Семінари

  1. Графік проведення семінарів для педагогічних та керівних кадрів закладів освіти Запорізької області у міжкурсовий період на базі комунального закладу "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної ради у 2020 році


Майстер-клас «Сучасні психодіагностичні методики – складаємо висновок»

   17.02.2020 відбувся майстер-клас «Сучасні психодіагностичні методики – складаємо висновок» на якому були присутні 34 фахівці інклюзивно-ресурсних центрів міста та області. Тренери: Слюсар Олеся – практичний психолог інклюзивно-ресурсного центру по Дніпровському району м. Запоріжжя, Копитін Іван – методист обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти. 
   На майстер-класі були розглянуті наступні питання: 
   1) Сучасні психодіагностичні методики – загальна характеристика та цілі застосування; 
 2) Особливості організації психодіагностичного простору та вивчення дітей за допомогою сучасних методик; 
  3) Наративний звіт як підгрунтя висновку комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини.

Семінар «Психолого-педагогічний супровід дитини з особливими освітніми потребами в закладі дошкільної освіти»

  27 листопада 2019 року на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №100 «Гармонія» Запорізької міської ради Запорізької області відбувся семінар «Психолого-педагогічний супровід дитини з особливими освітніми потребами в закладі дошкільної освіти». У семінарі взяли участь 22 педагога, які мали змогу ознайомитись з роботою команди психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в ЗДО та потренуватись у складанні ІПР. 
  Керівники семінару: Тетяна Волошина, завідувач обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти та Світлана Авдєєва, старший викладач кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя. 
 Дякуємо педагогічному колективу ЗДО № 100 (директор Наталія Канцедал) за плідну співпрацю та створення комфортних умов для проведення семінару.
       ФотоальбомСемінар «Психолого-педагогічний супровід дитини дошкільного віку з особливими освітніми потребами»

    17 жовтня 2019 року на базі Комунального закладу «Кам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» Запорізької обласної ради відбувся семінар «Психолого-педагогічний супровід дитини дошкільного віку з особливими освітніми потребами (порушеннями слухової функції, розладами аутистичного спектру, затримкою психічного розвитку)», на якому були присутні 35 педагогів Запоріжжя та Запорізької області. Керівник Тетяна Волошина, завідувач обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР. 
     У межах семінару було проведено: 
     Майстер-класи: 
  • Психолого-педагогічний супровід дітей з порушеннями слуху; 
  • Корекційно-розвиткова робота з дітьми, які мають розлади аутистичного спектру; 
  • Психолого-педагогічний супровід дитини із затримкою психічного розвитку; 
  • Корекція порушень опорно-рухового апарату засобами ЛФК (степ-аеробіка)
     Тренінги:
  • Фоноритміка;
  • Логоритміка; 
  • Культура спільноти людей з порушеннями слуху. 
  • Вивчення дактильної абетки 
 Учасники тренінгу ознайомились з корекційно-розвитковим середовищем школи-інтернату. Керівник та учасники семінару щиро вдячні Галині Панченко - директору КЗ «Кам’янська СЗШ-І» ЗОР, Ірині Китмановій - заступнику директора з навчальної роботи, усім працівникам закладу освіти за надану можливість отримати досвід роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, поринути в атмосферу творчості, гостинність. Сподіваємось на подальшу співпрацю!

Skype-конференція


    25 вересня 2019 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР було проведено Skype-конференцію «Використання електронних таблиць у моніторингових дослідженнях інклюзивно-ресурсних центрів» керівники Тетяна Волошина - завідувач ОРЦПІО та Роман Шумада - завідувач ОНМЦ моніторингових досліджень якості освіти У заході прийняло участь 22 педагогічних працівників ІРЦ м. Запоріжжя та Запорізької області. У межах Програми Skype-конференції було проведено пробне заповнення реєстрів (електронних форм та таблиць) інклюзивно-ресурсних центрів та надано консультації за змістом реєстрів дітей, які пройшли комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку; фахівців, які працюють в ІРЦ; паспорту ІРЦ та з технічних питань виконання роботи.
      Фотоальбом

Нарада для директорів інклюзивно-ресурсних центрів

      02.08.2019 у КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради на підставі Листа Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 29.07.2019 № 03.2-17/791 з метою обговорення пріоритетних напрямків роботи інклюзивно-ресурсних центрів у 2019-2020 навчальному році відбулася Нарада для директорів інклюзивно-ресурсних центрів (були присутні 29 осіб).
    Протягом заходу здійснювався аналіз Методичних рекомендацій щодо організації інклюзивного навчання в закладах освіти у 2019-2020 навчальному році (Лист Міністерства освіти і науки України від 26.06.2019 № 1/9-409 «Організації інклюзивного навчання в закладах освіти у 2019/2020 н.р.»); Постанови Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 № 635 «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у закладах вищої освіти»; Постанови Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 № 636 «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти та інших нормативно-правових актів, які регламентують діяльність ІРЦ; висвітлювалась інформація щодо проведення тренінгів та семінарів у ІІ півріччі 2019 року та можливостей  узагальнення перспективного педагогічного досвіду фахівцями ІРЦ.
    На питання присутніх відповіли Ірина Сігакова – начальник відділу підтримки та розвитку інклюзивної освіти комунальної установи «Центр фінансово-статистичного аналізу та матеріально-технічного забезпечення закладів освіти» Запорізької обласної ради та Тетяна Волошина  завідувач обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти.    

Семінар «Вивчення особливостей психофізичного розвитку дітей з особливими освітніми потребами»

     13.05.2019 року в межах Тижня науки – 2019 КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся семінар «Вивчення особливостей психофізичного розвитку дітей з особливими освітніми потребами» протягом якого були розглянуті питання теоретичних основ вивчення особливостей психофізичного розвитку дітей з особливими освітніми потребами з використанням валідного, стандартизованого діагностичного інструментарію. На заході були присутні 12 психологів ІРЦ. Керівники методисти Запорізького обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Іван Копитін, Інна Доля. 


Семінар  «Теоретико-методологічні основи корекційної роботи з дітьми з порушеннями емоційно-вольової сфери»

    24.04.2019 року на базі ЗОРЦПІО, під керівництвом методиста ресурсного центру І.В. Копитіна, пройшов семінар на тему «Теоретико-методологічні основи корекційної роботи з дітьми з порушеннями емоційно-вольової сфери». На заході були присутні 21 психолог ІРЦ міста та області. Під час семінару були розглянуті підходи до психологічної корекції емоційно-вольового неблагополуччя дітей. Також, психологам ІРЦ була запропонована, для використання у практичній роботі, план-схема роботи з дітьми з емоційно-вольовими порушеннями.
         Фотоальбом.


Семінар «Психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах спеціального закладу загальної середньої освіти»  

 16.04.2019 на базі КЗ «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело» ЗОР відбувся семінар «Психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах спеціального закладу загальної середньої освіти» для директорів інклюзивно-ресурсних центрів м. Запоріжжя та Запорізької області. На захід завітала директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Тетяна Озерова. Вона визначила роль інклюзивно-ресурсних центрів в організації інклюзивного навчання у закладах дошкільної освіти, акцентувала увагу присутніх на основних завданнях ІРЦ, а також наголосила, що спеціальні заклади загальної середньої освіти є важливою ресурсною базою для навчання фахівців та розбудови інклюзивного середовища. 
    Ірина Сігакова, начальник відділу підтримки та розвитку інклюзивної освіти довела до відома директорів нові нормативно-правові акти МОН України, які стосуються діяльності ІРЦ та відповіла на запитання. 
     На семінарі були розглянуті наступні питання: 
  •організація корекційно-розвиткової роботи у спеціальних закладах загальної середньої освіти для дітей з особливими освітніми потребами; 
  •корекційно-розвиткова робота як складова освітнього процесу спеціальної школи-інтернату (перегляд уроків та корекційно-розвиткових занять). 
    Програма семінару виконана у повному обсязі. Директори ІРЦ (26 осіб) та керівник семінару Тетяна Волошина, завідувач ОРЦПІО висловлюють щиру подяку педагогічним працівникам, адміністрації, особисто директору КЗ «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело» ЗОР Нішенку О.В. за надану можливість підвищення професійного рівня з надією на подальшу плідну співпрацю.
   


Семінар «Психолого-педагогічний супровід дитини дошкільного віку з особливими освітніми потребами (порушеннями слухової функції, розладами аутистичного спектру, затримкою психічного розвитку)» 

20 березня 2019 року на базі Комунального закладу «Кам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» Запорізької обласної ради обласним ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР було проведено семінар «Психолого-педагогічний супровід дитини дошкільного віку з особливими освітніми потребами (порушеннями слухової функції, розладами аутистичного спектру, затримкою психічного розвитку)», керівник - завідувач ОРЦПІО Тетяна Волошина. У заході прийняло участь 46 педагогічних працівників закладів освіти м. Запоріжжя та Запорізької області. У межах Програми семінару було проведено тренінги та майстер-класи з фоноритміки, логоритміки, вивчення дактильної абетки; організовано відео-перегляд корекційно-розвиткових занять в дошкільних групах для дітей з порушеннями слуху, розладами аутистичного спектру, із затримкою психічного розвитку. Присутні ознайомились з корекційно-розвитковим середовищем закладу загальної спеціальної освіти, переглянули концертну програму Народного художнього колективу ансамблю танцю «Ритм». Учасники семінару щиро вдячні за гостинність, професійну майстерність директору КЗ «Кам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» ЗОР Галині Панченко, всьому колективу закладу та бажають успіхів, натхнення, подальшої плідної творчої роботи.

 Семінар «Особливості підготовки аналітичної інформації фахівцями інклюзивно-ресурсних центрів»    

   23 січня 2019 року на базі комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради відбувся обласний семінар «Особливості підготовки аналітичної інформації фахівцями інклюзивно-ресурсних центрів», в якому взяли участь 27 директорів інклюзивно-ресурсних центрів Запоріжжя та Запорізької області. На семінарі було зроблено аналіз постанови КМУ від 12 липня 2017 р. № 545 Про затвердження Положення про інклюзивно-ресурсний центр із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 617 від 22.08.2018 у частині підготовки звітної інформації про результати діяльності ІРЦ та визначені основні напрями взаємодії інклюзивно-ресурсних центрів з обласним ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти. Керівник семінару завідувач обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Тетяна Волошина.

Комментариев нет:

Отправка комментария