Підвищення кваліфікації

21.10.2021р

Вебінар “Допоміжні технології в освіті. Альтернативна та додаткова комунікація як

засіб спілкування з учнями в інклюзивних класах”

    21.10.2021р. фахівці ОРЦПІО відвідали онлайн-вебінар “Допоміжні технології в освіті. Альтернативна та додаткова комунікація як засіб спілкування з учнями в інклюзивних класах”, що проходив в рамках проєкту “Асистивні технології для спілкування” соціального підприємства “ДивоГра та ГО “ЦСППС “Моя родина”.

Більше 1000 освітян, працівників медицини, соціальної сфери, батьків та всіх, хто цікавиться інклюзією, реабілітацією, розвитком мовлення і навичками альтернативної комунікації долучилися до цього заходу. У програмі вебінару були висвітлені такі питання: 

 • АДК і допоміжні технології. Найкращі світові практики та можливості використання в Україні. (Ганна Усатенко - психолог, громадський діяч, аспірантка ІСПП НАПНУ, лідерка соціального підприємства "ДивоГра", голова ГО "Центр соціально-психологічної підтримки сімей «Моя родина»);

 • Оцінка потреб і ресурсів учнів у комунікації. Тотальна комунікація. (Оксана Кривоногова - канд. психологічних наук, доцент, національний тренер з раннього втручання, голова ГО “Здорове суспільство”);

 • Практика використання побутових жестів у комунікації. Жестова мова як інструмент спілкування. (Лещенко Ольга Іванівна - керівник напрямку раннього супроводу медичного центру «Особливий», дефектолог, психолог);

 • Практика введення піктограм у комунікацію з учнями в садочках та школах. (Маргарита Чайка - спеціальний психолог, логопед, методист соціального підприємства "ДивоГра", аспірант НПУ ім. М. П. Драгоманова, старший викладач Кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Інституту людини КУБГ)

07.10.2021

VIІ Міжнародний Конгрес зі спеціальної педагогіки та психології «Діти з особливими потребами: від рівних прав – до рівних можливостей»

07.10.2021 року фахівці ОРЦПІО взяли участь у пленарному засідання VIІ Міжнародного Конгресу зі спеціальної педагогіки та психології «Діти з особливими потребами: від рівних прав – до рівних можливостей». Організатори заходу – Інститут спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України та Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського».  

     

Програма

Цей щорічний захід, започаткований Інститутом спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України, став вже традиційним і буде проводитися у кожній із областей нашої держави. Це дає змогу учасникам обмінюватися кращим досвідом навчання і виховання дітей із особливими потребами, ознайомлюватися з результатами науково-теоретичних досліджень нагальних проблем спеціальної психології і спеціальної педагогіки та брати участь у роботі низки круглих столів, семінарів і майстер-класів, що вкрай важливо саме для практикуючих представників освіти.

Під час пленарного засідання слово мали представники Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, Департаментів освіти і науки України, провідні вчені держави, доктори педагогічних та психологічних наук, професори, академіки, викладачі вищих навчальних закладів та колеги із-за кордону. 

21-23.09.2021

Онлайн-курс "Нова українська школа: перехід на наступний рівень! Проєкт Навчаємось разом". 7 тренерський модуль, частина 2 "Консультації"

    21-23.09.2021 відбулись консультації авторів/укладачів навчального онлайн-курсу з питань розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення  для закладів загальної середньої в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти для регіональних координаторів/тренерів, які відвідала Тетяна Волошина, завідувачка ОРЦПІО.

21.09.2021

Всеукраїнська конференція

21.09.2021 у рамках Всеукраїнського тижня дошкілля 20-25.09.2021 на онлайн-платформі Zoom відбулась Всеукраїнська конференція працівників дошкільної освіти: інноваційний поступ дошкілля в Україні. На заході були організовані секційні засідання, одне з яких з метою підвищення рівня професійної компетентності щодо розвитку інклюзивної освіти у ЗДО, відвідала завідувачка ОРЦПІО Тетяна Волошина (Секція 3 «Інклюзивне освітнє середовище закладу дошкільної освіти: реалії та перспективи інноваційного розвитку»)  

Програма

Фотоальбом

        

14.09.2021р. 

Онлайн-курс "Нова українська школа: перехід на натсупний рівень"

14.09.2021р. відбувся 7 тренерський модуль програми онлайн на платформі Zoom навчального курсу з питань розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах організації державного стандарту базової середньої освіти для регіональних координаторів/тренерів, який відвідала завідувачка ОРЦПІО Тетяна Волошина

 

13.09.2021р

Воркшоп «Рецепти успіху інклюзії»

13.09.2021р. ОРЦПІО завітав у гості до КРПЗСЖ на воркшоп «Рецепти успіху інклюзії». Під час трансляції учасникам пропонувалось прийняти участь у різноманітних активностях: спільна дошка, хмарка слів, опитування «Про успішну інклюзію» та робота в спільних Googl презентаціях. Учасники вебінару ділилися своїм досвідом та разом складали рецепт успішної взаємодії всіх учасників процесу інклюзивної освіти.

Фотоальбом

22.06.2021

Тренінг тренерів

 

22.06.2021 на платформі Teams (Microsoft) відбулося заключне засідання учасників, організаторів та тренерів Тренінгу для тренерів з інклюзивної освіти, що проводився спільно Міністерством освіти та науки України та Міжнародним благодійним фондом Lumos (Велика Британія). На заході був оприлюднений наказ МОН № 656 від 11.06.2021 р. «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти з інклюзивним навчанням та фахівців інклюзивно-ресурсних центрів», у якому міститься список національних тренерів з підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти з інклюзивним навчанням та фахівців інклюзивно-ресурсних центрів. Серед національних тренерів (26 осіб) Тетяна Волошина, завідувачка ОРЦПІО КЗ «ЗОІППО» ЗОР

 

     

 

 

На фінальній зустрічі були підведені підсумки навчання та результатів екзамену. Також учасники заходу розглядали важливі теми розвитку інклюзивної освіти:

 • критичні питання для правильного розуміння комплексних процесів під час освітньої діяльності в інклюзивних класах та групах;

 • спірні моменти, які виникають у процесі розвитку та оцінювання осіб з особливими освітніми процесами;

 • зауваження і поради від колег та експертів для впровадження в освітній процес інклюзивного навчання тощо.

Отримані в процесі навчання знання та навички, стануть в нагоді не тільки в повсякденній діяльності учасників, а й будуть передані іншим фахівцям, дотичним до інклюзії, під час проведення тренінгів.  

 

Доречи, Фонд Lumos – міжнародна неурядова благодійна організація, заснована британською письменницею Джоан Роулінг – авторкою семи романів про пригоди Гаррі Поттера.


09.06-10.06.2021

Інтернет-конференція: «Інклюзивна освіта: досвід упровадження в сучасних умовах»
9-10 червня відбулась інтернет-конференція «Інклюзивна освіта: досвід упровадження в сучасних умовах», в якій взяли участь педагогічні працівники ОРЦПІО.  Метою конференції було проаналізувати розвиток інклюзивної освіти в України, обговорити досвід педагогів, адміністраторів, які працюють в системі інклюзивної освіти та батьків дітей із особливими освітніми потребами. 
 

 
 
Протягом двох днів спікери з усієї України розкривали особливості роботи в інклюзивних класах загалом і з дітьми з ООП, зокрема за такими напрямами: «Організація роботи закладу освіти», «Наскрізні навички у професійній діяльності вчителя», «Інклюзивна освіта: принципи формування сприятливого освітнього середовища», «Інструменти та прийоми сучасного вчителювання», «Психологічна складова педагогічної діяльності». 
Програма


28.05.2021

28.05.2021 року методисти Ольга Лоцман і Наталія Марко успішно захистили випускні роботи з тем «Профілактика професійного вигорання у фахівців інклюзивно-ресурсного центру» і «Роль та зміст діяльності інклюзивно-ресурсного центру в організації інклюзивного навчання». Це був  завершальний етап курсів підвищення кваліфікації «Керівники (фахівців) Інклюзивно-ресурсних центрів (Ресурсних центрів інклюзивної освіти)» ДЗВО «Університету менеджменту освіти», що тривав з 24.05.2021р. по 28.05.2021р.. За результатами навчання фахівці ОРЦПІО отримали свідоцтва про підвищення кваліфікації.

25.05.2021

Онлайн-семінар

25.05 фахівці ОРЦПІО Тетяна Волошина та Ганна Шаповалова відвідали онлайн-семінар «Перспективний педагогічний досвід як показник розвитку професійної компетентності педагога», спікер Олена Варецька, доктор педагогічних наук, професор, проректор з науково-методичної роботи КЗ «ЗОІППО» ЗОР та Олена Тонне кандидат педагогічних наук, завідувач методичного відділу КЗ «ЗОІППО» ЗОР.  Спікери розкрили питання системи роботи над перспективним педагогічним досвідом та поділилися знаннями щодо оформлення матеріалів.24.05.2021

Підвищення кваліфікації

З 24 травня 2021 розпочався завершальний ІІІ етап дистанційних курсів підвищення кваліфікації за категорією «Керівники (фахівці) Інклюзивно-ресурсних центрів (Ресурсних центрів інклюзивної освіти)». КПК організовані кафедрою психології управління Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України. У дистанційних курсах приймають участь методисти ОРЦПІО Ольга Лоцман та Наталія Марко.

Відповідно до плану-графіку підвищення кваліфікації керівних, педагогічних та науково-педагогічних працівників освіти ДЗВО «Університету менеджменту освіти» на 2021 рік, наказу КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної освіти» ЗОР від 13.01.2021 р. №018 навчання проходило у три етапи і завершується 28.05.2021 р. захистом випускних робіт.

Розклад12.05.2021

Курси підвищення кваліфікації
12.05.2021р. відповідно до плану-графіку КПК керівників (фахівців) Інклюзивно-ресурсних центрів (Ресурсних центрів підтримки інклюзивної освіти) ДЗВО «Університет менеджменту освіти» методисти Ольга Лоцман та Наталія Марко взяли участь у практичному занятті (онлайн) «Створення онлайн тестів засобами веб-ресурсів». Доповідач старший викладач ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Мирослав АНДРОС.


На практичному занятті були розглянуті наступні питання:

 1. Місце тестування в освітньому процесі

 2. Оцінювання ключових компетентностей

 3. Функції, види тестування, етапи створення тесту

 4. Дистанційне електронне тестування

 5. Сервіси та платформи дистанційного тестування

Для самостійного опрацювання було надано матеріали – 

Цифрові системи дистанційного тестування: спецкурс для слухачів курсів підвищення кваліфікації методисти районних (міських) методичних кабінетів (центрів), керівники закладів загальної середньої освіти / М.Є.Андрос. – К.: ДЗВО «Ун-т менеджменту освіти» НАПН України, 2020. – 34 c.11.05.2021

Тренінг тренерів інклюзивної освіти

 

11.05.2021 відбувся фінальний екзамен тренінгу для тренерів з інклюзивної освіти, що проводився спільно з Міністерством освіти та науки України та Міжнародним благодійним фондом Lumos (Велика Британія) на платформі Teams (Microsoft). До іспиту були допущені слухачі, які надіслали курсову роботу та фінальний опитувальник, зокрема Тетяна Волошина, завідувачка ОРЦПІО КЗ «ЗОІППО» ЗОР.

 

 

     06.05.2021

Курси підвищення кваліфікації

06.05.2021р. віповідно до плану-графіку КПК керівників (фахівців) Інклюзивно-ресурсних центрів (Ресурсних центрів підтримки інклюзивної освіти) ДЗВО «Університету менеджменту освіти» методисти Ольга Лоцман та Наталія Марко відвідали практичне заняття (онлайн) «Інклюзивна освіта в україні. Актуальні проблеми. Основні засади діяльності закладу освіти» кандидата наук з державного управління, доцента кафедри МОП Козенко Романа Володимировича.  Під час заняття були розглянуті наступні питання:
 • Закон України «Про освіту». Нові завдання.
 • Інклюзія та освіта – шляхи управлінських рішень.
 • Основні засади діяльності закладу освіти щодо інклюзивної освіти.
По закінченню учасники вебінару були залученні до активної дискусії.06.05.2021

Тренінг тренерів з інклюзивної освіти

 

06.05.2021 на платформі Teams (Microsoft) відбулась зустріч учасників онлайн курсу для тренерів інклюзивної освіти, організованих Міністерством освіти та науки України спільно з Міжнародним благодійним фондом Lumos (Велика Британія). Було відпрацьовано  Модуль 8 «Додаткові послуги підтримки для дітей з особливими освітніми потребами». У тренінгу взяла участь Тетяна Волошина, завідувачка ОРЦПІО.

 

 

 

 Модуль спрямований на формування у слухачів наступних компетенцій: 
 Знання і розуміння важливості і ролі додаткових послуг для забезпечення якісної освіти осіб з ООП 
 Визначення необхідних додаткових послуг для осіб з ООП в процесі комплексної оцінки і формулювання рекомендацій для надання додаткової підтримки осіб з ООП в закладі освіти  
 Надання методологічної підтримки керівництву і фахівцям освітніх установ в процесі виявлення методів/шляхів забезпечення додаткових послуг 
 Здатність планувати навчання по темі Модуля 8 для різних груп слухачів  Тривалість:  
Модератори: Лариса Шевчук, Лариса Самсонова  
Протягом тренінгу були розглянуті наступні питання:
12.00 - 12.10 Аналіз виконання домашнього завдання по Модулю 7 Лариса Шевчук, Лумос 
12.10 – 12.15 Введення до Модуля 8 Лариса Самсонова, МОН  
12.15 – 12.55 Важливість і роль додаткових послуг для забезпечення якісної інклюзії дітей з ООП Лариса Самсонова, МОН   
12.55 – 13.00 Перерва    
13.00 – 13.30 Відкрите обговорення «Наявність і доступність додаткових послуг для дітей з ООП» Лариса Шевчук, Лумос Лариса Самсонова, МОН 
13.30 – 13.35 Домашнє завдання Лариса Шевчук, Лумос 
13.55 – 14.10 Питання і відповіді щодо приведення фінального оцінювання знань і навичок курсу Лариса Самсонова, МОН, Галина Булат, Лариса Шевчук29.04.2021


29.04.2021 на платформі ZOOM відбувся вебінар на тему «Робота з агресією і аутоагресією у взаємодії з дітьми з особливими освітніми потребами», організований громадським об’єднанням «Соціальна перспектива». Автор і спікер вебінару кандидат психологічних наук, декан соціально-економічного факультету Вінницького інституту Університету «Україна»  Викторія Найчук. У заході взяла участь методист ОРЦПІО Ольга Лоцман.

Під час вебінару були розглянуті наступні питання:
 1. Що таке агресія? Види агресії.
 2. Особливості агресивної поведінки в різному віці.
 3. Типи схильності до агресії.
 4. Критерії і причини агресивності у дітей.
 5. Аутоагресія. Прояви і причини аутоагресії.
 6. Характерні риси, за якими можна визначити, схильність дитини до аутоагресії.
 7. Агресія та аутоагресія у дітей з РАС.
 8. Алгоритм роботи з проявами агресивної і небажаної поведінки у дітей з РАС.
 9. Агресія та аутоагресія у дітей із ЗПР.
 10.  Ефективні способи профілактики агресивної та аутоагресивної поведінки.

Під час вебінару учасники мали можливість виконати практичні вправи практичні завдання (тест Люшера, методика «Вулкан»).

По закінченню вебінару, після підсумкового опитування, учасники заходу отримали сертифікати.
29.04.2021

Вебінар 


29 квітня 2021р. відбувся вебінар «Педагогічні технології» доктора педагогічних наук, професора, проректора з науково-методичної роботи КЗ «ЗОІППО» ЗОР Олени Варецької, в якому взяли участь фахівці обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти.


 


Під час вебінару були розглянуті такі питання:

 1. Компетенція і компетентність.

 2. Сутність понять «інновація», «технологія».

 3. Структура педагогічної технології.

 4. Класифікація педагогічних технологій.

 5. Особливості керівництва ППД.


По завершенню завідувачка методичного відділу Олена Тонне надала рекомендації щодо оформлення перспективного педагогічного досвіду педагогічних працівників закладів освіти Запорізької області. 26.04.2021

Підвищення професійної компетентності


26.04.2021 відбувся вебінар (платформа ZOOM) «Раціональний підхід до діагностики та лікування дітей з особливими освітніми потребами», спікер Павло Ковальчук, дитячий невролог, член International Headache Association, European Pediatric Neurology Society, благодійної спілки рідкісних захворювань Unique, International Child Neurology Association, Подільської спілки педіатрів, Української академії педіатричних спеціальностей, викладач курсу «Медико-біологічні основи логопедії» Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, викладач курсу «Основи неврології» на платформі ДокторДумає. Захід відвідала Тетяна Волошина, завідувачка ОРЦПІО.


Цей вебінар організований в межах проекту «Інклюзія в Україні» для батьків та фахівців, та присвячений медичній складовій допомоги дітям з особливими освітніми потребами, включаючи порівняння міжнародних стандартів допомоги і останніх досліджень, які стосуються розладів розвитку і медичних станів, які можуть впливати на освітній процес і успішність дитини.

Було розглянуто сучасні класифікації, критерії діагнозів, діагностику і лікування в розрізі доступних в Україні можливостей; обговорено найбільш нагальні питання, з якими спікер стикається в щоденній практиці, а також надані відповіді на запитання:

Що може викликати особливі освітні потреби з точки зору медицини?
Що таке розлади розвитку?
Які обстеження потрібні?
Як вони лікуються?
Який прогноз у розладів розвитку?
Де можна дізнатися більше?


Серед учасників відбувся розіграш книги «Основи загальної і медичної психології, психічного здоров’я та міжособового спілкування: підручник» Автори: І.Я. Губенко, О.С. Карнацька, О.Т. Шевченко.

22.04.2021

Тренінг тренерів ІО


22 квітня 2021 року на платформі Teams (Microsoft) відбулась презентація Модуля 7 «Забезпечення інклюзивного освітнього середовища» онлайн курсу для тренерів інклюзивної освіти, організованих Міністерством освіти та науки України спільно з Міжнародним благодійним фондом Lumos (Велика Британія) за участі Тетяни Волошиної, завідувачки ОРЦПІО.22.04.2021

Підвищення кваліфікації 

22.04.2021 р. відповідно до плану-графіку КПК керівників (фахівців) Інклюзивно-ресурсних центрів (Ресурсних центрів інклюзивної освіти) ДЗВО «Університету менеджменту освіти» на 2021 р. відбулося практичне заняття (онлайн) «Створення персонального сайту викладача (керівника) засобами інструментів Google sites» доцента кафедри ВОСІКТ, кандидата педагогічних наук Людмили Кондратової, в якому взяли участь методисти ОРЦПІО Ольга Лоцман і Наталія Марко.


На занятті були опрацьовані наступні теоретичні питання:

 • Що таке портфоліо.
 • Мета створення портфоліо.
 • Портфоліо педагогічного працівника.
 • Основна мета портфоліо.
 • Різновиди професійного портфоліо.
 • Типи портфоліо.
 • Типи електронного портфоліо залежно від цілей.
 • Практична значимість електронного портфоліо для педагога.
 • Практична значимість підготовки електронного портфоліо для адміністрації.
 • Структура електронного портфоліо.

Під час заняття слухачі курсів підвищення кваліфікації мали можливість у реальному часі під керівництвом і за допомогою підказок Людмили Григорівни Кондратової створити самостійно свій персональний сайт і своє особисте електронне портфоліо.
Результатом, отриманих теоретичних знань і практичних навичок став розвиток особистісного потенціалу слухачів курсу у контексті  удосконалення використання сучасних технологій у професійній діяльності.
20-21.04.2021

Підвищення кваліфікації

20–21.04.2021 р. фахівці ОРЦПІО взяли участь у Міжнародній онлайн-конференції «46=47. Арифметика перспектив для дітей із синдромом Дауна», яку організувала Всеукраїнська благодійна організація «Даун Синдром» за підтримки Міністерства освіти та науки України на підтримку спеціалістів Інклюзивно-ресурсних центрів щодо супроводу дітей із синдромом Дауна в освітньому просторі.


16.04.2021

Підвищення кваліфікації

16.04.2021 року у рамках XIV Міжнародної науково-практичної конференції «Спеціальна і інклюзивна освіта: проблеми та перспективи», за підтримки Українського Монтессорі центра (https://ukr-montessori.com.ua/) на платформі ZOOM для фахівців у галузі спеціальної та інклюзивної освіти і психології, відбувся майстер-клас Катерини Глушенко, кандидатки педагогічних наук, доцента кафедри офтальмопедагогіки та офтальмопсихології факультету спеціальної та інклюзивної освіти Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова «Психологічний супровід батьків дітей з порушеннями психофізичного розвитку». У заході взяла участь Тетяна Волошина, завідувачка ОРЦПІО.15-16.04.2021

Підвищення кваліфікації

15-16 квітня 2021 року методисти ОРЦПІО Лоцман Ольга та Марко Наталія взяли участь у ХІv Міжнародній науково-практичній конференції «Спеціальна і інклюзивна освіта: проблеми та перспективи» (онлайн). 


Розпочалася конференція з вітального слова ректора Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Копилова Сергія Анатолійовича. До участі у пленарному засіданні були залучені представники з Польщі, Словаччини, Білорусії, Норвегії.
Протягом двох днів учасники мали можливість відвідати різні майстер-класи та круглі столи за актуальними на сьогоднішній день напрямами:
 • Сучасні аспекти інклюзії в Україні та Європі;
 • Безперервна освіта в Україні та Європі;
 • Проблеми організації логопедичного супроводу дітей на сучасному етапі становлення освіти;
 • Психосоціальне функціонування сім’ї, що виховує дитину з ООП;
 • Проблеми підготовки фахівців спеціальності «016 Спеціальна освіта» до роботи в закладах загальної освіти з інклюзивною формою навчання.

14.04.2021

Підвищення кваліфікації


14.04.2021 відповідно до плану-графіку підвищення кваліфікації керівників (фахівців) Інклюзивно-ресурсних центрів (Ресурсних центрів інклюзивної освіти ДЗВО «Університету менеджменту освіти» на 2021 р., відбувся спецкурс (онлайн) «Психологічні особливості попередження конфліктів у професійній діяльності працівників ІРЦ» старшого викладача Олени Антонівни Прокопенко, в якому взяли участь методисти ОРЦПІО Ольга Лоцман і Наталія Марко.


Під час спецкурсу були розглянуті наступні питання:
- аналіз і систематизація досліджень у вітчизняній і зарубіжній психології здоров’я;
- поглиблення розуміння багатомірного феномену здоров’я та термінологічні складності в позначенні того чи іншого його аспекту;
- оволодіння психологічними методами відновлення та збереження здоров’я людини;
- стимуляція відповідальності за своє здоров’я;
- формування прагнення здорового способу життя;
- усвідомлення потреби свого існування та існування людства в цілому. 
Під час спецкурсу слухачі курсів підвищення кваліфікації мали можливість визначити особистій рівень психологічного здоров’я. Також було практично відпрацьовано психологічний практикум «Як ви ставитесь до змін?» (за опитувальником «Як ви ставитесь до змін?» К. Фрайлінгер, І. Фішер), що дало можливість визначити свій тип (традиціоналіст, реаліст, вільнодумець). 

08.04.2021

Тренінг для тренерів

08.04.2021 відбулося навчання за Модулем 6 онлайн курсу для тренерів інклюзивної освіти, організованих Міністерством освіти та науки України спільно з Міжнародним благодійним фондом Lumos (Велика Британія) на  платформі Teams (Microsoft), у якому прийняла участь Тетяна Волошина, завідувачка ОРЦПІО.31.03.2021

Підвищення кваліфікації

31.03.2021 у додатку Google Meet відбувся вебінар: «Такі ж як ми, але інші. Як комунікувати з дітьми з аутизмом» (до Міжнародного дня поширення інформації про аутизм) за участю Зоряни Вуїв, лікаря педіатра-неонатолога, спеціаліста по альтернативній комунікації PECS, спеціаліста по сенсорній інтеграції, голови правління благодійної організації «Фонд «Крила віри». У заході прийняли участь фахівці ОРЦПІО.


30.03.2021

Підвищення кваліфікації

30.03.2021 відбулась онлайн конференція «Від експертів професіоналам: сучасний погляд на принципи корекційної роботи з дітьми з РАС та ефективної взаємодії з їх родинами», в якої прийняла участь Тетяна Волошина, завідувачка ОРЦПІО.

25.03.2021

Підвищення кваліфікації

25.03.2021 року методист ОРЦПІО Ольга Лоцман взяла участь у вебінарі для фахівців «Готовність дитини до навчання у школі. Нейропсихологічний підхід». Тренер Тетяна Ахутіна, доктор психологічних наук, професор, спеціаліст  у галузі нейропсихології і психолінгвістики, послідовниця О. Р. Лурії, колега і співавтор  О. О. Леонтьєва. 
На вебінарі Тетяна Василівна розповіла про:
· ризики, які несуть в собі труднощі навчання;
·  часті варіанти відставання готовності до школи;
· найважливіші нейропсихологічні проби, які допоможуть оцінити готовність дитини до школи;
·  методи профілактики труднощів навчання, їх ефективне застосовувати в роботі задля допомоги дітям вчитися легко і з задоволенням.
По закінченню вебінару було виділено час для запитань і відповідей.


25.03.2021

Підвищення кваліфікації

25.03.2021 р. методист Обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Ольга Лоцман взяла участь у вебінарі «Синдром емоційного вигорання. Ознаки. Причини. Профілактика». Захід проходив у межах проекту «Простір підтримки» БО «БФ Карітас Запоріжжя», спікер –   магістр Київського Університету сучасних знань та волонтер БО «БФ «Карітас Запоріжжя» - Дар'їна Ольга (психоаналітик, підготовка Південно-Східного інституту психоаналізу).


Мета вебінару: Розвинути навички визначення синдрому емоційного вигорання на ранніх стадіях. Розглянути методи психопрофілактики та самодопомоги (саморегуляції).На вебінарі було розкрито наступні теми:

ü  Що означає синдром емоційного вигорання. Його ознаки.

ü  Категорії̈ людей̆, найбільш схильні до виникнення синдрому емоційного вигорання. Фактори розвитку синдрому емоційного вигорання.

ü  Стадії̈ емоційного (професійного) вигорання.

ü  Причини синдрому емоційного вигорання. Профілактика.

По закінченню вебінару слухачі мали змогу задати нагальні запитання спікерці і отримати змістовні відповіді. 
25.03.2021

Перший Всеукраїнський онлайн-курс для тренерів з інклюзивної освіти


25.03.2021р. відбулась зустріч учасників онлайн курсу для тренерів інклюзивної освіти, з теми «Індивідуалізація процесу навчання дітей з ООП в умовах інклюзії» (Модуль 5, частина 4), організована Міністерством освіти та науки України спільно з Міжнародним благодійним фондом Lumos (Велика Британія), в якому взяла участь Тетяна Волошина, завідувачка ОРЦПІО. 


Модуль спрямований на формування у слухачів наступних компетенцій: 
 Здатність планувати навчання по темі Модуля 5 для різних груп слухачів
 Знання і розуміння базових понять і принципів індивідуалізації процесу навчання
 Застосування принципів індивідуалізації в плануванні та організації навчального процесу для дітей з ООП, а також в оцінці результатів навчання
 Уміння правильно використовувати висновки комплексної оцінки розвитку дитини для індивідуалізації процесу навчання, зокрема для розробки і реалізації


23.03.2021

23 березня 2021 р. методист ОРЦПІО Наталія Марко взяла участь у  завершальному онлайн вебінарі тренінгу «Українська на щодень для професійного зростання», який було організовано для співробітників КЗ «ЗОІППО» ЗОР. Тренери: Галина Корицька, кандидат філологічних наук, доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних  дисциплін та Людмила Корчева, вчитель української мови та літератури Запорізької ЗОШ №75 Запорізької міської ради.


Метою тренінгу було створення належних умов для вивчення української мови громадянами України, підсилення фахової підготовки педагогічних працівників у формуванні компетентного мовця, національно свідомої, духовно багатої особистості. Навчання тривало п’ять тижнів (30 академічних годин). Умовою проходження тренінгу було опрацювання матеріалів п’яти модулів, виконання залікових робіт та активна участь у вебінарах.
Розпочався вебінар із дарування компліментів, кожен з учасників мав можливість висловитися та похвалити себе за щось, що значно підвищило мотивацію та настроєвість. Об’єднавшись у групи за допомогою Zoom кімнат, педагогічні працівники інституту виконували різноманітні інтерактивні та цікаві завдання. Підводячи підсумки роботи, тренерки подякували присутнім за плідну співпрацю та висловили надію на те, що отриманні знання, допоможуть використовувати українську мову як державну для духовного, культурного,  національного самовияву та професійного розвитку.   

18.03.2021

Підвищення кваліфікації

10.03.2021 відбулося семінарське заняття (онлайн) «Хмарний сервіс «УНІВЕРСАЛ-ОНЛАЙН» кандидата педагогічних наук, доцента кафедри психології управління Валерія Киричук, в якому взяли участь методисти ОРЦПІО Ольга Лоцман і Наталія Марко, відповідно до розкладу підвищення кваліфікації керівників (фахівців) Інклюзивно-ресурсних центрів (Ресурсних центрів інклюзивної освіти ДЗВО «Університету менеджменту освіти.


Під час семінарського заняття були розглянуті наступні питання:

- Невідповідність мети, форми і змісту освіти сучасному цивілізованому запиту.

- Модель саморегуляції особистісного розвитку.

- Про переорієнтацію з процесу «урокодавства» на особистісний розвиток.

- Про реальну індивідуалізацію освіти в кожній школі.

- Об’єктивна інформація про стан розвитку дитини (рівні аналітики: особистість – група – клас – шкільний колектив.

- Підвищення ефективності освітнього процесу за допомогою «Універсал – онлайн» (продукт міждисциплінарного синтезу).


Сервіс «УНІВЕРСАЛ – ОНЛАЙН» являє собою інтегрований інструментарій, який уможливлює впровадження індивідуалізованої особистісно-розвивальної системи в закладах освіти за існуючих фінансових, кадрових і організаційних обмежень – економлячи час та полегшуючи працю.
На наш погляд «Універсал – онлайн» – це сучасний і дуже потужний інструмент у роботі освітян. Цей продукт може безкоштовно протестувати кожний бажаючий. Більш того, Валерій Олександрович дає можливість безкоштовно користуватися цією платформою інклюзивно-ресурсним центрам, після попередньої реєстрації або зв’язавшись з автором і розробником сервісу «УНІВЕРСАЛ – ОНЛАЙН» Киричук В. О.
kyrichuk@ukr.net
(095)202-87-77
(066)662-41-61  skype - kyrichuk1
Сайт «УНІВЕРСАЛ – ОНЛАЙН» сервіс управління освітнім процесом.
https://universal-school.com/online_test


16.03.2021

Підвищення рівня професійної компетентності

16 березня 2020 року педагогічні працівники Обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти прийняли участь у вебінарі «Умови успішного навчання дітей з розладами аутичного спектру у закладах освіти. Лайфхаки для батьків та фахівців», який підготувала Скрипник Тетяна - професорка кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, Голова Ради ГО «Системна допомога дітям з аутизмом «Маленький принц», автор навчально-методичних розробок.  

Тетяна Вікторівна розкрила основні етапи підготовки дитини з розладами аутистичного спектру до навчання у закладі освіти, а саме нормалізацію психофізіологічного стану дитини, становлення соціально-комунікативної сфери дитини з аутизмом, формування основ навчальної діяльності. Впродовж вебінару учасники мали можливість задати спікеру запитання в чат, а по закінченню, за найбільш вдале запитання, пані Тетяна подарувала учасниці одну із своїх книг. 

12.03.2021

Підвищення кваліфікації

12.03.2021 відбулося практичне заняття «Соціально-психологічні механізми впливу в професійній діяльності працівників Інклюзивно-ресурсних центрів» для учасників дистанційного курсу підвищення кваліфікації «Керівники (фахівці) Інклюзивно-ресурсних центрів (Ресурсних центрів інклюзивної освіти)». в якому взяли участь методисти ОРЦПІО Ольга Лоцман і Наталія Марко.


На занятті, яке проводила  старший викладач кафедри психології управління, сертифікований тренер, психолог NLP практик, NLP майстер Прокопенко Олена Антонівна, були опрацьовані теоретичні питання і виконані практичні вправи:

-         Теоретичний аспект: Сутність соціально-психологічного впливу у професійній діяльності. Механізми соціально-психологічного впливу. Методи соціально-психологічного впливу.

-         Практичні вправи: Застосування методів соціально-психологічного впливу. Техніки соціально-психологічного впливу у професійній діяльності.

Результатом, отриманих теоретичних знань і практичних навичок став розвиток особистісного потенціалу слухачів курсу у контексті соціально-психологічного впливу у професійній діяльності.11.03.2021

Перший Всеукраїнський онлайн-курс для тренерів з інклюзивної освіти

       11.03.2021р. відбулась зустріч учасників онлайн курсу для тренерів інклюзивної освіти, з теми «Індивідуалізація процесу навчання дітей з ООП в умовах інклюзії» (Модуль 5, частина 3), організована Міністерством освіти та науки України спільно з Міжнародним благодійним фондом Lumos (Велика Британія), в якому взяла участь Тетяна Волошина, завідувачка ОРЦПІО.Модуль 5. Індивідуалізація процесу навчання дітей з ООП в умовах інклюзії (частина 3)  спрямований на формування у слухачів наступних компетенцій:  ,

 Здатність планувати навчання з теми Модуля 5 для різних груп слухачів

 Знання і розуміння базових понять і принципів індивідуалізації процесу навчання

 Застосування принципів індивідуалізації в плануванні та організації освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами, а також в оцінці результатів навчання

 Уміння правильно використовувати висновки комплексної оцінки розвитку дитини для індивідуалізації процесу навчання, зокрема для розроблення і реалізації ІПР.   


27.02.2021

Підвищення кваліфікації

Відповідно до плану-графіку підвищення кваліфікації керівних, педагогічних та науково-педагогічних працівників освіти ДЗВО «Університету менеджменту освіти» на 2021р. 27.02.2021р. відбувся спецкурс (онлайн) «Тайм-менеджмент як тренд в організації праці керівника/фахівця» кандидатки педагогічних наук, доцентки кафедри менеджменту освіти та права Любченко Надії Василівни, в якому взяли участь методисти ОРЦПІО Ольга Лоцман та Наталія Марко.

 

Під час спецкурсу були розглянуті наступні питання:

 •         Як бути в тренді?;
 •        Тайм-менеджмент в організації праці (актуальність, семантика, технології);
 •        Професійна компетентність фахівця, як чинник підвищення продуктивності праці;
 •        Самоменджмент та основні його напрями.

Також, Н.В. Любченко запропонувала слухачам виконати практичні вправи («Вправа швидкого запису», вправа «3 цілі за 30 секунд»,  метод «10 цілей від Брайана Трейсі») та надала рекомендації щодо раціонального управління своїм часом.


25.02.2021

Перший Всеукраїнський онлайн-курс для тренерів з інклюзивної освіти

         25.02.2021 року відбулася чергова зустріч учасників онлайн курсу для тренерів інклюзивної освіти, організована Міністерством освіти та науки України спільно з Міжнародним благодійним фондом Lumos (Велика Британія).на платформі Teams (Microsoft) за участі Тетяни Волошиної, завідувачки ОРЦПІО. Учасники заходу засвоювали зміст Модулю 5. Індивідуалізація процесу навчання дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзії (частина 2).


Модуль спрямований на формування у слухачів наступних компетенцій: 

 Здатність планувати навчання по темі Модуля 5 для різних груп слухачів

 Знання і розуміння базових понять і принципів індивідуалізації процесу навчання

 Застосування принципів індивідуалізації в плануванні та організації навчального процесу для дітей з особливими освітніми потребами, а також в оцінці результатів навчання

 Уміння правильно використовувати висновки комплексної оцінки розвитку дитини для індивідуалізації процесу навчання, зокрема для розроблення і реалізації індивідуальної програми розвитку.

У тренінгу прийняли участь: Лариса Шевчук, Агнесія Ефтоді, Галина Булат Лумос; Вікторія Заярнюк, заступник директора СЗШ; Лариса Самсонова, МОН.

18.02.2021

Підвищення рівня професійної компетентності

18 лютого 2021 року  педагогічні працівники Обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти прийняли участь у вебінарі  «Можливості та функціонал Zoom: як організувати онлайн-подію», який відбувся в межах проекту «Акселератор цифрової трансформації: посилення впливу ОГС завдяки впровадженню технологій», що реалізується Ресурсним центром ГУРТ за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.


Пандемія COVID-19 та карантинні обмеження змушують нас  все частіше використовувати цифрові інструменти для організації своєї роботи. У пошуках нових можливостей та ідей фахівці ОРЦПІО підвищують свою кваліфікацію на онлайн-заходах.

Спікери вебінару Мазипчук Максим та Микола Кондратьєв докладно розповіли слухачам, як обирати формати заходів в ZOOM, як використовувати функціонал ZOOM (breakout rooms, White board та ін.) для організації ефективних навчальних заходів, воркшопів та конференцій, як одночасно транслювати заходи на FB та You Tube, як зберігати відео у хмарі, можливості синхронного перекладу та інші цікавинки, що знадобляться для роботи. Упродовж трансляції спікери відповідали на запитання учасників.

Посилання на запис вебінару

Ресурсний центр ГУРТ: Портал суспільно активних громадян - Главная | Facebook11.02.2021

Тренінг тренерів

11.02.2021 була пройдена перша частина Модуля 5  «Індивідуалізація процесу навчання дітей з ООП в умовах інклюзії» (частина 1) онлайн курсу для тренерів інклюзивної освіти, організованих Міністерством освіти та науки України спільно з Міжнародним благодійним фондом Lumos (Велика Британія) на платформі Teams (Microsoft) за участі Тетяни Волошиної, завідувачки ОРЦПІО КЗ «ЗОІППО» ЗОР.Модуль спрямований на формування у слухачів наступних компетенцій:

§ Здатність планувати навчання по темі Модуля 5 для різних груп слухачів

§ Знання і розуміння базових понять і принципів індивідуалізації процесу навчання

§ Застосування принципів індивідуалізації в плануванні та організації навчального процесу для дітей з ООП, а також в оцінці результатів навчання

§ Уміння правильно використовувати висновки комплексної оцінки розвитку дитини для індивідуалізації процесу навчання, зокрема для розробки і реалізації ІПР

Учасники тренінгу, за традицією, отримали домашнє завдання, яке складається з наступного завдання:    розробити три приклади трансформації потреб дитини в цілі навчання для ІПР на основі розробленого в Модулі 4 Висновку КО; напишіть рефлексію у власному блозі.

Протягом тренінгу були розглянуті наступні питання:

Модератор: Лариса Шевчук, Лариса Самсонова 

Введення в Модуль 5 Лариса Самсонова, МОН

Аналіз виконання домашнього завдання Модуля 4 (частина 3) Лариса Шевчук, Лумос

Брейнштурм «Індивідуалізація навчання - що? хто? як? де? » Лариса Самсонова, МОН, Лариса Шевчук, Лумос

Актуальні підходи до навчання дітей з ООП Агнеса Ефтоді,  Експерт з інклюзії, Лумос Забезпечення індивідуалізації процесу навчання дітей з ООП Лариса Самсонова, МОН

Підсумки дня. Домашнє завдання Лариса Самсонова (МОН), Галина Булат, Лариса Шевчук (Лумос)


01.02.2021

Підвищення кваліфікації

01.02.2021 розпочалися дистанційні курси підвищення кваліфікації методистів ОРЦПІО Ольги Лоцман та Наталії Марко за категорією «Керівники (фахівці) Інклюзивно-ресурсних центрів (Ресурсних центрів інклюзивної освіти)». КПК організовані кафедрою психології управління Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, куратор курсів Москальова Алла Степанівна, професор кафедри психології управління.


Відповідно до плану-графіку підвищення кваліфікації керівних, педагогічних та науково-педагогічних працівників освіти ДЗВО «Університету менеджменту освіти» на 2021р., наказу КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР від 13.01.2021 № 018 навчання буде проходити у ІІІ етапи:

І етап (01.02.- 05.02.21р) дистанційне навчання;

ІІ етап (06.02–22.05.21р) самостійна робота;

ІІІ етап (24.05.–28.05.21р) дистанційне навчання;

Розклад занять


28.01.2021

Перший Всеукраїнський онлайн-курс для тренерів з інклюзивної освіти

28.01.2021 року відбувся тренінг для тренерів інклюзивної освіти: Модуль 4 «Особливості оцінки та складання Висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини» (частина 3), в якому прийняла участь Тетяна Волошина, завідувачка ОРЦПІО.


Модуль спрямований на формування у слухачів наступних компетенцій:
         Здатність навчати різні групи слухачів по темі Модуля 4
         Знання процедури оцінки розвитку дитини з метою виявлення особливих освітніх потреб
         Співвідношення теоретичних концепцій індивідуального розвитку дитини з освітньою практикою, особливо у визначенні особливих освітніх потреб
         Здатність правильного формулювання висновків комплексної оцінки розвитку дитини, як основа для визначення цілей і заходів індивідуальної програми розвитку


20.01.2021

Вебінар «Сучасні стандарти інклюзивного супроводу дітей з особливими освітніми потребами»

20.01.2021 з  висвітлення проблеми «Сучасні стандарти інклюзивного супроводу дітей з особливими освітніми потребами» розпочався цикл вебінарів «Роль освітян у системі турботи про психічне здоров'я дітей та молоді». Вебінар організований Центром здоров'я та розвитку «Коло сім'ї» в межах проекту «Психічне здоров'я для України» за підтримки Швейцарії, Міністерства освіти і науки України, департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, управління освіти Львівської міської ради. На заході підвищували рівень своєї професійної компетентності  фахівці ОРЦПІО.


Доповідачами вебінару була Мішель Хені, професор Каліфорнійського університету, президент Інституту CHIME, та Амі Ханреді співробітник університету штату Каліфорнія м. Нортридж, які акцентували увагу на можливості навчання дітей з порушеннями інтелектуального розвитку в закладах загальної середньої освіти та надавали приклади з власного досвіду, спілкуючись з педагогами закладів освіти України. Доповіді мали практичну спрямованість, супроводжувались презентаціями та відеоматеріалами, що викликало цікавість і довіру цільової аудиторії.
Цикл вебінарів «Роль освітян у системі турботи про психічне здоров'я дітей та молоді» триватиме до червня 2021 р.


22.12.2020

Перший Всеукраїнський онлайн-курс для тренерів з інклюзивної освіти

22 грудня 2020 року відбулась презентація другої частини Модуля 4 «Особливості оцінки та складання Висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини (частина 2)» онлайн курсу для тренерів інклюзивної освіти, організованого Міністерством освіти та науки України спільно з Міжнародним благодійним фондом Lumos (Велика Британія)., за участі Тетяни Волошиної, завідувачки ОРЦПІО КЗ «ЗОІППО» ЗОР.
Модуль спрямований на формування у слухачів наступних компетенцій:
 Знання процедури оцінки розвитку дитини з ціллю виявлення особливих освітніх потреб
 Співвідношення теоретичних концепцій індивідуального розвитку дитини з освітньою практикою, особливо у визначенні ООП
 Здатність правильного формулювання висновків комплексної оцінки розвитку дитини, як основа для визначення цілей і заходів ІПР
 Здатність навчати різні групи слухачів по темі Модуля 417.12.2020

17.12.2020 одночасно на платформі ZOOM і на YouTube відбувалася трансляція практичного вебінару з міжнародною участю «Батьки: інклюзія і дистанційне навчання», організований ГО «Соціальна перспектива», у якому взяла участь методист ОРЦПІО Ольга Лоцман. Захід відвідали близько 600 осіб (батьки дітей з ООП, освітяни).

    На вебінар були запрошені експерти, практики, батьки, які розповідали про свій досвід, ділилися порадами та корисними лайфхаками. Спікери розповіли про те, як мотивувати, навчати дітей з особливими освітніми потребами, взаємодіяти з учителями та самою дитиною.

    Програма

          

      27-28.11.2020

27-28.11.2020 відбувалася Всеукраїнська онлайн конференція Здоров’язбережувальне освітнє середовище в сучасній школі. У заході взяли участь методисти ОРЦПІО Ольга Лоцман, Наталія Марко, Ганна Шаповалова.
    Теми тренінгів конференці
Психотравми та психосоматичні прояви у дітей. Як з цим працювати
Психолого-педагогічні особливості роботи з дітьми в сучасному освітньому просторі
Ефективні інструменти здоров’язбережувальних технологій
Електронні журнали. Практика.
Інклюзивна освіта – від основ до практики. Нормативно-правові засади.
Здоров’я вчителя та учня: практичні прийоми захисту
Особистий розвиток вчителя: планування, дії.
Організація освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання.
 Як стати улюбленим учителем НУШ. Креативні ідеї - від інтегрованого уроку до тематичного тижня.
Медіаграмотність як сукупність найважливіших життєвих навичок в інформаційно-цифровому суспільстві
Оцінювання під час дистанційного та змішаного навчання: інструменти Classtime та Classroom.
-   Лепбукінг, як засіб для реалізації STEAM освіти початкової та середньої школи.
    Платформа Інститутів післядипломної педагогічної освіти "ІППО" https://ippo.com.ua

27-29.11.2020

27-29.11.2020 одночасно на платформі ZOOMі на YouTube відбувалася трансляція онлайн-проєкту «Серія вебінарів для освітян «Інклюзивне навчання та дистанційна освіта», організована ГО «Соціальна перспектива». Цю подію в реальному часі відвідали понад 1400 людей, які активно залучені в процес інклюзивної освіти. У заході взяла участь методист ОРЦПІО Ольга Лоцман.
Цей тренінг для усіх учасників інклюзивного освітнього процесу: асистентів учителя, учителів інклюзивних класів, психологів, соціальних педагогів, фахівців інклюзивних ресурсних центрів, адміністрації закладів освіти, батьків дітей з особливими освітніми потребами.
    У програмі вебінару.
- Основні принципи інклюзивного навчання та їх поєднання з роботою в дистанційному режимі.
- Індивідуалізація навчання особливої дитини та комплексний підхід.
- Ефективні завдання для роботи з класом та особливою дитиною.
- Створення доступного та недискримінаційного навчального контенту
- Про критерії оцінювання особливої дитини.
- Досвід Грузії, Вірменії, Білорусі та Казахстану з питань інклюзивного навчання.
- Досвід оцінювання та роботи з особливою дитиною у публічних школах США
- Презентація цікавих міжнародних ініціатив від партнерів проекту.
- усі учасники мали можливість отримати безкоштовний сертифікат на 9 годин встановленого зразка із зазначенням таких ключових компетентностей:
- створення безпечного та інклюзивного освітнього середовища, особливості інклюзивного навчання, забезпечення додаткової підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами;
- використання інформаційно-комунікативних та цифрових технологій в освітньому процесі;
- мовленнєва, цифрова, комунікаційна, інклюзивна, емоційно-етична компетентність;
- управлінська компетентність.
    Для отримання СЕРТИФІКАТУ учасник мав бути присутній на усіх 3 вебінарах (організатори присутність перевіряли по заповненим реєстраційним відомостям) та пройти тестування.
    Всі, хто приділяє увагу до питань інклюзивної освіти, пропонуємо Вам виділити час і долучитися в реальному часі на такі самі семінари у грудні: 9-11.12.20 та 21-23.12.20.
    Залиште заявку на участь і не пошкодуєте:
https://docs.google.com/.../1FAIpQLScL0JDEsGycYW.../viewform
    Уся діяльність ГО "Соціальна перспектива"  висвітлювалась не лише у ЗМІ, а й у групі на Facebook
https://www.facebook.com/groups/socialperspective/

27.11.2020

27.11.2020 на платформі Zoom відбувся онлайн  вебінар «Психолого-педагогічний супровід дітей з ООП», організований Тренінговим центром «Академія талановитих керівників». У заході взяла участь Ольга Лоцман, методист ОРЦПІО.
    Спікерка Сисоєва Катерина Володимирівна ознайомила слухачів з основними закономірностями розвитку дитини з ООП; розкрила діагностичний аспект сенсомоторного розвитку дитини (за Е.Кіпхардом); приділила увагу неупередженому відношенню до дитини з ООП; висвітлила тонкощі просвітньої роботи з батьками, при здійсненні психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП.

Немає коментарів:

Дописати коментар