Мелітопольської міської ради Запорізької області.
Під час зустрічі здобувачам вищої освіти була надана інформація про:
-основні завдання інклюзивно-ресурсного центру
-алгоритм проведення комплексної психолого–педагогічної оцінки розвитку осіб
-використання методик оцінювання психолого-педагогічного розвитку осіб з особливими освітнім потребами.

День єднання

 Відповідно до Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства», 16 лютого 2022 року Україна вперше відзначає День єднання.

Сьогодні всі українці піднімають державний прапор, співають гімн, проводять заходи, використовуючи державну символіку, демонструючи усьому світу силу народу та незламне прагнення до миру.  У цей день на YouTube-каналі https://www.youtube.com/c/MONUKRAINE та Facebook-сторінці МОН відбувся освітянський телеміст «Об‘єднані Україною» за участю Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, представників МОН, закладів освіти.

Доєднатися до заходів запрошено всі заклади освіти (розміщення відео, фото  у соціальних мережах із хештегами #UAразом та #обєднаніУкраїною).

Фахівці інклюзивно-ресурсних центрів Запорізької області приєднались до проєкту «Об‘єднані Україною».

Світлини

  Вебінар в Енергодарському ІРЦ

16.02.2022 року фахівцями Енергодарського ІРЦ Дар’єю Мурсаловою та Зоєю Першиною на платформі ZOOM було проведено вебінар на тему: «Команда психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в умовах ЗЗСО (І рівень підтримки)». В ході заходу розглянули методичні рекомендації для ЗЗСО щодо визначення освітніх труднощів І рівня підтримки в освітньому процесі та розібрали алгоритм визначення категорій освітніх труднощів у здобувачів освіти з ООП.

    На заході були присутні головний спеціаліст шкіл та позашкільних закладів УО Світлана Фалілеєва та директор ІРЦ Олена Андрущенко, які надали рекомендації щодо порядку забезпечення та підтримки осіб з ООП в закладі загальної середньої освіти.

Практичний семінар
13.01.2022 року КУ "Інклюзивно-ресурсний центр № 2" Мелітопольської міської ради Запорізької області взяли участь у практичному семінарі "Синергія в інклюзії", який було організовано для керівників закладів освіти Веселівської територіальної громади. Під час заходу Тетяна Корець, директор ІРЦ розповіла про налагодження партнерських відносин із зацікавленими особами в сфері інклюзивної освіти м. Мелітополь; фахівці ІРЦ провели майстер-класи "Сенсорний розвиток дітей з ООП за допомогою розвивальної гри "Аромат і К" (Ольга Матяш) і "Нейрофітнес в комплексному розвитку дитини" (Лілія Швецова) та поділилися власним досвідом з питань інклюзивної освіти.
 

Діяльність ІРЦ м.Енергодар

12.01.2022 року в Енергодарському Інклюзивно-ресурсному центрі відбулась інформаційно-методична нарада для заступників директорів ЗЗСО, методистів ЗДО та практичних психологів закладів освіти міста з теми: «Визначення категорій (типологій) освітніх труднощів у осіб з ООП та рівнів підтримки в освітньому процесі».

Впродовж зустрічі було наголошено, що з 2022 року посилюється акцент на співпраці між закладами освіти та інклюзивно-ресурсним центром щодо отримання більшої підтримки й допомоги під час навчання дітей з особливими освітніми потребами.

Директор ІРЦ Олена Андрущенко ознайомила присутніх з алгоритмом дій команди психолого-педагогічного супроводу для визначення рівнів підтримки учнів з ООП у закладі освіти. На нараді були присутні головний спеціаліст відділу шкіл та позашкільних навчальних закладів управління освіти Енергодарської міської ради Світлана Фалілеєва та завідувач сектора дошкільної освіти управління освіти Енергодарської міської ради Оксана Олейнікова, які повідомили про зміни щодо рівнів підтримки та як закладам освіти працювати за новим порядком організації інклюзивного навчання.

Василівський ІРЦ

Фахівці ІРЦ Василівського раону пропонують відвідати майстерню Святого Миколая; 

https://cutt.ly/PUgxX9v

Зимові свята в Енкргодарському ІРЦ

Новорічні свята вже на порозі… Фахівці Енергодарського ІРЦ запросили до себе гостей, щоб відсвяткувати їх разом! А розпочалися зимові свята з Дня Святого Миколая. Захід відбувся 17 грудня у ІРЦ для дітей з особливими потребами та їх батьків. Діти весело грали, танцювали, малювали, розповідали святкові віршики та прикрашали ялинку. Кожна дитина отримала подарунок від помічниці Святого Миколая та ведмедика Тедді. Виносимо подяку адміністрації «Family Pizza» за сюрприз - Ведмедика Тедді. Його поява стала родзинкою свята: теплі обійми, запальні танці викликали неймовірні емоції наших діточок.

КУ «Інклюзивно – ресурснй центр» Роздольської сільської ради

У рамках проєкту «16 днів проти насильства» фахівці КУ «Інклюзивно – ресурснй центр» Роздольської сільської ради провели тематичну зустріч із підлітками Роздольського ліцею. Метою цієї акції є привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидія торгівлі людьми й захисту прав жінок та дітей. Під час зустрічі розглянуто та проаналізовано  статистині дані  звернень до МВС щодо домашнього насильства в 2019-2021 роках. Переглятуно основні закони України  щодо протидії домашньому насильству. Ліцеїстів ознаймлено із поняттям «насильство», формами насильства та їх проявами, вмінням їх розпізнавати та протидіяти, розглянуто  реальні життєві ситуації дітей, переглянуто відеоролики, визначено «Алгоритм дій свідка» насильницьких дій. Учні відсканували QR- код, перейшли за посиланням та надали  10 відповідей  анонімного Всеукраїнського  опитувальника. Фахівці КУ «Інклюзивно – ресурснй центр» Роздольської сільської ради надали учням контакти інстанцій  щодо попередження домашнього насилля, озайомили їх із Міжнародним знаком «Допоможи мені», разом приєдналися до акції «Єднаймося проти насилля». На згадку про зустріч учням подаровано буклети, розроблені фахівцями ІРЦ під назвою «Насильству немає виправдання» та білі стрічки – символ боротьби проти насилля.

Світлини

Буклет

КУ "Чернігівський ІРЦ" 

3 грудня в нашій державі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Зазвичай таких людей називають людьми із особливими потребами. Однак попри свої недуги – прив’язаність до візка, відсутність слуху чи зору – вони демонструють світові свої надможливості і стають для абсолютно здорових громадян прикладом мужності та рішучості зайняти активну життєву позицію.

Фахівці ІРЦ провели виховний захід в Опорному навчально-виховному закладі Чернігівської ЗОШ І-ІІІ ст. у 3 класі на тему "Мені це потрібно, адже я - такий як ти!!!", метою якого було сприяти розвитку емпатії і поваги до людей з порушенням здоров’я, розуміння проблем і потреб інших людей, вчили співпереживати, мотивувати учнів надавати підтримку дітям з особливими освітніми потребами.

     

Семінар

01.12.2021р. на базі Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради відбувся семінар для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти з теми «Порядок організації діяльності Інклюзивно-ресурсного центру та співпраці з закладами дошкільної освіти». Під час семінару фахівці КУ «ІРЦ» ОМР підвели підсумки роботи Центру за весь період роботи. В другій частині семінару було обговорено нові нормативні документи, а саме Постанову КМУ від 21.07.2021р. №765 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами» та Постанову КМУ № 769 від 28.07.2021р. «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2019 р. № 530». Обговорювались питання організації співпраці Інклюзивно-ресурсного центру з закладами дошкільної освіти. По закінченню було проаналізовано нові завдання ІРЦ, в ході яких педагогічні працівники зробили огляд законодавчої бази, закріпили розуміння певних понять, таких як: інклюзивнесередовище, діти з особливими освітніми потребами, індивідуальна програмирозвитку тощо. Ознайомили присутніх із сучасними підходами організації навчаннята виховання дітей з особливими освітніми потребами у закладах дошкільноїосвіти, умовами щодо організації інклюзивного навчання та виховання.Обговорювались питання співпраці педагогів у контексті організації інклюзивного виховання.

Дякуємо керівникам КЗДО «Червона шапочка» О.В. Герасименко, КЗДО «Сонечко» О. В. Стеценко, вихователям-методистам О.А. Дорошенко, О.О. Дейнезі  та О.В. Кудієнко та практичному психологу Л.О. Сідун за активну участь у семінарі та розуміння важливості корекційної допомоги дітям з особливими освітніми потребами.

Світлини

До Міжнародного дня толерантності

У рамках співпраці між КУ «ІРЦ» РСР та закладами освіти Роздольської ОТГ фахівцями ІРЦ розроблено та проведено заходи до Міжнародного дня толерантності.

15.11.2021 в ДНЗ "Вербиченька" вчителем-логопедом ІРЦ  Галиною Радіоновою для дітей старшої групи, було проведене колективне творче заняття "Дерево любові". Дітки ознайомились з поняттями: толерантність, доброта, дружба, чуйність, милосердя, розуміння, турбота. По закінченню заняття власноруч створили "Дерево любові".

16.11.2021 було проведено декілька заходів. Для учнів 1-4 класів Роздольського ліцею фахівці ІРЦ провели акцію "Будемо толерантними", розповіли дітям про започаткування Дня толерантності. Кожна дитина отримала пам'ятний знак "Будемо толерантними".

Для вихованців ГПД практичним психологом ІРЦ Ларисою Віннічук було проведено інформаційно-ігровий захід «Планета Толерантності», під час якого діти ознайомилися із запровадженням Дня толерантності, дізналися, що таке толерантність та які традиції святкування цього дня існують у світі. Разом з фахівцем діти визначили, які риси повинна мати толерантна людина та дізналися про модель толерантної сім’ї та суспільства. Ознайомилися із притчами «Про цвяхи» та «Про дружню родину, а також, казкою «Про любов та доброту». Діти грали в ігри «Так чи Ні», «Добре та погано». В кінці заходу діти дійшли до висновку, що тільки добро, повага та толерантність врятують світ.

Для вихователів та асистентів вихователів ЗДО практичним психологом Юлією Орловою було проведено онлайн семінар-практикум «Дитина з особливими потребами: зрозуміти і допомогти". Метою семінару було: 

- розширити та систематизувати знання вихователів щодо забезпечення високої якості інклюзивної освіти шляхом використання інтерактивних форм роботи з дошкільниками;

- вдосконалювати фахову майстерність педагогів;

- активізувати творчий потенціал вихователів, розвивати креативне мислення, стимулювати розвиток ініціативності, артистизму; 

- виховувати інтерес до творчого професійного пошуку, пізнання себе;

 - сприяти  формуванню почуття власної гідності педагогів, гордості за свою професію. Учасники семінару виконували інтерактивні вправи, брали активну участь в обговоренні питань організації інклюзивних груп в ЗДО та впровадженні інклюзії в освіту.

Фотоальбом

Онлайн-семінари

У рамках Тижня присвяченого Всесвітньому дню науки та миру фахівці КУ "Інклюзивно-ресурсний центр" Роздольської сільської ради Михайлівського району Запорізької області провели інформаційні онлайн заходи. 

11.11.21р. проведено онлайн семінар з теми «Розвиток емоційного інтелекту у молодших школярів» для вчителів початкових класів ЗЗСО Роздольської ОТГ, спікер – практичний психолог КУ «ІРЦ» РСР Лариса Віннічук. Метою  семінару було ознайомити учасників заходу з різноманітними методами, прийомами, іграми та вправами для дітей на розвиток емоційного інтелекту та навичок комунікації і розпізнавання емоцій. Також, під час семінару було роглянуто теоретичні відомості про поняття емоційного інтелекту, визначено його основні компоненти, напрями.

11.11.21р. було проведено онлайн вебінар для вчителів початкових класів та асистентів  ЗЗСО Роздольської ОТГ з теми «Рекомендації педагогам при роботі з дітьми з порушеннями мовлення», спікер – вчитель-логопед КУ «ІРЦ» РСР Галина Радіонова.   Метою  вебінару було ознайомити учасників з особливостями розвитку дітей з порушеннями мовлення. Під час онлайн заходу були розглянуті вправи з допомогою яких можна розвивати в учнів мовленнєві навички, фонематичний слух, увагу, пам'ять, мислення, поширювати словниковий запас, формувати правильну вимову. Наприкінці Галина Іванівна надала рекомендації щодо роботи з учнями, що мають порушення мовлення та їх батьками.

Спікери поділилися дієвими прийомами, які вже завтра зможете застосувати на практиці кожен педагог.

Фотоальбом

            Презентація 1

     

Лекція з елементами тренінгу «Основи інклюзивної освіти. Особливості роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби»   

  30.09.2021 року на базі Енергодарського Інклюзивно-ресурсного центру вчителем-дефектологом Мурсаловою Д.О. було проведено лекцію з елементами тренінгу на тему: «Основи інклюзивної освіти. Особливості роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби». Мета зустрічі – ознайомлення учасників заняття з поняттями «інклюзивна освіта», «діти з особливими освітніми потребами», надання учасникам інформації щодо особливості роботи з такими дітьми. В ході заходу учасникам було надано багато теоретичного матеріалу і практичних порад.

    

Тренінгове заняття "Успішна інтеграція дитини з особливими освітніми потребами в освітній простір"

     29.09.2021 року практичним психологом Комунальної установи "Інклюзивно-ресурсний центр" Енергодарської міської ради Першиною З.В. було проведено тренінгове заняття для вихователів та асистентів вихователів ЗДО на тему "Успішна інтеграція дитини з особливими освітніми потребами в освітній простір". В ході тренінгу за допомогою практичних вправ учасники відчули ефективність командної взаємодії та визначили основні принципи плідної роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Фотоальбом          

 Ділова зустріч

На початку нового навчального року відбулася зустріч фахівців Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради та асистентів вчителів Комунального закладу «Опорний заклад загальної середньої освіти «Сузір’я» Оріхівської міської ради. Під час зустрічі було обговорено ряд важливих питань стосовно інклюзивного навчання, зокрема проведення моніторингу розвитку дітей з особливими освітніми потребами, складання індивідуальної програми розвитку та проаналізовано результати роботи фахівців команди психолого-педагогічного супроводу. Асистенти та фахівці ІРЦ поділилися досвідом роботи та порадами щодо подальшої співпраці. Під час зустрічі панувала професійна доброзичлива атмосфера, що дало змогу вільно обмінюватися думками.








І ПАРТНЕРСЬКИЙ ФОРУМ «Освітній простір Бердянська: пріоритети, орієнтири, інновації»

    27 серпня 2021 року комунальною установою «Інклюзивно-ресурсний центр» Бердянської міської ради була організована робота креатив-центру кураторів інклюзії на тему: «Пріоритети, орієнтири, інновації інклюзивного навчання», що проходила у рамках  І ПАРТНЕРСЬКОГО ФОРУМУ «Освітній простір Бердянська: пріоритети, орієнтири, інновації»

    Основною метою заходу було висвітлити актуальні питання щодо інклюзивного навчання, надання рекомендацій, обмін досвідом.

 Під час роботи креатив-центру фахівцями Бердянського ІРЦ та кураторами інклюзії в закладах освіти міста були освітлені наступні питання:

- впровадження в Україні європейських стандартів безбар’єрності Інклюзивно-ресурсними центрами;

- удосконалення організації інклюзивного навчання в закладах дошкільної освіти; 

- рівні підтримки в освітньому процесі в закладах освіти;

- функціонування системи автоматизації роботи інклюзивно-ресурсних центрів (АС ІРЦ), основні функції закладів освіти як користувачів АС ІРЦ.

 За результатами спільної діяльності фахівцями Бердянського ІРЦ разом з кураторами інклюзії закладів освіти був презентований Перспективний шлях розвитку інклюзивного освітнього простору міста іншим учасникам І ПАРТНЕРСЬКОГО ФОРУМУ.

Також, слід відзначити, що під час проведення церемонії нагородження педагогів міста, команда педагогічних працівників інклюзивно-ресурсного центра Бердянська отримала нагороду (у вигляді статуетки) «За реалізацію освітнього проєкту –2021».

Комунальний заклад «Інклюзивно-ресурсний центр» Василівської районної ради Запорізької області

24.06.2021 за підтримки народного депутата України Юлії Яцик та депутата обласної ради Наталії Круг, вихованці Василівського ІРЦ, закладів дошкільної освіти, учні закладів загальної середньої освіти Василівської громади відвідали Парк Динозаврів в Дубовій Рощі міста Запоріжжя.
 
Дітлахи мали змогу зануритись в неймовірний світ інтерактивних роботизованих фігур динозаврів, зробити чудові фото, пожартувати в кімнаті сміху та заблукати в лабіринті.
Позитивна екскурсія завершилась пікніком, де діти поласували солодощами та фруктами.
Дякуємо за цікаву екскурсію, можливість отримати позитивний заряд енергії  та створення вільного простору  для спілкування батьків і дітей Василівської громади.



11.06.2021 фахівці Василівського ІРЦ спільно із спеціалістами КЗ «Центр ДЮТТ», КУ «Центр надання соціальних послуг», КУ «ПМСД»,  КЗ «Василівська дитяча школа мистецтв» ВМР ЗО, ЗДО №2 «Малятко», КЗ «Камянська ЗОШ І-ІІІ ст.» ВМР ЗО, дітьми-волонтерами провели свято «Привіт, літо!».
Дякуємо міському голові Василівської міської ради Сергію Каліману, Народному депутату України Юлії Яцик, депутатам різних рівнів: Н. Кругляк, О. Шеремету, А. Матюху, О. Ангеловському, начальнику відділу соцзахисту В. Польченко, волонтерам: Е. Паніній, А. Кірічевській - усім небайдужим до долі дітей, хто сприяв нам у проведенні даного заходу.
Це свято є прямим відображенням у дії політики створення інклюзивного суспільства – напрям, який нині активно розвивається у Василівській громаді.  У заході взяли участь  діти з особливими освітніми потребами разом із родинами, які активно провели дозвілля, взявши участь у різноманітних іграх. Словами не передати ту радість, яку випромінювали і діти, і батьки. Учасники відгадували загадки, демонстрували художню майстерність, долали перешкоди, танцювали, просто бавились у колі друзів.
Родзинкою свята було поні, з яким діти мали змогу сфотографуватися та отримати позитивні емоції від контакту з твариною.
Нехай всіх нас щодня вітає привітне сонечко, сяє на обличчях дітей радісна посмішка і завжди лунає дитячий сміх!


«Посміхніться всі навколо!» КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради 
Традиційно в перший день літа, відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості і надії.
В  рамках цього дня в комунальній установі «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради відбувся розважальний захід. Девізом свята були лише три слова: «Посміхніться всі навколо!». Учасниками такого заходу були діти з особливими освітніми потребами. Жоден вихованець не залишився поза участю. 
Емоції, дух змагання, радість перемоги – все було присутнє на цьому заході.
Усі діти отримали позитивні емоціі та веселий настрій. На заході панувало «яскраве світло» дитячих посмішок.
                   За інформацією КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» ОМР





«Міжнародний День захисту дітей»  у КЗ «Інклюзивно-ресурсний центр» Гуляйпільської міської ради


Сценарій до святкування 

Міжнародного Дня захисту дітей

Ведучий:

Сьогодні день дитинства-

гарне свято!

І мирне сонечко згори нам

шле привіт.

Пісень і радості та щастя

Так багато…

Цей гарний день святкує

Цілий світ!

 Дорогі діти! Життя дійсно прекрасне і треба навчитися любити його та цінувати. Воно дарує нам безліч приємних днів, одним з яких є 1 червня-«Міжнародний День захисту дітей». Сьогодні   в цей особливий для Вас день ви зможете активно відпочити. Адже на вас чекає цікава програма. 

То ж до справи:

 Гра «Казкові лабіринти» Кожній дитині пропонується лист паперу із зображенням лабіринту відповідно віку. Необхідно олівцем прокласти маршрут від старту до фінішу.

Шановні діти, а далі ми з Вами пограємося у цікаву гру-збирання пазлів.

Гра «Пазли» Як відомо одне з улюблених занять при проведенні вільного часу- це весела, розвиваюча гра, суть якої полягає у тому, щоб з декількох частин, на які розділена картинка із зображенням, відтворити її первісний вигляд.

А далі дітлахи давайте ми з Вами порозгадуємо загадки.

Гра «Загадки» Діти із задоволенням відгадують загадки на різну тематику.

Після проведення ігор - відпочинок  для дітей.

 «Призова лотерея» В святковій коробці розміщені кульки із зображенням цифр. По черзі кожна дитина дістає кульку, з зображеним на ній  номером, називає цифру, відповідно отримує приз.

 Гра «Квітка добра» Обговорення позитивних і негативних якостей людини з попереднім переглядом мультфільму «Лама III. Друзі» (Мультфільм про дружбу). Виготовлення квітки з пелюсток з позитивними якостями характеру людини.

Гра створення дерева добра - «Долоньками єднаймося» Кожна дитина обводе свою руку  фломастером на кольоровому папері і вирізає її зображення ножицями, приклеює  на ватман з зображенням дерева. Обговорення теми згуртованості, колективізму, дружби, взаємодопомоги.

Гра «Малюнок майбутнього» Як ви уявляєте своє «Щасливе майбутнє»! Діти з допомогою олівців, фломастерів малюють на ватмані свої мрії, які обов’язково здійсняться в майбутньому.

Гра з  модуліном «Моя фантазія» Діти проявляють свою творчість, ліплять різні вироби цікаві за змістом та формою.

Гра «Руханка» Веселі рухи під динамічну музику.

Вручення святкових подарунків дітлахам.

Дякуємо за святковий настрій!



Тиждень свята «Міжнародний День захисту дітей»  у КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Роздольської сільської ради Михайлівського району Запорізької області

Протягом тижня спеціалістами комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Роздольської сільської ради Михайлівського району Запорізької області проведено пізнавальні та розважальні заходи за участю дітей та батьків, які були приурочені до Дня захисту дітей. 

Фахівцями нашого ІРЦ підготовлено та показано родинну виставу «Казка про дівчинку Нехочуху», учасниками якої стала родина Шерстюк: мама Ольга, донечки Ярослава, Софія та Зоряна. Під час вистави практичний психолог центру Лариса Володимирівна Віннічук провела для дітей веселі та пізнавальні ігри на кмітливість, швидкість, командну роботу.

Також було організовано виставку робіт вихованки нашого центру Софії Шерстюк, яка продемонструвала свої роботи: картини, які вона самостійно розфарбувала за цифрами та власноручно створені літаки із паперу.

Наступним етапом святкування Дня захисту дітей було проведення свята на свіжому повітрі "Сонячний настрій - кожній дитині!" , метою заходу є збагачення психологічної компетентності дітей,  сприяння формуванню у них самоповаги та позитивного настрою. Практичним психологом Орловою Юлією Григорівною були проведені ігри та вправи для розвитку вміння керувати своїми емоціями: вправи "Індикатор настрою", "Метеоролог"(релаксація), Розмалюй свій світ"(мандала) та ігри "Музичні емоції", "Говори голосно "Я", "З якої казки", "Казка із загадками". Також діти із задоволенням розфарбовували картинки "Літо на морі" та виконували веселу руханку «Черепаха-аха-аха». 

Весело та захопливо пройшла логопедична вікторина " Веселі та кмітливі" для дітей та їх батьків. Вчитель-логопед Радіонова Галина Іванівна ознайомила  батьків з прийомами та методами роботи з розвитку зв'язного мовлення, продемонструвала вправи, які сприяють пошуку оптимальних шляхів спілкування з дитиною. Діти та батьки із задоволенням виконували цікаві, пізнавальні та веселі завдання вікторини. 

Вчитель-логопед Петруніна Анастасія Сергіївна провела для батьків онлайн-консультацію з розвитку мовленнєвого дихання у дітей з теми                « Дихання розвиваємо – чітко вимовляємо!».

Завершальним етапом святкування Дня захисту дітей стало проведення фахівцями нашого  ІРЦ спільно із педагогами КЗ «Роздольський ліцей», працівниками КУ «ЦКДС» РСР, спеціалістами соціальних служб Роздольської ОТГ та поліцейським офіцером громади захопливого квесту « Країна дитячих мрій». Діти з великою радістю виконували завдання на різноманітних станціях. Команда хлопчиків та дівчаток проходила станції згідно маршрутного листа. Розпочали пригоду із станції «Веселі ігри», які для дітвори підготувала Ольга Константинова. Далі перейшли на станцію «Таємничий дощ», який був закріплений за Ольгою Білібенко. На зупинці «Безпека дитинства» із дітьми працював поліцейський громади Олександр Чудновський, який розповів їі про правила безпечної поведінки під час канікул. На станції «Барви сонячного дня» під керівництвом Ірини Рудик діти на малюнках відтворювали свої мрії та бажання, в «Загадковій країні» (тьютор – Тетяна Богданова) відгадували цікаві та пізнавальні загадки. На станції «Пригоди у Ребусленді» (тьютор – Вікторія Бойчун) дітлахи розгадували ребуси, а з Тетяною Михайлишиною на станції «Умілі рученята» виготовляли цікаві вироби з підручних матеріалів: веселих кошенят, пандочок та кажанчиків Лариса Віннічук занурила юних умільців у «Королівство дитячих мрій», діти знаходили кульки для Принців, складали пазл «Королівство мрій», прикрашали «Дерево мрій» метеликами із мріями та бажаннями на літо.  На станції «Чарівний олівець» (тьютор – Євгенія Козарик) дітлахи розшифровували слова, які були написані воском на папері. 

Усі заходи пройшли весело та креативно. Гарний настрій та посмішки на обличчі дітей та їх батьків говорять про те, що всі заходи та свято вдалися на славу!




ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ  ЦЕНТР  по  ОЛЕКСАНДРІВСЬКОМУ  РАЙОНУ  м.  ЗАПОРІЖЖЯ


ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ


Сьогодні всміхається сонце ласкаво,
Цей день на планеті хай щастям сія.
Час радісно лине, змістовно й цікаво 

Добробутом повниться кожна сім'я
  Хай війни стихають від сміху дитини, 

Душа очищається, серце співа,
А розум підносить крізь будні людину,
Порядність всю землю нехай обійма!
https://pon.org.ua/uploads/posts/2021-06/1622544216_unnamed-10.jpg

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Сім'я і дитина - це споконвічні цінності, які сповідує український народ, будуючи свою державність та розвиваючи власну культуру.

Турбота про дітей, усвідомлення пріоритетності їх інтересів над інтересами дорослих мають стати філософією нашого життя.

Бажаємо миру і злагоди кожній дитині, кожній родині, усій Україні! Наснаги і мудрості батькам, педагогам, дорослим, серця яких сповнені любові до дітей.

Цього  року  у  зв’язку із  карантинними обмеженнями спланували проведення  святкування Дня захисту дітей онлайн.  Для дітей  та  родин  підготували  низку цікавих заходів, рекомендацій.  

      Свято розпочалось  до 1 червня :


     *  З нагоди дитячого свята  провели  акцію малюнків «Здрастуй, любе літо, 

          сонечком зігріте !». 

 

  • Практичний психолог  ІРЦ  провів  онлайн  вікторину для батьків «Чи знаю я свою дитину?» Учасники вікторин мають змогу надіслати свої відповіді на електронну адресу:    irc.alexandrovskiy @gmail.com

 

  • Вчитель  логопед  ІРЦ  провів  онлайн  презентацію  програми  літніх читань «Канікули з книгою – 2021». 

                                   ЦІКАВА    ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ

 

 Відвідайте  онлайн – марафон  до  Міжнародного дня захисту дітей   організований проєктом Ради Європи «Розвиток соціальних прав людини» . Протягом тижня для всіх, хто завітає на сторінку проєкту у Фейсбук,  чекають:

  • відео майстер-класи від популярних майстрів та митців;

  • спеціально підготовлені інфографіки про права дітей;

  • презентація доповіді про захист дітей від бідності Іфи Нолан, членкині Європейського комітету з соціальних прав;

  • презентація буклету про права, закріплені Європейською соціальною хартією, очима дитини;

  • заключний ролик до Міжнародного дня захисту дітей.

Ознайомитися з програмою  онлайн-марафону можна за посиланням:    https://rm.coe.int/agenda-ukr-chidren-s-right-week/16809e8356      

 

Підсумки конкурсу малюнків

1 червня 2021 року на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Більмацької селищної ради пройшли сімейні майстер-класи «Єднання з дитиною», спрямовані на підвищення продуктивності взаємодії фахівців центру та родин.

Результати корекційної роботи напряму залежать від атмосфери взаємодії фахівця із членами родини. Включеність сім’ї у корекційний процес дає можливість розширення цілей, тому фахівці ІРЦ завжди намагаються налагоджувати стосунки із родиною, якомога якісніше взаємодіяти та співпрацювати, ділитися інформацією та досвідом. Тому метою сімейних майстер-класів була передача досвіду застосування методів навчання, виховання та взаємодії з дитиною, а також залучення до корекційного процесу усіх його учасників.

Пів години душевно та продуктивно проведеного часу разом (без телефонів, сотні дорослих проблем та сторонніх думок) мають набагато більше значення, ніж  цілий день, проведений просто поруч.



Розвиткові заходи в режимі офлайн і онлайн до Міжнародного Дня захисту дітей
В перший день літа, 1 червня, традиційно, відзначається Міжнародний День захисту дітей. Мелітопольський інклюзивно – ресурсний центр завжди радо зустрічає своїх відвідувачів, які завітали до нас і в цей день. 
Фахівці інклюзивно – ресурсного центру підготували для дітей цікаві розвиткові заходи в режимі офлайн і онлайн. Ми завжди використовуємо сучасні провідні технології не лише в повсякденній корекційно – розвитковій роботі з дітьми, а й під час проведення дитячих тематичних свят та інших виховних і розважальних заходів. Діти разом із своїми батьками, прагнуть до участі в подібних заходах, адже абсолютна більшість із них, наших відвідувачів, потребують соціалізації, формування та розвитку навичок взаємодії з іншими дітьми та дорослими, що сприяє всебічному розвитку особистості та, в подальшому, забезпечує високу якість життя дитині з особливими потребами.
Завдяки спільним зусиллям фахівців центру діти отримали пам’ятні призи, розвивальні буклети, позитивні емоції та гарний настрій.



Захід до Міжнародного дня захисту дітей КУ «ІРЦ» Чернігівської селищної ради
До Міжнародного дня захисту дітей фахівці КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Чернігівської селищної ради приготували для дітей дерево мрій, дружби, щастя та миру.
Дитинство – найпрекрасніша мить нашого життя, це – пора сподівань та здійснення мрій. В цей день хочемо побажати кожній дитині на планеті, щоб вона була  здорова, щаслива, оточена турботою рідних і близьких. Нехай кожен новий день приносить їм тільки добро і нові, приємні відкриття. Батькам же побажаємо терпіння! Не забуваємо: саме ми відповідальні за радість і безпечне дитинство наших діток! Вітаємо!

Онлайн-захід: Театралізація української народної казки «Колобок»

01.06.2021 в рамках школи «Бути батьками», спеціалісти КУ «Інклюзивно-ресурсний центр Біленьківської сільської ради провели онлайн-захід, присвячений Міжнародному дню захисту дітей.

Мета онлайн західу: познайомити з казкою, вчити елементам театралізації, давати характеристики головним героям; розвивати зв’язне мовлення,  мислення; формувати комунікативну компетентність через розвиток мовлення учнів, самоосвітню компетентність – через самостійну роботу, виховувати в дітей прагнення до добра, порядності, любові до рідної мови, сценічного мистецтва.

Казка  - це дитинство людства і його мудрість. Читайте і слухайте казки. Нехай вони ідуть по світу, нехай живуть серед нас, сіють доброту і мудрість, навчають, як треба по правді жити.

Фото



Семінар-практикум

Фахівцями ІРЦ м. Енергодар був проведений семінар-практикум для педагогів закладів дошкільної освіти «Практичне застосування нейропсихологічних та кінезіологічних вправ в роботі з дітьми з ООП». 

В ході заходу педагогічні працівники поглибили свої знання щодо застосування в ЗДО оздоровчих навчальних методів, підвищили рівень поінформованості про вплив нейропсихологічних та кінезіологічних вправ на розвиток пізнавальних процесів дитини і для активізації та стимулювання розвитку дошкільнят.


Майстер-класс КУ «Токмацький інклюзивно-ресурсний центр» 
Напередодні всвітнього дня розповсюдження інформації про проблеми аутизму на базі КУ «Токмацький інклюзивно-ресурсний центр» відбувся майстер-клас «АВА- терапія як один з корекційних методів для роботи з дітьми з аутизмом» для практичних психологів, вчителів-логопедів, вчителів-дефектологів закладів дошкільної освіти з інклюзивними та спеціальними групами. Поділилася своїм досвідом роботи з АВА-терапії вчитель-дефектолог Присяжнюк Світлана Олександрівна, яка зазначила, що на сьогодні це один із ефективних методів для корекції розладів аутистичного спектра.
Діти з нормотиповим розвитком можуть навчатися базових навичок та правил спілкування без допомоги спеціалістів. Навколишній світ надає їм відповідні умови для гри, вивчення мови та розвитку соціальних навичок. Проте діти з розладами аутистичного спектру, маючи потенціал до навчання, потребують особливого середовища, щоб опанувати ті чи інші навички, яким звичайні діти навчаються «інтуїтивно».

Під час майстер-класу Світлана Олександрівна розповіла про корекційні напрямки АВА-терапії такі як: корекція небажаної поведінки та навчання  навичкам. Цей метод допомагає зменшити або повністю усунути небажані поведінкові реакції. Програма терапії враховує індивідуальні потреби дитини і включає в себе освоєння й розвиток мовних, когнітивних, повсякденних і соціальних навичок, а також навичок самоорганізації.
  
 По завершенню  заходу вчитель-дефектолог продемонструвала фрагменти  своєї роботи колегам. 

Проєкт
  Весна… Пора нових надій, сподівань і звершень. Саме навесні ми ніби заново народжуємось, очікуємо позитивних змін і набагато більше мріємо. І тому творчий колектив Василівського інклюзивно-ресурсного центру за участю волонтерів вирішили неординарно привітати матусь із початком весни – подарували їм свято «Ти – жінка».
  Ми хотіли, щоб серед повсякденних турбот, побутових справ, безлічі занять та постійного пошуку всіх можливих способів розвитку дитини кожна мама знайшла час на себе та відчула себе жінкою. А допомогли нам реалізувати ці мрії теж дівчата – майстри своєї справи і просто добрі чарівниці: перукарі, візажисти, фотографи, декоратори м. Василівки, - які попрацювали над образами матусь діток, які є вихованцями та активними учасниками заходів нашого закладу, щоб створити неповторні образи і провести незабутню фотосесію. Успішна реалізація нашого соціально значимого проекту була б неможлива без їхньої участі.
   Дякуємо, що допомогли кожній мамі відчути себе чарівною, ніжною, хвилюючою і привабливою жінкою.
   Відео проєкту за посиланням 

КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» ОМР
Нове обладнання – нові можливості!

      Для  ефективної роботи та надання якісних психолого – педагогічних послуг, за рахунок залишків освітньої субвенціі з місцевого бюджету, КУ  «Інклюзивно – ресурний центр» було придбано вкрай необхідні спеціальні засоби та обладнання для корекції психофізичного розвитку та сенсорної інтеграції дітей з особливими освітніми потребами.
      Закуплено комплекти логопедичних таблиць, логопедичні набори з завданнями та скоромовками для розвитку правильної вимови слів, практичний демонстраційний матеріал до логопедичних занять. Для фізичної реабілітації дітей з вадами фізичного розвитку придбано комплект шведських стінок, балансири дерев’яні та гумові, сквізер для покращення координації, зміцнення м’язового корсету всього тіла, запобігання розвитку сколіозу і плоскостопості, розвитку витривалості та гнучкості. Для профілактики та лікування плоскостопості і плосковальгусної деформації ніг  придбано тактильну доріжку рівноваги та гумові тактильні доріжки.
     Психологічний, емоційний та інтелектуальний розвиток дітей залежить від сенсорного розвитку. Для сенсорної інтеграції придбали бульбашкову колону, басейн з підсвіткою, оптоволокно, дзеркало емоцій, розумну черепаху та  підвісне гніздо. На допомогу фахівцям ІРЦ у експертно-діагностичній діяльності та наданні психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами закуплено дидактичні ігри та іграшки, розвиваючі піраміди, матеріали для занять з піском.
     Запрошуємо батьків, діти яких мають особливі освітні потреби до нашого інклюзивно-ресурсного центру, який знаходиться за адресою: м. Оріхів, вул. Вернадського, 46, телефон для довідок 4-45-95.

03.12.2020

Фахівці КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» ОМР приєдналися до онлайн-марафону «ВСІ МИ – РІЗНІ, АЛЕ ВСІ МИ – РІВНІ».
    3 грудня увесь світ відзначає День осіб з інвалідністю, метою проголошення якого є дотримання прав людини та участі осіб з інвалідністю у житті суспільства, проведення якого спрямоване на привернення уваги до цієї категорії громадян, на захист їх гідності та прав, на переваги, які отримує цивілізоване суспільство, у якому усі люди – важливі і потрібні.
    Кожна людина індивідуальність. Люди з інвалідністю, як і всі ми, хочуть бути щасливими і гідно жити. На їх долю випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, виявляють виняткову силу духу, мужність і непохитну віру в життя!



14.11.2020

Логопедичний тиждень КУ «Токмацький інклюзивно-ресурсний центр» ТМР

       До Міжнародного дня логопеда (14.11.2020), вчитель-логопед Інна Лагода  КУ «Токмацький інклюзивно-ресурсний центр» ТМР підготувала «Логопедичний тиждень» з метою привертання увагу батьків та дітей до важливості своєчасного виявлення та виправлення мовленнєвих порушень, а також зацікавлення та стимулювання дітей до розвитку мовлення.

Протягом тижня Інна Василівна консультувала батьків, організовувала дитячі конкурси, проводила різні дидактичні ігри, підібрані відповідно віковим категоріям, здібностям та можливостям дитини. В цікавій та ігровій формі удосконалювала набуті вміння та навички під час занять. Так, наприклад, для дітей більш старшого віку, з метою автоматизації та диференціації поставлених звуків, розвитку уваги та словникового запасу, проводилась гра «Логопедичні шахи». Спеціально для хлопчиків – дидактична гра «Знайди гараж для машини». Для прихильників мультфільмів, пропонувалась гра з використанням сюжетних малюнків улюблених героїв, де потрібно знайти слова на певний звук, тощо. Також дітям було запропоновано прийняти участь у конкурсі малюнків на тему «Я на логопедичному занятті». Діти із задоволенням зобразили на малюнках саме те, що їм найбільше подобається на заняттях: артикуляційні вправи, гра з м'ячем для розвитку фонематичного сприймання, спеціальні іграшки для дихальних вправ або просто автомобіль з будинком, пояснюючи це тим, що так поспішає на заняття до логопеда.
    У «Міжнародний День логопеда» колектив Токмацького ІРЦ  приєднується до численних привітань на адресу наших незамінних вчителів-логопедів і бажає їм міцного здоров’я, успіхів у їхній не легкій праці, родинного тепла і простого людського щастя! Зі святом вас, дорогі логопеди!  


11.09.2020

11 вересня 2020 року в КУ « Інклюзивно-ресурсний центр» Чернігівської селищної ради відбувся районний семінар для асистентів вчителів  закладів загальної середньої  освіти на тему «Асистент вчителя – ключова ланка в сфері інклюзії у закладах середньої освіти». Учасників зібрання привітала директор ІРЦ Людмила Абрамова, яка розповіла про основні завдання центру та наголосила на важливості командної роботи, фахової підтримки. Практичні психологи закладу Тетяна Семеніхіна та Наталія Буханиста ознайомили присутніх з переліком документації асистента вчителя щодо роботи з учнями з особливими освітніми потребами та особливостями роботи асистента вчителя під час дистанційного навчання. Вчитель-логопед Аліна Бойко розповіла про командний супровід  дитини з особливими освітніми потребам в закладі освіти. По закінченню семінару учасники заповнили анкети «Робота асистента вчителя в інклюзивних класах» та отримали методичні рекомендації (презентації) щодо організації інклюзивного навчання в закладах освіти.



   
10.01.2020.

10.01.2020 року на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради відбувся семінар на тему: «Особливості розвитку, навчання та виховання дітей з особливими потребами», в якому прийняли участь 25 педагогів Оріхівської ОТГ. Мета семінару: надання інформації про дітей з особливими потребами, формування засад толерантного ставлення до таких особливих дітей. Протягом семінару педагогічним працівникам була надана інформація та рекомендації щодо роботи з дітьми з обмеженими можливостями. Було переглянуто відео - казку «Соловейко з одним крилом», яка налаштовує дорослих та дітей на доброзичливе ставлення та взаємодопомогу до особливих дітей.


09.01.2020


   9 січня 2020 року в Інклюзивно-ресурсному центрі Енергодарської міської ради відбувся тренінг «Основи інклюзивного шкільного навчання». Тренером виступила Бєлан О.О., практичний психолог ЕНВК «ЗНЗ-ДНЗ»№6, яка пройшла навчання в м. Київ в рамках проєкту «Інклюзивна реформа шкільної освіти в Україні: впровадження найкращих світових практик», який реалізується громадською організацією «Волонтерський рух «Спільна допомога» за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні та Всеукраїнського фонду «Крок за кроком». 
   В межах заходу було розглянуто такі теми: «Розуміння інвалідності та інклюзії», «Особливості організації освітнього процесу: командний підхід», «Партнерство з батьками», «Індивідуальна програма розвитку», «Універсальний дизайн». Тренінг пройшов жваво, енергійно. Учасники дискутували на представлені теми. По закінченню тренінга педагоги отримали сертифікати.




   03.12.2019 р., на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради відбувся спільний захід: «Кожна дитина особлива, всі діти – рівні!». Організаторами цього заходу були: КУ «Центр надання соціальних послуг» Оріхівської міської ради та КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради. До присутніх звернулася директор КУ «ЦНСП» ОМР Л.Жбанкова, яка сказала безліч теплих слів в адресу присутніх, наголосила на тому, що інвалідність - це не вирок і побажала всім міцного здоров’я, гарного настрою та терпіння. Після привітань маленьким гостям представили розважальну програму де діти приймали участь у мультмарафоні, дарували присутнім свої посмішки та оплески, а присутні мали змогу оцінити «Вернісаж талантів», творчі роботи виконані руками дітей.


  




24.10.2019 року фахівці КУ "Інклюзивно-ресусний центр" Енергодарської міської ради  провели семінар-практикум для педагогів ЗЗСО на тему: "Робота педагогів з дітьми з особливими освітніми потребами та їх батьками в закладах освіти". В ході проведення семінару педагоги покращили свій досвід роботи в командах для здійснення комплексного супроводу дітей з ООП та отримали психолого-педагогічні рекомендації по роботі з їх батьками.




 Відповідно Положення «Про інклюзивно-ресурсний центр» № 545 від 12.07.2019 року та на виконання завдань ІРЦ, у рамках «Міжнародного проекту професійної перепідготовки на 2019/2020 р., науково-освітньою установою «Український ресурсний центр освітніх інновацій» 9, 10, 11 жовтня 2019 року проведено тренінг-інтенсив «Комплементарна реабілітологія: інноваційні методи оцінювання та корекції порушень психофізичного розвитку дітей в умовах інклюзивних закладів освіти», організований комунальною установою «Інклюзивно-ресурсний центр» Токмацької районної ради. 
   В урочистому відкритті заходу прийняли участь голова РДА В.С. Дудукалов, голова районної ради В.П. Мафтуляк, начальник відділу освіти ТРДА М.П. Шепель, директор обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Т.А. Волошина, директор КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» ТРР О.С. Хайдарова та спікери. Під час урочистого відкриття зазначеного заходу підписано угоду про співпрацю між КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» ТРР в особі директора Оксани Сергіївни Хайдарової та НОУ «Український центр освітніх інновацій» в особі Олександра Петровича Глоби. Участь у заході прийняли 96 педагогів з м. Енергодару, м. Василівки та Василівськоо району, м. Мелітополя та Мелітопольського району, м. Пологи, м. Запоріжжя, м. Токмак і Токмацького району. Це педагогічні працівники КЗ «Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти» ЗОР, Обласного ресурсного центру, інклюзивно-ресурсних центрів, спеціальних закладів освіти, закладів загальної середньої освіти та закладів дошкільної освіти.
  Спікерами тренінгу були: Наталія Базима – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри логопедії та логопсихології НПУ імені М.П.Драгоманова, коуч ВГО УАКП, технічний секретар Наукового часопису НПУ імені М.П. Драгоманова. Тетяна Станева – тренер-реабілітолог, нутриціолог, засновник ГО «Життя Без Ліків», співзасновник ННВК «Life without medicines». Олександр Глоба - доктор педагогічних наук, професор кафедри ортопедагогіки, ортопсихології та реабілітології НПУ імені М.П.Драгоманова, автор методики «Life without medicines», голова РадиУРЦОІ, засновник ГО «Життя Без Ліків». 
   Протягом трьох днів педагоги з усієї області розглядали і вивчали теми: інноваційні методи діагностики та немедикоментозні засоби корекції порушень опорно-рухового апарату у дітей в умовах інклюзивних закладів освіти; особливості корекційної роботи й організація психолого-медико-педагогічного супроводу дітей з РАС; сучасні методи моніторингу та відновлення психофізичного стану організму дітей і дорослих. Перші 2 дні робота кипіла у великій залі засідань Токмацької міської ради, за що окрема подяка керівництву міста. 
 Третій день тренінгу педагоги працювали на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Токмацької районної ради. Всі три дні були наповнені посмішками, позитивними емоціями, гарними думками, новими знаннями, новими знайомствами, найкращими враженнями за участю найкращих професіоналів. Гарних емоцій добавлено виступом вихованців Молочанської дитячої школи мистецтв. Дякуємо працівникам КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» ТРР за організацію та проведення заходу на високому рівні.

  11.10.2019 року фахівцями  КУ "Інклюзивно-ресусний центр" Енергодарської міської ради була проведена групова консультація для практичних психологів ЗЗСО та ЗДО з теми: "Корекційна та розвивальна робота з дітьми РАС та інтелектуальними порушеннями". Мета зустрічи полягала у теоретичному обгрунтуванні психологічних основ виховання дітей з аутизмом та інтелектуальними порушеннями та системи корекційно-виховної роботи з ними.

   27.09.2019 року практичними психологами  КУ "Інклюзивно-ресусний центр" Енергодарської міської ради була проведена групова консультація "Особливості роботи вихователя, асистента вихователя ЗДО в групі з дітьми РДА". Присутні отримали інформацію щодо особливостей розвитку дітей РДА та ознайомилися з прийомами та методами налагодження контакту з ними.


  

 04.09.2019 року директором Інклюзивно-ресурсного центру проведено інформаційно-методичну нараду для практичних психологів, вчителів-логопедів та вчителів-дефектологів закладів освіти міста (були присутні 56 осіб), на якій обговорено наступні питання: 
- напрямки діяльності Інклюзивно-ресурсного центру у 2019-2020 навчальному році; 
- взаємодія з закладами освіти міста;
 - особливості організації надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими потребами; 
- нормативно-правова база з питань інклюзивної освіти.


17.05.2019 року практичним психологом КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Енергодарської міської ради Запорізької області, було проведено семінар-практикум для вихователів ЗДО на тему: «Робота вихователів з дітьми з особливими освітніми потребами та їх батьками в закладі дошкільної освіти». Протягом заходу були обговорені аспекти щодо реальної допомоги дітям з особливими освітніми потребами для успішної інтеграції в соціумі.
  

   09.04.2019 року практичним психологом Енергодарського Інклюзивно-ресусного центру проведено заняття творчої динамічної групи вчителів та асистентів вчителів інклюзивних класів з теми: «12 практичних ідей з організації роботи в інклюзивному класі». Увага присутніх була зосереджена на організаційних особливостях роботи в інклюзивних класах та на процесі створення оптимального позитивного навчального середовища при роботі з дітьми з особливими освітніми потребами

       2 квітня 2019 року за участю КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Мелітопольської міської ради Запорізької області пройшов захід до Всесвітнього дня поширення інформації про проблеми аутизму. З метою розповсюдження інформації та підтримки дітей і батьків організовано міський захід під керівництвом гуманітарного профільного заступника мера Бойко С.А., управління освіти, Інклюзивно-ресурсного центру, громадської організації нашого міста "Особливе батьківство", дошкільних закладів міста. З метою поширення інформації про проблеми аутизму розповсюджено буклети, листівки, задля того, щоб підкреслити необхідність допомагати людям, підвищувати рівень їх життя. Адже чисельність дітей, які страждають аутизмом, висока у всіх регіонах світу і має величезні наслідки для дітей, їх сімей, громад і товариств. В рамках даного заходу всіх батьків та дітей було запрошено на площу Перемоги, де відбулися майстер-класи, виставки дидактичного та розвивального матеріалу направлені на розвиток кожної дитини. Всіх дітей радо зустрічали казкові герої. Кожна дитина мала можливість прийняти участь у конкурсах та отримати задоволення від спілкування. Гостинно приймала дітей та батьків піцерія «Челентано», яка пригостила смачною піцою та солодощами, які запропонувала адміністрація закладу.
      Фотоальбом

     27.03.2019 року фахівці
Інклюзивно-ресурсного центру м. Енергодар провели практикум для учасників Команди психолого-педагогічного супроводу з теми: «Команда психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами у закладі дошкільної освіти». В ході заходу були обговорені основні принципи, завдання та функції, а також порядок діяльності Команди супроводу дітей з особливими освітніми потребами, які здобувають освіту в умовах інклюзивного навчання в закладах дошкільної освіти.
       Фотоальбом

Немає коментарів:

Дописати коментар