Наради

Нарада ОРЦПІО

17.04.2024 відбулась нарада директорів ІРЦ Моніторингове дослідження стану надання допомоги педагогічними працівниками ІРЦ Запорізької області особам, які отримали психологічну травму під час військових дій”, спікер Тетяна ВОЛОШИНА, завідувач ОРЦПІО.  Впродовж заходу педагогічні працівники (39 осіб) аналізували зміст анкети та обговорювали можливі варіанти її заповнення.

Нарада

28.02.2024 відбулась нарада завідувача ОРЦПІО Тетяни ВОЛОШИНОЇ та директорів ІРЦ Запорізької області щодо особливостей атестації педагогічних працівників інклюзивно-ресурсних центрів. Впродовж заходу було зроблено аналіз нормативно-правової бази, яка є підставою для атестації та підвищення кваліфікації директорів та фахівців (консультантів) ІРЦ.

Нарада ОРЦПІО - ІРЦ

30.01.2024 під керівництвом завідуючого ОРЦПІО Тетяни ВОЛОШИНОЇ відбулась нарада директорів ІРЦ “Про звітність з питань діяльності ІРЦ”. Впродовж заходу було зроблено аналіз заповнення таблиць річного звіту на платформі АС-ІРЦ та розібрані контраверсійні питання. За підсумками обговорення, присутні дійшли консенсусу та напрацювали спільні позиції щодо звітування. У нараді взяло участь 31 педагогічний працівник.

Нарада практичних психологів ІРЦ

26.10.2023 згідно річного плану КЗ “ЗОІППО” ЗОР, під керівництвом методиста ОРЦПІО Наталії МАРКО відбулася нарада практичних психологів ІРЦ. Мета заходу: практичні поради фахівцям щодо заповнення анкет “Визначення стилю поведінки у стресових ситуаціях”.


Нарада ІРЦ

19.10.2023 завідувач ОРЦПІО Тетяна ВОЛОШИНА та методист ОРЦПІО Наталія МАРКО провели нараду для фахівців ІРЦ Запорізької області «Аналіз висновків «Про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку особи» ІРЦ Запорізької області», в якій взяли участь 68 педагогічних працівників ІРЦ.Під час наради були розглянуті такі питання:

  1. Алгоритм здійснення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку особи в умовах ІРЦ.

  2. Особливості вивчення когнітивної та емоційно-вольової сфери особи.

  3. Особливості формування висновку.

Нарада

30.08.2023р. межах Серпневих студій-2023 КЗ “ЗОІППО” ЗОР відбулася нарада ОРЦПІО з директорами та фахівцями ІРЦ Запорізької області «Особливості організаційної, методичної, діагностичної та корекційно-розвиткової роботи фахівців ІРЦ у 2023-2024 навчальному році».  Спікери Тетяна ВОЛОШИНА, завідувач ОРЦПІО та Наталія МАРКО, методист ОРЦПІО надали рекомендації щодо організації роботи ІРЦ у 2023-2024 н.р. З вітальним словом та пропозиціями щодо підвищення ефективності діяльності ІРЦ до учасників заходу звернулась Ірина СІГАКОВА, начальник відділу підтримки та розвитку інклюзивної освіти КУ “Центр ФСА” ЗОР. Нараду відвідали 86 педагогічних працівників ІРЦ Запорізької області.

Онлайн нарада

10.05.2023 року на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Кам’янської селищної ради (директор Олена Головкіна) було проведено онлайн нараду «Вдало завершуємо навчальний рік».

Під час наради фахівчиня (консультантка) Наталія Кротенко розкрила питання особливостей роботи команди психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП та налагодження співпраці між усіма її учасниками з метою забезпечення якісного виконання професійних обов’язків та досягнення поставлених цілей. Директорка Олена Головкіна запропонувала алгоритм, який допоможе командам якісно провести моніторинг та побудувати траєкторію подальшої співпраці. Педагоги закладів освіти мали змогу отримати відповіді на найбільш актуальні питання організації інклюзивного навчання.

Нарада

13.04.2023 відбулась нарада фахівці Обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти  з педагогічними працівниками ІРЦ з питань моніторингового дослідження стану виконання завдань фахівцями інклюзивно-ресурсних центрів Запорізької області, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2017 № 545 «Про затвердження Положення про інклюзивно-ресурсний центр» та рейтингу активності ІРЦ за І квартал 2023 року.  На нараді були присутні 46 педагогічних працівників ІРЦ. 

Під час наради фахівцям ІРЦ: 

  • були надані роз'яснення щодо заповнення анкети моніторингового дослідження;

  • доведено результати рейтингу активності ІРЦ у І кварталі 2023 року щодо співпраці з фахівцями ОРЦПІО, участі у заходах КЗ “ЗОІППО” ЗОР; висвітлення інформації про співробітництво з Батьками дітей з ООП в межах школи “Бути батьками”, проведення семінарів, майстер-класів тощо на блозі ОРЦПІО;

Нарада

01.12.2022 під керівництвом завідувача ОРЦПІО Тетяни Волошиної відбулась нарада для директорів та фахівців інклюзивно-ресурсних центрів Запорізької області «Аналіз формування висновків про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку особи фахівцями інклюзивно-ресурсних центрів». Спікери: завідувач ОРЦПІО Тетяна Волошина, методист ОРЦПІО Наталія Марко. Під час заходу було здійснено аналіз кількісного та якісного стану Висновків психолого-педагогічної оцінки розвитку особи зформованих фахівцями інклюзивно-ресурсних центрів Запорізької області, закцентовано увагу фахівців ІРЦ на заповненні форми звітності з питань діяльності ІРЦ за рік, розглянуто результати рейтингу активності ІРЦ Запорізького регіону за 2022р. та здійснено огляд блогів ІРЦ Запорізької області щодо розміщення інформації з питань психолого-педагогічної підтримки осіб з ООП в умовах воєнного стану. В нараді взяли участь 98 педагогічних працівників ІРЦ. 

Під час наради учасники розглянули такі питання:

  1. Аналіз кількісного стану Висновків інклюзивно-ресурсних центрів Запорізької області.

  2. Забезпечення системного кваліфікованого супроводу осіб з особливими освітніми потребами.

  3. Заповнення п. 5 Висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку особи.

  4. Огляд Блогів ІРЦ Запорізького регіону щодо психолого-педагогічної підтримки дітей з ООП в умовах воєнного стану.

  5. Рейтинг активності ІРЦ Запорізького регіону за 2022р.

Нарада психологів ІРЦ

30.09.2022 року під керівництвом методиста ОРЦПІО Наталії Марко відбулася нарада для практичних психологів інклюзивно-ресурсних центрів Запорізької області. Під час наради учасники (11 осіб) розглянули питання щодо організація діяльності практичних психологів ІРЦ в умовах воєнного стану (огляд нормативно-правових документів), обговорили алгоритм надання психолого-педагогічної підтримки дітям з ООП та здійснили огляд блогів ІРЦ Запорізької області  щодо розміщення інформації з питань психолого-педагогічної підтримки дітей з ООП в умовах воєнного стану.

Презентація

Нарада ОРЦПІО 

29.09.2022 відбулась онлайн нарада завідувача ОРЦПІО Тетяни Волошиної з директорами ІРЦ Запорізької області. Впродовж заходу фахівці (16 осіб) зробили аналіз нормативно-правової бази, якою у своїй діяльності керуються фахівці ІРЦ в період воєнного стану, розглянули пропозиції щодо зустріч онлайн з батьками дітей з особливими освітніми потребами, запланували наступний вебінар з приводу заповнення висновків про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку особи.

Нарада МОН

 28.09.2022 відбулась нарада з функціонування АС «ІРЦ», організована в.о. керівника експертної групи з питань позашкільної та інклюзивної освіти Сальковим В.В. Спікери розповіли про особливості використання порталу, проаналізували пропозиції щодо роботи зазначеної системи та відповіли на запитання учасників заходу.

Нарада ОРЦПІО
 11.04.2022 відбулась нарада завідувача ОРЦПІО Тетяни Волошиної з директорами ІРЦ Запорізької області. Під час заходу були обговорені питання функціонування центрів в умовах військового стану; зміни у нормативно-правовій базі, зокрема у Постанові КМУ від 12.07.2017 № 545 «Про затвердження Положення про інклюзивно-ресурсний центр»; умови подальшого надання доступу фахівцям ІРЦ до використання програмного забезпечення для анкетування респондентів за методиками (тестами) WISC – ІV, LEITER - 3, PEP - 3; CASD та CONNERS-3. У заході взяло участь 20 осіб.

Нарада МОН

07.04.2022 відбулась нарада в.о. керівника експертної групи з питань позашкільної та інклюзивної освіти Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН України Віктора Салькова, експертів Лариси Самсонової та Ольги Набоченко із завідувачами РЦПІО Впродовж зустрічі обговорювались питання пов'язані зі змінами у законодавчій базі на період воєнного стану щодо роботи ІРЦ. Окрім того, присутні комунікували з радником з питань інклюзії в Save the Children Україна Пустейко Олександром про оснащення ІРЦ на теперішній час та представником ТОВ «ОС Україна», юристом Компанець Тетяною про умови подальшого надання доступу фахівцям ІРЦ до використання програмного забезпечення для анкетування респондентів за методиками (тестами) WISC – ІV, LEITER - 3, PEP - 3; CASD та CONNERS-3. У заході взяли участь 32 особи, зокрема Тетяна Волошина, завідувач ОРЦПІО КЗ «ЗОІППО» ЗОР. 

Нарада з експертами МОН

18.03.2022 відбулась нарада завідувачів РЦПІО з експертами експертної групи з питань позашкільної та інклюзивної освіти Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти, впродовж якої були обговорені питання організації роботи інклюзивно-ресурсних центрів у період військового стану. В зустрічі взяла участь завідувач ОРЦПІО Тетяна Волошина.

Онлайн - нарада

27.01.2022 відбулася практична онлайн - нарада КУ «ІРЦ» ММР ЗО з відповідальними особами за інклюзію  в закладах освіти міста. Директором ІРЦ, Тетяною Колодіною, розкрито питання:

- вхід в особистий кабінет АС-ІРЦ; 
- пошук висновків в системі;
- внесення осіб з ООП до особистого кабінету закладу освіти;
- формування ІПР. 
Зустріч онлайн
  14.01.2022 відбулася онлайн зустріч фахівців ресурсних центрів підтримки інклюзивної освіти та інклюзивно-ресурсних центрів з Радницею - уповноваженою Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Герасимчук Дар'єю Михайлівною, модератор - Віктор Сальков, в.о. керівника експертної групи з питань позашкільної та інклюзивної освіти Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти.

Детальніше

Засідання центрального оргкомітету конкурс «Учитель року – 2021» 
3 червня 2021 року відбулось засідання центрального оргкомітету конкурс «Учитель року – 2021», в якому прийняли участь більше 70 педагогічних працівників всієї України, зокрема працівники Запорізького інституту післядипломної педагогічної освіти. 


В цьому році конкурс «Учитель року – 2021» був традиційним та іноваційним водночас, так як проводився в дистанційному форматі. Визначались переможці в чотирьох номінаціях: «Керівник закладу освіти», «Вчитель математики», «Вчитель трудового навчання», «Вчитель української мови та літератури». Розпочалось засідання вітальним словом заступника Міністра освіти і науки України Любомири Мандзій. Протягом ефіру виступили голови конкурсних комісій з різних номінацій, які проаналізували проблеми, що виникали під час конкурсу, підвели підсумки та висунули пропозиції щодо подальшого проведення таких конкурсів. Також до слова були запрошені переможці всіх номінацій, які поділилися своїм досвідом та сектретом успіху. По закінченню зустрічі всі учасники мали можливість задати питання організаторам конкурсу.

23.03.2021

23 березня 2021р. працівники Обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти взяли участь у робочій нараді (онлайн) за участю заступника Міністра освіти і науки України Рогової В.Б.

Нарада відбувалася наживо і одночасно транслювалася онлайн для педагогічних працівників та керівників закладів освіти м. Запоріжжя та Запорізької області. Одним із головних питань було обговорення Типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти, затвердженої Наказом МОН України від 19.02.2021 № 235. Під час заходу всі учасники наради мали можливість отримати відповіді на питання, адресовані  представникам  Міністерства освіти і науки України.

18.03.2021

Нарада ОРЦПІО

18 березня 2021 відбулася організаційна нарада практичних психологів (37 осіб) інклюзивно-ресурсних центрів м. Запоріжжя та Запорізької області під керівництвом  методиста ОРЦПІО Наталії Марко. 

Під час наради було окреслено основні шляхи співпраці ОРЦПІО з практичними психологами ІРЦ, обговорено правила спілкування в спільноті Viber «Практичні психологи ІРЦ Запорізького регіону», пропозиції щодо створення блогу «Методична скарбничка Практичних психологів ІРЦ»  та представлено результати аналізу кількісного та якісного складу категорії «Практичний психолог» інклюзивно-ресурсних центрів Запоріжжя та Запорізької області.  Методист ОРЦПІО Ольга Лоцман запропонувала практичним психологам прийняти участь у моніторинговому дослідженні стану професійного вигорання фахівців ІРЦ. Наприкінці наради учасникам заходу було надано доступ до спільної дошки Padlet для розміщення питань та пропозицій щодо подальшої спільної роботи.

Список учасників

17.03.2021

Нарада ОРЦПІО

       17.03.2021 р. відбулася нарада вчителів-дефектологів інклюзивно-ресурсних центрів м. Запоріжжя та Запорізької області, яку провели методисти ОРЦПІО Ольга Лоцман та Ганна Шаповалова. Фахівців ознайомили з найближчими заходами КЗ «ЗОІППО» ЗОР, безпосередньо ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти та обговорили можливі шляхи співпраці. У нараді взяли учать 18-ть осіб.На зустрічі було розглянуто наступні питання:
1.                  Правила спілкування у спільноті «Корекційні педагоги ІРЦ» у месенджері Viber.
2.                  Зворотній зв’язок на пропозиції вчителя-дефектолога О. І. Трикіна:
-                     Понятійно-термінологічні проблеми в інклюзивній освіті. Доповідь Олени Мартинчук і Тетяни Скрипник на тему «ПОТРЕБА У КОНЦЕПТУАЛІЗАЦІЇ ПОНЯТЬ ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ ЯК ВИКЛИК СЬОГОДЕННЯ», яку було оприлюднено 1-2 квітня 2020 р. у форматі інтернет-конференції на базі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка під час ХІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Спеціальна освіта: проблеми та перспективи», посилання на захід: http://logo.kpnu.edu.ua/konferentsii-ta.../martynchuk-o/
-                     Особливості роботи з батьками дітей з особливими освітніми потребами (питання консультації і висновку від лікаря-психіатра):
·                    п. 11 «Положення про інклюзивно-ресурсний центр», затвердженого постановою КМУ від 12.07.2017р. №545 (зі змінами, внесеними постановою КМУ від 22.08.2018Р. №617): «комплексна психолого-педагогічна оцінка розвитку дитини – це процес збору та інтерпретації кількісної ті якісної інформації про особливості розвитку дитини з метою визначення її особливих освітніх потреб, розроблення рекомендацій щодо освітньої програми, організації освітнього середовища, особливостей організації психолого-педагогічних корекційно-розвиткових послуг відповідно до потенційних можливостей дитини. Наявність чи відсутність висновку психіатра не впливає на підготовку та затвердження фахівцями інклюзивно-ресурсного центру загального висновку за результатами комплексної оцінки».
·                    стаття 39-1 Закону України від 27 квітня 2007 року №998-V від 19.06.2007 – «пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, отримані при його медичному обстеженні».
3.                  Інформація про створення блогу методичного об’єднання вчителів-дефектологів ІРЦ Запорізького краю.
4.                  Дослідження стану професійного вигорання у фахівців інклюзивно-ресурсних центрів.
Запропоновано прийняти участь у моніторинговому дослідженні стану професійного вигоряння фахівців інклюзивно-ресурсних центрів.
Опитування проводиться онлайн, анонімно та за бажанням методистом ОРЦПІО Ольгою Лоцман, яка гарантувала повну конфіденційність анкетування. Вона акцентувала увагу на відвертості, адже саме від повноти та щирості відповідей залежить достовірність отриманих результатів.
По закінченню проведення експерименту та інтерпретації отриманих даних, узагальнені результати щодо стану професійного вигоряння фахівців ІРЦ м. Запоріжжя та Запорізької області будуть оголошені на нараді фахівців ІРЦ.
Участь у дослідженні
·                    Пройдіть онлайн тест «Діагностика професійного вигорання» (скопіюйте показники рівня професійного вигорання) за посиланням:
https://healthreform.in.ua/burnout-test/
·                    Після проходження тесту перейдіть, будь ласка, за наступним посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1VyZuSF4YIDzMuiyAvZm7R8UQj5PUTai9Fm3sSlhjD1U/viewform?edit_requested=true&fbzx=-3411804713972843440
·                    Внесіть показники рівня професійного вигорання, які Ви отримали і вкажіть загальний стаж педагогічної діяльності.
·                    У кінці натисніть внизу «Надіслати»
Дедлайн – наприкінці березня.
5.      Анонс тренінгів та семінарів фахівців ОРЦПІО на 2021 рік.

02.03.2021

         Вебінар «Система автоматизації роботи інклюзивно-ресурсних центрів»

    02.03.2021 відбулась зустріч фахівців інклюзивно-ресурсних центрів та ресурсних центрів підтримки інклюзивної освіти з розробниками АС – ІРЦ за участі Тетяни Волошиної, завідувачки ОРЦПІО та Наталі Головань директорки ІРЦ по Дніпровському району. 

На зустрічі були обговорені питання вдосконалення роботи системи АС-ІРЦ, зміни у методичній частині відповідно до нововведень законодавства, перспективи розвитку партнерських відносин між учасниками проєкту. 

19.01.2021

Онлайн - Нарада ОРЦПІО
19.01.2021 року відбулась Нарада обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти та інклюзивно-ресурсних центрів Запоріжжя та Запорізької області (69 педагогічних працівників). На зустрічі було доведено результати обговорення на Нараді з експертною групою з питань інклюзивної освіти директорату дошкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН України та розробниками АС-ІРЦ можливостей і особливостей роботи на платформі після доопрацювання системи, а також перспективи роботи фахівців ІРЦ за оновленою нормативно-правовою базою, яка стосується розвитку інклюзивної освіти. Спікери Тетяна Волошина, завідувачка ОРЦПІО та Наталя Головань, директорка ІРЦ по Дніпровському району м. Запоріжжя.19.01.2021

Онлайн-нарада МОН

    19.01.2021 відбулась Нарада МОН за участі розробників АС-ІРЦ, представників обласних ресурсних центрів підтримки інклюзивної освіти та інклюзивно-ресурсних центрів усіх областей України, модератор Ольга Набоченко, головний експерт з питань інклюзивної освіти директорату дошкільної, позашкільної та інклюзивної освіти.  Запорізьку область представляли Тетяна Волошина, завідувачка ОРЦПІО та Наталя Головань, директорка ІРЦ по Дніпровському району м. Запоріжжя

 

Учасників Наради привітав в.о. генерального директора директорату дошкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Віктор Сальков. Він розповів про подальший розвиток системи автоматизації, зокрема підключення до неї спеціальних закладів загальної середньої освіти. Представники технічного забезпечення АС-ІРЦ відповіли на скомпоновані творчою групи фахівців ІРЦ питання, заручившись підтримкою експертної групи з питань інклюзивної освіти щодо методичної складової АС-ІРЦ та створення законодавчих актів МОН.

15.01.2021

Педагогічна рада онлайн

15.01.2021 відбулось засідання Педагогічної ради КЗ «Кам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» ЗОР (директорка Галина Панченко), на якому була присутня завідувачка Запорізького обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Тетяна Волошина.


  На засіданні були обговорені можливості проведення спільного вебінару «Арт-техніки в корекційно-розвитковій роботі закладу освіти» в умовах карантину,  нагороджені грамотами КЗ «ЗОІППО» ЗОР Галина Панченко, директор КЗ «Кам’янська СЗШ-І» ЗОР,  Ірина Китманова та Тетяна Наконечна, заступники директора з навчально-виховної роботи КЗ «Кам’янська СЗШ-І» ЗОР за сприяння розвитку спеціальної та інклюзивної освіти у Запорізькому регіоні та багаторічну плідну співпрацю тощо.

24.12.2020

 24.12.2020 відбулась нарада обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти (завідувачка Тетяна Волошина) з директорами та фахівцями інклюзивно-ресурсних центрів Запоріжжя та Запорізької області, в якій взяли участь 52 педагогічних працівника. Головним питанням заходу було обговорення (аналіз) заповнення висновків про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.
  

Немає коментарів:

Дописати коментар