Школа "Бути батьками"


Майстер Шеф по-українськи

Майже 3 тижні на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Кам’янської селищної ради (диреткор Олена ГОЛОВКІНА), у рамках роботи Школи «Бути батьками», відбувався онлайн конкурс для дітей «Майстер Шеф по-українськи», метою якого було доторкнутися до традицій приготування українських страв та об’єднати усіх членів родини за столом.

Шляхом онлайн голосування учасників групи КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Кам’янської селищної ради у Facebook, визначено три страви, приготовані дітьми разом з батьками, які посіли призові місця.

Переможці конкурсу отримали дипломи та подарунки, всі інші – дипломи учасників.

Відеозвіт


Школи «Бути батьками»

У межах функціонування Школи «Бути батьками» фахівці КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Кам’янської селищної ради (директор Олена ГОЛОВКІНА) щомісяця проводять консультації для батьків дітей з особливими освітніми потребами за запитом.

З метою більш якісного спілкування та своєчасного оповіщення про заходи Школи «Бути батьками» створено Телеграм групу, де батьки можуть не лише ознайомитися із запланованими івентами, а й поставити запитання будь-якому фахівцю центру.

Крім того, один раз на місяць консультацію можна отримати у груповому форматі Zoom-конференції у заздалегідь визначений день та час, а також в індивідуальному форматі - у будь-який робочий день тижня.


Круглий стіл 

19.03.2024 фахівцями (консультантами) КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради (директор Ліана КОРОТКОВА) був проведений круглий стіл для батьків дітей з ООП «Насильство в сім’ї – шляхи запобігання». Під час заходу батьки отримали інформацію, як навчитися методам релаксації, саморефлексії та підтримки стабільності емоційного стану.

Школа «Бути батьками»

14.03.2024 на базі КУ «Інклюзивно – ресурсний центр» Оріхівської міської ради (директор Ліана КОРОТКОВА) у рамках Школи «Бути батьками» відбулося засідання круглого столу «Кінезіологічні вправи як засіб розвитку для дітей з особливими освітніми потребами», в якому взяли участь батьки дітей з ООП. 

Під час зустрічі розглядалися такі питання:

 - Що таке кінезіологія.

- Які основні завдання кінезіології як науки.

- Як проводити кінезіологічні вправи та яку користь вони можуть принести дитячому організму та інше. 

Зверталася увага і на те, що для результативності  корекційно-розвиткової роботи потрібно враховувати певні умови, а саме те, що  заняття  проводяться  по спеціально розроблених комплексах. 

Так як засідання проводилось в змішаній формі (офлайн та онлайн) батьки мали змогу виконувати деякі вправи разом з дітьми. 

Збірку з вправами та методичними рекомендаціями надіслано не електронну пошту батьків. 

                                                                  За інформацією КУ «ІРЦ» ОМР

Антистрес у  роботі з дітьми з ООП

11.03.2024 на базі КУ «ІРЦ» Оріхівської міської ради (директор - Ліана КОРОТКОВА) відбувся онлайн-вебінар для педагогічних працівників закладів освіти «Антистрес у  роботі з дітьми з особливими освітніми потребами», метою якого було стимулювання впровадження у педагогічну практику антистресів, як важливого елементу в роботі з учнями  з ООП.

Завдання вебінару:

  • ознайомити педагогічних працівників з напрацюваннями з теми вебінару;

  • дати уявлення про види, розподіл, різноманітність та ефективність застосування антистресів  у роботі з дітьми з ООП;

  • застосування антистресів у педагогічній практиці як важливого елементу в роботі з учнями  з ООП. 

Під час вебінару учасники ознайомилися з видами та особливостями  антистресів,  шляхами реалізації антистресів у навчально-виховному та психолого-педагогічному підходах.  Були розглянуті  способи  демонстрації практичних вправ з антистресами для усіх категорій труднощів у дітей з ООП. 

Очікуваним результатом вебінару було вміння розпізнавати сильні сторони дитини та потреби і підбирати у роботі з даними проявами антистреси. 

Всі матеріали вебіанару, а також презентацію, надіслано на електронну пошту закладів освіти. 

     За інформацією КУ «ІРЦ» ОМР

Свято для Мам

08.03.2024 року фахівці (консультанти) КУ «ІРЦ» Гуляйпільської МР (директор Інна КУЩ) в рамках школи «Бути батьками» організували та провели захід «8 березня - свято для Мам», на якому діти з ООП виготовили з підручних матеріалів цікаві подарунки для мам, сестричок та бабусь.

Мета: Ознайомити дітей зі святом «8 Березня». Розвивати  вміння висловлювати свої почуття. Виховувати повагу і любов до найдорожчої людини в житті-матусі. 

 Мама… Наймиліше слово на землі. Воно однаково звучить на всіх мовах. У мами ніжні і ласкаві руки, добре і чутливе серце. Матусина любов, мов сонечко, зігріває  нас усе життя. І невипадково свято матері відзначають навесні, коли багато сонця і тепла. Сьогодні ми радо  вітаємо всіх матусь та бабусь, сестричок зі святом. 

вірш Степана Олійника

НАШІ МАМИ

Пам’ятаймо, любі діти,

Пам’ятаймо завжди з вами,

Що для нас в усьому світі

Найдорожчі — наші мами!

Нам, маленьким і дорослим,

Все дають вони з любов’ю:

Ніжне серце, світлий розум,

Силу нашому здоров’ю.

Як ставали ми на ноги,

Перший крок наш був — до мами!

Радість маєм чи тривогу —

Серце мами завжди з нами.

Де сини її та дочки —

Завжди там вона думками.

Пишем в класі ми на дошці

Наше перше слово — мама!

Найдорожчі мамі діти.

Дітям мама їх — так само.

Треба вчитись і робити

Так, щоб радувати маму.

А як вивчитесь з літами,

Вдячні мамі за турботу,

І поїдете від мами

В іншій край десь на роботу —

Хай усі запам’ятають:

І листи, і телеграми

Шліть туди, де їх чекають,

Виглядають ваші мами!

(зі збірки “Мамин день”:Київ, “Веселка”, 1986)

  А, що може бути краще як зробити  мамі приємне, висловивши свою любов подарунком від чистого серця виготовленим своїми руками.

Відеозвіт


ДЕНЬ  РІДНОЇ  МОВИ 

До Міжнародного дня рідної мови, яка є символом нашої національної гідності, нашої культурної спадщини, нашої духовної сили, діти, їх батьки та фахівці Інклюзивно-ресурсного центру по Шевченківському району міста Запоріжжя (директор Богдан СІЧКАР) створили святкову квітку, кожна пелюсточка якої виготовлена від душі та з любов'ю до рідної мови. 

Відео

Детальніше 


День Соборності 

До дня Соборності України, що відзначається 22 січня 2024, з метою формування національної ідентичності, у Новомиколаївському ІРЦ (директор Ірина СОКОЛОВА) відбулося ряд заходів. 

У межах акції  "Символи нації" учні 2 го класу ОНЗ Новомиколаївська СЗОШ 1, кл.керівник Олена ЧЕРНЯВСЬКА, розфарбовували та  створювали інсталяції "Моя Батьківщина". Учні 6 класу, вчитель Алла ГУТ, оволодівали нестандартним методом вишивання "ізонитка", та створювали композиції "Чарівне серце". А для матусь та бабусь учнів було проведено майстер-клас з виготовлення ляльки - мотанки. 

Всі учасники заходів отримали нові враження та багато позитивних емоцій.

Фотозвіт

Різдвяне диво

25.12.2023 фахівці Комунальної Установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Оріхівської міської ради (директор Ліана Короткова) привітали своїх вихованців з Різдвом Христовим.

Різдво Христове – одне з найбільш шанованих і найважливіших свят у році. Традиційною у цей день є допомога та підтримка дітей з ООП та їх сімей. Саме в цей день фахівці ІРЦ завітали до своїх вихованців та вручили їм солодкі подарунки та інтерактивно – розвивальні ігри. Радіємо, що змогли подарувати дітям гарний настрій та позитивні емоції.

За інформацією КУ «ІРЦ» ОМР

Вебінар

19.12.2023 згідно річного плану роботи КУ «Токмацький інклюзивно-ресурсний центр» Токмацької міської ради (в.о. директора Катерина РЕЗНІЧЕНКО) було проведено вебінар «Розлад дефіциту уваги та гіперактивності: норовливий бешкетник чи дитина, яка потребує допомоги?» для педагогічних працівників початкових класів ЗЗСО, ЗДО та батьків дітей з ООП. На заході були присутні 25 осіб.

Практичний психолог ІРЦ Вікторія ознайомила учасників вебінару  з фізіологічними, нейрологічними та психологічними особливостями дітей, які мають РДУГ, надала рекомендації та продемонструвала вправи, які сприятимуть покращенню стану таких дітей.  


Тренінг для батьків 

    12.12.2023 фахівцями (консультантами) КУ «Інклюзивно – ресурсний  центр» Оріхівської міської ради (диреткор Ліана КОРОТКОВА) було проведено тренінгове заняття для батьків дітей з особливими освітніми потребами  «Перша психологічна допомога в умовах воєнного стану".

Мета тренінгу: покращити психологічне здоров’я батьків та навчити справлятися зі стресовими переживаннями.  Тренінг складався з двох частин: теоретичної та практичної. Спочатку учасники тренінгу ознайомились з поняттям стрес та його наслідками, визначили чинники, які його викликають. У практичній частині вони виконали вправи для зняття стресу та емоційної напруги.   

В кінці заходу всі слухачі отримали брошури з рекомендаціями. 

За інформацією КУ «ІРЦ» ОМР 

Святий Миколай

05.12.2023 фахівцями (консультантами) КУ«ІРЦ» Гуляйпільської міської ради (директор Інна КУЩ) в рамках школи «Бути батьками» було організовано захід для дітей з ООП «Святий Миколай чекає на твою мрію»!  

Наближається час найчарівніших свят в році, а – це означає, що Святий Миколай подарує дітям радість, як завжди! Наші чудові діти із нетерпінням чекають самого доброго чарівника на світі. Щороку-це магічне свято наповнює серця дітей теплом та добротою.

Фахівці (консультанти) запропонували дітям з ООП передати свої бажання Святому Миколаю у вигляді виробів виконаних  з  підручних матеріалів та малюнків для казкового чарівника.

Кожне зображення - це  найголовніша мрія наших  дітей про щасливе майбутнє під МИРНИМ УКРАЇНСЬКИМ НЕБОМ!

Школа “Бути батьками” 

Семінар

26.10.2023 фахівці КУ "ІРЦ" Гуляйпільської МР (директор Інна КУЩ) в рамках функціонування Школи «Бути батьками" провели семінар - практикум для батьків дітей з ООП "Розвиткові заняття з дитиною з ООП в умовах дистанційного навчання".   

Детальніше

Фотозвіт

Психічне здоров'я для всієї родини

  13.10.2023 у межах Всесвітнього дня психічного здоров'я фахівцями КУ «ІРЦ» Оріхівської міської ради (директор Ліана Короткова) було організовано онлайн зустріч з батьками дітей з особливими освітніми потребами та педагогами Оріхівської ТГ з проблеми «Психічне здоров'я для всієї родини»

Подія є особливо актуальною для України, адже мільйони дітей і молоді, як в країні, так і за її кордонами, зараз як ніколи потребують емоційної чи психологічної підтримки. Під час зустрічі розглядалися такі питання:

  • Як підтримувати себе та дітей, долаючи перешкоди в житті.

  • Як додати сил дитині у  посттравматичному зростанні.

  • Як говорити з дітьми про смерть близької людини. 

Також батьки отримали поради «Як зберегти рівновагу» та «Поради для батьків дітей з інвалідністю в екстреній ситуації». 

Підтримка та пошук внутрішнього спокою — це ті основи ментальної рівноваги, які необхідні кожному з нас. Особливо в цей час, сповнений трагічних подій.

День знань 

Фахівці (консультанти) КУ «Інклюзивно – ресурсний центр» Оріхівської міської ради (директор Ліана КОРОТКОВА), в рамках роботи школи «Бути батьками», привітали  своїх вихованців, їх батьків зі святом знань та надали їм рекомендації з організації освітнього процесу під час дистанційного навчання.

День знань – це завжди тепле, по-особливому бентежне свято для всіх, хто приходить вчитися, отримувати нові знання та вміння. 1 вересня завжди особливо урочистий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і водночас нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя. На жаль, не всі можуть відчувати радість Першого дзвоника через події, які відбуваються в нашій країні. Особливо складно адаптуватися до умов війни, дітям з особливими освітніми потребами, які постійно перебувають у стані невизначеності. Саме тому, фахівцями (консультантами) ІРЦ, було розроблено ряд рекомендацій з організації освітнього процесу під час дистанційного навчання дітей з особливими освітніми потребами.

1. Дітям необхідно пояснити, що дистанційне навчання не передбачає похід до школи. Вчитель буде виходити на відеозв’язок і пояснювати нові завдання. Часом батьки допомагатимуть їх виконувати. Навчання буде відбуватися як в школі, але вдома.

2. Важливо, зробити для дитини розпорядок дня з врахуванням індивідуальних особливостей розвитку, графіку онлайн уроків, перерв, перекусів, зарядки та гімнастики для очей (для цього вдало підійде візуальний розклад).

3. Також слід розповісти про правила під час такого навчання (наприклад, використовувати відповідну форму одягу, підготувати робоче місце, повторити правила поведінки).

4. Створювати  умови захищеності та любові для почуття впевненості та безпеки дитини під час навчання.

5. Вислуховувати думку та власні відчуття дитини щодо навчання.

6. Любити та вірити в можливості своєї дитини. 

У День знань бажаємо всім дітям, щоб гарний настрій не згасав, мрії збувалися, а навчання давалося легко. Нехай навчальний рік буде наповнений незабутніми моментами, відкриттями та грандіозними успіхами. Всім бажаємо легкого навчання та мирного неба над головою!

                                                                             За інформацією КУ «ІРЦ» ОМР

Практикум для батьків 

8.06.2023 фахівці КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Кам’янської селищної ради Пологівського району (директор Олена Головкіна) провели практикум для батьків «Комунікація – запорука успішного розвитку дитини».

Під час зустрічі, яка пройшла у теплій невимушеній атмосфері, учасники заходу визначили уміння, що сприяють розвитку комунікації, головні складові цієї навички, провели самодіагностику ефективності спілкування із своїми дітьми, а також спробували виконати вправи для розвитку комунікативного мовлення.

Засідання КППС
Наприкінці навчального року фахівці КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Кам'янської селищної ради Пологівського району Запорізької області (директор Головкіна Олена) взяли участь у засіданнях команд психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у закладах освіти Кам’янської та Смирновської селищних рад Пологівського району Запорізької області.

Під час зустрічей були обговорені такі питання:
- результати виконання індивідуальної програми розвитку дитини з ООП;
- виявлення труднощів комунікації з дітьми та їх батьками;
- орієнтовна траєкторії подальших дій команди супроводу.


ДЕНЬ ЗАХИСТУ ПРАВ ДІТЕЙ

1 червня до Дня захисту дітей малеча інклюзивно-ресурсного центру по Щевченківському району (директор Богдан СІЧКАР) отримала чудові подарунки від ЮНІСЕФ в межах ініціативи «Спільно в дорозі». Рюкзачки, з вкрай необхідним у дорозі дитячим начинням, отримали діти ВПО, вихованці/учні з ООП, діти з інвалідністю та діти з соціально вразливих категорій сімей. 

Дякуємо ЮНІСЕФ та КУ "ЦПРПП" ЗОР за корисні подарунки!