Всесвітній день поширення інформації про аутизм

 2 квітня - Всесвітній день поширення інформації про аутизм. З цієї нагоди з метою підвищення обізнаності, розуміння та прийняття людей з аутизмом, фахівцями КУ «Токмацький інклюзивно-ресурсний центр» ТМР (директор Катерина РЕЗНІЧЕНКО) була організована інформаційно-просвітницька діяльність для закладів освіти Токмацької громади. Педагоги ЗЗСО проводили для учнів виховні години, бесіди з використанням матеріалів, підготовлених фахівцями (консультантами) ІРЦ. Результати заходів висвітлені на онлайн-дошці https://padlet.com/tokmackij_irc2018/padlet-gf40a8u1nbnbkzlb 

Для ознайомлення та розповсюдження інформації серед батьків ЗЗСО фахівцями (консультантами) ІРЦ був розроблений «Інформаційний буклет про Аутизм».

  


Педагогічні працівники ІРЦ по Олександрівському району м.Запоріжжя (директор Тетяни ОЧЕРЕТНЮК) з нагоди Всесвітнього дня поширення інформації про аутизм поширювали меседж: всі діти різні, але всі - рівні.

Аутизм - це не хвороба, а стан, який виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку і може спричинити значні соціальні, комунікаційні та поведінкові труднощі. Цей стан може проявлятися по-різному та мати як легку, так і дуже важку форму. За даними ВООЗ 1 дитина зі 100 має розлади аутистичного спектра.

 

Просвітницька діяльність

 31.03.2025 педагогічними працівниками Бердянського ІРЦ (директор Тетяна МАЛУЄВА) було проведено семінар «Комплексний підхід до корекції стійкого дефіциту соціальної комунікації», приурочений Всесвітньому дню поширення інформації про аутизм (02 квітня). 

Детальніше

Тренінги

 25-27.03, 28-30.03.2025 за проєктом «Покращення інклюзивної освіти для дітей з інвалідністю у Дніпропетровській та Запорізькій областях», який реалізується Street Child Ukraine спільно з ГО «СТЕП» та БО БФ ЗМУ за підтримки ЮНІСЕФ в місті Дніпро (Готельно-ресторанний комплекс GOOD ZONE), відбулися 4 тренінги «Інклюзивне навчання: ефективні підходи, командна взаємодія та підтримка учасників освітнього процесу» за участі фахівців ОРЦПІО та 120 педагогічних працівників ЗЗСО м. Запоріжжя, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами в класах з інклюзивним навчанням. Мета тренінгу: Сприяти підвищенню професійної компетентності педагогів у питаннях впровадження інклюзивного навчання  шляхом оволодіння ефективними підходами до організації освітнього процесу, формування індивідуальної освітньої траєкторії  для дітей з особливими освітніми потребами, а також забезпечення командної взаємодії та психо-емоційної підтримки учасників освітнього процесу.