Школа "Бути батьками"

Положення про Школу "Бути батьками" 

Дорожня карта Школа "Бути батьками" (приклад)


Меморандум про співпрацю щодо створення та забезпечення функціонування Школи "Бути батьками"


  На базі комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Більмацької районної ради Запорізької області продовжує роботу школа «Бути батьками», загальною темою зустрічей якої протягом І кварталу 2019 року було визначено «Джерело сил – заряд, що наповнить та допоможе з радістю спілкуватися та присвячувати час і сили дитині». Коли під час чергового засідання пролунала фраза «Ви не можете любити своїх дітей більше, ніж себе», мами стрепенулися. «Ми повинні відсовувати себе на задній план, цілком віддаючи свої сили нашим близьким, адже їх благополуччя для нас на першому місці». «Мені соромно витрачати час на себе, свої бажання. Соромно піклуватися про себе». «Я не можу дозволити собі відпочити і витратити час на «дурниці». Говорили вони на перебій. Так з’явилася необхідність попрацювати у даному напрямку. Отож, під час наступних зустрічей фахівці ІРЦ разом з батьками «копалися у собі», намагалися зрозуміти у чому запорука успіху «найкращої мами у світі», вчилися знаходити дрібнички, що можуть наповнити енергією для позитивного спілкування з дитиною. У теплій затишній атмосфері ділилися досвідом, знаходили однодумців, отримували підтримку.
   

  26 квітня 2019 року на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради, в рамках роботи Школи «Бути батьками» відбувся семінар «Роль казки у вихованні та розвитку дитини». Метою семінару було згуртування батьківського колективу, ознайомлення батьків з виховними функціями казки, як берегині народної мудрості. Показати батькам, яке значення має казка для дитини, стимулювати до морального виховання за допомогою казки. Кожен учасник дізнався багато корисного про використання казок у вихованні дітей, як завдяки їм стають помічниками у вирішенні різних батьківсько-дитячих відносин. В ході семінару батьки винесли для себе ще одну цінність: казка – найкращий інструмент для виховання дитини. Семінар пройшов в дружній атмосфері. По закінченню семінару фахівці Центру привітали всіх присутніх з Великодніми святами та напередодні найсвітлішого православного свята побажали всім миру, спокою і благополуччя.


 25.04.2019 року спеціалістами Інклюзивно-ресурсного центру м. Енергодар Запорізької області в рамках роботи міської Школи «Бути батьками» було проведено практикум для батьків з теми: «Розвивальні ігри своїми руками». В ході заходу фахівці центру розповіли батькам про значення ігор для всебічного розвитку дитини. Батьки ознайомилися з традиціями і формами ігрового дозвілля в сім’ях та власноруч виготовили розвивальні ігри для своїх дітей, які сприятимуть розвитку мовлення, мислення, уваги та пам’яті в повсякденному житті.
     Фотоальбом  10 квітня 2019 року на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Приморської районної ради, в рамках роботи районної Школи «Бути батьками», для педагогічних працівників району та батьків відбувся воркшоп «Інклюзивний освітній простір: психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах закладу загальної середньої освіти» за участю викладачів кафедри прикладної психології та логопедії Бердянського державного педагогічного університету. Відкрила методичний захід начальник відділу освіти Приморської райдержадміністрації Г.В.Карнаух.
    Подальша робота воркшопу проводилась в педагогічних майстернях. Педагоги району розширили та поглибили фахову компетентність з таких питань: психолого-педагогічний супровід і надання педагогічної підтримки дітям з особливими освітніми потребами; особливості роботи з гіперактивними дітьми; складання індивідуальної програми розвитку.
    Для досягнення мети заходу, а саме – підвищення рівня інклюзивної компетентності учасників заходу, доцентом кафедри прикладної психології та логопедії О.В. Старинською, викладачами Т.С.Сущинською, Н.В. Кедою було створено умови для активної взаємодії, обміну досвідом роботи в межах проблематики локацій.
      З метою психологічної підтримки батьків дітей з особливими потребами доцентом кафедри прикладної психології та логопедії О.В. Сербовою було проведено тренінг «Психологічна підтримка особистості в ході її наснаження (мобілізація ресурсів)». Разом з науковцями в локаціях працювали керівники закладів освіти, методисти, вчителі, практичні психологи, батьки. Вдале поєднання науково-теоретичної і практичної частини заходу, високе педагогічне та психологічне підґрунтя сприяли підвищенню рівня інклюзивної компетентності учасників заходу.      04.04.2019 року на базі Новомиколаївської філії Запорізького обласного центру зайнятості та за участю КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Новомиколаївської районної ради, в рамках школи «Бути батьками», відбувся семінар-практикум для батьків з числа безробітних осіб. Серед слухачів були особи пільгових категорій – одинокі матері та матері, що виховують дітей з інвалідністю. Спеціаліст ББПД надала інформацію, щодо прав та пільг, які надаються державою батькам дітей, які потребують соціальної допомоги. Вступним словом практичного психолога ІРЦ Чумак А. було надання інформації про психолого-педагогічні послуги, що надаються фахівцями інклюзивно-ресурсного центру. Також, слухачам семінару-практикуму надавались рекомендації щодо підвищення батьківської компетенції в питаннях виховання дітей та практичні поради з активізації внутрішніх ресурсів. Присутні із зацікавленням прослухали інформацію, активно задавали питання та цікавились можливістю проведення комплексного оцінювання та отримання консультації у фахівців центру.
       
27.03.2019 р. проведено семінар-тренінг (керівник Т. Волошина, завідувач обласним ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти) з проблеми «Статеве виховання як складова соціалізації дитини із синдромом Дауна» на базі Комунального дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу № 39 «Веселка» Бердянської міської ради Запорізької області за участю: ОРЦПІО, закладів освіти (КЗ «СЗШ-І «Джерело» ЗОР, КДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу №39 «Веселка» Бердянської міської ради Запорізької області), Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю м. Бердянськ, КУ «ІРЦ» Бердянської міської ради Запорізької області, батьківських громадських організацій «Розвиток особистості дитини плюс» та «Родина разом», всього 41 особа.
Протягом заходу були розкриті наступні питання:
-                   Діяльність ІРЦ.                              
Малуєва Т.В., директор КУ «ІРЦ» Бердянської міської ради Запорізької області
-                   Сутність і зміст поняття «статеве виховання». Характеристика складових компонентів.
Волошина Т.А., завідувач ОРЦ підтримки інклюзивного навчання.
-                   Статеве виховання дітей із синдромом Дауна у сім’ї.
Драєвська С.А., практичний психолог КЗ «СЗШ-І «Джерело» ЗОР.


     28.02.2019 на базі КУ «Інклюзивно-ресурсного центру» Мелітопольської міської ради Запорізької області, відбулося засідання Школи «Бути батьками» для батьків та молодих логопедів, логопедичний майстер-клас з теми «Здоров'язберігаючі технології у мовленнєвому розвитку дитини» який провела досвідчений вчитель-логопед Тєплякова Оксана Григоріївна. На майстер-класі гості ознайомилися з різноманітними методами та прийомами здоров'язберігаючих технологій, які позитивно впливають на мовленнєвий розвиток дітей. Під час заходу батьки вчилися організовувати спільну діяльність з дитиною вдома, виготовляючи власноруч різноманітні тренажери. Присутні мали можливість поринути в атмосферу невимушеності, проявити свою креативність, отримати багаж знань.

      31.01.2019 в рамках діяльності КЗ «Інклюзивно-ресурсний центр» ВРР ЗО, на базі КЗ «Василівська централізована бібліотечна система» ВРР ЗО відбулося засідання школи «Бути батьками» з теми «Роль сім’ї у вихованні та навчанні дітей з ООП», бо родина відіграє важливу роль у підготовці до життя своєї дитини, а ІРЦ є ідеальним помічником батьків у цій важливій справі. У процесі роботи за «круглим столом» разом з батьками були обговорені питання щодо осмислення стійких стереотипних установок у сімейному вихованні, розвитку вміння будувати діалогічну взаємодію при вирішенні проблемних сімейних ситуацій. Перегляд окремих відеороликів розширив і збагатив знання батьків щодо ролі емоційної сфери у становленні особистості дитини. Це дало можливість відпрацювати навички емпатійного реагування на дитячу поведінку.
     Під час обговорення проблемних ситуацій були визначені форми і методи розвитку та виховання дітей з ООП, що зблизило педагогів і батьків, допомогло визначити оптимальні шляхи виховного впливу на дитину. Основоположним моментом у взаємодії педагогів і батьків було вивчення сім'ї через анкетування, яке проведено під час засідання. Це сприятиме отриманню інформації про ті проблеми і труднощі, з якими батьки стикаються в повсякденному житті у питаннях виховання та навчання дітей виявити їх запити, бажання та сподівання щодо наступних зустрічей. Робота з батьками будувалася на основі партнерської взаємодії, взаємної поваги. Це дозволило краще пізнати дітей, подивитися на них з різних позицій, побачити в різних ситуаціях, а отже, допоможе в їх подальшому розвитку та вихованні. Результатом роботи були вироблені рекомендації-поради розвитку та виховання дітей з ООП. Також до роботи в засіданні були залучені Лопухов В.А.,начальник, та Давиденко Н.П., заступник начальника відділу Василівського бюро правової допомоги; головний спеціаліст відділу прийому громадян Браташ О.М., які надали батькам фахові консультації з порушених питань.      


    
     20.02.2019 року на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Енергодарської міської ради пройшов круглий стіл для учасників Школи «Бути батьками». Метою заходу було обговорення та визначення пріоритетних напрямків роботи Школи. Для участі в роботі круглого столу були запрошені головний спеціаліст відділу шкіл та позашкільних закладів управління освіти, директор ЦСССДМ, заступники директорів з виховної роботи ЗЗСО, методисти ЗДО, спеціалісти психологічної служби міста та батьки. На засіданні була прийнята резолюція щодо порядку роботи міської Школи «Бути батьками».
     

       15.02.2019 року на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Токмацької районної ради Запорізької області, в рамках функціонування міської школи «Бути батьками», фахівцями центру був проведений тренінг для батьків «Цінність кожної дитини». Директор центру Марко Н.В. ознайомила батьків з діяльністю ІРЦ та послугами, які можна отримати в центрі. Психолог Резніченко К.І. допомогла батькам знайти правильний шлях у спілкуванні з їхніми дітьми та подарувала на згадку пам’ятки «Як спілкуватися з дитиною». Вчитель-логопед Лагода І.В. та вчитель-дефектолог Присяжнюк С.О. надали батькам інформацію про важливість сенсорного розвитку дитини, розвитку дрібної моторики рук, та її прямої залежності від розвитку мовлення дитини. Батьки мали можливість подивитися на іграшки, які стануть корисними для всебічного розвитку дитини та головне навчитися використовувати підручні матеріали для виготовлення дидактичних ігор вдома. По закінченню тренінгу батьки мали змогу отримати консультацію від спеціалістів. Фахівці ІРЦ вдячні батькам, які завітали до центру!     
       Фотоальбом       15.02.2019 року в на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Енергодарської міської ради Запорізької області, в рамках роботи Школи «Бути батьками» відбувся практикум для батьків дітей з особливими освітніми потребами «Роль сім’ї у створенні ситуації успіху щодо самореалізації дитини». Метою заходу було ознайомити батьків з особливостями впливу стилю спілкування в сім'ї на емоційне благополуччя дітей; формувати вміння аналізувати свої виховні впливи на дитину та їх наслідки, сприяти конструктивному спілкуванню дорослого з дитиною.
      Фотоальбом
      Семінар-практикум    15 лютого 2019 року, на базі КУ "Інклюзивно-ресурсний центр" Оріхівської міської ради пройшов круглий стіл для учасників Школи «Бути батьками» – «Правова допомога: запитання та відповіді».
Консультативну допомогу батькам, які мають дітей з особливими освітніми потребами та дітей з інвалідністю надала начальник відділу Оріхівського бюро правової допомоги Назаренко Олена Олександрівна. Під час проведення круглого столу були висвітленні такі питання: - категорії осіб які мають право на інклюзивне та індивідуальне навчання; - умови організації навчання дітей з особливими освітніми потребами; - права батьків на вибір закладу освіти; - пільги для батьків, що мають дітей з інвалідністю тощо. В ході проведення батьки мали можливість поставити свої запитання, поділитись своїми почуттями та життєвим досвідом. В кінці круглого столу учасники отримали брошури з корисною інформацією.


На базі ІРЦ Олександрівського району м. Запоріжжя створена школа для батьків, які виховують дітей з особливими освітніми потребами. Взаємодія фахівців ІРЦ з закладами охорони здоров'я, громадськими організаціями щодо надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами – одне із основних завдань нашого центру. Зокрема, з метою забезпечення цілісного входження дитини з особливими потребами в загальноосвітній простір на базі ІРЦ Олександрівського району 19.12. 2019 р. проводився сумісний захід фахівців ІРЦ та Центру слухової реабілітації «Аврора» м. Запоріжжя – свято до дня святого Миколая. Учасниками заходу були фахівці ІРЦ та ЦСР «Аврора», діти, які мають порушення слуху та їх батьки. Свята дуже багато значать для дітей. А спільне святкування з батьками – тим більше. Діти та батьки отримали можливість прийняти участь в казковому балі разом із святим Миколаєм, ангелами та іншими героями, добрими та поганими: феєю, чорним магом, гномиками, зірочками, сніжинками та летючими мишами. Сподіваємось, що цьогорічне свято було одним із позитивних яскравих сімейних спогадів для батьків та дітей. Всі учасники, незважаючи на вік, ще раз впевнилися що Добро перемагає Зло і пригадали, що взаємовиручка та взаємодопомога – найголовніше не тільки в казці, але й в сімейних відносинах, а любов і пошана до рідних – основа найкращої та найдорожчої частини нашого життя.     На базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Більмацької ради Запорізької області створена та працює школа «Бути батьками». 12 грудня 2018 року відбулося перше засідання учасників школи, на яке були запрошені й батьки дітей з особливими потребами, з метою визначення пріоритетних напрямків подальшої роботи.
20 грудня відбувся семінар-практикум «Роль сім’ї у створенні ситуації успіху щодо самореалізації дитини» для батьків, діти яких перебувають на обліку у інклюзивно-ресурсному центрі.Більше фото тут:


   На базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради Запорізької області створена та функціонує школа «Бути батьками». 07.12.2018 року для учасників школи організовано та проведено круглий стіл: «Чужої біди не буває». Учасниками заходу були батьки дітей з особливими освітніми потребами та фахівці Центру. Основна мета заходу – визначення шляхів та завдань організації подальшої роботи Школи
     Створена на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Мелітопольської міської ради Запорізької області школа «Бути батьками» продовжує свою діяльність. За час свого існування, з 20.10.2018 року, представниками школи проведено п’ять засідань.
Перше засідання відбулося 26.10. 2018 року. Основна мета зустрічі – знайомство з учасниками Школи, визначення основних шляхів та завдань подальшої роботи.


Друге засідання відбулося 07.11.2018 року. Проведена зустріч була спрямована на налагодження контакту з батьками та визначення наявних ресурсів реалізації завдань школи.


Третє засідання відбулося 16.11.2018 року. Мета зустрічі – допомога батькам дітей з розладами аутичного спектру в подоланні внутрішньо-особистісних проблем, в зміні ставлення до власної дитини та її прийняття; усвідомлення власних цінностей батьків, які виховують дитину з ООП.


Четверта та п’ята зустрічі 23.11.2018 року та 30.11.2018 року були проведені у формі тренінгових занять. Основними завданнями яких були: вирішення нагальних питань, зняття психологічної напруги, тривоги та рефлексія власної життєвої ситуації.

      В рамках функціонування школи «Бути батьками» на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Новомиколаївської районної ради Запорізької області 30.11 2018 року була проведена зустріч фахівців центру та батьків дітей з особливими освітніми потребами. До участі у заході були запрошені представники управління соціального захисту населення Новомиколаївської РДА, головні спеціалісти Плецька Г.Я. та Зеркаль Н.В., які надали присутнім інформацію про законні права дітей з інвалідністю та їх соціальні гарантії.
    30.11.2018 у відділі освіти міста Бердянськ відбулося засідання, з нагоди укладення Угоди про відкриття школи «Бути батьками», яка є однією з форм підтримки інклюзивної освіти в Запорізькій області. Учасниками Школи стали: представники відділу освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради, КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» БМР, голова громадської організації «Розвиток особистості дитини плюс». Також, на підписанні Угоди були присутні: керівники закладів дошкільної та загальної середньої освіти міста з інклюзивним навчанням та представники батьківської громадськості.

Комментариев нет:

Отправить комментарий