Співробітництво

18.10.2021

Консультація онлайн 

18.10.2021 відбулась онлайн зустріч Тетяни Волошиної, завідувачки обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти з педагогічними працівниками Дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу № 81 «Бірюсинка» Запорізької міської ради Запорізької області: вихователем-методистом, практичним психологом Яніною Дубровіною та вчителем-дефектологом (тифлопедагогом) Ганною Акімовою.  Колеги комунікували з приводу узагальнення перспективного педагогічного досвіду, корегували зміст, ділилися ідеями та вносили пропозиції щодо поліпшення якості викладеного матеріалу.

Засідання робочої групи

11.10.2021

        11.10.2021 Тетяна Волошина, завідувачка обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти взяла участь у черговому (другому) засіданні робочої групи з підготовки рекомендацій щодо забезпечення якості інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти. Секретар робочої групи Валентина Бобир, начальник відділу початкової освіти управління роботи із закладами загальної середньої та дошкільної освіти департаменту інституційного аудиту Державної служби якості освіти України. На зустрічі було здійснено аналіз Абетки для директора. Рекомендації до побудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладі загальної середньої освіти, визначені завдання та напрями обговорення наступної зустрічі.

Фотоальбом

30.09.2021

Ділова зустріч

30.09.021 за ініціативою  начальника Управління Державної служби якості освіти у Запорізькій області Тетяни Озерової відбулась ділова зустріч учасників робочої групи з підготовки рекомендацій щодо забезпечення якості інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти за участі Тетяни Волошиної, завідувачки ОРЦПІО. На зустрічі обговорювались питання пов’язані із наданням методичних рекомендацій директорам закладів загальної середньої освіти щодо розвитку інклюзивної освіти у межах змін у нормативно-правової базі навчання дітей з особливими освітніми потребами.

23.09.2021

Засідання робочої групи з підготовки рекомендацій щодо забезпечення якості інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти

 23.09.2021 відповідно до наказу голови Державної служби якості освіти Руслана Гуракова «Про утворення робочої групи з підготовки рекомендацій щодо забезпечення якості інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти», на платформі Zoom відбулось перше, організаційне  засідання робочої групи до складу якої увійшла Тетяна Волошина, завідувачка ОРЦПІО.

Наказ

Фотоальбом

Ділова зустріч                                     23.09.2021

    23.09.2021 відбулась ділова зустріч фахівців ОРЦПІО та кафедри РПЗСЖ, яка була присвячена коригуванню та адаптації типової програми підвищення кваліфікації асистентів учителів «Професійна діяльність асистентів учителів в умовах реалізації державного стандарту базової середньої освіти», затвердженої Наказом МОН від 13.09.2021 № 981 «Про затвердження типової програми підвищення кваліфікації асистентів учителів»

Програма

          

24.06.2021

 24.06.2021 відбулась ділова зустріч завідувачки обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної  освіти Тетяни Волошиної з фахівцями Комунальної організація «Інклюзивно-ресурсний центр» Енергодарської міської ради Запорізької області, директорка Андрущенко Олена Олександрівна.

13.04.2021

 13 травня 2020 року в межах VІІ Міжнародної науково-практичної конференції «НЕПЕРЕРВНА ОСВІТА НОВОГО СТОРІЧЧЯ: ДОСЯГНЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ» відбулася панельна дискусія «ХТО ЛІДЕР В ІНКЛЮЗИВНІЙ ОСВІТІ?», організована Обласним ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти спільно з кафедрою реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя. У заході взяли участь педагогічні працівники закладів освіти та інклюзивно-ресурсних центрі.

22.04.2021

Співробітництво

23.04.2021 відбулась репетиція  фахівців кафедри РПЗСЖ, ОРЦПІО та учасників майстер-класів «Реабілітаційний простір заради інклюзії», педагогічних працівників КЗ «Бердянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів» ЗОР; КЗ НВК «Дитячий садок-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Кам'янсько-Дніпровської міської ради Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області; ДНЗ (ясла-садок) компенсуючого типу "Ромашка" №10 Енергодарської міської ради Запорізької області; ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 81 «Бірюсинка» Запорізької міської ради Запорізької області до заходу IIV МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «НЕПЕРЕРВНА ОСВІТА НОВОГО СТОРІЧЧЯ: ДОСЯГНЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»

16.04.2021

Експертна участь у розробці інструментарію для інституційних аудитів спеціальних закладі освіти

16.04.2021р. відбулась зустріч фахівців, яких запрошено взяти участь у дослідженні якості освіти в спеціальних закладах освіти та долучитись до розроблення інструментарію для проведення інституційних аудитів таких закладів. Дослідження проводиться на замовлення Державної служби якості освіти України в рамках ініціативи «Система забезпечення якості освіти», яка впроваджується в межах проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), спікер Олена Заплотинська. У заході взяла участь завідувачка ОРЦПІО Тетяна Волошина.

В  2021-2022 навчальному році   ДСЯО планує розпочати проведення інституційних аудитів  в спеціальних школах. Для цього необхідно розробити  інструментарій, а також визначитись як критерії та індикатори, за якими здійснюється аудит закладів загальної середньої освіти можуть бути застосовані до спеціальних закладів.  
Дослідження складається із двох етапів.
І етап: спроба визначити, які саме критерії та  індикатори необхідні для проведення ІА в спеціальних школах.

16.04.2021

Співробітництво

16.04.2021р. відбулась спільна нарада фахівців обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти з педагогічними працівниками кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя щодо підготовки та проведення VІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи» та Тижня науки-2021. До участі у нараді були запрошені педагогічні працівники - спікери майстер-класів, які відбудуться у межах конференції. У нараді прийняли участь 14 осіб.Під час наради було обговорено змістовне наповнення заходів, які заплановані на VІІ Міжнародну науково-практичну конференцію, зокрема, панельна дискусія «Хто лідер в інклюзивній освіті?» та педагогічна майстерня «Реабілітаційний простір заради інклюзії». Співробітники ОРЦПІО та КРПЗСЖ проаналізували та систематизували питання панельної дискусії стосовно організації інклюзивного навчання, які протягом двох місяців надсилали педагогічні працівники Запорізької області, проаналізували матеріали майстер-класів та затвердили спікерів. Крім цього, були визначені модератори заходів та відповідальні за їх проведення.

03.02.2021

Нарада онлайн

03.03.2021 р., у додатку ZOOM, відбулась спільна нарада фахівців кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя з педагогічними працівниками обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти щодо підготовки до  проведення VІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи» (13.05-15.05.2021). 

Конференція буде проходити в період проведення Тижня науки, який у цьому році запланований з  10.05 до 17.05.2021. Пропозиції щодо проведення наукових заходів працівники центру та кафедри надають до 05 березня 2021 року. Це можуть бути онлайн майстер-класи, творчі лабораторії та ін. за тематичним напрямом РПЗСЖ та ОРЦПІО.

20.01.2021

Відкрита лекція

20.01.21р. відбулася відкрита лекція у форматі вебінару доцента кафедри дидактики та методик навчання природничо-математичних дисциплін Бабкової Олени за темою: «Дослідницьке навчання як одна із сучасних педагогічних технологій». У заході взяли участь фахівці ОРЦПІО.
Сьогодні всім учасникам вебінару довелося згадати шкільну програму з географії,  адже ми побували на справжньому дослідницькому занятті, головною метою якого було представлення алгоритму проєктування уроку за сценарієм дослідницького навчання.
Пані Олена показала, як використовує власні методи та сучасні технології під час навчання дітей у школі, а саме: імпресивні технології, проєктне навчання, едьютеймент (педтехнології через навчання), веб-квести, кейс-методи.
Продемонструвала, як за допомогою спеціальних додатків, наприклад, таких як LIVEWORKSHEETS, Kahoot, Go-lab, створювати різноманітні та цікаві завдання для навчання учнів.  
Учасники заходу були не просто слухачами, а й активними учасниками процесу, залучившись до виконання різних видів завдань, зокрема, до тестів у додатку Kahoot.

Щиро вдячні, творчості та натхнення!


10.12.2020

Онлайн-нарада ОРЦПІО

10.12.2020 відбулася нарада педагогічних працівників Обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти з директорами та фахівцями інклюзивно-ресурсних центрів м. Запоріжжя та Запорізької області, У заході прийняли участь 39 осіб. Протягом трьох годин учасники наради обговорювали актуальні питання діяльності ІРЦ у системі підтримки дітей з особливими освітніми потребами.
Під час зустрічі Тетяна Волошина, завідувачка ОРЦПІО пропонувала для обговорення наступні питання:
1. співпраця з новим складом ОРЦПІ (деякі питання планування, зокрема, «Фестивалю блогів ІРЦ – 2021»);
2. створення висновків про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини (п. 7, 8 за рекомендаціями МОН України);
3. використання коректної термінології, правильних  визначень, прописаних у законодавчій базі щодо дітей з особливими освітніми потребами;
4. актуалізація знань деяких положень Законів про освіту, про повну загальну середню освіту, Наказу МОН України від 01.08.2018  № 831 «Про затвердження Порядку зарахування осіб з особливими освітніми потребами до спеціальних закладів освіти, їх відрахування, переведення до іншого закладу освіти», Постанови Кабінету Міністрів від 21 жовтня 2020 р. N 983 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2003 р. N 585 «Про встановлення тривалості здобуття освіти у закладах загальної середньої освіти для дітей з особливими освітніми потребами» і від 12 липня 2017 р. N 545 «Про затвердження Положення про інклюзивно-ресурсний центр»;
5. підготовка пропозицій щодо змін до Положення про ІРЦ;
Наприкінці зустрічі були надані відповіді на питання фахівців ІРЦ.

26.10.2020

Ділова зустріч


26.10.2020р. відбулася зустріч методистів ОРЦПІО Ольги Лоцман та Наталії Марко з працівниками Наукової універсальної обласної бібліотеки м. Запоріжжя Дариною Бушою, завідувачкою відділом зв’язків з громадкістю та Мариною Масловою, завідувачкою відділом наукової інформації та бібліографії.
Співробітники книгозбору гостинно зустріли педагогічних працівників ОРЦПІО, провели дуже цікаву екскурсію з ознайомлення з історією, структурою та заходами бібліотеки, активно та плідно обговорили проблеми дітей з особливими освітніми потребами тощо.
У подарунок фахівці ОРЦПІО отримали збірник «Діти з аутизмом»: Бібліографічний список. За результатами зустрічі були визначені шляхи подальшої співпраці.
Фотоальбом

23.09.2020


23.09.2020 відбулась Нарада МОН за участі завідувачів ресурсних центрів підтримки інклюзивної освіти, зокрема ОРЦПІО КЗ «ЗОІППО» ЗОР.


Ділова зустріч

01 вересня 2020 року на базі інклюзивно-ресурсного центру по Заводському району міста Запоріжжя департаменту освіти і науки Запорізької міської ради (директор Валерія Погудіна) відбулася ділова зустріч методиста обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР Ганни Шаповалової з фахівцями ІРЦ. Метою зустрічі було ознайомлення з організацією діяльності ОРЦ та ІРЦ у період карантинних обмежень та обговорення питань співпраці у 2020/21 навчальному році.  

    Фахівці інклюзивно-ресурсного центру презентували матеріальну та методичну базу свого закладу, поділилися планами та перспективами роботи на майбутнє. По завершенню зустрічі фахівці ІРЦ отримали збірники “Арт-терапія та арт-педагогіка в допомогу батькам та дітям в складних життєвих ситуаціях” Олени Тараріної. 
ІІ Всеукраїнська літня школа «Ексклюзивний Inclusive»

    З 6 по 10 липня з метою підвищення кваліфікації педагогічних працівників пройшла ІІ Всеукраїнська літня школа «Ексклюзивний Inclusive» (Бердянськ). Організовано і проведено захід КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Токмацької районної ради і безпосередньо директором Оксаною Хайдаровою. 
  Літня школа організована за сприяння факультету спеціальної та інклюзивної освіти НПУ ім. М.П. Драгоманова, кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя КЗ «ЗОІППО» ЗОР, Українського ресурсного центру освітніх інновацій, Центру профілактики та реабілітації «life without medicines», КЗ «Інклюзивно-ресурсний центр» Черкаської МР, КЗ «Інклюзивно-ресурсний центр» Токмацької РР, КЗ «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело» ЗОР. 
   Відповідно до пунктів 5, 6, 8, 9, 13, 14, 15, «Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 року № 800, на підставі Типової програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників для роботи в умовах інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 18.10.2019 року № 1310, відповідно до Положення «Про інклюзивно-ресурсний центр» від 12.08.2017 року № 545, на підставі Статуту КУ «ІРЦ» ТРР, на виконання річного плану роботи на 2020 рік та завдань інклюзивно-ресурсного центру щодо: 
 1) надання методичної допомоги педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти та інших закладів освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти, батькам або законним представникам дітей з особливими освітніми потребами щодо особливостей організації надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг таким дітям; 
 2) організації інформаційно-просвітницької діяльності шляхом проведення конференцій, семінарів, засідань за круглим столом, тренінгів, майстер-класів з питань надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами; 
Прийняли участь у ІІ Всеукраїнській літній школі «Ексклюзивний Inclusive» науковці, педагогічні працівники інклюзивно-ресурсних центрів, закладів дошкільної і загальної середньої освіти, закладів спеціальної освіти, вищих навчальних закладів, батьки, які виховують дітей з особливими освітніми потребами та інші зацікавлені особи із Київської, Черкаської, Житомирської, Львівської, Рівненської, Вінницької, Одеської, Миколаївської, Запорізької, Дніпропетровської, Донецької, Харківської областей. Ось і завершилась ІІ Всеукраїнська літня школа «Ексклюзивний Inclusive», 2020. Результати радують: підвищення кваліфікації, нові друзі, знання, найкращі емоції, суперові враження... Дякуємо всім учасникам Літньої школи за позитив, активність... Безмежна вдячність суперовим тренерам: Олена Аксьонова, Наталія Обухова, Наталія Базима, Олександр Жук, Александр Глоба, Тетяна Глоба, Світлана Скляр, Алла Нестор, Юлія Тоцька, Володимир Бєсєда, Оксана Хайдарова, - за професіоналізм, найпозитивніші емоції, нові вміння і знання, найкращі враження.. Також дякуємо Зразковому хореографічному колективу «Едем» та безпосередньо Олександру Жарову. окрема подяка нашим партнерам Міжнародному культурному центру «Сяйво». Ми не прощаємося! Чекаємо всіх знову на ІІІ Всеукраїнській літній школі «Ексклюзивний Inclusive», 2021 у Бердянську. 


  

11.06.2020 педагогічні працівники обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти прийняли участь у відкритій лекції старшого викладача кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя КЗ «ЗОІППО» ЗОР Мінакової І.В.
  Фотозвіт


  «Міжнародний день захисту дітей» був заснований в листопаді 1949 у Парижі рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше відзначався в 1950-му році в 51 країні світу. Зелений прапор, колір якого символізує гармонію і родючість, з п’ятьма фігурками людей навколо Земної кулі є офіційним символом цього свята. Зображення Землі символізує спільну домівку, а фігурки людей – єдність усіх рас і народів. Акції, які проводяться у цей день, мають заклик про те, що тільки дорослим під силу вирішити проблеми дітей. 
   Інклюзивно-ресурсні центри створені для того, щоб допомогти впоратися хоча б з часткою викликів, які постають перед дітьми з особливими освітніми потребами. Фахівці цих установ щоденною кропіткою роботою, підтримкою, наполегливістю змушують повірити дітей у себе та свої можливості.
  Сьогодні, у Міжнародний день захисту дітей, хлопчики та дівчатка, які відвідують ІРЦ, своїми малюнками та відгуками хочуть показати чим для них є зустріч з педагогічними працівниками центрів та подякувати за те, що саме вони є тими дорослими, які спроможні допомогти їм (дітям) реалізувати задуми та здійснити мрії. 
   Інклюзивно-ресурсні центри, які надіслали малюнки своїх відвідувачів: Бердянський ІРЦ, Біленьківський ІРЦ, Більмацький ІРЦ, Василівський ІРЦ, Вільнянський ІРЦ, Вознесенівський ІРЦ Гуляйпільський ІРЦ, Дніпровський ІРЦ, Кам'янсько-Дніпровський ІРЦ, Мелітопольський ІРЦ № 1, Мелітопольський ІРЦ № 2, Михайлівський ІРЦ, Олександрівський ІРЦ, Оріхівський ІРЦ, Пологівський ІРЦ, Роздольський ІРЦ, Токмацький ІРЦ (Токмацької районної ради), Токмацький ІРЦ (Токмацької міської ради ради), Хортицький ІРЦ, Чернігівський ІРЦ, Шевченківський ІРЦ, Якимівський ІРЦ.
     Фотоальбом дитячих робіт

    26.05.2020 відбулось чергове засідання Педагогічної ради КЗ «Кам’янська загальноосвітня школа-інтернат» ЗОР (директорка Галина Панченко) за участі завідувача Запорізького обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Тетяни Волошиної. Дякуємо за запрошення! 
  На засіданні підбивались підсумки навчального року, висвітлювались питання щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розглядались умови та можливості врахування сертифікатів, отриманих педагогічними працівниками закладу на дистанційному навчанні у період карантину.
   12-18 травня 2020 року за ініціативою Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради була проведена VI Міжнародна науково-практична конференція «Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи», присвячена святкуванню Дня науки в Україні. В конференції прийняли участь педагогічні працівники ОРЦПІО. 
  Тетяна Волошина та Іван Копитін прийняли участь у пленарному засіданні Конференції, підготували тези, які опубліковані в офіційному електронному виданні КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР (ISSN 2223-4551) за посиланням: Е-видання ЗОІППО («Школа «Бути батьками» як форма підтримки інклюзивної освіти», «Системо-миследіяльнісний підхід в консультуванні батьків дітей з особливими освітніми потребами»), надали консультативну та методичну допомогу в написанні тез та оформленні матеріалів до конференції фахівцям інклюзивно-ресурсних центрі. 
  У Конференції прийняли участь фахівці ІРЦ, деякі з них отримали сертифікати (Таблиця 1).
ІРЦ
ПІБ
Формат
Сертифікат
1.
Комунальна установа «Токмацький інклюзивно-ресурсний центр» Токмацької районної ради Запорізької області
Соколова С.О.
+
2.
Комунальна установа «Токмацький інклюзивно-ресурсний центр» Токмацької районної ради Запорізької області
Скачкова Ю.Г.
+
3.
Комунальна установа «Токмацький інклюзивно-ресурсний центр» Токмацької районної ради Запорізької області
Федоренко М.М.
+
4.
Комунальний заклад «Інклюзивно-ресурсний центр» Мелітопольської районної ради Запорізької області
Колодіна Т.В.
+
5.
Комунальний заклад «Інклюзивно-ресурсний центр» Мелітопольської районної ради Запорізької області
Трикін О.І.
+
6.
Комунальний заклад «Інклюзивно-ресурсний центр» Вільнянської районної ради» Запорізької області
Ковка О.Д.
+
7.
Інклюзивно-ресурсний центр по Шевченківському району міста Запоріжжя департаменту освіти і науки Запорізької міської ради
Момот О.Б.
Участь онлайн Мозговий штурм 
«Мотивація як важливий чинник неперервного професійного розвитку педагогічного працівника»
+
8.
Інклюзивно-ресурсний центр по Шевченківському району міста Запоріжжя департаменту освіти і науки Запорізької міської ради
Момот О.Б.
Участь  онлайн у вебінарі «Цифрове громадянство»
+   12.05.2020 р. відбулось засідання кафедри РПЗСЖ за участі завідувача ОРЦПІО Тетяни Волошиної, на якому було підведено підсумки першого (заочного, оглядового) туру Фестивалю педагогічних ідей «Освіта для здоров’я». 
 Заочний етап Фестивалю проводився впродовж березня-квітня. Для участі у Фестивалі учасники заповнювали Google-форму, розміщену за посиланням https://forms.gle/19Z8uN29PkxdGXSb9, готували та оприлюднювали свої матеріали на власних веб-ресурсах, надавали посилання на них журі Фестивалю на e-mail: rpzsg2016@gmail.com. 
   Журі Фестивалю оцінило конкурсні матеріали та визначило 1-3 місця за кожною номінацією (результати оприлюднюються на сайті кафедри).


 30.04.2020 відбулася сумісна нарада ОРЦПІО та КУ «ІРЦ» Мелітопольської міської ради Запорізької області (директорка Тетяна Колодіна). Фахівці закладів обговорили питання підготовки до VІ Міжнародної науково-практичної конференції «Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи», яка відбудеться 12-18 травня 2020 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР. Основним завданням засідання було ознайомлення з відео-презентацією Олександра Трикіна, її аналіз, внесення коректив (за необхідністю), фахова оцінка щодо можливості представлення матеріалів на конференцію. 


 11.03.2020 року відбулась ділова зустріч завідувача Обласним ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти Тетяни Волошиної з фахівцями інклюзивно-ресурсного центру по Олександрівському району м. Запоріжжя департаменту освіти і науки Запорізької міської ради, директор Тетяна Очеретнюк. 
   На зустрічі були обговорені нагальні питання співпраці ОРЦПІО та ІРЦ; особливості проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини; використання Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я, її переваги та актуальність.
      Фотоальбом

20.02.2020 на базі Запорізької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 72 територіального відділу освіти Вознесенівського району департаменту освіти і науки Запорізької міської ради відбулась Тематична консультація з проблеми «Психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах освітніх закладів» за участю Тетяни Волошиної, завідувача ОРЦ ПІО КЗ «ЗОІППО» ЗОР. 
     План 

 18.02.2020 року на базі Науково-методичного центру професійно-технічної освіти Запорізької області відбулась панельна дискусія «Розвиток партнерських відносин між закладами професійної (професійно-технічної) освіти та соціальними партнерами» за участю Тетяни Волошиної, завідувача обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти комунального закладу «Обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради, модератор - Лариса Двоєносова, методист НМЦ ПТО. 
    План 
    Фотоальбом
   10.02.2020 року відбулась ділова зустріч Тетяни Волошиної, завідувача обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти комунального закладу «Обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради та Лариси Двоєносової, методиста Науково-методичного центру професійно-технічної освіти. 
   На зустрічі обговорювались питання щодо проведення панельної дискусії «Розвиток партнерських відносин між закладами професійної (професійно-технічної) освіти та соціальними партнерами», яка відбудеться 18.02.2020.
    26.12.2019 року відбувся вебінар на тему «Робота у системі АС ІРЦ» в якому прийняли участь педагогічні працівники ОРЦПІО. Вебінар було організовано Міністерством освіти і науки України спільно з розробниками автоматизованої системи роботи інклюзивно-ресурсних центрів. Під час дистанційного навчання були розглянуті питання формування звітності у Формі № 1-ІРЦ, нової методології створення висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, основні правила та принципи наповнення АС «ІРЦ».

    30.10.2019 року на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Василівської районної ради Запорізької області відбулася ділова зустріч методиста ОРЦПІО І. Копитіна та фахівців ІРЦ. В ході зустрічі були обговоренні питання організації психолого-педагогічного супроводу батьків дітей з особливими освітніми потребами та особливості складання висновку комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини.
     Фотоальбом   30.10.2019 фахівцями Василівського інклюзивно-ресурсного центру за участю методиста Обласного центру підтримки інклюзивної освіти Копитіна Івана на базі КЗ «Василівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1» ВМР ЗО проведено семінар-тренінг для практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти району з теми «Професійне вигорання». У ході роботи шляхом інтерактивних форм були розглянуті фактори стресу на робочому місці та наслідки синдрому «професійного вигорання», визначені шляхи профілактики та його подолання, опановані сучасні антистресові техніки; зроблено акцент на розвиток навичок психоемоційної регуляції учасників. 
    Під час проведення заходу присутні акцентували увагу на змінах у поведінці, в мисленні, на рівні емоцій, погіршені фізіологічного стану, які є ознаками професійного вигорання педагогів, та індивідуально проаналізували рівень розвитку цього синдрому. У ході практичної частини семінару-тренінгу учасники мали змогу самостійно розробити проекти подолання емоційного вигорання, виходячи із основних підходів його виникнення; розглянуті прийоми, способи які можна використати для профілактики синдрому «професійного вигорання». 
   Під час проведення заходу фахівці обмінялися досвідом роботи з питань проведення профілактичної роботи з даного питання та зазначили важливість проведення роботи в закладах освіти з метою запобігання стресових та емоційно-напружених ситуацій, що ведуть до «професійного вигорання» Даний захід не залишив байдужим жодного із присутніх.
    Фотоальбом 


  19.09.2019 року відбулася ділова зустріч методиста ОРЦПІО Інни Долі та фахівців Комунальної установи «Пологівський інклюзивно-ресурсний центр» Пологівської районної ради Запорізької області, директор Юлія Тоцька. 

   Педагогічні працівники ІРЦ розповіли про ресурсні можливості центру, ведення документації, планування роботи спеціалістів, проведення корекційно-розвиткових занять. Були розглянуті питання співробітництва з обласним ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти, напрацювання спільних заходів, обміну досвідом з ІРЦ м. Запоріжжя та Запорізької області. 
      Фотоальбом


      25.09.2019 року  завідувач ОРЦПІО КЗ «ЗОІППО» ЗОР Т. Волошина та методист центру І. Копитін.  прийняли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Демократизація та гуманізація вітчизняного суспільства: досвід україно-канадської взаємодії» та майстер-класі «Робота з сім’ями/людьми з особливими потребами», які проходили на базі Запорізького національного університету.     
     Фотоальбом 13.09.2019 р. відбулася ділова зустріч завідувача ОРЦПІ Тетяни Волошиної з фахівцями інклюзивно-ресурсного центру м. Мелітополь, директор Колодіна Тетяна Василівна. Педагогічні працівники ІРЦ розповіли про ресурсні можливості центру, ведення документації, планування роботи спеціалістів, проведення корекційно-розвиткових занять. Були розглянуті питання співробітництва з обласним ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти, напрацювання спільних заходів, обміну досвідом з ІРЦ Запоріжжя та Запорізької області.
       Фотоальбом


  05-08.04.2019 у межах третього туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019»,  номінація «Вчитель інклюзивного класу» було проведено виставку творчих робіт учнів з особливими освітнім потребами.
   Щира вдячність педагогічним працівникам та керівникам закладів загальної середньої освіти, які прийняли участь у заході: Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів «ОСНОВА», директор Любімова Алла Володимирівна; Запорізької загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів №1 імені Т.Г.Шевченка, директор Андрієнко Оксана Володимирівна; Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3, директор Магльована Ольга Павлівна; Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 66, директор Киба Микола Михайлович.
      Фотоальбом 
 

  02.04. 2019 р. у Веселівської загальноосвітньої школі І-ІІІ ступенів № 2 Веселівської районної ради Запорізької області відбулося відкриття ресурсної кімнати, яке було приурочено до Всесвітнього дня поширення інформації про аутизм. У заході прийняла участь завідувач ОРЦПІО Тетяна Волошина.
        Фотоальбом

     14.03.2019 року згідно Наказу Департаменту освіти і науки № 112 від 20.02.2019 «Про підготовку та проведення третього туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019» у номінації «Вчитель інклюзивного класу» відбулася зустріч завідувача ОРЦ підтримки інклюзивної освіти Т. Волошиної з директором Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 66 Запорізької міської ради Запорізької області Кибою М.М., заступниками директора з начально-виховної роботи Штанько І.М. та Архиповою О.О. З метою підготовки педагогічних працівників інклюзивних класів до організації конкурсних випробувань, було зроблено аналіз індивідуальних програм розвитку учнів з особливими освітніми потребами щодо використання спеціальних та корекційно-розвиткових програм, отримання додаткових послуг вузькими спеціалістами, здійснення адаптації/модифікації освітнього середовища, визначені напрями подальшої співпраці.

     12.03.2019 року Згідно Наказу Департаменту освіти і науки № 112 від 20.02.2019 р. «Про підготовку та проведення третього туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019» у номінації «Вчитель інклюзивного класу» в Запорізькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів «ОСНОВА» Запорізької міської ради Запорізької області відбулася зустріч завідувача ОРЦ з підтримки інклюзивної освіти Т. Волошиної з директором А. Любимовою, заступником директора з навчально-виховної роботи О. Шадовою та вчителями початкових класів з інклюзивним навчанням з питань експертно-методичного супроводу педагогічних колективів базових закладів освіти конкурсу.     15.02.2019 року відбулася ділова зустріч завідувача ОРЦ з підтримки інклюзивної освіти Т. Волошиної з директором А. Любимовою, заступником директора з навчально-виховної роботи О. Шадової та вчителями початкових класів з інклюзивним навчанням Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів «ОСНОВА» Запорізької міської ради Запорізької області, на базі якої 28.02.2019 року буде проведено конкурсне випробування «Урок» у номінації «Вчитель інклюзивного класу» очного етапу обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2019». Протягом зустрічі вирішувались питання оснащення уроків, узгоджувався розклад та кейс конкурсного випробування.
      03.12.2018 на базі КУ Інклюзивно-ресурсного центру по Комунарському району відбулася робоча зустріч з фахівцями центру. З метою здійснення методичного та аналітичного забезпечення діяльності інклюзивно-ресурсних центрів, були обговорені актуальні питання діагностичної та корекційно-розвиткової роботи психологів ІРЦ та методичного забезпечення діяльності центру.
Немає коментарів:

Дописати коментар