21 березня - Міжнародний день людей з синдромом Дауна. В цей день у всьому світі проходять акції: небайдужі люди одягають яскраві непарні шкарпетки, привертаючи таким чином увагу до особливості цих людей. З метою прояву толерантного ставлення до людей з синдромом Дауна, Обласним ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти було організовано онлайн-флешмоб «Шкарпетуйся», участь в якому взяли фахівці інклюзивно-ресурсних центрів, педагоги закладів освіти, діти та батьки м. Запоріжжя та області.
Покликання на світлини
З метою підвищення рівня інформованості суспільства та формування толерантного відношення до людей з синдромом Дауна фахівцями КУ «Токмацький інклюзивно-ресурсний центр» ТМР (директор Катерина РЕЗНІЧЕНКО) був організований онлайн-флешмоб. До участі приєдналися діти та педагоги ЗЗСО Токмацької міської ради, зробивши фото в яскравих непарних шкарпетках https://padlet.com/tokmackij_irc2018/padlet-ewyn6wwnh7s9yx2d

Діти, народжені з синдромом Дауна, мають 47 хромосом замість звичних 46. Через це у них трішки інша зовнішність, особливість інтелектуального розвитку та соціальної адаптації. У Всесвітній день людей з синдромом Дауна, фахівці (консультанти) КУ «ІРЦ» Оріхівської міської ради (директор Ірина МІРОШНІЧЕНКО) долучилися до флешмобу та шкарпетувалися задля підтримки таких осіб.
Одним із символів дня людей з синдромом Дауна є різнобарвні шкарпетки, які нагадують хромосоми і є веселим, яскравим способом підкреслити індивідуальність і свою унікальність. Щоб привернути увагу до важливості інклюзивності та підтримки таких людей, фахівці (консультанти) ІРЦ по Олександрівському району м. Запоріжжя (керівник (директор) Тетяна ОЧЕРЕТНЮК) долучилися до всесвітнього флешмобу «Шкарпетуйся!» (Lots of Socks) — одягнувши непарні шкарпетки та зробивши пост у соцмережах під хештегом #шкарпетуйся.
