Школа "Бути батьками"

Школа «Бути батьками» 

З метою зняття стресу та емоційної напруги 15.12.2022 на базі КУ «ІРЦ» Оріхівської міської ради,  в рамках школи «Бути батьками» проведено онлайн майстер-клас «Новорічний лист Святому Миколаю» з використанням елементів арт-терапії.

День Святого Миколая – особливе свято, на яке з нетерпінням чекають діти.  Діти вірять в диво. І цього року багато  вихованців КУ «ІРЦ»  Оріхівської міської ради разом з батьками, складаючи листа Святому Миколаю, вірили  не просто в диво, а ще й в нашу перемогу. І головне бажання, як для дітей так і для батьків  - повернутися додому. Про все це вони писали Святому Миколаю, а ще разом з батьками робили для нього новорічні подарунки.

В процесі занять для подолання стресу та покращення психоемоційного стану були використані вправи: для батьків – «Панічна книжка», для дітей – «М’якість» та «Поштова листівка».

 В кінці батьки та діти з особливими освітніми  потребами отримали відео -  збірник «365 казок на ніч»  - новорічні аудіоказки    у виконанні відомих українців. Всі листи та новорічні подарунки «Поштовою листівкою» відправили Святому Миколаю. 

Школа «Бути батьками» 

На базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Камянської селищної ради (керівник Олена Головкіна) продовжує свою роботу Школа «Бути батьками». Наразі ії постійні учасники мають змогу дистанційно спілкуватися зручним способом, відвідуючи групові зустрічі у Viber або Zoom, індивідуальні консультації у Messenger, спілкуючись у прямому ефірі за допомогою групи Facebook.

Кожен учасник/учасниця даної Школи отримує психологічну підтримку, знаходить відповіді на актуальні питання сьогодення, має змогу поспілкуватися у колі однодумців.

ВГОІ “Українська спілка інвалідів - УСІ”

09.12.2022 на базі інклюзивної бібліотеки м. Запоріжжя відбувся захід для внутрішньо переміщених осіб Бібліотека-територія добра та надії” для дітей з особливими потребами з тимчасово окупованих територій, організований ВГОІ “Українська Спілка Інвалідів-УСІ” Запорізьке обласне відділення за участі Тетяни Волошиної, завідувача ОРЦПІО КЗ “ЗОІППО” ЗОР та Ірини Сігакової представника Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації - Начальника відділу підтримки та розвитку інклюзивної освіти КУ "Центр фінансово-статистичного аналізу та матеріально-технічного забезпечення освітніх закладів" ЗОР.


Семінар-практикум для батьків

07.12.2022 під керівництвом методиста ОРЦПІО Наталії Марко був проведений семінар-практикум для батьків, діти яких отримують психолого-педагогічну допомогу та корекційно-розвиткові послуги в ІРЦ м. Запоріжжя та Запорізької області «Як вберегти емоційний стан дитини під час війни: рекомендації для батьків». Спікери семінару: Олена Кідалова - фахівець (консультант) КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Бердянської міської ради; Марина  Федоренко - фахівець (консультант) КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Молочанської міської ради; Аліна Семенова - фахівець (консультант) КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Біленківської сільської ради Запорізького району; Наталія Марко - методист Обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР. У заході взяли участь 83 учасники (батьки/законні представники дітей, фахівці ІРЦ та педагогічні працівники закладів освіти), в синхронному та асинхронному режимах.

Під час семінару були розглянуті такі питання:

  1. Як наслідки війни впливають на психологічний стан дитини, зокрема дитини з ООП. «Правило поведінки у літаку при аварійній посадці: спочатку маску дорослий надягає НА СЕБЕ, потім – на дитину» або що робити батькам у кризових ситуаціях.

  2. Як дітям стабілізувати свій психологічний стан в стресовій ситуації.

  3. Підтримка родин з дітьми з ООП у період воєнного стану.

  4. Прийоми арт-терапії, які допоможуть стабілізувати емоційний стан та підвищать впевненість дитини у своїх силах.  

  5. Фотозвіт

 ВГОІ “Українська Спілка Інвалідів-УСІ” Запорізьке обласне відділення

25.11.2022 на базі інклюзивної бібліотеки м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, 68 відбувся захід "Бібліотека-територія добра та надії” для дітей з особливими потребами, організований головою Енергодарського міського відділення ВГОІ "Українська спілка осіб з інвалідністю - УСІ" Elena Koziulina, за підтримки Бібліотеки Запоріжжя. У заході взяла участь Тетяна Волошина, завідувач ОРЦПІО КЗ “ЗОІППО” ЗОР.

КУ «Пологівський ІРЦ»

11.02.2022 та 18.02.2022 в рамках фукціонування Школи «Бути батьками» фахівцями КУ «Пологівський ІРЦ» були проведені тренінги для батьків.

11 лютого  фахівець (консультант) практичний психолог Юлія Шишкіна провела майстер-клас для батьків, на якому висвітила питання впровадження пізнавальних вправ для розвитку когнітивних функцій у дітей дошкільного віку під час дистанційного навчання. Батьки мали можливість ознайомитись з новими та цікавими вправами для розвитку своїх дітей!

18 лютого фахівець (консультант) вчитель-логопед КУ Олена Радзевило провела тренінг для батьків «Ну-мо, батьки, часу не гаємо, разом з дітьми граємо!», на якому були розглянуті артикуляційні гімнастики, тактильні словники, що дали змогу батькам на практиці познайомитись з принципами сенсорної інтеграції та сприяли розвитку мовлення дітей через командну гру! Заходи пройшли в позитивному настрої!

Світлини

Тренінг в Енергодарському ІРЦ

17.12.2021 р. в Енергодарському ІРЦ м. у рамках функціонування міської школи «Бути батьками» практичним психологом Тетяною Пауковою був проведений тренінг «Гармонійна мама – гармонійна дитина». Мета заходу -  профілактика емоційного вигорання та надання практичних рекомендацій щодо подолання його у батьків дітей з особливими освітніми потребами. В ході зустрічі використовувались методи арт-терапії, а саме інтуїтивне малювання.

 

Вебінар

07.12.2021р. відбувся вебінар з теми «Використання засобів альтернативної комунікації як можливості зменшення супротиву суспільства до дітей з особливими освітніми потребами» на виконання Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року та листа МОН від 04.11.2021 № 1/19028-21 «Щодо проведення всеукраїнської інформаційно-просвітницької кампанії «ДЛЯ ДІТЕЙ суспільство без бар’єрів», підготовлений педагогічними працівниками ОРЦПІО спільно з фахівцями (консультантами) Бердянського ІРЦ для педагогічних працівників закладів освіти з інклюзивним навчанням, батьків та представників громадського сектору.

Під час вебінару завідувачка ОРЦПІО Тетяна Волошина, методист ОРЦПІО Наталія Марко розкрили питання, що стосуються дітей які не можуть опанувати вербальне мовлення, а отже мають проблеми з комунікацією, встановленням міжособистих стосунків і, як наслідок, соціальною адаптацією. Спікерами було визначено необхідність навчання дітей засобам альтернативної та додаткової комунікації (АДК), надані приклади найпоширеніших систем та програм АДК, продемонстровано можливості використання першого україномовного мобільного застосунку для безбар’єрного спілкування “Цифрова інклюзія”.

Директор Бердянського ІРЦ Тетяна Малуєва розповіла про впровадження Бердянським ІРЦ принципів соціальної та інформаційної безбарєрності, ознайомила учасників вебінару із заходами щодо взаємодії з учасниками інклюзивного процесу запланованими на 2022 рік.

Світлини

Презентація


 

КУ «Інклюзивно – ресурснй центр» Роздольської сільської ради

У рамках проєкту «16 днів проти насильства» фахівці КУ «Інклюзивно – ресурснй центр» Роздольської сільської ради провели тематичну зустріч із підлітками Роздольського ліцею. Метою цієї акції є привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидія торгівлі людьми й захисту прав жінок та дітей. Під час зустрічі розглянуто та проаналізовано  статистині дані  звернень до МВС щодо домашнього насильства в 2019-2021 роках. Переглятуно основні закони України  щодо протидії домашньому насильству. Ліцеїстів ознаймлено із поняттям «насильство», формами насильства та їх проявами, вмінням їх розпізнавати та протидіяти, розглянуто  реальні життєві ситуації дітей, переглянуто відеоролики, визначено «Алгоритм дій свідка» насильницьких дій. Учні відсканували QR- код, перейшли за посиланням та надали  10 відповідей  анонімного Всеукраїнського  опитувальника. Фахівці КУ «Інклюзивно – ресурснй центр» Роздольської сільської ради надали учням контакти інстанцій  щодо попередження домашнього насилля, озайомили їх із Міжнародним знаком «Допоможи мені», разом приєдналися до акції «Єднаймося проти насилля». На згадку про зустріч учням подаровано буклети, розроблені фахівцями ІРЦ під назвою «Насильству немає виправдання» та білі стрічки – символ боротьби проти насилля.

Світлини

Буклет

КУ "Чернігівський ІРЦ" 

3 грудня в нашій державі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Зазвичай таких людей називають людьми із особливими потребами. Однак попри свої недуги – прив’язаність до візка, відсутність слуху чи зору – вони демонструють світові свої надможливості і стають для абсолютно здорових громадян прикладом мужності та рішучості зайняти активну життєву позицію.

Фахівці ІРЦ провели виховний захід в Опорному навчально-виховному закладі Чернігівської ЗОШ І-ІІІ ст. у 3 класі на тему "Мені це потрібно, адже я - такий як ти!!!", метою якого було сприяти розвитку емпатії і поваги до людей з порушенням здоров’я, розуміння проблем і потреб інших людей, вчили співпереживати, мотивувати учнів надавати підтримку дітям з особливими освітніми потребами.

  Майстерня для батьків «Корисна тістопластика»

 15.11.21р. в рамках функціонування Школи Бути батьками фахівці КО (установа, заклад) «Інклюзивно-ресурсний центр» Енергодарської міської ради Запорізької області Паукова Т.А (практичний психолог) та Горбатко О.О. (вчитель-логопед) провели майстерню для батьків «Корисна тістопластика».

В ході зустрічі батьки на практиці відчули корисний вплив взаємодії з тістом на емоційний та психічний розвиток: проаналізували свій емоційний стан, познайомилися з прийомами розвитку уваги, пам'яті, мислення, мовлення за допомогою солоного тіста.


Фотоальбом

Лекція з елементами тренінгу «Основи інклюзивної освіти. Особливості роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби»   

  30.09.2021 року на базі Енергодарського Інклюзивно-ресурсного центру вчителем-дефектологом Мурсаловою Д.О. було проведено лекцію з елементами тренінгу на тему: «Основи інклюзивної освіти. Особливості роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби». Мета зустрічі – ознайомлення учасників заняття з поняттями «інклюзивна освіта», «діти з особливими освітніми потребами», надання учасникам інформації щодо особливості роботи з такими дітьми. В ході заходу учасникам було надано багато теоретичного матеріалу і практичних порад.

І ПАРТНЕРСЬКИЙ ФОРУМ «Освітній простір Бердянська: пріоритети, орієнтири, інновації»

    27 серпня 2021 року комунальною установою «Інклюзивно-ресурсний центр» Бердянської міської ради була організована робота креатив-центру кураторів інклюзії на тему: «Пріоритети, орієнтири, інновації інклюзивного навчання», що проходила у рамках  І ПАРТНЕРСЬКОГО ФОРУМУ «Освітній простір Бердянська: пріоритети, орієнтири, інновації»

    Основною метою заходу було висвітлити актуальні питання щодо інклюзивного навчання, надання рекомендацій, обмін досвідом.

 Під час роботи креатив-центру фахівцями Бердянського ІРЦ та кураторами інклюзії в закладах освіти міста були освітлені наступні питання:

- впровадження в Україні європейських стандартів безбар’єрності Інклюзивно-ресурсними центрами;

- удосконалення організації інклюзивного навчання в закладах дошкільної освіти; 

- рівні підтримки в освітньому процесі в закладах освіти;

- функціонування системи автоматизації роботи інклюзивно-ресурсних центрів (АС ІРЦ), основні функції закладів освіти як користувачів АС ІРЦ.

 За результатами спільної діяльності фахівцями Бердянського ІРЦ разом з кураторами інклюзії закладів освіти був презентований Перспективний шлях розвитку інклюзивного освітнього простору міста іншим учасникам І ПАРТНЕРСЬКОГО ФОРУМУ.

Також, слід відзначити, що під час проведення церемонії нагородження педагогів міста, команда педагогічних працівників інклюзивно-ресурсного центра Бердянська отримала нагороду (у вигляді статуетки) «За реалізацію освітнього проєкту –2021».

Комунальний заклад «Інклюзивно-ресурсний центр» Василівської районної ради Запорізької області

24.06.2021 за підтримки народного депутата України Юлії Яцик та депутата обласної ради Наталії Круг, вихованці Василівського ІРЦ, закладів дошкільної освіти, учні закладів загальної середньої освіти Василівської громади відвідали Парк Динозаврів в Дубовій Рощі міста Запоріжжя.
 
Дітлахи мали змогу зануритись в неймовірний світ інтерактивних роботизованих фігур динозаврів, зробити чудові фото, пожартувати в кімнаті сміху та заблукати в лабіринті.
Позитивна екскурсія завершилась пікніком, де діти поласували солодощами та фруктами.
Дякуємо за цікаву екскурсію, можливість отримати позитивний заряд енергії  та створення вільного простору  для спілкування батьків і дітей Василівської громади.

 

11.06.2021 фахівці Василівського ІРЦ спільно із спеціалістами КЗ «Центр ДЮТТ», КУ «Центр надання соціальних послуг», КУ «ПМСД»,  КЗ «Василівська дитяча школа мистецтв» ВМР ЗО, ЗДО №2 «Малятко», КЗ «Камянська ЗОШ І-ІІІ ст.» ВМР ЗО, дітьми-волонтерами провели свято «Привіт, літо!».
Дякуємо міському голові Василівської міської ради Сергію Каліману, Народному депутату України Юлії Яцик, депутатам різних рівнів: Н. Кругляк, О. Шеремету, А. Матюху, О. Ангеловському, начальнику відділу соцзахисту В. Польченко, волонтерам: Е. Паніній, А. Кірічевській - усім небайдужим до долі дітей, хто сприяв нам у проведенні даного заходу.
Це свято є прямим відображенням у дії політики створення інклюзивного суспільства – напрям, який нині активно розвивається у Василівській громаді.  У заході взяли участь  діти з особливими освітніми потребами разом із родинами, які активно провели дозвілля, взявши участь у різноманітних іграх. Словами не передати ту радість, яку випромінювали і діти, і батьки. Учасники відгадували загадки, демонстрували художню майстерність, долали перешкоди, танцювали, просто бавились у колі друзів.
Родзинкою свята було поні, з яким діти мали змогу сфотографуватися та отримати позитивні емоції від контакту з твариною.
Нехай всіх нас щодня вітає привітне сонечко, сяє на обличчях дітей радісна посмішка і завжди лунає дитячий сміх!
«Посміхніться всі навколо!» КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради 
Традиційно в перший день літа, відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості і надії.
В  рамках цього дня в комунальній установі «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради відбувся розважальний захід. Девізом свята були лише три слова: «Посміхніться всі навколо!». Учасниками такого заходу були діти з особливими освітніми потребами. Жоден вихованець не залишився поза участю. 
Емоції, дух змагання, радість перемоги – все було присутнє на цьому заході.
Усі діти отримали позитивні емоціі та веселий настрій. На заході панувало «яскраве світло» дитячих посмішок.
                   За інформацією КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» ОМР

«Міжнародний День захисту дітей»  у КЗ «Інклюзивно-ресурсний центр» Гуляйпільської міської ради

Сценарій до святкування 

Міжнародного Дня захисту дітей

Ведучий:

Сьогодні день дитинства-

гарне свято!

І мирне сонечко згори нам

шле привіт.

Пісень і радості та щастя

Так багато…

Цей гарний день святкує

Цілий світ!

 Дорогі діти! Життя дійсно прекрасне і треба навчитися любити його та цінувати. Воно дарує нам безліч приємних днів, одним з яких є 1 червня-«Міжнародний День захисту дітей». Сьогодні   в цей особливий для Вас день ви зможете активно відпочити. Адже на вас чекає цікава програма. 

То ж до справи:

 Гра «Казкові лабіринти» Кожній дитині пропонується лист паперу із зображенням лабіринту відповідно віку. Необхідно олівцем прокласти маршрут від старту до фінішу.

Шановні діти, а далі ми з Вами пограємося у цікаву гру-збирання пазлів.

Гра «Пазли» Як відомо одне з улюблених занять при проведенні вільного часу- це весела, розвиваюча гра, суть якої полягає у тому, щоб з декількох частин, на які розділена картинка із зображенням, відтворити її первісний вигляд.

А далі дітлахи давайте ми з Вами порозгадуємо загадки.

Гра «Загадки» Діти із задоволенням відгадують загадки на різну тематику.

Після проведення ігор - відпочинок  для дітей.

 «Призова лотерея» В святковій коробці розміщені кульки із зображенням цифр. По черзі кожна дитина дістає кульку, з зображеним на ній  номером, називає цифру, відповідно отримує приз.

 Гра «Квітка добра» Обговорення позитивних і негативних якостей людини з попереднім переглядом мультфільму «Лама III. Друзі» (Мультфільм про дружбу). Виготовлення квітки з пелюсток з позитивними якостями характеру людини.

Гра створення дерева добра - «Долоньками єднаймося» Кожна дитина обводе свою руку  фломастером на кольоровому папері і вирізає її зображення ножицями, приклеює  на ватман з зображенням дерева. Обговорення теми згуртованості, колективізму, дружби, взаємодопомоги.

Гра «Малюнок майбутнього» Як ви уявляєте своє «Щасливе майбутнє»! Діти з допомогою олівців, фломастерів малюють на ватмані свої мрії, які обов’язково здійсняться в майбутньому.

Гра з  модуліном «Моя фантазія» Діти проявляють свою творчість, ліплять різні вироби цікаві за змістом та формою.

Гра «Руханка» Веселі рухи під динамічну музику.

Вручення святкових подарунків дітлахам.

Дякуємо за святковий настрій!


Тиждень свята «Міжнародний День захисту дітей»  у КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Роздольської сільської ради Михайлівського району Запорізької області

Протягом тижня спеціалістами комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Роздольської сільської ради Михайлівського району Запорізької області проведено пізнавальні та розважальні заходи за участю дітей та батьків, які були приурочені до Дня захисту дітей. 

Фахівцями нашого ІРЦ підготовлено та показано родинну виставу «Казка про дівчинку Нехочуху», учасниками якої стала родина Шерстюк: мама Ольга, донечки Ярослава, Софія та Зоряна. Під час вистави практичний психолог центру Лариса Володимирівна Віннічук провела для дітей веселі та пізнавальні ігри на кмітливість, швидкість, командну роботу.

Також було організовано виставку робіт вихованки нашого центру Софії Шерстюк, яка продемонструвала свої роботи: картини, які вона самостійно розфарбувала за цифрами та власноручно створені літаки із паперу.

Наступним етапом святкування Дня захисту дітей було проведення свята на свіжому повітрі "Сонячний настрій - кожній дитині!" , метою заходу є збагачення психологічної компетентності дітей,  сприяння формуванню у них самоповаги та позитивного настрою. Практичним психологом Орловою Юлією Григорівною були проведені ігри та вправи для розвитку вміння керувати своїми емоціями: вправи "Індикатор настрою", "Метеоролог"(релаксація), Розмалюй свій світ"(мандала) та ігри "Музичні емоції", "Говори голосно "Я", "З якої казки", "Казка із загадками". Також діти із задоволенням розфарбовували картинки "Літо на морі" та виконували веселу руханку «Черепаха-аха-аха». 

Весело та захопливо пройшла логопедична вікторина " Веселі та кмітливі" для дітей та їх батьків. Вчитель-логопед Радіонова Галина Іванівна ознайомила  батьків з прийомами та методами роботи з розвитку зв'язного мовлення, продемонструвала вправи, які сприяють пошуку оптимальних шляхів спілкування з дитиною. Діти та батьки із задоволенням виконували цікаві, пізнавальні та веселі завдання вікторини. 

Вчитель-логопед Петруніна Анастасія Сергіївна провела для батьків онлайн-консультацію з розвитку мовленнєвого дихання у дітей з теми                « Дихання розвиваємо – чітко вимовляємо!».

Завершальним етапом святкування Дня захисту дітей стало проведення фахівцями нашого  ІРЦ спільно із педагогами КЗ «Роздольський ліцей», працівниками КУ «ЦКДС» РСР, спеціалістами соціальних служб Роздольської ОТГ та поліцейським офіцером громади захопливого квесту « Країна дитячих мрій». Діти з великою радістю виконували завдання на різноманітних станціях. Команда хлопчиків та дівчаток проходила станції згідно маршрутного листа. Розпочали пригоду із станції «Веселі ігри», які для дітвори підготувала Ольга Константинова. Далі перейшли на станцію «Таємничий дощ», який був закріплений за Ольгою Білібенко. На зупинці «Безпека дитинства» із дітьми працював поліцейський громади Олександр Чудновський, який розповів їі про правила безпечної поведінки під час канікул. На станції «Барви сонячного дня» під керівництвом Ірини Рудик діти на малюнках відтворювали свої мрії та бажання, в «Загадковій країні» (тьютор – Тетяна Богданова) відгадували цікаві та пізнавальні загадки. На станції «Пригоди у Ребусленді» (тьютор – Вікторія Бойчун) дітлахи розгадували ребуси, а з Тетяною Михайлишиною на станції «Умілі рученята» виготовляли цікаві вироби з підручних матеріалів: веселих кошенят, пандочок та кажанчиків Лариса Віннічук занурила юних умільців у «Королівство дитячих мрій», діти знаходили кульки для Принців, складали пазл «Королівство мрій», прикрашали «Дерево мрій» метеликами із мріями та бажаннями на літо.  На станції «Чарівний олівець» (тьютор – Євгенія Козарик) дітлахи розшифровували слова, які були написані воском на папері. 

Усі заходи пройшли весело та креативно. Гарний настрій та посмішки на обличчі дітей та їх батьків говорять про те, що всі заходи та свято вдалися на славу!


1 червня 2021 року на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Більмацької селищної ради пройшли сімейні майстер-класи «Єднання з дитиною», спрямовані на підвищення продуктивності взаємодії фахівців центру та родин.

Результати корекційної роботи напряму залежать від атмосфери взаємодії фахівця із членами родини. Включеність сім’ї у корекційний процес дає можливість розширення цілей, тому фахівці ІРЦ завжди намагаються налагоджувати стосунки із родиною, якомога якісніше взаємодіяти та співпрацювати, ділитися інформацією та досвідом. Тому метою сімейних майстер-класів була передача досвіду застосування методів навчання, виховання та взаємодії з дитиною, а також залучення до корекційного процесу усіх його учасників.

Пів години душевно та продуктивно проведеного часу разом (без телефонів, сотні дорослих проблем та сторонніх думок) мають набагато більше значення, ніж  цілий день, проведений просто поруч.

Розвиткові заходи в режимі офлайн і онлайн до Міжнародного Дня захисту дітей
В перший день літа, 1 червня, традиційно, відзначається Міжнародний День захисту дітей. Мелітопольський інклюзивно – ресурсний центр завжди радо зустрічає своїх відвідувачів, які завітали до нас і в цей день. 
    
Фахівці інклюзивно – ресурсного центру підготували для дітей цікаві розвиткові заходи в режимі офлайн і онлайн. Ми завжди використовуємо сучасні провідні технології не лише в повсякденній корекційно – розвитковій роботі з дітьми, а й під час проведення дитячих тематичних свят та інших виховних і розважальних заходів. Діти разом із своїми батьками, прагнуть до участі в подібних заходах, адже абсолютна більшість із них, наших відвідувачів, потребують соціалізації, формування та розвитку навичок взаємодії з іншими дітьми та дорослими, що сприяє всебічному розвитку особистості та, в подальшому, забезпечує високу якість життя дитині з особливими потребами.
Завдяки спільним зусиллям фахівців центру діти отримали пам’ятні призи, розвивальні буклети, позитивні емоції та гарний настрій.
Захід до Міжнародного дня захисту дітей КУ «ІРЦ» Чернігівської селищної ради
До Міжнародного дня захисту дітей фахівці КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Чернігівської селищної ради приготували для дітей дерево мрій, дружби, щастя та миру.
Дитинство – найпрекрасніша мить нашого життя, це – пора сподівань та здійснення мрій. В цей день хочемо побажати кожній дитині на планеті, щоб вона була  здорова, щаслива, оточена турботою рідних і близьких. Нехай кожен новий день приносить їм тільки добро і нові, приємні відкриття. Батькам же побажаємо терпіння! Не забуваємо: саме ми відповідальні за радість і безпечне дитинство наших діток! Вітаємо!
Онлайн-захід: Театралізація української народної казки «Колобок»

01.06.2021 в рамках школи «Бути батьками», спеціалісти КУ «Інклюзивно-ресурсний центр Біленьківської сільської ради провели онлайн-захід, присвячений Міжнародному дню захисту дітей.

Мета онлайн західу: познайомити з казкою, вчити елементам театралізації, давати характеристики головним героям; розвивати зв’язне мовлення,  мислення; формувати комунікативну компетентність через розвиток мовлення учнів, самоосвітню компетентність – через самостійну роботу, виховувати в дітей прагнення до добра, порядності, любові до рідної мови, сценічного мистецтва.

Казка  - це дитинство людства і його мудрість. Читайте і слухайте казки. Нехай вони ідуть по світу, нехай живуть серед нас, сіють доброту і мудрість, навчають, як треба по правді жити.

Фото

 27.05.2021 року в Інклюзивно-ресурсному центрі м. Енергодар було проведено практикум для батьків з теми: «З мамою граємо – мовлення розвиваємо». Протягом зустрічі вчителем-логопедом було розглянуто питання про вплив розвитку дрібної моторики на формування мовлення дітей дошкільного віку. Батьки ознайомились з різноманітними посібниками, іграми, що розвивають дрібну моторику рук та вправами, які можна використовувати вдома.Проєкт
  Весна… Пора нових надій, сподівань і звершень. Саме навесні ми ніби заново народжуємось, очікуємо позитивних змін і набагато більше мріємо. І тому творчий колектив Василівського інклюзивно-ресурсного центру за участю волонтерів вирішили неординарно привітати матусь із початком весни – подарували їм свято «Ти – жінка».
  Ми хотіли, щоб серед повсякденних турбот, побутових справ, безлічі занять та постійного пошуку всіх можливих способів розвитку дитини кожна мама знайшла час на себе та відчула себе жінкою. А допомогли нам реалізувати ці мрії теж дівчата – майстри своєї справи і просто добрі чарівниці: перукарі, візажисти, фотографи, декоратори м. Василівки, - які попрацювали над образами матусь діток, які є вихованцями та активними учасниками заходів нашого закладу, щоб створити неповторні образи і провести незабутню фотосесію. Успішна реалізація нашого соціально значимого проекту була б неможлива без їхньої участі.
   Дякуємо, що допомогли кожній мамі відчути себе чарівною, ніжною, хвилюючою і привабливою жінкою.
   Відео проєкту за посиланням 

28.07.2020 р. команда проекту «Життя без бар’єрів» відвідала Біленьківську громаду. Програма реалізовується в межах Проєкту «Просування прав людини та ґендерної рівності за допомогою мобілізації громад задля розширення можливостей».

  Проєкт впроваджується Українським Жіночим Фондом та ООН Жінки в Україні в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру та підтримки міжнародних партнерів. Програма реалізовується ГО «РУШАЙМО ПЛІЧ-О-ПЛІЧ», фахівцями Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Біленьківської сільської ради в межах Школи «Бути батьками».

  За планом проекту відбувся семінар «Ігровий масаж як засіб реабілітації дітей з інвалідністю та дітей з ООП». Присутні отримали знання щодо надання лікувально - профілактичного обслуговування в домашніх умовах; розвитку батьківської компетентності у проведенні ігрового масажу, вправ на координацію рухів, розвитку дрібної моторики, пам'яті, активізації емоційної сферу дітей. Семінар відбувся із дотриманням Постанови КМУ №641 від 22.07.2020р «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Фотоальбом
24.07.2020 р. команда проекту «Життя без бар’єрів» відвідала Біленьківську громаду. Програма реалізовується в межах Проєкту «Просування прав людини та ґендерної рівності за допомогою мобілізації громад задля розширення можливостей».

  Проєкт впроваджується Українським Жіночим Фондом та ООН Жінки в Україні в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру та підтримки міжнародних партнерів. Програма реалізовується ГО «РУШАЙМО ПЛІЧ-О-ПЛІЧ», фахівцями Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Біленьківської сільської ради в межах Школи «Бути батьками».

  За планом проекту відбувся тренінг «Роль жінки в сучасному суспільстві».Учасники тренінгу отримали інформацію щодо прав та гендерної рівності; знання механізмів повідомлення про випадки дискримінації або насильства.

  Тренінг проводився із дотриманням Постанови КМУ від 22.07.2020 №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».    28.02.2020 року на базі Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради відбулося засідання Школи «Бути батьками» на тему: «Фонематичний слух – основа правильного мовлення». На семінарі – тренінгу батьки ознайомилися з поняттям «фонематичний слух», причинами виникнення та симптомами його порушення. Батькам були запропоновані ігри, які спрямовані на розвиток фонематичних процесів. Учасники семінару мали можливість поринути в атмосферу невимушеності, проявити свою креативність та отримати багаж знань. По закінченню заходу присутні отримали буклети з переліком ігор та вправ для розвитку фонематичного слуху.
     26 лютого 2020 року фахівці КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Приморської районної ради зустрілись з педагогами та студентами 4 курсу дошкільної, спеціальної та соціальної освіти Бердянського державного педагогічного університету.
  Педагогічний міст «Супровід дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивно-ресурсному центрі. Досвід роботи» викликав жвавий інтерес у слухачів. Протягом спілкування майбутні спеціалісти дізналися від директора ІРЦ Глінської Л.І. про кадрове забезпечення, вимоги до оснащення кабінетів в інклюзивно-ресурсному центрі, специфіку просвітницько-педагогічної роботи серед батьків та педагогів.
  Було продемонстровано відео сенсорної кімнати та обладнання кімнати психолого-педагогічної допомоги інклюзивно-ресурсного центру. Найбільше зацікавлення у слухачів викликав перегляд відеоматеріалів корекційно-розвиткових занять з дітьми з особливими освітніми потребами, які проводилися фахівцями інклюзивно-ресурсного центру: вчителем-логопедом Іржавською І.М. та практичним психологом Федоренко М.Р. Дякуючи старшому викладачу кафедри прикладної психології та логопедії Кеді Н.В., зустріч з такою небайдужою аудиторією слухачів ще раз довела справедливість слів великого математика XIX ст. Пафнутія Чебишева: «Теорія без практики мертва і безплідна, практика без теорії безкорисна і пагубна».
      31.01.2020 р. на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради в рамках Школи «Бути батьками» відбувся захід для батьків на тему: «Підтримка батьків дітей з особливими освітніми потребами».
Мета семінару підтримка та ознайомлення батьків з методами виховання дітей з особливими потребами, показати всім присутнім, яке значення мають позитивні емоції в вихованні особливих дітей.
Батьки отримали поради, які допоможуть ім в подальшому вихованні, навчанні дітей. Необхідність розуміння, що якщо дитину просто люблять усі, хто її оточує, піклуються про неї, вона не усвідомлює того, що чимось відрізняється від більшості. 26.12.2019 р. на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Біленьківської сільської ради відбувся захід для батьків дітей з особливими освітніми потребами: «Ми разом зможемо все». Під час години спілкування, практичний психолог ІРЦ, Олена Паталах, розповіла про «Ліплення – як засіб релаксації».
   Під час спілкування батьки відзначили, що діти дуже люблять ліпити, що робота з пластиліном, як метод зняття психічної напруги й стресових станів у дітей є досить ефективними. Практичний психолог дала рекомендації для проведення дитячої арт-терапії. Для батьків дітей з ООП був проведений майстер клас «Виготовлення дидактичного матеріалу з пластиліну.   
  11.01.2020 р. Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Біленьківської сільської ради Запорізького району Запорізької області, в рамках школи «Бути батьками» у співпраці з виконкомом, відділом соціального захисту провели сімейне інклюзивне розважально-розвиваюче «Свято без причини» у с. Біленькому для мешканців Біленьківської ОТГ.
    Ідея свята полягала у тому, щоб звернути увагу громадськості на те, що наше суспільство досить різне і має не однакові потреби і можливості їх реалізувати. У дитсадку, школі, у магазині чи в транспорті поруч зі звичайними хлопцями та дівчатами знаходяться однолітки з особливими потребами. На щастя, у закладах освіти нашої громади є інклюзивні групи і класи. Отже малеча і підлітки мають змогу спілкуватися з дітьми, що мають особливі потреби і допомогти їм у навчанні. Але навряд чи задумувались, з якими складнощами стикаються люди з особливими потребами у повсякденному житті: у транспорті, у лікарні, вночі, під час загострення хвороби, на святі. Ще більш далеким від уваги загалу є життя матерів і батьків осіб з інвалідністю. А воно повсякчас значно складніше, ніж в інших родинах.    
 21.12.2019 року на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради, в рамках школи «Бути батьками», було проведено круглий стіл «Вікові страхи і батьківська підтримка». До участі в проведенні круглого столу запрошувалися батьки, які мають дітей з особливими освітніми потребами. Як подолати страхи, причини страхів, чого бояться діти або як навчити дитину бути обережною, саме це стало темою круглого столу.
   Під час практичної частини учасники круглого столу мали можливість намалювати або зліпити свій страх, скласти казку разом з дитиною про чарівну скриню, на дні якої лежить те, що завжди перемагає різні страхи. В кінці учасники обговорили свої та чужі страхи, прийшли до висновку, що дитині потрібно перетворитися на доброго і уважного лікаря, якого ніхто не боїться,«вилікувати» страшну істоту – намалювати її заново але вже веселою і щасливою та отримали поради «Як навчити дитину долати страх».

21.11.2019 року в рамках школи «Бути батьками», педагогічними працівниками комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Кам’янсько-Дніпровської міської ради Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області був проведений тренінг «Педагогіка партнерства: крок до успіху дитини». Учасниками тренінгу стали заступник директора з навчально-виховної роботи Дегтярьова Ольга Борисівна та батьки учнів КЗ навчально-виховний комплекс «Дитячий садок-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Кам'янсько-Дніпровської міської ради. Тренінг складався з трьох блоків: вступного, основного та заключного. Під час вступного блоку присутні ознайомилися із правилами тренінгу, виконували вправи «знайомство», «Наші очікування», «Мій сімейний досвід», «Зона відповідальності», «Подаруй тепло свого серця» та інші вправи метою яких було зняття психологічного напруження, залучення батьків до співпраці, активної участі у шкільному житті їх дітей, вироблення навичок адекватної допомоги у навчанні своїм дітям. Один із ключових компонентів концепції сучасної системи освіти є педагогіка партнерства – педагогіка, що ґрунтується на партнерстві між учнями, педагогами і батьками. В основі педагогіки партнерства – спілкування, взаємодія та співпраця. Значні успіхи ми отримаємо лише у тісній співпраці та за активної участі в цьому процесі сім’ї, зокрема, батьків.
      Фотоальбом   18.10.2019 на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради продовжує роботу Школа «Бути батьками».
   В рамках школи було проведено семінар-тренінг на тему: «Роль артикуляційної гімнастики у постановці звуків». Одним з найважливіших етапів у формуванні правильної вимови звуків є підготовка артикуляційного апарату. На цьому етапі дитину необхідно навчити керувати органами мовлення (часто малорухливими, «неслухняними») та мовленнєвим видихом.
    Дитина повинна навчитися напружувати і розслабляти язик, точно та в повному обсязі керувати його рухами, утримувати в заданому положенні, правильно працювати губами, а також виробляти подовжений, цілеспрямований струмінь повітря для утворення тих чи інших звуків. Під час тренінгу батьки вчилися робити артикуляційну гімнастику. В кінці заходу присутні отримали брошури з корисною інформацією та залишилися з гарним настроєм.


   


   27.09.2019 на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради продовжує роботу Школа «Бути батьками». В рамках школи було проведено круглий стіл для батьків «Довіра та інтерес до партнера в контакті «Батьки-дитина».
 Без довіри – немає нічого!
   В основі будь-яких стосунків – довірливе ставлення одне до одного. А якщо це відсутнє між батьками та дітьми, у дитини руйнується в цілому довіра до світу. У разі недовірливих стосунків з батьками, у дитини втрачається сенс життя, часто діти вибирають хибний життєвий шлях. Не живуть, а існують з постійним відчуттям недовіри. Чому так відбувається?
  Як батькам налагодити довірливі стосунки зі своїми дітьми? Саме ці питання розглядалися під час зустрічі. У теплій затишній атмосфері учасники круглого столу ділилися досвідом, знаходили однодумців та отримували підтримку.

   23 та 24 вересня на базі КУ «Токмацький ІРЦ» відбулися семінари для закладів ЗЗСО та ЗДО з теми «Методичні рекомендації щодо організації інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами в закладах освіти». Його спікерами були директор ІРЦ Марко Н.В., заступник директора з НВР ЗЗСО №6 Смоляна В.М., вчитель початкових класів ЗЗСО №6 Баранова В.О., асистент вчителя ЗЗСО №6 Рудковська О.Е., вихователь-методист ЗДО №24 "Журавлик" Карпович Ю.М., вихователь інклюзивної групи ЗДО №24 "Журавлик" Самусева С.А. 
     Марко Н.В.ознайомила присутніх з законодавчою та нормативно-правовою базою з організації інклюзивного навчання, діяльністю Токмацького інклюзивно-ресурсного центру та співпрацею ІРЦ з закладами освіти. Колеги, які були запрошені з ЗЗСО №6 поділилися досвідом з впровадження інклюзивного навчання саме у їхній школі, адже вони вже четвертий рік поспіль практикують навчання дітей з ООП у інклюзивних класах: ознайомили з основною документацією інклюзивних класів, порядком створенням команди супроводу, розробкою ІПР та показали, як необхідно співпрацювати вчителю з асистентом на уроках та безпосередньо з батьками. На другий день, коли зібралися представники дошкільних закладів освіти, наші колеги з ЗДО №24 «Журавлик» ознайомили зі своїми практичними напрацюваннями з інклюзивного навчання, яке вже не перший рік впроваджують у своєму закладі в трьох інклюзивних групах. Карпович Ю.М. звернули увагу слухачів на актуальні проблеми, які іноді виникають та шляхи їх вирішення, ознайомила з документацією закладу освіти, вихователя та асистента вихователя інклюзивної групи. По завершенню семінару всі учасники могли поспілкуватися з колегами, отримати відповіді на запитання та поділитися своїми враженнями.


   
26.09.2019 в рамках Школи «Бути батьками» завідувач ОРЦПІО Тетяна Волошина прийняла участь у заході присвяченому 15-ти річчю Запорізької обласної громадської організації «ФЛОРЕНС».


     19.09.2019 у м. Пологи та 21.09.2019 у м. Запоріжжя пройшли тренінги для прийомних сімей в межах проекту «Створюємо команду – зберігаємо прийомну сім’ю» за участі методиста ОРЦПІО Інни Долі в рамках Школи «Бути батьками». Захід реалізовується Асоціацією прийомних сімей Запорізької області завдяки грантовій підтримці за результатами конкурсу «Ми – це місто». 
    Фотоальбом 
     12.09.2019 команда проекту «Створюємо команду – зберігаємо прийомну сім’ю» відвідала Приазовський район Проект реалізовується за участі методиста ОРЦПІО Інни Долі в рамках Школи «Бути батьками».  Працювали з одинадцятьма сім’ями, які прийняли на виховання дітей-сиріт. Традиційно тренінг складався з двох сесій: спочатку для дітей та дорослих два тренери проводили окремі тренінги, а після перерви сім’ї об’єдналися для участі у спільних активностях.
     Фотоальбом


    01.06.2019 року в рамках Школи «Бути батьками» колектив КЗ «Інклюзивно-ресурсного центру» Василівської районної ради Запорізької області провів свято для дітей з особливими освітніми потребами Василівського району, приурочене до Дня захисту дітей. Свято пройшло цікаво і насичено. У програмі були цікаві руханки, художні номери дітей, творчі майстер-класи за участю керівників гуртків та педагогів навчальних закладів району. Усі свої творчі доробки діти змогли забрати з собою. Все це сприяло покращенню настрою дітей і викликало велику порцію позитивних емоцій. За підтримки меценатів діти отримали цікаві і корисні подарунки, солодощі. Звершилось свято феєричним бульбашковим шоу.
     30.05.2019 року, в рамках школи «Бути батьками», спеціалісти КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Енергодарської міської ради Запорізької області прийняли участь у сумісному інтерактивному заході з ЕМЦСССДМ, присвяченому Міжнародному дню захисту дітей. В День захисту дітей пригадуємо про те, що маленькій людині дуже важливо почувати надійну опору та підтримку близьких людей, довіряти їм, твердо знати, що вони гарно розуміють його та не вважають маленьким «Незнайкою». Ці прості цінності і відстоює Міжнародний день захисту дітей. 29.05.2019 року фахівцями КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Мелітопольської міської ради Запорізької області, в рамках школи «Бути батьками», організовано відкритий захід для дітей та їх батьків присвячений Міжнародному дню захисту дітей. Всі присутні мали можливість взяти участь в розважальних конкурсах, іграх, естафетах, майстер-класах і зробити фото напам'ять біля організованих «фотозон» разом з казковими героями. Завершальною частиною свята стала бульбашкова феєрія, смаколики від Карлсона. Всі ділилися один з одним гарним настроєм, чудовими враженнями.  17.05.2019 року вчителями-логопедами КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Енергодарської міської ради Запорізької області, в рамках «Школи бути батьками» було проведено батьківський всеобуч на тему: «Разом долаємо труднощі». Мета всеобучу – популяризація психолого-педагогічних знань родин з логопедичної тематики та формування адекватного ставлення батьків до мовленнєвих проблем дітей. 
  На базі комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Більмацької районної ради Запорізької області продовжує роботу школа «Бути батьками», загальною темою зустрічей якої протягом І кварталу 2019 року було визначено «Джерело сил – заряд, що наповнить та допоможе з радістю спілкуватися та присвячувати час і сили дитині». Коли під час чергового засідання пролунала фраза «Ви не можете любити своїх дітей більше, ніж себе», мами стрепенулися. «Ми повинні відсовувати себе на задній план, цілком віддаючи свої сили нашим близьким, адже їх благополуччя для нас на першому місці». «Мені соромно витрачати час на себе, свої бажання. Соромно піклуватися про себе». «Я не можу дозволити собі відпочити і витратити час на «дурниці». Говорили вони на перебій. Так з’явилася необхідність попрацювати у даному напрямку. Отож, під час наступних зустрічей фахівці ІРЦ разом з батьками «копалися у собі», намагалися зрозуміти у чому запорука успіху «найкращої мами у світі», вчилися знаходити дрібнички, що можуть наповнити енергією для позитивного спілкування з дитиною. У теплій затишній атмосфері ділилися досвідом, знаходили однодумців, отримували підтримку.
   

  26 квітня 2019 року на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради, в рамках роботи Школи «Бути батьками» відбувся семінар «Роль казки у вихованні та розвитку дитини». Метою семінару було згуртування батьківського колективу, ознайомлення батьків з виховними функціями казки, як берегині народної мудрості. Показати батькам, яке значення має казка для дитини, стимулювати до морального виховання за допомогою казки. Кожен учасник дізнався багато корисного про використання казок у вихованні дітей, як завдяки їм стають помічниками у вирішенні різних батьківсько-дитячих відносин. В ході семінару батьки винесли для себе ще одну цінність: казка – найкращий інструмент для виховання дитини. Семінар пройшов в дружній атмосфері. По закінченню семінару фахівці Центру привітали всіх присутніх з Великодніми святами та напередодні найсвітлішого православного свята побажали всім миру, спокою і благополуччя.


 25.04.2019 року спеціалістами Інклюзивно-ресурсного центру м. Енергодар Запорізької області в рамках роботи міської Школи «Бути батьками» було проведено практикум для батьків з теми: «Розвивальні ігри своїми руками». В ході заходу фахівці центру розповіли батькам про значення ігор для всебічного розвитку дитини. Батьки ознайомилися з традиціями і формами ігрового дозвілля в сім’ях та власноруч виготовили розвивальні ігри для своїх дітей, які сприятимуть розвитку мовлення, мислення, уваги та пам’яті в повсякденному житті.
     Фотоальбом  10 квітня 2019 року на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Приморської районної ради, в рамках роботи районної Школи «Бути батьками», для педагогічних працівників району та батьків відбувся воркшоп «Інклюзивний освітній простір: психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах закладу загальної середньої освіти» за участю викладачів кафедри прикладної психології та логопедії Бердянського державного педагогічного університету. Відкрила методичний захід начальник відділу освіти Приморської райдержадміністрації Г.В.Карнаух.
    Подальша робота воркшопу проводилась в педагогічних майстернях. Педагоги району розширили та поглибили фахову компетентність з таких питань: психолого-педагогічний супровід і надання педагогічної підтримки дітям з особливими освітніми потребами; особливості роботи з гіперактивними дітьми; складання індивідуальної програми розвитку.
    Для досягнення мети заходу, а саме – підвищення рівня інклюзивної компетентності учасників заходу, доцентом кафедри прикладної психології та логопедії О.В. Старинською, викладачами Т.С.Сущинською, Н.В. Кедою було створено умови для активної взаємодії, обміну досвідом роботи в межах проблематики локацій.
      З метою психологічної підтримки батьків дітей з особливими потребами доцентом кафедри прикладної психології та логопедії О.В. Сербовою було проведено тренінг «Психологічна підтримка особистості в ході її наснаження (мобілізація ресурсів)». Разом з науковцями в локаціях працювали керівники закладів освіти, методисти, вчителі, практичні психологи, батьки. Вдале поєднання науково-теоретичної і практичної частини заходу, високе педагогічне та психологічне підґрунтя сприяли підвищенню рівня інклюзивної компетентності учасників заходу.      04.04.2019 року на базі Новомиколаївської філії Запорізького обласного центру зайнятості та за участю КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Новомиколаївської районної ради, в рамках школи «Бути батьками», відбувся семінар-практикум для батьків з числа безробітних осіб. Серед слухачів були особи пільгових категорій – одинокі матері та матері, що виховують дітей з інвалідністю. Спеціаліст ББПД надала інформацію, щодо прав та пільг, які надаються державою батькам дітей, які потребують соціальної допомоги. Вступним словом практичного психолога ІРЦ Чумак А. було надання інформації про психолого-педагогічні послуги, що надаються фахівцями інклюзивно-ресурсного центру. Також, слухачам семінару-практикуму надавались рекомендації щодо підвищення батьківської компетенції в питаннях виховання дітей та практичні поради з активізації внутрішніх ресурсів. Присутні із зацікавленням прослухали інформацію, активно задавали питання та цікавились можливістю проведення комплексного оцінювання та отримання консультації у фахівців центру.
       
27.03.2019 р. проведено семінар-тренінг (керівник Т. Волошина, завідувач обласним ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти) з проблеми «Статеве виховання як складова соціалізації дитини із синдромом Дауна» на базі Комунального дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу № 39 «Веселка» Бердянської міської ради Запорізької області за участю: ОРЦПІО, закладів освіти (КЗ «СЗШ-І «Джерело» ЗОР, КДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу №39 «Веселка» Бердянської міської ради Запорізької області), Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю м. Бердянськ, КУ «ІРЦ» Бердянської міської ради Запорізької області, батьківських громадських організацій «Розвиток особистості дитини плюс» та «Родина разом», всього 41 особа.
Протягом заходу були розкриті наступні питання:
-                   Діяльність ІРЦ.                              
Малуєва Т.В., директор КУ «ІРЦ» Бердянської міської ради Запорізької області
-                   Сутність і зміст поняття «статеве виховання». Характеристика складових компонентів.
Волошина Т.А., завідувач ОРЦ підтримки інклюзивного навчання.
-                   Статеве виховання дітей із синдромом Дауна у сім’ї.
Драєвська С.А., практичний психолог КЗ «СЗШ-І «Джерело» ЗОР.


     28.02.2019 на базі КУ «Інклюзивно-ресурсного центру» Мелітопольської міської ради Запорізької області, відбулося засідання Школи «Бути батьками» для батьків та молодих логопедів, логопедичний майстер-клас з теми «Здоров'язберігаючі технології у мовленнєвому розвитку дитини» який провела досвідчений вчитель-логопед Тєплякова Оксана Григоріївна. На майстер-класі гості ознайомилися з різноманітними методами та прийомами здоров'язберігаючих технологій, які позитивно впливають на мовленнєвий розвиток дітей. Під час заходу батьки вчилися організовувати спільну діяльність з дитиною вдома, виготовляючи власноруч різноманітні тренажери. Присутні мали можливість поринути в атмосферу невимушеності, проявити свою креативність, отримати багаж знань.

      31.01.2019 в рамках діяльності КЗ «Інклюзивно-ресурсний центр» ВРР ЗО, на базі КЗ «Василівська централізована бібліотечна система» ВРР ЗО відбулося засідання школи «Бути батьками» з теми «Роль сім’ї у вихованні та навчанні дітей з ООП», бо родина відіграє важливу роль у підготовці до життя своєї дитини, а ІРЦ є ідеальним помічником батьків у цій важливій справі. У процесі роботи за «круглим столом» разом з батьками були обговорені питання щодо осмислення стійких стереотипних установок у сімейному вихованні, розвитку вміння будувати діалогічну взаємодію при вирішенні проблемних сімейних ситуацій. Перегляд окремих відеороликів розширив і збагатив знання батьків щодо ролі емоційної сфери у становленні особистості дитини. Це дало можливість відпрацювати навички емпатійного реагування на дитячу поведінку.
     Під час обговорення проблемних ситуацій були визначені форми і методи розвитку та виховання дітей з ООП, що зблизило педагогів і батьків, допомогло визначити оптимальні шляхи виховного впливу на дитину. Основоположним моментом у взаємодії педагогів і батьків було вивчення сім'ї через анкетування, яке проведено під час засідання. Це сприятиме отриманню інформації про ті проблеми і труднощі, з якими батьки стикаються в повсякденному житті у питаннях виховання та навчання дітей виявити їх запити, бажання та сподівання щодо наступних зустрічей. Робота з батьками будувалася на основі партнерської взаємодії, взаємної поваги. Це дозволило краще пізнати дітей, подивитися на них з різних позицій, побачити в різних ситуаціях, а отже, допоможе в їх подальшому розвитку та вихованні. Результатом роботи були вироблені рекомендації-поради розвитку та виховання дітей з ООП. Також до роботи в засіданні були залучені Лопухов В.А.,начальник, та Давиденко Н.П., заступник начальника відділу Василівського бюро правової допомоги; головний спеціаліст відділу прийому громадян Браташ О.М., які надали батькам фахові консультації з порушених питань.      


    
     20.02.2019 року на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Енергодарської міської ради пройшов круглий стіл для учасників Школи «Бути батьками». Метою заходу було обговорення та визначення пріоритетних напрямків роботи Школи. Для участі в роботі круглого столу були запрошені головний спеціаліст відділу шкіл та позашкільних закладів управління освіти, директор ЦСССДМ, заступники директорів з виховної роботи ЗЗСО, методисти ЗДО, спеціалісти психологічної служби міста та батьки. На засіданні була прийнята резолюція щодо порядку роботи міської Школи «Бути батьками».
     

       15.02.2019 року на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Токмацької районної ради Запорізької області, в рамках функціонування міської школи «Бути батьками», фахівцями центру був проведений тренінг для батьків «Цінність кожної дитини». Директор центру Марко Н.В. ознайомила батьків з діяльністю ІРЦ та послугами, які можна отримати в центрі. Психолог Резніченко К.І. допомогла батькам знайти правильний шлях у спілкуванні з їхніми дітьми та подарувала на згадку пам’ятки «Як спілкуватися з дитиною». Вчитель-логопед Лагода І.В. та вчитель-дефектолог Присяжнюк С.О. надали батькам інформацію про важливість сенсорного розвитку дитини, розвитку дрібної моторики рук, та її прямої залежності від розвитку мовлення дитини. Батьки мали можливість подивитися на іграшки, які стануть корисними для всебічного розвитку дитини та головне навчитися використовувати підручні матеріали для виготовлення дидактичних ігор вдома. По закінченню тренінгу батьки мали змогу отримати консультацію від спеціалістів. Фахівці ІРЦ вдячні батькам, які завітали до центру!     
       Фотоальбом       15.02.2019 року в на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Енергодарської міської ради Запорізької області, в рамках роботи Школи «Бути батьками» відбувся практикум для батьків дітей з особливими освітніми потребами «Роль сім’ї у створенні ситуації успіху щодо самореалізації дитини». Метою заходу було ознайомити батьків з особливостями впливу стилю спілкування в сім'ї на емоційне благополуччя дітей; формувати вміння аналізувати свої виховні впливи на дитину та їх наслідки, сприяти конструктивному спілкуванню дорослого з дитиною.
      Фотоальбом
      Семінар-практикум    15 лютого 2019 року, на базі КУ "Інклюзивно-ресурсний центр" Оріхівської міської ради пройшов круглий стіл для учасників Школи «Бути батьками» – «Правова допомога: запитання та відповіді».
Консультативну допомогу батькам, які мають дітей з особливими освітніми потребами та дітей з інвалідністю надала начальник відділу Оріхівського бюро правової допомоги Назаренко Олена Олександрівна. Під час проведення круглого столу були висвітленні такі питання: - категорії осіб які мають право на інклюзивне та індивідуальне навчання; - умови організації навчання дітей з особливими освітніми потребами; - права батьків на вибір закладу освіти; - пільги для батьків, що мають дітей з інвалідністю тощо. В ході проведення батьки мали можливість поставити свої запитання, поділитись своїми почуттями та життєвим досвідом. В кінці круглого столу учасники отримали брошури з корисною інформацією.


На базі ІРЦ Олександрівського району м. Запоріжжя створена школа для батьків, які виховують дітей з особливими освітніми потребами. Взаємодія фахівців ІРЦ з закладами охорони здоров'я, громадськими організаціями щодо надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами – одне із основних завдань нашого центру. Зокрема, з метою забезпечення цілісного входження дитини з особливими потребами в загальноосвітній простір на базі ІРЦ Олександрівського району 19.12. 2019 р. проводився сумісний захід фахівців ІРЦ та Центру слухової реабілітації «Аврора» м. Запоріжжя – свято до дня святого Миколая. Учасниками заходу були фахівці ІРЦ та ЦСР «Аврора», діти, які мають порушення слуху та їх батьки. Свята дуже багато значать для дітей. А спільне святкування з батьками – тим більше. Діти та батьки отримали можливість прийняти участь в казковому балі разом із святим Миколаєм, ангелами та іншими героями, добрими та поганими: феєю, чорним магом, гномиками, зірочками, сніжинками та летючими мишами. Сподіваємось, що цьогорічне свято було одним із позитивних яскравих сімейних спогадів для батьків та дітей. Всі учасники, незважаючи на вік, ще раз впевнилися що Добро перемагає Зло і пригадали, що взаємовиручка та взаємодопомога – найголовніше не тільки в казці, але й в сімейних відносинах, а любов і пошана до рідних – основа найкращої та найдорожчої частини нашого життя.     На базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Більмацької ради Запорізької області створена та працює школа «Бути батьками». 12 грудня 2018 року відбулося перше засідання учасників школи, на яке були запрошені й батьки дітей з особливими потребами, з метою визначення пріоритетних напрямків подальшої роботи.
20 грудня відбувся семінар-практикум «Роль сім’ї у створенні ситуації успіху щодо самореалізації дитини» для батьків, діти яких перебувають на обліку у інклюзивно-ресурсному центрі.Більше фото тут:


   На базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради Запорізької області створена та функціонує школа «Бути батьками». 07.12.2018 року для учасників школи організовано та проведено круглий стіл: «Чужої біди не буває». Учасниками заходу були батьки дітей з особливими освітніми потребами та фахівці Центру. Основна мета заходу – визначення шляхів та завдань організації подальшої роботи Школи
     Створена на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Мелітопольської міської ради Запорізької області школа «Бути батьками» продовжує свою діяльність. За час свого існування, з 20.10.2018 року, представниками школи проведено п’ять засідань.
Перше засідання відбулося 26.10. 2018 року. Основна мета зустрічі – знайомство з учасниками Школи, визначення основних шляхів та завдань подальшої роботи.


Друге засідання відбулося 07.11.2018 року. Проведена зустріч була спрямована на налагодження контакту з батьками та визначення наявних ресурсів реалізації завдань школи.


Третє засідання відбулося 16.11.2018 року. Мета зустрічі – допомога батькам дітей з розладами аутичного спектру в подоланні внутрішньо-особистісних проблем, в зміні ставлення до власної дитини та її прийняття; усвідомлення власних цінностей батьків, які виховують дитину з ООП.


Четверта та п’ята зустрічі 23.11.2018 року та 30.11.2018 року були проведені у формі тренінгових занять. Основними завданнями яких були: вирішення нагальних питань, зняття психологічної напруги, тривоги та рефлексія власної життєвої ситуації.

      В рамках функціонування школи «Бути батьками» на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Новомиколаївської районної ради Запорізької області 30.11 2018 року була проведена зустріч фахівців центру та батьків дітей з особливими освітніми потребами. До участі у заході були запрошені представники управління соціального захисту населення Новомиколаївської РДА, головні спеціалісти Плецька Г.Я. та Зеркаль Н.В., які надали присутнім інформацію про законні права дітей з інвалідністю та їх соціальні гарантії.
    30.11.2018 у відділі освіти міста Бердянськ відбулося засідання, з нагоди укладення Угоди про відкриття школи «Бути батьками», яка є однією з форм підтримки інклюзивної освіти в Запорізькій області. Учасниками Школи стали: представники відділу освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради, КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» БМР, голова громадської організації «Розвиток особистості дитини плюс». Також, на підписанні Угоди були присутні: керівники закладів дошкільної та загальної середньої освіти міста з інклюзивним навчанням та представники батьківської громадськості.

Немає коментарів:

Дописати коментар