Семінари

12.10.2021р.

Семінар «Діагностика інтелектуальних здібностей за допомогою методик 

WISK-IV, LEITER-3»

12.10.2021р.відбувся семінар для фахівців інклюзивно-ресурсного центру «Діагностика інтелектуальних здібностей за допомогою методик WISK-IV, LEITER-3», керівник методист ОРЦПІО Наталія Марко. 


Презентація 1     Презентація 2

Фотоальбом

Під час семінару учасники (31 особа) ознайомилися з основними поняттями психодіагностики, історичними і сучасними тенденціями в тестуванні інтелекту та опрацювали психодіагностичний інструментарій, який можна використовувати для визначення рівня інтелекту. Допомогла розібратися з питаннями, що виникають під час роботи з психодіагностичними методиками WISK-IV, LEITER-3 практичний психолог ІРЦ по Дніпровському району Олеся Слюсар, яка звернула увагу присутніх на написання норативних звітів та складання висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини. Після плідної співпраці всі учасники мали можливість задати запитання та поділитися своїм досвідом роботи. 

16.09.2021

Майстер-клас «Стрибок у світ інклюзивної аналітики»

16.09.2021 року в межах Тижня освіти дорослих - 2021 відбувся майстер-клас «Стрибок у світ інклюзивної аналітики». Під час вебінару учасники заходу (78 осіб) поринули у світ аналітичних досліджень: з'ясували, що таке “аналітика”, “моніторингове дослідження”, “аналіз” та на практиці навчились застосовувати інструменти моніторингу. Також педагогічними працівниками ОРЦПІО були представлені результати аналізу кадрового складу, річних звітів, надання корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами та рейтинг активності фахівців ІРЦ.

Презентація

Посилання на сертифікати

Фотоальбом

                   

10.06.2021

Круглий стіл

Круглый стол: "Развитие социального партнерства между общественными организациями и волонтерским студенческими клубами в системе учреждений высшего образования" – в рамках Недели добра в МГППУ | МГППУ
 10.06.2021 відбувся Круглий стіл «Організація роботи з учнями з особливими освітніми потребами в інклюзивному середовище» під керівництвом Тетяни Волошиної. 30 педагогічних працівників Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 49 Запорізької міської ради Запорізької області взяли участь у заході.09.06.2021

Семінар «Особливості взаємодії команди психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами»

9 червня 2021 року відбувся семінар «Особливості взаємодії команди психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами», спікер Наталія Марко, методист ОРЦПІО. У семінарі взяли участь 29 педагогічних працівників закладів обсвіти Запорізької області.

 C:\Users\Наталья\Desktop\Без имени5.png

Під час семінару були розглянуті наступні питання: 
1.Поняття команди. Соціально-психологічні риси команди, умови її ефективного функціонування.
2.Психолого-педагогічний супровід дитини з особливими освітніми потребами. Принципи  взаємодії членів команди фахівців.
3.Завдання та організація роботи команди супроводу.
4.Склад команди психолого-педагогічного супроводу та їх функції.
5.Взаємодія в освітньому процесі між учителем і асистентом учителя.
6.Взаємодія команди психолого-педагогічного супроводу з інклюзивно-ресурсним центром.
7.Батьки як рівноправні члени команди супроводу дитини з особливими освітніми потребами.

14.05.2021

ПЕДАГОГІЧНА МАЙСТЕРНЯ «РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ПРОСТІР ЗАРАДИ ІНКЛЮЗІЇ» 
14.05.2021 в межах СЬОМОЇ МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «НЕПЕРЕРВНА ОСВІТА НОВОГО СТОРІЧЧЯ: ДОСЯГНЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ» за напрямом  «ІНКЛЮЗИВНА КУЛЬТУРА СУБ’ЄКТІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ: ІННОВАЦІЙНІ СТРАТЕГІЇ ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТКУ» відбулась ПЕДАГОГІЧНА МАЙСТЕРНЯ «РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ПРОСТІР ЗАРАДИ ІНКЛЮЗІЇ» 

СПІКЕРИ

 1. Гуськова Марина Зотівна, вихователь дошкільного відділення; Машкова Зоя Яківна заступник директора з виховної роботи Комунального закладу «Бердянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів" Запорізької обласної ради «Дидактичні ігри з прищіпками логіко-математичного спрямування»: основні тези майстра.

 2. Баранова Христина Євгенівна, вчитель-логопед; Машкова Зоя Яківна заступник директора з виховної роботи Комунального закладу «Бердянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів» Запорізької обласної ради «Використання інтерактивної іграшки «SMART КУБ» у процесі подолання загального недорозвитку мовлення дітей дошкільного віку»: основні тези майстра 

 3. Остапенко Валерія Вячеславівна, Кузнецова Наталя Володимирівна, вчитель-дефектолог (тифлопедагог) дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу №81 «Бірюсинка» Запорізької міської ради Запорізької області: Методика Золтана Дьєнеша «Логічни блоки». Майстрам (спікерам за напрямками) до 22.04.2021 

 4. Дерев’янко Людмила Петрівна, практичний психолог Дошкільного навчального закладу (ясла-садок) компенсуючого типу "Ромашка" №10 Енергодарської міської ради Запорізької області «Формування емоційного інтелекту дітей з особливими освітніми потребами засобами арт-терапії»: основні тези майстра.

 5. Прозорова Лілія Валентинівна, вчитель початкових класів Комунального закладу навчально-виховного комплексу «Дитячий садок-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Кам'янсько-Дніпровської міської ради Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області «Інклюзивна практика з ароматом натхнення»: основні тези майстра.

 

Презентації12.05.2021

12.05.2021р. в межах Тижня науки відбувся вебінар, організований Обласним ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти «Співпраця інклюзивно-ресурсних центрів з батьками дітей з особливими освітніми потребами та закладами освіти як ключовими партнерами у реалізації завдань ІРЦ». У заході взяли участь 81 педагогічний працівник закладів освіти та інклюзивно-ресурсних центрів.

29.04.2021

Онлайн-семінар «Підготовка дитини з розладами аутистичного спектра до навчання у закладі освіти»


29.04.2021 р. на платформі ZOOM відбувся онлайн-семінар методиста ОРЦПІО Ольги Лоцман «Підготовка дитини з розладами аутистичного спектра до навчання у закладі освіти». На зустрічі були присутні 25 педагогічних працівників м. Запоріжжя і Запорізької області, м. Нікополь, м. Київ.
На семінарі були розглянуті наступні питання:


1. Теоретичний аналіз проблеми розладів аутистичного спектра у дітей.

2. Причини розвитку аутизму.

3. Симптоми аутизму.

4. Діагностика аутизму.

5. Умови успішного навчання дітей з аутизмом у закладах освіти


31.03.2021

Онлайн-семінар «Розвиток комунікації дітей з особливими освітніми потребами: сучасні технології»

31.03.2021 р. на платформі ZOOM відбувся онлайн-семінар методиста ОРЦПІО Ганни Шаповалової «Розвиток комунікації дітей з особливими освітніми потребами: сучасні технології». На зустрічі були присутні 29 вчителів-дефектологів ІРЦ Запорізької області.На семінарі були розглянуті питання:
1. комунікація та її специфіка;
2. розвиток комунікації дітей з особливими освітніми потребами;
3. альтернативні та допоміжні методи комунікації.

25.02.2021

ОНЛАЙН-СЕМІНАР

25.02.2021 відбувся он-лайн семінар «Арт –техніки в корекційно-розвитковій роботі закладу освіти», в якому прийняли участь 76 педагогічних працівника м. Запоріжжя та Запорізької області., керівник Тетяна Волошина, завідувачка ОРЦПІО. Мета семінару – розкрити позитивний вплив використання арт-технік в корекційно-розвитковому процесі на соціалізацію дітей, які мають порушення слуху. Протягом 4 годин команда фахівців комунального закладу «Кам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» Запорізької обласної ради (директорка Галина Панченко) ділилися он-лайн своїм досвідом з колегами.

28.01.2021

ОНЛАЙН-СЕМІНАР

28.01.2021 відбувся онлайн - семінар «Особливості аналізування діяльності інклюзивно-ресурсних центрів за минулий рік» (Платформа ZOOM), на який було запрошено директорів інклюзивно-ресурсних центрів, керівник Тетяна Волошина, завідувачка ОРЦПІО.


Учасники семінару отримали інформацію щодо спільного із обласним ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти планування аналітичної діяльності у 2021 році, що стосується реєстрів дітей, які пройшли комплексну оцінку і перебувають на обліку в ІРЦ; реєстру фахівців, які надають психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги дітям з особливими освітніми потребами; звітної інформації про надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливостями психофізичного розвитку тощо. Директори зробили аналіз заповнення звітної інформації за 2020 рік у системі АС-ІРЦ під керівництвом Наталі Головань (директорка ІРЦ по Дніпровському району), яка також відповіла на питання учасників семінару щодо звітування за минулий рік.23.12.2020

Майстер-клас ОРЦПІО

23.12.2020 р. відбувся онлайн майстер-клас для фахівців ОРЦПІО «Вивчення Висновків комплексної оцінки ІРЦ на АС-ІРЦ Запорізької області» через додаток ZOOM, спікер - Наталія Марко
    У майстер класі прийняли участь завідувачка ОРЦПІО Тетяна Волошина, методисти Ольга Лоцман і Ганна Шаповалова. Наталія Марко ознайомила фахівців з оновленим інтерфейсом порталу. Після демонстрації порталу «Україна. Інклюзія» фахівці ОРЦПІО провели ретельний аналіз декількох висновків ІРЦ м. Запоріжжя та Запорізької області.
   По закінченню зустрічі, працівниками ОРЦПІО була вироблена загальна стратегія на подальшу аналітичну роботу у 2021р., щодо фахового написання висновків.Вебінар ОРЦПІО


16.12.2020р. відбувся вебінар в ZOOM «Як зберегти здоров'я під час коронакризи», за ініціативи методиста ОРЦПІО Ольги Лоцман. Метою заходу було здійснення структурування уявлень освітян про коронавірус, проведення «інвентаризації» страхів і тривог, які пов’язані з пандемією COVID-19, визначення рівня емоційного благополуччя учасників вебінару, навчання їх методам саморегуляції та релаксації, акцентування уваги на здоровий спосіб життя і турботу про своє здоров’я
Спікерами вебінару були: Плотнікова Юлія, корекційний педагог ЗЗСО №41, видавець-редактор з темою "StopFake NEWS – Як орієнтуватися в медіапросторі?».
Марко Наталія, методист ОРЦПІО КЗ «ЗОІППО», практичний психолог. Тема: «Як зберегти психічне здоров’я під час коронакризи і повернути емоційне благополуччя?».
Лоцман Ольга, методист ОРЦПІО КЗ «ЗОІППО», хелс-інструктор з темою: «Поради хелс-інструктора».
По закінченню вебінару Олена Варецька, проректор з науково-методичної роботи, доктор наук, професор зробила аналіз заходу, надала рекомендації щодо подальшої роботи з цієї проблеми.
Фотоальбом

 Вебінар КЗ «ЗОІППО» ЗОР

 20 листопада 2020 року відбувся вебінар з питань співпраці та партнерства Інституту і новостворених Центрів професійного розвитку педагогічних працівників, в якому взяли участь педагогічні працівники обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти.
Метою заходу було осмислення досвіду, визначення напрямів і перспектив співпраці структурних підрозділів Інституту із ЦПРПП щодо психолого-педагогічного супроводу  професійного розвитку педагогічних працівників у системі неперервної освіти. Завідувачка ОРЦПІО Тетяна Волошина презентувала інформацію, в якій окреслила пропозиції щодо співпраці ОРЦ з ЦПР, як партнерів.
Фото                                                                    

Обласний ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти, в особі методиста Ольги Лоцман, долучився до ювілейної ХХ Міжнародної науково-практичної конференції «Інклюзивне освітнє середовище: проблеми, перспективи, кращі практики», яка проходить 18-19 листопада 2020 року у Відкритому міжнародному університеті розвитку людини "Україна".
  Не зважаючи на пандемію цей захід показав зростаючий інтерес до розвитку інклюзивного середовища. Зазначена подія зібрала навколо себе максимальну і рекордну кількість залучених осіб – близько 900, зібрано більше 300 тез доповідей.
У конференції прийняли участь представники із України, Німеччини, Грузії, Польщі, Казахстану, Литви. Відбувається інтеграція зусиль учених, освітян, підприємців, промисловців та громадських діячів, практиків, представників міністерств, міжнародних фондів, громадських активістів навколо питань організації інклюзивної освіти, створення без бар’єрного середовища, забезпечення рівних можливостей.
Для зручності комунікації між учасниками конференції було створено групу Конференції у Viber, яка після завершення конференції залишиться відкритою для подальшого спілкування всіх, хто переймається проблемою інклюзивної освіти.
Вперше за 20 років проведення Конференції трансляція події одночасно відбувається онлайн через Zoom і у ФБ, і на каналі у YouTube, щоб усі зацікавлені могли приєднатись.10-12 листопада 2020 р. на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Психолого-педагогічний супровід професійного розвитку педагогічних працівників у системі неперервної освіти» (у режимі інтернет-конференції), присвячена Всесвітньому дню науки в ім’я миру та розвитку, в якій взяли участь педагогічні працівники ОРЦПІО.
11.11.2020 року, в межах конференції, методист ОРЦПІО Ольга Лоцман відвідала Едьютон-вебінар «Система психолого-педагогічного супроводу професійного розвитку педагогічних працівників в умовах реформування освіти». 
Тетяна Афанасьєва к. психол. н., доцент, завідувачка кафедри менеджменту освіти та психології КЗ «ЗОІППО» ЗОР та Тетяна Кравченко к. держ.упр. н., доцент кафедри менеджменту освіти та психології зробили цікаву доповідь на тему «Проєктування професійного розвитку педагогічних працівників в умовах суспільних викликів». Було представлено модель професійного розвитку педагогічних працівників, розроблену в науково-дослідній лабораторії КЗ «ЗОІППО» ЗОР.
Натхненно, професійно, завзято були зроблені доповіді командою психологів м. Енергодар на чолі із завідувачкою центра професійного розвитку педагогічних працівників Тетяною Павленко. 
Час вебінару сплинув дуже швидко. Учасники отримали інформацію щодо ефективних методів та умов професійного розвитку педагогічних працівників у період реформування освіти. З’явилася мотивація, нові ідеї, творче натхнення. Щиро дякуємо! 
11.11.2020 року методист ОРЦПІО Наталія Марко взяла участь у оn-line семінарі «Науково-методичний супровід професійного розвитку вчителів природничо-математичних дисциплін засобами цифрових сервісів», який провів Фролов Дмитро, к.с.-г.н., старший викладач кафедри дидактики та методик навчання природничо-математичних дисциплін. Під час семінару Фролов Д. поділився сучасними цифровими сервісами, інтернет ресурсами та інноваційними методами, які використовує у своїй роботі.
12.11.2020 року методисти ОРЦПІО Ольга Лоцман, Наталія Марко, Ганна Шаповалова взяли участь у оn-line майстер-класі «Практичні методи професійної саморегуляції фахівця в умовах карантину», Панкратової Олени, голови правління Громадської організації «Об'єднання психологів, психотерапевтів та реабілітологів «Відновлення». Психологіня познайомила учасників заходу з одним із наслідків впливу пандемії COVID-19 на психологічний стан людей, з принципом невизначеності (недолік інформації; інтерпретація всіх змін, як деструктивних, стресових); надала інформацію про стрес, його різновиди та наслідки; повідомила про те, що саме профілактика деструктивних станів, захист від стресу, навички ненасильницької комунікації, уміння попереджувати і долати конфліктні ситуації, керівникам не збільшувати кількість стресу для підлеглих набувають першочергове значення. 
Під час набуття практичних навичок, під керівництвом досвідченої фахівчині, педагоги відпрацьовували наступні методи: дихальні вправи, фейсбілдінг, шейкінг, пендікуляція, центрування, M-bodiment.  Під час майстер класу учасники відчували справжній релакс, адже пані Олена продемонструвала практичні методи для професійної саморегуляції, які можна виконувати, навіть, сидячи за комп'ютером.
ФОТО

Семінар «Сучасні системи відеоконференцзв'язку для організації освітнього процесу в умовах дистанційного навчання»

13.10.20 на базі НМЦ інформатизації освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся семінар «Сучасні системи відеоконференцзв'язку для організації освітнього процесу в умовах дистанційного навчання», який відвідала Ганна Шаповалова, методист ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти.

На семінарі учасники отримали інформацію про web-платформи для відеоконференцзвязку. Для самостійної роботи було запропоновано створити відеоконференцію на двох обов'язкових платформах - Jitsi Meet та Google Meet та на одній з них (за вибором) - відеочат.


 1. Графік проведення семінарів для педагогічних та керівних кадрів закладів освіти Запорізької області у міжкурсовий період на базі комунального закладу "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної ради у 2020 році


Майстер-клас «Сучасні психодіагностичні методики – складаємо висновок»

   17.02.2020 відбувся майстер-клас «Сучасні психодіагностичні методики – складаємо висновок» на якому були присутні 34 фахівці інклюзивно-ресурсних центрів міста та області. Тренери: Слюсар Олеся – практичний психолог інклюзивно-ресурсного центру по Дніпровському району м. Запоріжжя, Копитін Іван – методист обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти. 
   На майстер-класі були розглянуті наступні питання: 
   1) Сучасні психодіагностичні методики – загальна характеристика та цілі застосування; 
 2) Особливості організації психодіагностичного простору та вивчення дітей за допомогою сучасних методик; 
  3) Наративний звіт як підгрунтя висновку комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини.

Семінар «Психолого-педагогічний супровід дитини з особливими освітніми потребами в закладі дошкільної освіти»

  27 листопада 2019 року на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №100 «Гармонія» Запорізької міської ради Запорізької області відбувся семінар «Психолого-педагогічний супровід дитини з особливими освітніми потребами в закладі дошкільної освіти». У семінарі взяли участь 22 педагога, які мали змогу ознайомитись з роботою команди психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в ЗДО та потренуватись у складанні ІПР. 
  Керівники семінару: Тетяна Волошина, завідувач обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти та Світлана Авдєєва, старший викладач кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя. 
 Дякуємо педагогічному колективу ЗДО № 100 (директор Наталія Канцедал) за плідну співпрацю та створення комфортних умов для проведення семінару.
       ФотоальбомСемінар «Психолого-педагогічний супровід дитини дошкільного віку з особливими освітніми потребами»

    17 жовтня 2019 року на базі Комунального закладу «Кам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» Запорізької обласної ради відбувся семінар «Психолого-педагогічний супровід дитини дошкільного віку з особливими освітніми потребами (порушеннями слухової функції, розладами аутистичного спектру, затримкою психічного розвитку)», на якому були присутні 35 педагогів Запоріжжя та Запорізької області. Керівник Тетяна Волошина, завідувач обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР. 
     У межах семінару було проведено: 
     Майстер-класи: 
 • Психолого-педагогічний супровід дітей з порушеннями слуху; 
 • Корекційно-розвиткова робота з дітьми, які мають розлади аутистичного спектру; 
 • Психолого-педагогічний супровід дитини із затримкою психічного розвитку; 
 • Корекція порушень опорно-рухового апарату засобами ЛФК (степ-аеробіка)
     Тренінги:
 • Фоноритміка;
 • Логоритміка; 
 • Культура спільноти людей з порушеннями слуху. 
 • Вивчення дактильної абетки 
 Учасники тренінгу ознайомились з корекційно-розвитковим середовищем школи-інтернату. Керівник та учасники семінару щиро вдячні Галині Панченко - директору КЗ «Кам’янська СЗШ-І» ЗОР, Ірині Китмановій - заступнику директора з навчальної роботи, усім працівникам закладу освіти за надану можливість отримати досвід роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, поринути в атмосферу творчості, гостинність. Сподіваємось на подальшу співпрацю!

Skype-конференція


    25 вересня 2019 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР було проведено Skype-конференцію «Використання електронних таблиць у моніторингових дослідженнях інклюзивно-ресурсних центрів» керівники Тетяна Волошина - завідувач ОРЦПІО та Роман Шумада - завідувач ОНМЦ моніторингових досліджень якості освіти У заході прийняло участь 22 педагогічних працівників ІРЦ м. Запоріжжя та Запорізької області. У межах Програми Skype-конференції було проведено пробне заповнення реєстрів (електронних форм та таблиць) інклюзивно-ресурсних центрів та надано консультації за змістом реєстрів дітей, які пройшли комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку; фахівців, які працюють в ІРЦ; паспорту ІРЦ та з технічних питань виконання роботи.
      Фотоальбом

Нарада для директорів інклюзивно-ресурсних центрів

      02.08.2019 у КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради на підставі Листа Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 29.07.2019 № 03.2-17/791 з метою обговорення пріоритетних напрямків роботи інклюзивно-ресурсних центрів у 2019-2020 навчальному році відбулася Нарада для директорів інклюзивно-ресурсних центрів (були присутні 29 осіб).
    Протягом заходу здійснювався аналіз Методичних рекомендацій щодо організації інклюзивного навчання в закладах освіти у 2019-2020 навчальному році (Лист Міністерства освіти і науки України від 26.06.2019 № 1/9-409 «Організації інклюзивного навчання в закладах освіти у 2019/2020 н.р.»); Постанови Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 № 635 «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у закладах вищої освіти»; Постанови Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 № 636 «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти та інших нормативно-правових актів, які регламентують діяльність ІРЦ; висвітлювалась інформація щодо проведення тренінгів та семінарів у ІІ півріччі 2019 року та можливостей  узагальнення перспективного педагогічного досвіду фахівцями ІРЦ.
    На питання присутніх відповіли Ірина Сігакова – начальник відділу підтримки та розвитку інклюзивної освіти комунальної установи «Центр фінансово-статистичного аналізу та матеріально-технічного забезпечення закладів освіти» Запорізької обласної ради та Тетяна Волошина  завідувач обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти.    

Семінар «Вивчення особливостей психофізичного розвитку дітей з особливими освітніми потребами»

     13.05.2019 року в межах Тижня науки – 2019 КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся семінар «Вивчення особливостей психофізичного розвитку дітей з особливими освітніми потребами» протягом якого були розглянуті питання теоретичних основ вивчення особливостей психофізичного розвитку дітей з особливими освітніми потребами з використанням валідного, стандартизованого діагностичного інструментарію. На заході були присутні 12 психологів ІРЦ. Керівники методисти Запорізького обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Іван Копитін, Інна Доля. 


Семінар  «Теоретико-методологічні основи корекційної роботи з дітьми з порушеннями емоційно-вольової сфери»

    24.04.2019 року на базі ЗОРЦПІО, під керівництвом методиста ресурсного центру І.В. Копитіна, пройшов семінар на тему «Теоретико-методологічні основи корекційної роботи з дітьми з порушеннями емоційно-вольової сфери». На заході були присутні 21 психолог ІРЦ міста та області. Під час семінару були розглянуті підходи до психологічної корекції емоційно-вольового неблагополуччя дітей. Також, психологам ІРЦ була запропонована, для використання у практичній роботі, план-схема роботи з дітьми з емоційно-вольовими порушеннями.
         Фотоальбом.


Семінар «Психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах спеціального закладу загальної середньої освіти»  

 16.04.2019 на базі КЗ «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело» ЗОР відбувся семінар «Психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах спеціального закладу загальної середньої освіти» для директорів інклюзивно-ресурсних центрів м. Запоріжжя та Запорізької області. На захід завітала директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Тетяна Озерова. Вона визначила роль інклюзивно-ресурсних центрів в організації інклюзивного навчання у закладах дошкільної освіти, акцентувала увагу присутніх на основних завданнях ІРЦ, а також наголосила, що спеціальні заклади загальної середньої освіти є важливою ресурсною базою для навчання фахівців та розбудови інклюзивного середовища. 
    Ірина Сігакова, начальник відділу підтримки та розвитку інклюзивної освіти довела до відома директорів нові нормативно-правові акти МОН України, які стосуються діяльності ІРЦ та відповіла на запитання. 
     На семінарі були розглянуті наступні питання: 
  •організація корекційно-розвиткової роботи у спеціальних закладах загальної середньої освіти для дітей з особливими освітніми потребами; 
  •корекційно-розвиткова робота як складова освітнього процесу спеціальної школи-інтернату (перегляд уроків та корекційно-розвиткових занять). 
    Програма семінару виконана у повному обсязі. Директори ІРЦ (26 осіб) та керівник семінару Тетяна Волошина, завідувач ОРЦПІО висловлюють щиру подяку педагогічним працівникам, адміністрації, особисто директору КЗ «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело» ЗОР Нішенку О.В. за надану можливість підвищення професійного рівня з надією на подальшу плідну співпрацю.
   


Семінар «Психолого-педагогічний супровід дитини дошкільного віку з особливими освітніми потребами (порушеннями слухової функції, розладами аутистичного спектру, затримкою психічного розвитку)» 

20 березня 2019 року на базі Комунального закладу «Кам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» Запорізької обласної ради обласним ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР було проведено семінар «Психолого-педагогічний супровід дитини дошкільного віку з особливими освітніми потребами (порушеннями слухової функції, розладами аутистичного спектру, затримкою психічного розвитку)», керівник - завідувач ОРЦПІО Тетяна Волошина. У заході прийняло участь 46 педагогічних працівників закладів освіти м. Запоріжжя та Запорізької області. У межах Програми семінару було проведено тренінги та майстер-класи з фоноритміки, логоритміки, вивчення дактильної абетки; організовано відео-перегляд корекційно-розвиткових занять в дошкільних групах для дітей з порушеннями слуху, розладами аутистичного спектру, із затримкою психічного розвитку. Присутні ознайомились з корекційно-розвитковим середовищем закладу загальної спеціальної освіти, переглянули концертну програму Народного художнього колективу ансамблю танцю «Ритм». Учасники семінару щиро вдячні за гостинність, професійну майстерність директору КЗ «Кам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» ЗОР Галині Панченко, всьому колективу закладу та бажають успіхів, натхнення, подальшої плідної творчої роботи.

 Семінар «Особливості підготовки аналітичної інформації фахівцями інклюзивно-ресурсних центрів»    

   23 січня 2019 року на базі комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради відбувся обласний семінар «Особливості підготовки аналітичної інформації фахівцями інклюзивно-ресурсних центрів», в якому взяли участь 27 директорів інклюзивно-ресурсних центрів Запоріжжя та Запорізької області. На семінарі було зроблено аналіз постанови КМУ від 12 липня 2017 р. № 545 Про затвердження Положення про інклюзивно-ресурсний центр із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 617 від 22.08.2018 у частині підготовки звітної інформації про результати діяльності ІРЦ та визначені основні напрями взаємодії інклюзивно-ресурсних центрів з обласним ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти. Керівник семінару завідувач обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Тетяна Волошина.

Немає коментарів:

Дописати коментар