Школа "Бути батьками"

Положення про Школу "Бути батьками" 

Дорожня карта Школа "Бути батьками" (приклад)


Меморандум про співпрацю щодо створення та забезпечення функціонування Школи "Бути батьками"


На базі ІРЦ Олександрівського району м. Запоріжжя створена школа для батьків, які виховують дітей з особливими освітніми потребами. Взаємодія фахівців ІРЦ з закладами охорони здоров'я, громадськими організаціями щодо надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами – одне із основних завдань нашого центру. Зокрема, з метою забезпечення цілісного входження дитини з особливими потребами в загальноосвітній простір на базі ІРЦ Олександрівського району 19.12. 2019 р. проводився сумісний захід фахівців ІРЦ та Центру слухової реабілітації «Аврора» м. Запоріжжя – свято до дня святого Миколая. Учасниками заходу були фахівці ІРЦ та ЦСР «Аврора», діти, які мають порушення слуху та їх батьки. Свята дуже багато значать для дітей. А спільне святкування з батьками – тим більше. Діти та батьки отримали можливість прийняти участь в казковому балі разом із святим Миколаєм, ангелами та іншими героями, добрими та поганими: феєю, чорним магом, гномиками, зірочками, сніжинками та летючими мишами. Сподіваємось, що цьогорічне свято було одним із позитивних яскравих сімейних спогадів для батьків та дітей. Всі учасники, незважаючи на вік, ще раз впевнилися що Добро перемагає Зло і пригадали, що взаємовиручка та взаємодопомога – найголовніше не тільки в казці, але й в сімейних відносинах, а любов і пошана до рідних – основа найкращої та найдорожчої частини нашого життя.На базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Більмацької ради Запорізької області створена та працює школа «Бути батьками». 12 грудня 2018 року відбулося перше засідання учасників школи, на яке були запрошені й батьки дітей з особливими потребами, з метою визначення пріоритетних напрямків подальшої роботи.
20 грудня відбувся семінар-практикум «Роль сім’ї у створенні ситуації успіху щодо самореалізації дитини» для батьків, діти яких перебувають на обліку у інклюзивно-ресурсному центрі.Більше фото тут:


На базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради Запорізької області створена та функціонує школа «Бути батьками». 07.12.2018 року для учасників школи організовано та проведено круглий стіл: «Чужої біди не буває». Учасниками заходу були батьки дітей з особливими освітніми потребами та фахівці Центру. Основна мета заходу – визначення шляхів та завдань організації подальшої роботи Школи
Створена на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Мелітопольської міської ради Запорізької області школа «Бути батьками» продовжує свою діяльність. За час свого існування, з 20.10.2018 року, представниками школи проведено п’ять засідань.
Перше засідання відбулося 26.10. 2018 року. Основна мета зустрічі – знайомство з учасниками Школи, визначення основних шляхів та завдань подальшої роботи.


Друге засідання відбулося 07.11.2018 року. Проведена зустріч була спрямована на налагодження контакту з батьками та визначення наявних ресурсів реалізації завдань школи.


Третє засідання відбулося 16.11.2018 року. Мета зустрічі – допомога батькам дітей з розладами аутичного спектру в подоланні внутрішньо-особистісних проблем, в зміні ставлення до власної дитини та її прийняття; усвідомлення власних цінностей батьків, які виховують дитину з ООП.


Четверта та п’ята зустрічі 23.11.2018 року та 30.11.2018 року були проведені у формі тренінгових занять. Основними завданнями яких були: вирішення нагальних питань, зняття психологічної напруги, тривоги та рефлексія власної життєвої ситуації.

В рамках функціонування школи «Бути батьками» на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Новомиколаївської районної ради Запорізької області 30.11 2018 року була проведена зустріч фахівців центру та батьків дітей з особливими освітніми потребами. До участі у заході були запрошені представники управління соціального захисту населення Новомиколаївської РДА, головні спеціалісти Плецька Г.Я. та Зеркаль Н.В., які надали присутнім інформацію про законні права дітей з інвалідністю та їх соціальні гарантії.
30.11.2018 у відділі освіти міста Бердянськ відбулося засідання, з нагоди укладення Угоди про відкриття школи «Бути батьками», яка є однією з форм підтримки інклюзивної освіти в Запорізькій області. Учасниками Школи стали: представники відділу освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради, КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» БМР, голова громадської організації «Розвиток особистості дитини плюс». Також, на підписанні Угоди були присутні: керівники закладів дошкільної та загальної середньої освіти міста з інклюзивним навчанням та представники батьківської громадськості.

Комментариев нет:

Отправить комментарий