Наради

                           
Засідання центрального оргкомітету конкурс «Учитель року – 2021» 
3 червня 2021 року відбулось засідання центрального оргкомітету конкурс «Учитель року – 2021», в якому прийняли участь більше 70 педагогічних працівників всієї України, зокрема працівники Запорізького інституту післядипломної педагогічної освіти. 


В цьому році конкурс «Учитель року – 2021» був традиційним та іноваційним водночас, так як проводився в дистанційному форматі. Визначались переможці в чотирьох номінаціях: «Керівник закладу освіти», «Вчитель математики», «Вчитель трудового навчання», «Вчитель української мови та літератури». Розпочалось засідання вітальним словом заступника Міністра освіти і науки України Любомири Мандзій. Протягом ефіру виступили голови конкурсних комісій з різних номінацій, які проаналізували проблеми, що виникали під час конкурсу, підвели підсумки та висунули пропозиції щодо подальшого проведення таких конкурсів. Також до слова були запрошені переможці всіх номінацій, які поділилися своїм досвідом та сектретом успіху. По закінченню зустрічі всі учасники мали можливість задати питання організаторам конкурсу.


23.03.2021

23 березня 2021р. працівники Обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти взяли участь у робочій нараді (онлайн) за участю заступника Міністра освіти і науки України Рогової В.Б.

Нарада відбувалася наживо і одночасно транслювалася онлайн для педагогічних працівників та керівників закладів освіти м. Запоріжжя та Запорізької області. Одним із головних питань було обговорення Типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти, затвердженої Наказом МОН України від 19.02.2021 № 235. Під час заходу всі учасники наради мали можливість отримати відповіді на питання, адресовані  представникам  Міністерства освіти і науки України.


18.03.2021

Нарада ОРЦПІО

18 березня 2021 відбулася організаційна нарада практичних психологів (37 осіб) інклюзивно-ресурсних центрів м. Запоріжжя та Запорізької області під керівництвом  методиста ОРЦПІО Наталії Марко. 

Під час наради було окреслено основні шляхи співпраці ОРЦПІО з практичними психологами ІРЦ, обговорено правила спілкування в спільноті Viber «Практичні психологи ІРЦ Запорізького регіону», пропозиції щодо створення блогу «Методична скарбничка Практичних психологів ІРЦ»  та представлено результати аналізу кількісного та якісного складу категорії «Практичний психолог» інклюзивно-ресурсних центрів Запоріжжя та Запорізької області.  Методист ОРЦПІО Ольга Лоцман запропонувала практичним психологам прийняти участь у моніторинговому дослідженні стану професійного вигорання фахівців ІРЦ. Наприкінці наради учасникам заходу було надано доступ до спільної дошки Padlet для розміщення питань та пропозицій щодо подальшої спільної роботи.

Список учасників

17.03.2021

Нарада ОРЦПІО

       17.03.2021 р. відбулася нарада вчителів-дефектологів інклюзивно-ресурсних центрів м. Запоріжжя та Запорізької області, яку провели методисти ОРЦПІО Ольга Лоцман та Ганна Шаповалова. Фахівців ознайомили з найближчими заходами КЗ «ЗОІППО» ЗОР, безпосередньо ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти та обговорили можливі шляхи співпраці. У нараді взяли учать 18-ть осіб.На зустрічі було розглянуто наступні питання:
1.                  Правила спілкування у спільноті «Корекційні педагоги ІРЦ» у месенджері Viber.
2.                  Зворотній зв’язок на пропозиції вчителя-дефектолога О. І. Трикіна:
-                     Понятійно-термінологічні проблеми в інклюзивній освіті. Доповідь Олени Мартинчук і Тетяни Скрипник на тему «ПОТРЕБА У КОНЦЕПТУАЛІЗАЦІЇ ПОНЯТЬ ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ ЯК ВИКЛИК СЬОГОДЕННЯ», яку було оприлюднено 1-2 квітня 2020 р. у форматі інтернет-конференції на базі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка під час ХІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Спеціальна освіта: проблеми та перспективи», посилання на захід: http://logo.kpnu.edu.ua/konferentsii-ta.../martynchuk-o/
-                     Особливості роботи з батьками дітей з особливими освітніми потребами (питання консультації і висновку від лікаря-психіатра):
·                    п. 11 «Положення про інклюзивно-ресурсний центр», затвердженого постановою КМУ від 12.07.2017р. №545 (зі змінами, внесеними постановою КМУ від 22.08.2018Р. №617): «комплексна психолого-педагогічна оцінка розвитку дитини – це процес збору та інтерпретації кількісної ті якісної інформації про особливості розвитку дитини з метою визначення її особливих освітніх потреб, розроблення рекомендацій щодо освітньої програми, організації освітнього середовища, особливостей організації психолого-педагогічних корекційно-розвиткових послуг відповідно до потенційних можливостей дитини. Наявність чи відсутність висновку психіатра не впливає на підготовку та затвердження фахівцями інклюзивно-ресурсного центру загального висновку за результатами комплексної оцінки».
·                    стаття 39-1 Закону України від 27 квітня 2007 року №998-V від 19.06.2007 – «пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, отримані при його медичному обстеженні».
3.                  Інформація про створення блогу методичного об’єднання вчителів-дефектологів ІРЦ Запорізького краю.
4.                  Дослідження стану професійного вигорання у фахівців інклюзивно-ресурсних центрів.
Запропоновано прийняти участь у моніторинговому дослідженні стану професійного вигоряння фахівців інклюзивно-ресурсних центрів.
Опитування проводиться онлайн, анонімно та за бажанням методистом ОРЦПІО Ольгою Лоцман, яка гарантувала повну конфіденційність анкетування. Вона акцентувала увагу на відвертості, адже саме від повноти та щирості відповідей залежить достовірність отриманих результатів.
По закінченню проведення експерименту та інтерпретації отриманих даних, узагальнені результати щодо стану професійного вигоряння фахівців ІРЦ м. Запоріжжя та Запорізької області будуть оголошені на нараді фахівців ІРЦ.
Участь у дослідженні
·                    Пройдіть онлайн тест «Діагностика професійного вигорання» (скопіюйте показники рівня професійного вигорання) за посиланням:
https://healthreform.in.ua/burnout-test/
·                    Після проходження тесту перейдіть, будь ласка, за наступним посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1VyZuSF4YIDzMuiyAvZm7R8UQj5PUTai9Fm3sSlhjD1U/viewform?edit_requested=true&fbzx=-3411804713972843440
·                    Внесіть показники рівня професійного вигорання, які Ви отримали і вкажіть загальний стаж педагогічної діяльності.
·                    У кінці натисніть внизу «Надіслати»
Дедлайн – наприкінці березня.
5.      Анонс тренінгів та семінарів фахівців ОРЦПІО на 2021 рік.

02.03.2021

 Вебінар «Система автоматизації роботи інклюзивно-ресурсних центрів»

02.03.2021 відбулась зустріч фахівців інклюзивно-ресурсних центрів та ресурсних центрів підтримки інклюзивної освіти з розробниками АС – ІРЦ за участі Тетяни Волошиної, завідувачки ОРЦПІО та Наталі Головань директорки ІРЦ по Дніпровському району. 

На зустрічі були обговорені питання вдосконалення роботи системи АС-ІРЦ, зміни у методичній частині відповідно до нововведень законодавства, перспективи розвитку партнерських відносин між учасниками проєкту. 


19.01.2021

Онлайн - Нарада ОРЦПІО

19.01.2021 року відбулась Нарада обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти та інклюзивно-ресурсних центрів Запоріжжя та Запорізької області (69 педагогічних працівників). На зустрічі було доведено результати обговорення на Нараді з експертною групою з питань інклюзивної освіти директорату дошкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН України та розробниками АС-ІРЦ можливостей і особливостей роботи на платформі після доопрацювання системи, а також перспективи роботи фахівців ІРЦ за оновленою нормативно-правовою базою, яка стосується розвитку інклюзивної освіти. Спікери Тетяна Волошина, завідувачка ОРЦПІО та Наталя Головань, директорка ІРЦ по Дніпровському району м. Запоріжжя.

19.01.2021

Онлайн-нарада МОН

    19.01.2021 відбулась Нарада МОН за участі розробників АС-ІРЦ, представників обласних ресурсних центрів підтримки інклюзивної освіти та інклюзивно-ресурсних центрів усіх областей України, модератор Ольга Набоченко, головний експерт з питань інклюзивної освіти директорату дошкільної, позашкільної та інклюзивної освіти.  Запорізьку область представляли Тетяна Волошина, завідувачка ОРЦПІО та Наталя Головань, директорка ІРЦ по Дніпровському району м. Запоріжжя

 

Учасників Наради привітав в.о. генерального директора директорату дошкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Віктор Сальков. Він розповів про подальший розвиток системи автоматизації, зокрема підключення до неї спеціальних закладів загальної середньої освіти. Представники технічного забезпечення АС-ІРЦ відповіли на скомпоновані творчою групи фахівців ІРЦ питання, заручившись підтримкою експертної групи з питань інклюзивної освіти щодо методичної складової АС-ІРЦ та створення законодавчих актів МОН.

15.01.2021

Педагогічна рада онлайн

15.01.2021 відбулось засідання Педагогічної ради КЗ «Кам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» ЗОР (директорка Галина Панченко), на якому була присутня завідувачка Запорізького обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Тетяна Волошина.


  На засіданні були обговорені можливості проведення спільного вебінару «Арт-техніки в корекційно-розвитковій роботі закладу освіти» в умовах карантину,
 нагороджені грамотами КЗ «ЗОІППО» ЗОР Галина Панченко, директор КЗ «Кам’янська СЗШ-І» ЗОР,  Ірина Китманова та Тетяна Наконечна, заступники директора з навчально-виховної роботи КЗ «Кам’янська СЗШ-І» ЗОР за сприяння розвитку спеціальної та інклюзивної освіти у Запорізькому регіоні та багаторічну плідну співпрацю тощо.


24.12.2020


 24.12.2020 відбулась нарада обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти (завідувачка Тетяна Волошина) з директорами та фахівцями інклюзивно-ресурсних центрів Запоріжжя та Запорізької області, в якій взяли участь 52 педагогічних працівника. Головним питанням заходу було обговорення (аналіз) заповнення висновків про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар