Психологічна підтримка під час війни


Методичні рекомендації "Перша психологічна допомога. Алгоритм дій"

    Команда МОН створила методичні рекомендації «Перша психологічна допомога. Алгоритм дій» для педагогічних працівників, психологів і соціальних педагогів закладів освіти.

 

  Розроблено поради для організації інклюзивного навчання під час війни

Інститутом спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України розроблено рекомендації щодо організації навчального процесу для дітей із порушеннями зору, слуху та інтелектуального розвитку.

Педагогам: організація інклюзивного навчання в умовах воєнного стану для дітей із порушенням слуху


    Група корекційних педагогів 
КЗО «Криворізька спеціальна школа “Сузір’я” ДОР» розробила для педагогів спеціальних закладів освіти практичні рекомендації щодо організації дистанційного навчання в умовах воєнного стану для дітей із порушеннями слуху.
    

Психологічна турбота про дітей під час військових дій

Турбуючись про дітей, які страждають від наслідків війни в Україні, Міністерство освіти і науки у співпраці з дитячим психологом підготувало серію інформаційних матеріалів «Психологічна турбота від Світлани Ройз». На допомогу батькам та вчителям створено відеоінструкції та інфографіки, які містять рекомендації та практичні поради для батьків.

Підтримка дітей: поради для вчителів

       Вчителі відіграють важливу роль у профілактиці та зменшенні травматичного стресу в дітей, бо є тими дорослими, яких вони поважають і до яких прислуховуються. Фахівці Телеграм-каналу «Підтримай дитину», який заснований педагогами та дитячими психологами за підтримки МОН, продовжують створювати прості рекомендації, які допоможуть підтримати дітей у складні часи, а також поради для вчителів. 

"Як говорити з дитиною про війну?" - 7 порад від психолога у межах проєкта "Підтримай дитину"

      За пітримки МОН педагоги та дитячі психологи створили телеграм-канал «Підтримай дитину», в якому розміщують матеріали для дітей та поради для батьків. До проєкту долучилася креативна освітня онлайн-платформа Creative Practice, яка створила анімаційний ролик «Як говорити з дитиною про війну» – 7 порад від психологів. 

Відеоролик

Психологічна допомога дітям з ООП в екстремальних ситуаціях
На підтримку та екстрену допомогу дітям з ООП розроблено пам’ятки рекомендаційного характеру, які містять певний алгоритм дій при стресі чи інших нервово-психічних розладах у дітей з особливими освітніми потребами. Пам’ятки містять певні алгоритми, як діяти в тій чи ситуації та надати допомогу, яку потребують діти та підлітки.

Поради від захисника України: МОН розробило інформаційний комікс для дітей у воєнний стан

Міністерство освіти і науки розробило інформаційний комікс для дітей у воєнний стан  це збірка інформаційних порад для дітей та їхніх близьких.

Детальніше

МОН продовжує інформаційний комікс для дітей у воєнний час

Розроблений МОН онлайн-комікс – це збірка ілюстрованих інформаційних порад для дітей та їхніх близьких, що допоможуть найменшим українцям у найважчі хвилини війни, а також збережуть патріотичний дух. Сьогодні з нами пілот Повітряних Збройних сил України!

Детальніше

"Підтримай дитину": українські захисники і захисниці читають казки та вірші

  Дитячі казки та патріотичні вірші для телеграм-каналу       «Підтримай дитину» записали українські військові за     підтримки МОН, Міноборони та Генерального штабу ЗСУ.

 Детальніше 

Асоціація психологів Португалії презентувала посібник "Розмови про війну" для батьків та опікунів дітей
 

Українські діти та підлітки під час війни потребують особливої уваги батьків і опікунів, щоб отримувати зрозумілу інформацію про події навколо. Асоціація психологів Португалії на допомогу дорослим підготувала посібник «Розмови про війну» українською мовою. 

Супергерої безпеки 

    З дітьми важливо говорити про надзвичайні ситуації зокрема   для того, щоб інформація, яку вони можуть отримати під час   самої НС, не шокувала й не травмувала їх. В цьому допоможе   посібник "Супергерої безпеки. Як підготувати дітей до   можливих надзвичайних ситуацій" - рекомендації психолога   Світлани Ройз.Психологи і педагоги дбають про психічне здоров’я дітей та дорослих

Турбота про дитину неможлива без турботи про дорослих, які з нею поряд. Саме від психологічного стану дорослих людей, їхньої ресурсності, залежить стан дитини (власної чи учнів та вихованців). Група волонтерів-психологів, що реалізує проєкти для дітей, створила телеграм-канал “Подбай про себе”, метою якого є підтримання психічного здоров’я українців.

Детальніше

Поради від експертів ЮНІСЕФ "Правила підтримки під час евакуації"

Команда UNICEF Ukraine разом зі Світланою Ройз підготувала правила підтримки дітей під час евакуації. Інформаційні ресурси від Центра здоров'я та розвитку "Коло сім'ї"

  Детальніше

Цикл онлайн-семінарів

Інститут модернізації змісту освіти у співпраці з ГО «Ла Страда-Україна» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) розпочали проведення циклу онлайн семінарів для фахівців психологічної служби освіти щодо психологічної допомоги; технології консультування; терапії під час переживання втрати та відновлення психолога після роботи із учасниками освітнього процесу, які проживають горе.
                                  Лист ІМЗО


Корисні матеріали "Психологічна допомога під час війни" від Обласного науково-методичного Центру психології та соціалогії Запорізького інституту  післядипломної педагогічної освіти


Онлайн-платформа "Розкажи мені" цілодобово надає українцям безкоштовну психологічну допомогу. Якщо ви відчуваєте тривогу, у вас трапляються панічні атаки, ви близькі до депресії чи навіть на межі - залиште заявку та очікуйте. Спеціаласт звяжеться з вами якомога швидше


Українці створили мобільний застосунок, що допомагає батькам дбати про емоційний та психічний стан дітей під час війни
Застосунок Hearty підказує прості ігри та активності. Працює оффлайн і його можна використовувати навіть в укриттях. У застосунку доступні книги від Барабуки, аудіоказки українською та інший контент для дітей. Застосунок безкоштовний. Завантажити: https://iparent.onelink.me/przr/3c893e25

Цикл трансляцій про навчання та підтримку дітей з ООП під час війниПрезентація "Інклюзивно-ресурсні центри: організація роботи у період воєнного стану"

Як говорити з дітьми про військову агресію?

Діти схильні до емоційного сприйняття інформації не менше, аніж дорослі. Пропонуємо основні правила  спілкування з дітьми різного віку про військову агресію.

Немає коментарів:

Дописати коментар