Семінари

Наказ № 7 від 04.01.2019 "Про науково-методичний супровід професійного розвитку педагогічних та керівних кадрів закладів освіти Запорізької області у міжкурсовий період на базі комунального закладу "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної ради у 2019 році. 

Графік проведення семінарів

   16.04.2019 на базі КЗ «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело» ЗОР відбувся семінар «Психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах спеціального закладу загальної середньої освіти» для директорів інклюзивно-ресурсних центрів м. Запоріжжя та Запорізької області. На захід завітала директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Тетяна Озерова. Вона визначила роль інклюзивно-ресурсних центрів в організації інклюзивного навчання у закладах дошкільної освіти, акцентувала увагу присутніх на основних завданнях ІРЦ, а також наголосила, що спеціальні заклади загальної середньої освіти є важливою ресурсною базою для навчання фахівців та розбудови інклюзивного середовища. 
    Ірина Сігакова, начальник відділу підтримки та розвитку інклюзивної освіти довела до відома директорів нові нормативно-правові акти МОН України, які стосуються діяльності ІРЦ та відповіла на запитання. 
     На семінарі були розглянуті наступні питання: 
  •організація корекційно-розвиткової роботи у спеціальних закладах загальної середньої освіти для дітей з особливими освітніми потребами; 
  •корекційно-розвиткова робота як складова освітнього процесу спеціальної школи-інтернату (перегляд уроків та корекційно-розвиткових занять). 
    Програма семінару виконана у повному обсязі. Директори ІРЦ (26 осіб) та керівник семінару Тетяна Волошина, завідувач ОРЦПІО висловлюють щиру подяку педагогічним працівникам, адміністрації, особисто директору КЗ «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело» ЗОР Нішенку О.В. за надану можливість підвищення професійного рівня з надією на подальшу плідну співпрацю.
   

 20 березня 2019 року на базі Комунального закладу «Кам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» Запорізької обласної ради обласним ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР було проведено семінар «Психолого-педагогічний супровід дитини дошкільного віку з особливими освітніми потребами (порушеннями слухової функції, розладами аутистичного спектру, затримкою психічного розвитку)», керівник - завідувач ОРЦПІО Тетяна Волошина. У заході прийняло участь 46 педагогічних працівників закладів освіти м. Запоріжжя та Запорізької області. У межах Програми семінару було проведено тренінги та майстер-класи з фоноритміки, логоритміки, вивчення дактильної абетки; організовано відео-перегляд корекційно-розвиткових занять в дошкільних групах для дітей з порушеннями слуху, розладами аутистичного спектру, із затримкою психічного розвитку. Присутні ознайомились з корекційно-розвитковим середовищем закладу загальної спеціальної освіти, переглянули концертну програму Народного художнього колективу ансамблю танцю «Ритм». Учасники семінару щиро вдячні за гостинність, професійну майстерність директору КЗ «Кам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» ЗОР Галині Панченко, всьому колективу закладу та бажають успіхів, натхнення, подальшої плідної творчої роботи.      23 січня 2019 року на базі комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради відбувся обласний семінар «Особливості підготовки аналітичної інформації фахівцями інклюзивно-ресурсних центрів», в якому взяли участь 27 директорів інклюзивно-ресурсних центрів Запоріжжя та Запорізької області. На семінарі було зроблено аналіз постанови КМУ від 12 липня 2017 р. № 545 Про затвердження Положення про інклюзивно-ресурсний центр із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 617 від 22.08.2018 у частині підготовки звітної інформації про результати діяльності ІРЦ та визначені основні напрями взаємодії інклюзивно-ресурсних центрів з обласним ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти. Керівник семінару завідувач обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Тетяна Волошина.


Комментариев нет:

Отправить комментарий